Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 05.08.2023, 19:27:22 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 05.08.2023, 15:02:36

Já vím😉 jen si nedovedu představit, protože jsem se s tím nikdy nesetkala analgetikum, které právě v tomto případě funguje. Všichni příbuzní u nějakých vyšetření či menších zákrocích dostávali do žíly. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.08.2023, 02:01:07 xxx.xxx.62.239
lesnizinka:

Já vím😉 jen si nedovedu představit, protože jsem se s tím nikdy nesetkala analgetikum, které právě v tomto případě funguje. Všichni příbuzní u nějakých vyšetření či menších zákrocích dostávali do žíly. 


Ptž se to dělá dnes v analgosedaci, a ta se dává výhradně i.v.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 06.08.2023, 07:41:34 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Já vím😉 jen si nedovedu představit, protože jsem se s tím nikdy nesetkala analgetikum, které právě v tomto případě funguje. Všichni příbuzní u nějakých vyšetření či menších zákrocích dostávali do žíly. 


Však jo. Tramal intravenózně. A nemohla jsem si stěžovat. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 06.08.2023, 07:54:12 xxx.xxx.49.63

Jenom kratičce…u nás o půlnoci bouřka a nějak od té doby zřejmě prší, protože je napršeno 33mm! Normálně jsem myslela, že mě šálí zrak😲 Konečně se dostane vláha i ke stromům poprvé od jara… Čekám, že půjdu, začíná se to odvalovat, než se nachystám je pravděpodobné, že to přestane. Koukám, že Bobči tam prší taky, ta z toho takovou radost mít nebude😟

Kočice byly večer třikrát venku a doma, nakonec před půlnocí vypluly ven, lehly ke komínu a přesto, že už byla bouřka, nechtěly jít domů. Asi se chtěly dívat stejně, jak se to líbí mně😉 Ráno jsem je tam zase našla tak doufám, že mezitím i byly v suchu a teple garáže. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 06.08.2023, 10:02:33 xxx.xxx.49.63

Takže…ještě prší👍 na obchůzku stejně půjdu nejspíš za hodinu, když jsem se teď nacpala u snídaně😊 Poslední záchvěv deště(to vypadá) je vydatný, trochu doufám v konečných 40mm😉

Něco se nám posr…ve sklepě v budíkách, nejde nám zapnout plynový kotel a vypíná i tepelné čerpadlo, je tu 23st a mě přijde zima(jasně, mohla bych si dát tepláky a triko s dlouhým😉 ) Ta řídící jednotka vyhazuje jistič. Strejda elektrikář slíbil, že na to koukne(jen nevím, tohle už je ,,vyšší dívčí") musíme doufat😏

Zrovna v pátek jsem koukala, že soused odnaproti pořídil tepelné čerpadlo. Vloni dával klimatizaci, taky kolektory na všechny střechy a doteď topil dřevem, protože mu tcháni pořád dělají dřevo. Ale už taky mají roky, takže se asi pojistil. Nevím, kam otočí ty vrtule😉 V jedné ulici u nás je mají na patrovém baráku a když jsem tam chodila v zimě s klukama, bylo ticho, tak se to strašně neslo celou ulicí👎 Doufám, že to bude mít z druhé strany baráku…i když popravdě si nemyslím, podle toho, na které zdi má teď tu klimu. Vlastně nevím, kam je tohle doporučováno postavit(na kterou světovou stranu?) Náš nový soused mi včera říkal, že maká na stavbě každý den, protože se chtějí do Vánoc nastěhovat. A budou mít taky teplené čerpadlo. Taky doufám, že na opačné zdi😕Stačí mi ten sousetavný hluk z Pily, hlavně toho skřípajícího dopravníku. V pátek už mi lezl na nervy neskutečně, přemýšlela jsem, že jim zavolám, jestli by si ho neráčili promazat😠

Canka
Canka (383 příspěvků) 06.08.2023, 21:48:00 xxx.xxx.215.178

Ahoj holky,

Raduš u nás taky stále prší a já mám z toho snad jako jediná ze svého okolí radost🙂Všichni nadávají,že co to je za léto,že je zima a furt prší a ja jediná oslavuju,že nemám vyschnutý výběh a žlutou trávu,ale že je vše zelené,vody plno…..no prostě super..jediný co mě mrzí,že teď v tomhle počasí nemůžu drandat na skútru,ale to se nedá nic dělat..

Komu se ale to počasí nelíbí,je Bertík😀Prý v tomhle ani nebude vylézat ven a bude jen chrnět v seníku a jíst😀

Já jsem si dneska po dlouhé době udělala odpočinkový den..už jsem ho potřebovala jako sůl…jela jsem s kobčou na pořádnou vyjížďku(několikrát jsme zmokly😂),potom si zajela se známým na oběd,odpoledne vzala vyvenčit na 5 km procházku pejska jednoho kámoše tady z vesnice,který je na dovolený,tak ho teď hlídám a ještě jsem si stihla pustit a zkouknout film..naprostá paráda dneska.. 

Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 06.08.2023, 22:01:58 xxx.xxx.49.63

Hele, máš tam Berťase, OK, už jsem ti chtěla říct, že jsme ho dlouho neviděli, ba jsi o něm ani moc nepsala. Pjinceznicku Pucmejdovou😀 a toho pejska máš kde? Žádné fotos?😟

No já jsem nadšená, u nás napršelo 59,2mm😀😀👍 Velké překvapení, že v potoce se skoro nezvedla voda, takže to všechno vsakovalo - super👍 No ovšem…jak jsem byla nakrklá, že přesto, že jsem rajčata vysévala o měsíc dřív, začaly rodit pozdě, stejně pozdě jako všem, minimálně o dva týdny a dneska jdu kolem a rajčata všude chycené plísní😲 V první chvíli jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet. Jak teď navečer přestalo pršet, jen trochu kapalo, oběhnula jsem potok a šla jsem je postříkat, ale nikdy to ještě nepomohlo, takže ještě jsme skoro netrhali a do týdne budou kaput👎

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 07.08.2023, 08:24:31 xxx.xxx.20.192

Raduš,ty jsi fakt neskutečná🙄🙏..Naposledy k úplňku..Nikde o něm nečtu-jak rožnu počítač,podívám se,kdo má svátek,kolikátého je,jdu sem za vama,počtu si,napíšu..podívám se na “smolař týdne”,nějaké videorecepty..novinky kolem důchodu maximálně tak,pár zpráv-nepolitických!!něco v mapách,když si vzpomenu,že jsem mohla jet někama jinama…a pak si pustím youtube a při písničkách hledám nápady kolem šití těch kabelek..Jaruš jsem dala 2,co jsem tu dávala-tu větší a menší..Měla radost.🙂

V Kamenné v sobotu chvíli nepršelo,tak jsme se šly projít..Potkaly jsme 2 bedly,asi 25cm,zavřené kloboučky,nechaly jsme je tam.do vnitrozemí jsem nešla,tam půjdu poneděli,budu hlídat Čendu ještě 14,15,16,8..příští týden a pak zkraje září 3 dny..a pak od 20-29.9.🙂Mám to letos nabité i bez toho dlouhého hlídání…

Jak jsme seděly na lavce v lese u cesty,tak se přibližovalo kolo..a pes..Já na něho “Čendóó”..se rozběhl a už jsme se vítali..jsem mu koupila ty jeho tyčinky.ty jsme mu nechaly na schránce,jak jsme jely kolem..Jinak od večera v sobotu,až do 2hodin v neděli pršelo..ale večer jsme “zabékali”..bylo nás teda jenom 7,ale bylo to fajn..

Končím,volala švagrová,že má zubaře a prší..chodí s chodítkem,tak deštník nehrozí🙂

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 07.08.2023, 09:49:45 xxx.xxx.49.63

Já dneska ráno koukám, není už tak temno, projasňuje se, asi už pršet nebude. Vlezu na 15 minut  na comp pak, že už se musím jít chystat na obchůzku, tak to vypnu, postavím se a venku…mokro😲 Ha, co to je doprčic?!? Jdu se podívat do jezera, tam nekape, koukám v kuchyni z okna na jedle…kurňa, tam pořádně mrholí! Jdu zpátky zapnout, koukám na radar,hmm, je tam jen nějaký šedý mrak…tak to zřejmě bude tohle. Tak snad to přejde, než se nachystám a vyjdu. Nepřešlo, spíš se zhoršilo. Nevadí, dám si vestu, to nějak proběhnu, třeba to za chvíli skončí. Neskončilo, když jsem se blížila k domovu, už jsem byla mokrá jak myš a hlavně mi pořád tekly kapky z hlavy po ksichtě, což bylo neskutečně protivné, takže jsem musela ke konci už vytáhnout kapesník a pořád se utírat🙄Měla jsem mokré i ponožky, chodící boty jsou takové ty ,,silonové", hned je to mokré😟

Jedem Jihlava-Praha. Kočice se to nějak dovtípily😏

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 07.08.2023, 17:49:30 xxx.xxx.15.42
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 07.08.2023, 11:35:46

Už jsme ubytovaní 😀 Jen do zítra, pak přejezd do Prahy ještě. Bobi nevyfotila, kdepak já, to Tom, jak jsem byla na obchůzce. Nechala jsem jim pootevřené dveře, kdyby chtěli ven, no nechtěli😉když tam mrholilo jak kráva. 

Cesta upršená, kolem Brna pauza, pak zase lilo na Vysočině, jak jinak, tam buďto sněží, nebo prší😜U nás prý ještě prší, volala mamka. Doufám, že se kočice nekrčí ještě za barákem, kam jsem je z pracovny do deště vyšoupnula😟 Tom se teď ptal, když jsem chytla do ruky telefon: kočice ještě nevolaly?!? Tady se to už trhá, i sem tam vyčuhlo slunko. Máme po obědovečeři i když….prý ještě večer zajdem alespoň na předkrm😏 To je ta dieta Niki😊

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 08.08.2023, 07:33:56 xxx.xxx.20.192

takže děkuji Tomovi..👍

U nás už se klube sluníčko,má být hezky a už nepršet..tak uvidím..Chci si oprat deku,tak ji dám u sousedů na sušák..🙂

Jinak žádné novinky..Jen včera,jak jsem vezla švagrovou v dešti k zubaři,byla tam tak 1 minutu,2krát zavrčela bruska o klapáky a “za půlroku naschle”..Samozřejmě jsem pak nemohla najít místo na zaparkování..Tady jak dopoledne odjedeš,tak okamžitě je tam někdo další..Pršelo celý den..ani ke garáži jsme nešly🙂Sousedka z druhé strany byla na dovče,tak jsme hlídaly s Petrou Micku..špatně vidí..někdy se nechá pohladit,někdy uteče..Je pěkně béžová,musím ji sem vyfotit🐈

Tak hezký den🌹

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 08.08.2023, 08:51:35 xxx.xxx.15.42

Raníčko😀 Já už odplaváno, snídani jsme měli na pokoj, aby jsme se nezdržovali přechody a začínáme balit, musíme vyjet brzo. Neprší, ale jak jsem koukala v telce na předpověď…však má pršet ještě celý den. Zrzavou Micku jsi Bobi kdysi dávala, to je ona, nebo to byla ještě někde na starém bytě? Ale myslím, že to byla tahle🙂 Micka je držák👍 Doufám, že naše kočenky taky OK. 

To si tu deku jen přihodíš k prádlu sousedů ne?😉 Jak  vždycky píšeš: prší, třetí den a prádlo stále visí…Onehdá jsem před tím deštěm taky letěla sebrat, i když jsem nevěřila, že bude pršet, nakonec pršelo celý den. Jak já jsem byla ráda, že jsem pro něj šla! A u toho jsem právě myslela na to tvoje: prší…a prádlo stále visí…😜 Letím tedy balit🙂

Canka
Canka (383 příspěvků) 08.08.2023, 22:02:44 xxx.xxx.215.178

Ahoj holky,

Jsem na sebe strašně,ale strašně naštvaná a teď nevím,co s tím🤔Jak krmím toho černého kočičáka..no tak jsem dneska zjistila,že to on zničil ty první kočičí dvířka a teď zničí i druhé😠Přišlo mi divné,že asi dva dny mizí zase zevnitř seníku všechno jídlo a Bertík tam nespí..říkám si sakra jak je to možný,všechno zadělaný,dvířka nový..zatlačila jsem na ně lehce a byly zavřený….no a dneska jsem viděla kočičáka,jak se najedl a pak zůstal sedět na balíkách sena..říkám si divný,že ani nepdejde večer jako vždycky(většinou tam zůstane spát přes den)….a tak jsem se rozhodla počíhat si za rohem..obešel seník,sedl před dvířka a koukal..říkám si no tak to zkusí,zatlačí,zjistí,že to nejde a prostě to vzdá..jenže on tam strčil hlavu,tlapy a rval to úplně násilím natvrdona ty dvířka fakt povolili a pustili ho dovnitř!!!😠Vlítla jsem tam a hnala ho sviňským krokem…s krmením okamžitě končím,protože to já si ho tam zatáhla😕Jenže co teď?V čem mi to pomůže,když ty dvířka prorve násilím?Co mám teď dělat?Ach jo,to jsem teda pohnojila😢 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 09.08.2023, 06:51:40 xxx.xxx.198.226

Natáhnout za ty dvířka elektrický ohradník 😀 Myslím, že dostane a už ho to ani nenapadne. Samozřejmě ale nesmí dostat ta preferovaná kočka.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 09.08.2023, 21:25:33 xxx.xxx.61.230
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 09.08.2023, 06:51:40

To by nešlo, když tudy právě chodí Bertík. 

Jsme doma holky👍 Gučinka byla na cestě vedle garáže, když jsme přijížděli, pak se schovala, viděla jsem ji, ale zdrhala a nechtěla přijít. Viktinek přišel na zavolání asi za 5 minut. Gucci zase přišla asi za půl hodiny, protože se hnala bouřka. Hnala, ale dohnala tak max tu Gucci, déšť nestál za nic. My jsme jeli z Prahy v hrozných průtržích, tady od rána napršené 2mm…..klasika. Napršeno je, takže nebrblám, ale proti tomu, co všude spadlo, je to k neuvěření. Teda mamka mi přes den referovala, že jen prská. Před odjezdem z Prahy jsme ještě byli v muže nové kanceláři, tak jsem mu řekla, ať vyfotí výhled. Je to teda ještě staveniště, dokonce i uvnitř ne všechno dodělané, ale výhled super. Ještě, že to vyfotil hned, protože za chvíli právě průtrž a přes mokrá okna nebylo už vidět nic😏

Cesta krom těch slejváků klasicky příšerná👎Kreténi s kamionama, kreténi s audinama(to auto je snad diagnoza😜) kolony neznámo proč atd…👎

Ráno veselo, v 9h nám spustila zabezpečovačka alarm ještě, že je u mamky brácha, hned jsem ho poslala k nám na kontrolu. Otevřela se blbě zavřená ventilačka. No doma jsme při vyjetí dat zjistili, že problém byl nakonec jinde, na krytu sirény, takže zase až za světla zítra musíme kouknout, jestli do toho někdo nehrabal, nebo co je za problém. 

Niki…to je těžké😟 Taky bych Macka krmit neměla, aby mi nezmlátil a nevyhnal Vikťu, protože Viktorek je takovej trdlín, že ten by si to, na rozdíl od Bertíka ani nebránil. Ješťe, že Macek je pořád jak hlísta a netroufne si asi. A právě když ho vidím, jak je vychrtlý, jak prolézá všechna místa kolem baráků, kde bývá jídlo a jak nadšeně sežere absolutně všechno, co mu člověk dá…prostě bych ho nemohla nechat o hladu😢 Snad bych ta dvířka nějak reklamovala, že se tam prostě ta kočka dostane přesto, že stojí tolik a tolik peněz za čip😕

Obrázek
Canka
Canka (383 příspěvků) 09.08.2023, 22:17:18 xxx.xxx.215.178

Ahoj holky,

Raduš,on tam ale má obrovskou misku granulí vzadu za seníkem..a nechce je..chce to,co má Bertík vevnitř..protože tomu samozřejmě dopřavám..takže jsemho vyhnala dneska ráno i večer..a ty dvířka mají jen určitou blokaci,zkusím zítra vyfotit pro představu..tam není co reklamovat..asi nikdo nepočítal s kočkou,co se tam prostě prorve násilím…

Holky dnes smutný den☹️Volala mi mamka,že ten její starý kocourek je už strašně špatný..nejí,nepije,zvrací a hrozné naříká..takže jsem z práce šla dřív a jeli jsme s ním na veterinu ho uspat😔Ještě se s ním rozloučila mladší ségra,pak i starší a já s mamkou jeli…sám veterinář řekl,že už by to bylo jen trápení,ale že se dožil nádherného věku..přeci jen 18 let je krásných..ale i tak to bylo těžké..znám ho od koťátka😔Dostal první uspávací injekci..celou dobu jsem ho držela v náručí…aby cítil mě celou dobu a nebál se…a pak jsem ho hladila do poslední chvilky,když dostal i injekci do srdíčka😔Pohřbila jsem ho dneska u sebe na zahradě vedle mamky prvního kocourka,aby byli kluci spolu..měli se moc rádi☹️

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 10.08.2023, 09:21:44 xxx.xxx.20.192

Hlásím,že jsem byla včera na kole😇…Jela jsem -po cyklostezkách přes město a jen přejet hlavní na benzinky na okraji města..Audi Raduš..nahrála jsi mi..sháněla jsem přívěsky pro kluky od Petry..Na narozeniny..Ani na jedné neměli…Tak zas přejet na stezku..Asi 50metrů po silnici,nic nejelo,akorát z té vedlejší,kam jsem chtěla sjet a navázat na stezku stálo auto..Já nataženou ruku celou dobu,kdyby se náhodou zezadu něco objevilo..Odbočuju-a auto se rozjelo😲…Já zařvala a už jsem letěla k zemi..Vrazil do mě..😲Spadla jsem na levou stranu,naštěstí zastavil na fleku..Hlavou jsem ťukla o asfalt-ale asi jen trochu,bo tam nemám nějak bouli..ale dnes cítím trochu krk..Jo a jinak po levé straně modřiny..kyčel,trochu bolí rameno,stehno,žebra(tam někde to zabolelo celkem dost)lýtko sedřené a jinak mi pomohl vstát,odklidit mě nabok i s kolem.🙂.Tomu se taky nic nestalo..Policajti jeli asi kolem,bo tam byli okamžitě..Kluk se pořád omlouvat,že mě neviděl..že myslel,že jedu rovně a chtěl navázat hned za mnou..Chápu ho,ty sloupky na autech jsou někdy blbě skloněné..mě se to taky kdysi stalo,že jsem přes sloupek cosi přehlídla,ale nic se nestalo..Měl nějaké delší auto,a já že “nemáte to odřené”?Policajt na mě “paní,tak tohle už vás zajímat nemusí”😊Dali jsme si na sebe kontakt,kdyby něco,policajti si ho zapsali,udělali “tytyty”ať si na to dává pozor,a já odfrčela dál..Nabízeli,jestli nechci nahlásit nehodu a nechat se vyšetřit,ale mě nic nebolelo,tak jsem klukovi nechtěla dělat potíže...No dnes jsem jak přejetá parním válcem😉🙄 

A pak,že mám jezdit na kole😎


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.