Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 09.09.2024, 12:54:58 xxx.xxx.198.226

Tak on asi každý “ví”, že dlouhodobé sezení je špatně. Ale co se konkrétně v metabolismu děje, jaké to může mít nečekané souvislosti, jaké všechny potíže jsou se sedavým způsobem života statisticky spojené, to už je věc druhá. No tohle téma nemá Jirka zpracované tak do hloubky, jako jiná videa, jenže ono je to téma hrozně široké, a to by bylo video na hodinu…

U nás jsme měli na závody po většinu doby nějakých 25-27 stupňů, takže docela v pohodě 🙂 Hlavně část dne foukal takový vítr, že nám to bralo slunečníky a zničil se jeden takový ten lehký letní stánek (poslední závody, tak žádná škoda, koupila jsem ho za 300 a plachta je neporušená, takže stačí dodělat kostru a nebo zpevnit tu stávající). Tak tam si asi na vedro nikdo ani nevzpomněl.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2024, 13:20:01 xxx.xxx.32.72
lesnizinka:

Buggyro vidíte…a já na tohle po vlastní zkušenosti nevěřím. V 19letech jsem asi 2 roky v kuse měla zánět močáku. A to imrvere, několikrát do roka. Čůrala jsem krev a v jednom kuse žrala biseptol, či jak se to jmenuje. A nepomáhalo nic. V mokrém jsem nechodila, potit jsem se s těma 42kilama nepotila vůbec. Už jsem to psala kdysi na Faunu. Spolupracovnice, každá trpěla na nějaký jiný problém, mě ukecaly k ,,léčiteli" na Slovensko, vyhlášenému, že mají místo v autě, ať jedu taky. Velmi, velmi ušklíblá jsem tam jela, neb na to opravdu nevěřím, doteď nevěřím. Ale pán byl zkušený chiropraktik, udělal se mnou různé předklony, úklony, pak něco jako Hemlichův hmat s prudkým předklonem, mě šíleně prásklo v zádech a…od té doby jsem nemusela dávat pozor na nic, nikdy se mi zánět močáku nevrátil. Teď sedím 6 hodin v mokrých, tlustých, dvojitých jednodílných plavkách ve stínu a ještě na sebe cestou domů, na ty mokré plavky pustím klimu. Domů přijedu studená jak žába, muž ode mě zdrhá, že ze mě jde chlad jak ze studny a nic, nekašlu, nebolí mě v krku, nechytnou mě močové.  (je mi teď jasné, že zítra něco z toho budu mít😏) Nejsem si jistá, jestli ale dneska k vodě pojedem, u nás pošmurky a vypadá to, že se to neodsune, ale spíše nasune ještě víc😟 Já myslela, že dneska ukončíme s mamkou slavnostně sezonu a tohle mě teda zklamalo. Zítra má být líp, ale za prvé o víkendu nejezdím, protože hrozí moc lidí a nemusí být místo pod stromem a taky pro změnu má hodně foukat - to se plave blbě ve vlnách. A za druhé bych asi neštvala muže, protože sobota je ,,náš den", kdy nic neděláme a jen si užíváme sebe. Ani nemusíme vařit, jezdíme na oběd k tchánům. 


Jééé, Raduš, a nemáš ještě kontakt na toho léčitele? To víš, tonoucí se stébla chytá…

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2024, 13:22:08 xxx.xxx.32.72
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 09.09.2024, 12:54:58

Buggyro, já bych uvítala ještě zpracování tématu “práce vleže”!😄

Teda teď nepracuji, ale jinak jak to jen jde - leh, noťas na prsa a ťukám do něj v poloze ležmo. Ptž je to poloha, kdy mě ta prokletá záda bolí nejmíň. A nejhorší je pro mě stoj, což je pro pedagoga hodně blbý.😟

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 09.09.2024, 13:24:45 xxx.xxx.198.226

Já neměla problém vyučovat  v sedě 😀 Pravda že přednášky na VŠ se v sedě dělají blbě (tam jsem jen několikrát prezentovala nějaký výzkum), ale kdyby mě zdraví pohnalo, klidně si tam fouknu barovou stoličku nebo takové to opěrátko podprdelní. Není problém, aby učil přednášející na kolečkovém křesle, tak co.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 09.09.2024, 13:39:13 xxx.xxx.119.6

No, já si přestávky u sezení dělám, myslím, že pohyb mám přiměřený, ale asi (evidentně) blbý a ještě blbějc teda sedím😁….souvislosti, souvislosti, asi bych si taky mohla najít nějaký fyzio.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2024, 14:02:23 xxx.xxx.32.72
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 09.09.2024, 13:24:45

No, já na sez přešla…vždy jsem se posluchačům omluvila. Myslím, že jim to bylo šumák, jen já se cítila…jaksi divně a nepatřičně.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2024, 14:03:21 xxx.xxx.32.72
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 09.09.2024, 13:24:45

Tím, že se dnes 90% prezentuje jako prezentace, tak prostě jsem normálka sedávala u stolu s PC…

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 09.09.2024, 16:02:39 xxx.xxx.86.203
Fikovnice:

No, já na sez přešla…vždy jsem se posluchačům omluvila. Myslím, že jim to bylo šumák, jen já se cítila…jaksi divně a nepatřičně.


A jako proč? Jestli pedagog stojí, sedí či leží je naprosto šumák, jde přece o to, co z něj ,,padá". Studenti jsou dospělí lidé, tak snad nemají problém s handikepovaným profesorem.  Jani, adresu bych ti sehnala bez problémů, ale pán je mrtvý tak 20let, už tehdy byl starý. Bohužel😔

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 09.09.2024, 16:14:05 xxx.xxx.86.203

Klučina jen odbornou terminologií zopakoval běžné věci. Že se bez pohybu zpomaluje metabolizmus a ukládají se nadbytečné (nevyužité-nespálené) tuky mimo jiné do cév, to snad ví každý.  Akorát to spojil se sezením, protože se neřešilo ležení, ale je to totéž. Prostě lidé bez pohybu. A o zborcené páteři, špatném zakřivení, hrbech na zádech apod. nám říkali už na základce v tělocviku, ať makáme. O tom, že babča sice měla osteoporózu, ale pracovala na poli do 86, tak byla nasvalená a nic si nezlomila, jsem taky už psala v souvislosti s tím, že hýbat se je potřeba, že jsem měla doma zářný příklad v prarodičích, kteří těžce pracovali do hlubokého stáří.  

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 09.09.2024, 20:08:57 xxx:xxx.5664:7034
lesnizinka:

Klučina jen odbornou terminologií zopakoval běžné věci. Že se bez pohybu zpomaluje metabolizmus a ukládají se nadbytečné (nevyužité-nespálené) tuky mimo jiné do cév, to snad ví každý.  Akorát to spojil se sezením, protože se neřešilo ležení, ale je to totéž. Prostě lidé bez pohybu. A o zborcené páteři, špatném zakřivení, hrbech na zádech apod. nám říkali už na základce v tělocviku, ať makáme. O tom, že babča sice měla osteoporózu, ale pracovala na poli do 86, tak byla nasvalená a nic si nezlomila, jsem taky už psala v souvislosti s tím, že hýbat se je potřeba, že jsem měla doma zářný příklad v prarodičích, kteří těžce pracovali do hlubokého stáří.  


Souhlas, až na to stáří. Spíš bývá vysoké 🙂)

Jednou málem vyletěla jedna tchýně z kůže : “Mladá si pozvala úklidovku na okna a prý - babi, dohlédněte na ně…a odkráčela do fitka”.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 09.09.2024, 20:56:59 xxx.xxx.95.147

lehká sbírka můr: můra kapustová, kovolesklec gama, vlnočárník ožankový, zavíječ kopřivový, blýskavka červivcová, růžnorožec trnkový, kropenatec jetelový, píďalka kopřivová, žlutokřídlec šťovíkový, hrotnokřídlec salátový

nevyhynuly 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 09.09.2024, 22:11:01 xxx.xxx.86.203

Ty voe Bodlinko, to bych snad neurčila ani podle nějaké encyklopedie, většina mi tak nějak splývá. Respective rozeznám bílou od tmavé😜 Zrovna dneska ráno jedna plavala ve dřezu v misce, tam se topí snad výhradně ty světlé. Jinak jsem vysávala a vysála jsem nejmíň 5 mrtvých. Určitě tam byla jedna s těma očkama. Nahoře v ložnici jsou zase takové ty s hustým vzorkem😉

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 10.09.2024, 06:33:52 xxx.xxx.198.226
lesnizinka:

Klučina jen odbornou terminologií zopakoval běžné věci. Že se bez pohybu zpomaluje metabolizmus a ukládají se nadbytečné (nevyužité-nespálené) tuky mimo jiné do cév, to snad ví každý.  Akorát to spojil se sezením, protože se neřešilo ležení, ale je to totéž. Prostě lidé bez pohybu. A o zborcené páteři, špatném zakřivení, hrbech na zádech apod. nám říkali už na základce v tělocviku, ať makáme. O tom, že babča sice měla osteoporózu, ale pracovala na poli do 86, tak byla nasvalená a nic si nezlomila, jsem taky už psala v souvislosti s tím, že hýbat se je potřeba, že jsem měla doma zářný příklad v prarodičích, kteří těžce pracovali do hlubokého stáří.  


No vidíte. Vy to víte, spooousta lidí to neví. Takže je to potřeba zpracovávat a osvěcovat 🙂

Já jsem třeba nevěděla o té souvislosti s mozkem a obnovou nervových buněk. Samozřejmě, je to logická souvislost, ale jak jsem nad tím nikdy nepřemýšlela, tak mě to netrklo. A to jsem nedávno četla článek, že proti neurodeg. onemocněním pomáhá, když se mozek “otřásá” při pohybu (chůze, lyže, kolo…). Taky souvislost, která mě napadla u videa.

Orionka (neregistrovaný) 10.09.2024, 08:24:28 xxx:xxx.c8e2:29ae
Buggyra:

No vidíte. Vy to víte, spooousta lidí to neví. Takže je to potřeba zpracovávat a osvěcovat 🙂

Já jsem třeba nevěděla o té souvislosti s mozkem a obnovou nervových buněk. Samozřejmě, je to logická souvislost, ale jak jsem nad tím nikdy nepřemýšlela, tak mě to netrklo. A to jsem nedávno četla článek, že proti neurodeg. onemocněním pomáhá, když se mozek “otřásá” při pohybu (chůze, lyže, kolo…). Taky souvislost, která mě napadla u videa.


Nejvyšší čas vstát a jít se otřásat 😜

Orionka (neregistrovaný) 10.09.2024, 08:26:04 xxx:xxx.c8e2:29ae
Bodlinka:

lehká sbírka můr: můra kapustová, kovolesklec gama, vlnočárník ožankový, zavíječ kopřivový, blýskavka červivcová, růžnorožec trnkový, kropenatec jetelový, píďalka kopřivová, žlutokřídlec šťovíkový, hrotnokřídlec salátový

nevyhynuly 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Krásná sbírka ! 9. je top.

Orionka (neregistrovaný) 10.09.2024, 08:27:13 xxx:xxx.c8e2:29ae
Orionka:

Krásná sbírka ! 9. je top.


Ty názvy! Jen mám podezření ….

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 10.09.2024, 10:17:23 xxx.xxx.93.160
Buggyra:

Vyražte, máte moji plnou morální podporu  😜


🤪

No s tím mozkem nevím🙄 Celý život jsem v pohybu. Dva roky chodím denně ty 3km ráno a pak tak nějak celý den. Dneska ráno jsem koukala, že jeden soused, co si tu koupil starý domek, tam zase něco předělává, onehdá zbořil nějaký kurník či co, už tam zase něco betonuje. Říkám si, že je děsně pracovitý, onehdá tam poskakoval s bouracím kladivem a už je tam základ. A za boha jsem si nemohla vzpomenout jak jinak se řekne ,,bourací kladivo" Kango, ne? Trvalo mi to asi 10minut usilovného přemýšlení než mi to cvaknulo, takže o vlivu na mozek trochu pochybuju😜

Dneska ráno jak jsem procházela halou, jsem si náhodou všimnula ledňáčka na džberu, byl částečně schovaný za lehátkem. Fotila jsem nenápadně zpoza rohu přes okno - je to plašan.  Když jsem si šla ráno na obchůzku balit tašku do garáže, málem jsem šlápnula dneska ne na plcha, ale na můru. Byla dost velká, schválně jsem tam dala kousek boty pro porovnání a ono to divně zkreslilo, že tak velká vůbec nevypadá. Ale byla, tak nějak jak martináč skoro. 

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.