Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 04.09.2024, 07:35:34 xxx.xxx.86.65

My ještě tento týden, s mamkou převážně, taky dovolenkujem😉 Ještě je vedro, tak taky každý den na koupáku. Stejně se jinak nedá dělat nic, než plavat, 33st. Doma jsme už úplně bez přítoku do jezera, za včerejšek se odpařily 3cm. Ne, že by voda nevydržela, ale bude se rychle přehřívat a hlavně ztratí kyslík tak čekám, kdy se zase začnou obracet ryby. Tomovi jsem včera říkala, že kdyby se ,,začaly divně tvářit"😉že musí jednat, rychle natáhnout hadici ze studny. 

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 04.09.2024, 07:53:52 xxx.xxx.198.226

No dobře, tak ať taky napíšu - já v pátek před víkendem naložila nějaké takové slušné dvě tuny briket za letní slevovou cenu a vezla to v neděli na otočku do jižních krajů rodičům na chatu, ať mají čím zatápět. No a bylo toho hodně, tak podělili i sousedy. Sobotu jsem musela hlídat zvěř, protože máti byla s holčičkama na dvoudenních závodech s poníky, ale v neděli dopo jsme vystřelili směr jih a překvapivě velmi úspěšně (auto neprotestovalo, vozík na svůj technický stav jel báječně, pneumatiky držely tlak… co víc si přát) jsme brikety dovezli, vyložili, dostali oběd a s padajícím večerem jsme vyrazili zase domů. Rodiče vyprávěli, že se jim tam vyrojil nějaký hnusný hlasitě bzučící a silně kousající hmyz, tak jsem vzdala myšlenku tam přespat a raději jsem vyklidila pole. Protože kvůli závodům jsem měla víkend posunutý a myslela jsem, že na jihu budu spát, dala jsem si pondělí dovolenou. Když jsme přijeli domů v neděli večer, rozhodli jsme se tedy, že pondělí dáme válendo se vším všudy a fakt jsme to dodrželi, jen asi na hodinu jsme vypálili ke koním nachystat krmení, a jinak jsme se koukali na TV, já jsem připravovala kokardy a medaile a poháry na finálové kolo našich závodů, které se kvapem blíží, a teď už jen doufám, že mi včas přijdou ještě doobjednané materiály, abych měla po kupě všechny ceny.

Včera volal pán od Nymburka, od kterého jsem loni, když jsme tam byli na závodech a měli ho po cestě, brala vojtěškové malé balíky, že zase má a dá mi je klidně zadarmo, hlavně ať se mu uvolní skladovací prostory. Tak jsem nažhavila drát a dneska odpo razíme směr Nymburk, když to bude stát jen naftu, neber to. Tak bude mít B na zimu co do zobáčku. To mám celkem radost, jen musím lépe než loni vychytat skladování, protože loni se mi balíky pod plachtou zapařily a spousta jich shnila. Tentokrát je musím uložit s nějakými proložkami, aby to dýchalo, a plachtu na nich nenechat ležet… no nějak to musím vymyslet. Bohužel suchou stodolu nemáme. Utažené kulaté balíky už skladovat umíme bez ztráty kytičky, ale tyhle malé, to je výzva. A taky budu muset vymyslet nějak chytře způsob podávání, aby to nežrali poníci, škoda vojtěškou krmit tlusťochy, potřebuju, aby šla na tloušťku plnokrevníkovi 🙂

Měli jsme dnes připravovat materiál na závody, ale… no bude se připravovat v pátek a sobotu, no.

Canka
Canka (381 příspěvků) 04.09.2024, 14:03:19 xxx.xxx.197.214

Ahoj holky,

No Raduš co ti budu povídat,vůbec,ale vůbec se mi nechce domů…ale už bohužel sedíme na letišti🙄Odlet měl být 16:25 h,ale my už tu trčíme od 14 hodin,kdy nás cestovka přivezla a teď navíc na tabuli vyskočilo zpoždění…takže paráda..nevím,jak dlouho..čekáme a uvidíme..

No máma od tý doby,co je fakt doma v důchodu,tak se hrozně změnila…potřebovala by akutně mezi lidi..ale nechce.. a pak takhle šílí kvůli blbostem…dokonce mojí starší ségře nakázala doma uklidit,než pojede za tím svým beachboyem😂Že prý jsou doma všude chlupy a ona,že už na to není zvyklá,jak nemají kočky…a že se furt honí a chtějí si hrát a ona se nevyspí…no jako nic překvapujícího u koček😂Tak jsem jí řekla,že měla prostě být u mě a bylo by vyřešeno.. a že jsou to mladý kočky,jasně,že si budou chtít hrát bože😂No už to neřeším…jediný,nad čím přemýšlím je,že ostříhám Nikouška..jenže on by asi nedržel..má strašně hustou srst a dělají se mu takový ty cucky..a když se ho snažím vyčesat furminátorem,tak mě vraždí😂

Každopádně hrozně už se těším na všechny zvířátka…už chci být u nich,všechny zkontrolovat,že jsou v pořádku a uňuchňat je…

Jak je vůbec v Čechách?My tu máme 34°C a co vím od kamarádek,tak v Čechách prý údajně vlna veder… 

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 04.09.2024, 14:41:35 xxx.xxx.198.226

1) vychytané skladování balíků sena

2) B rozkopnutá noha po zhojení

3) meloun! Mám asi 4 kousky, tohle jsem fotila kdoví kdy na začátku srpna (všechna foto z příspěvku), takže tenhle je teď už sežraný (měl tak tři kila) a další 3-4 mi nabírají ještě hmotu. Bohužel se mi nedaří každý den zalévat, takže jsou kytky střídavě zavadlé a to melounům moc nesvědčí, teda samozřejmě rajským a okurkám taky ne, takže kdo ví, zda ještě nějakou hmotu naberou  - ale každopádně další plody už nebudou, protože květy ve chvíli nouze zčernají.

4) melouny

5)-6) taky mám vážku. Tato nejspíš v posledním tažení, jen tak tam seděla.

7) parkur před nějakými z našich závodů

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 04.09.2024, 14:54:51 xxx.xxx.119.6

Jo, vedro tu je. Co by na tom tak mohlo být pozitivního? Hmm, člověk nenastydne, když se z 30 vrátí do 30. 

Aspoň že rána už jsou docela chladná - 15 stupňů. A po 20 hod. už se dá i dýchat.

Dámám marodným pořád držím palce, pěsti, ať se to u vás co nejdřív v dobré obrátí. 

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 04.09.2024, 14:55:58 xxx.xxx.198.226

No jen nežehrejte. Já se vždycky u práce venku spotím a pak nedejbože v těch mokrých věcech zůstat na chvíli někde stát a kecat. To mám zánět močáku hned. Díky moc za vedra.

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 04.09.2024, 15:06:40 xxx:xxx.bc7:4d47

Canko 🫣 voe… nemam slov. Supr. A závist. 

U nás byly v sobotu ve Frýdlantě (v Čechách) krajské dožínky. O zemědělcích bez zemědělců, ne vlastně ti, co po tom prahli, tak se tam vystavili, asi. A samozřejmě je to pro ty nahoře. Já o tom ani nevěděla, ale chtěli jsme se zajet najíst do restaurace, a ono prd. My dožli už koncem července, a teď jsem dobalila ještě poslední letošní senáž. Ale musíme sklidit ještě jednu louku a máme dotačně splněno, a můžem teda jít popít. Začátek školního roku proběhl v pořádku, já jsem dostala vysvědčení a stipendium za prospěch, tak jsem jej přenechala spolužačce, byla dojatá. Ale nemohla bych s těma děckama do třidy chodit dlouho, stačila mi ta půlhodina a musela jsem se držet lavice, abych po některých neskočila. Dcera ve škole taky začala úspěšně, jsem docela zvědavá, jestli se rozhodne z gymplu odejít a zkusí stavebku v Liberci, nebo se jí nebude chtít. Ale to je na ní. Je v devítce, může se rozhodnout.  Léto se vydařilo, povalování u bazénu a opalování se jsem si hojně užila, jen tý dovolený jsem se zase nedočkala 😁 ale já nemám za to nicnedělání nárok, já vím, a to si mám ještě vybrat ve škoke týden volna za prázdninovou praxi. Vtipný. Škoda, že počasíčko za chvíli skončí. Krásných 32 stupňů, tedy na sluníčku. Ale od hor už zas asi něco jde… 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 04.09.2024, 16:20:44 xxx:xxx.f89:5d71

Tak u nas 34,  kolem Zlina jsem videla na radaru tedka bourku, sice jde smerem k nam, ale je mi jasne, ze bude tak maximalne tady, na jezerech. Tu se tento tyden konci uz v 18h, ale ted naposled a mam odplavano, muzem jet tedy driv(stejne v 18 uz zacina tenis) tak tomu pripadne ujedem😉 Buggyro, nechapu, jak ste o vimendu v tom vedru mohla zvladnout ten milion veci, ja akorat tak lezim rozplacla na posteli a skucim, jak je mi vedro🫣 A taky nechapu, jak muzete mit takto zelene melouny, tim myslim hlavne rostliny. Melouny jsme snedli velke dva, byly teda vyborne, ale tot vse, rostliny uz tehdy byly po smrti. Cukety se jeste drzi, jeste sklizim, ale taky nevypadaji nijak extra.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 04.09.2024, 17:02:35 xxx.xxx.119.6

To jsem si teda myslela, že aspoň  tady si můžu v klidu zažehrat, člověk se halt musí politovat sám😉.

Jsem si uvědomila, že máme úplně blbej pozemek, tam, kde potřebuju makat, tam pere sluníčko. Huž přemýšlím, jak zakomponovat deštník do oblečení, aby mi to pěkně stínilo🤣. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 05.09.2024, 06:44:03 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Coudas z 04.09.2024, 17:41:12

Malý, to je malý😁. 

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 05.09.2024, 09:38:15 xxx.xxx.198.226
Ronja s motejlem:

To jsem si teda myslela, že aspoň  tady si můžu v klidu zažehrat, člověk se halt musí politovat sám😉.

Jsem si uvědomila, že máme úplně blbej pozemek, tam, kde potřebuju makat, tam pere sluníčko. Huž přemýšlím, jak zakomponovat deštník do oblečení, aby mi to pěkně stínilo🤣. 


takhle 😀 dá se koupit - koukám Coudas byla rychlejší 🙂

Obrázek
Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 05.09.2024, 10:01:49 xxx.xxx.20.192

Já mám v pokoji,i večer 28,5..venku ještě o pů 10 až 25,5!..Chodíme ke garáži tak kolem půl 6,tam aspoň trošinku sem tam foukne-malinko..Už je to úmorné..Kousek ve Šternberku byly prý bouřky jak blázen už 2x..

Jinak mám z toho pádu krásnou modřinu na levém ňadérku(velikosti 95G-H)🤭..přesně tam,jak když jsem si ho skřípla do válendy(zavřel se mi úložný prostor,ještě když jsem teprve vylézala-odkláněla se)..aúúúúúú😟Asi tam musel být kamínek nebo hrouda…Pravé mám jen zpoloviny zelenožluté..Hlavně,že jsem nespadla na kolena…Což nechápu😊Zítra mám jet do FN na ten termín operace,tak uvidím..noha zazím lepší..👌…

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 05.09.2024, 10:22:55 xxx.xxx.198.226

Já zmrzlina vobecná jsem dneska celou noc spala u otevřenýho okna a nahá… do pustého rána, kdy normálně mě vzbudí zima a okno zavřu a ještě se zachumlám, tak teď nic, aspoň jsem se teda nepropotila skrz postel na zem, to je fakt - takže ještě je tam rezerva.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 05.09.2024, 10:40:31 xxx.xxx.86.65

A vlastně…Niki ještě přepočítává zvířectvo, nebo už je nakonec v práci?!?😲

U nás v noci  vedro, stejně jak všude jinde asi, tak jak popisuje Buggyra už spávám několik týdnů. Ráno mě vzbudilo úplně zataženo, šla jsem kouknout na radar a čumím jak vejr…nehlášené dešťové mraky!😲 No na nás pochopitelně nešly, spadlo sice asi 10 neměřitelných kapek(byla poprskaná dlažba) ještě pořád je pod mrakem, ale už se to vybírá. Jestli ovšem bude otevřený koupák netuším😎 Trochu čára přes rozpočet, se ČT-PA jsem ještě na koupámí počítala! Jdu zavolat mamce, je divné, že nevolá ona. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 05.09.2024, 11:06:28 xxx.xxx.86.65

Ronjo, vy se svýma 15st v noci nemáte nárok na brblání😜 u nás to neklesne pod 20st👎 Klobouk👍 To je pro mě neocenitelná pomůcka, který mám v létě prakticky přirostlý k hlavě. Jen na obchůzku ráno nosím kšiltovku, neb je to ,,více sportovní"😏 Ne až tak praktické, protože jsem zjistila, že na líce mi svítí - budu tam mít zase fleky. S kloboukem plavu, bez něj bych do vody absolutně nevlezla. Včera mi pán (otec majitele koupáku, už se tam za těch pár týdnů celkem známe) říká: já jsem té vaší kolegyni (myšleno mamce😉 tu on nezná) říkal, že vy tak rychle plavete, protože máte ten turboklobouk!😛 Tak jsem mu odpověděla, že kloubouk mít musím, protože bych byla za pár dní flrkatá, že by mě nepoznal😉 A on: jéé, a já se schválně otáčím proti sluníčku, abych si ten čumák trochu opálil. Já mám za těch cca 15let, co jsem ho v létě z hlavy nesundala úplný problém, vůbec bez něj někam přejít. Jedu autem do lékárny, bez klobouku teda, vystoupím 20m před lékárnou a dávám si roce před obličej, aby na mě nesvítilo. A to si prosím nemyslete, že má hubu alabastrovou! Třeba od té vody se to stejně pod ten klobouk odráží, takže momentálně i tak vypadám jak stará Afričanka😏 Mluvila jsem teď s mamkou, že o půl 12 vyrážíme, jdu balit😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 05.09.2024, 12:45:41 xxx:xxx.8364:190d

Nooo, tak zase ja, nastesti se oblacnost rozpustila a koupak otevreli. Ale jedna pani, co tu taky dneska prijela rikala, ze ji rikali rano, ze bude zavreno

Bobi, omlatila jsi se teda pekne🤔 Ja to rikala, kaskaderka ty voe😜


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.