Aktuálně: 4 060 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Canka
Canka (383 příspěvků) 20.08.2024, 22:51:54 xxx.xxx.212.25
»
Odpověď na příspěvek uživatele Coudas z 20.08.2024, 16:10:32

Ahoj holky,

Buřtová lady jsem tady já😂To má Raduš pravdu..jsem ulítlá na připeklý rakoviňáky…a ani nespočítám,kolik už jsem jich letos měla…a v pátek plánuji další😂

Tak se nám ta dovča komplikuje🙄Kamarádka dostala zápal plic😔Stále s koupí čekáme,jak se to vyvrbí,ale zatím to vidím černě,že místo ve třech pojedeme ve dvou😔Budu samozřejmě doufat,aby to klaplo,ale moc tomu nevěřím…

Jinak holky,asi budu kupovat nového skútra..nevím,jestli jsem vám to sem psala…ale když jsem byla v Anglii(mám tam i otce),tak mi slíbil,že mi pošle skútra z Anglie k Vánocům..no a protože zjistil,že by to vyšlo ve finále stejně draho jako tady v Čechách ta motorka,a se spoustou papírování,tak mi poslal koruny,ať si tu nějaký v Čechách koupím..už ho mám i vyhlídnutý,který by se mi líbil a v sobotu se na něj jedu kouknout…zároveň chci zkusit prodat ten starý,ale končí muvteď v září technická,takže v pondělí s ním hned zajedu na STKáčko… 

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 21.08.2024, 10:20:54 xxx:xxx.dd4f:af24
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 20.08.2024, 22:51:54

…buřty miluju, občas mi je dělá kamarád v Praze, kde má velkou zahradu….takže krom masa a zeleniny jedeme často v buřtech….

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 21.08.2024, 12:38:31 xxx.xxx.198.226

Já opékám vídeňské párky 🙂 Buřty a špekáčky jsem zavrhla, moc přebírání. Ještě tak točeňák, ale jen některý, taky ne každý je zcela hladký bez křupek.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 21.08.2024, 14:00:25 xxx.xxx.17.6

Já buřta s chutí tak jednou za deset let, na mě je to nějak slaný - neříkám, že nedobrý, ale favorit to nejni, ale tak jako ochutnám, pak, pokud majitelé dovolí, pamlskuju hypnotizující psíky, jsem ale ras, musím za buřta taky makat. Jakožto bývalý vegetarián, jsem se zamilovala do domácí sekaný s domácí houskou, která se podává u sbírání brambor, mňamka, bóže🙂. Na grilu zbožňuju lilek a …cuketu🤣 a pstruha, to opravdu můžu. Takže my, když už teda grilujeme tak domácí klobásky od souseda a ty pstruhy se zeleninou, to mám ráda, když tam frkneme  naše výpěstky, pro vege návštěvy halloumi. Ouplně jste mě navnadily🙂…ále letos nevidím, moc práce.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 21.08.2024, 16:18:03 xxx.xxx.80.36

Od včera lítám kolem ryb. Včera ráno, než jsme jeli na to koupání kouknu do vody a ryby lapají po vzduchu😲 V neděli jsme vysbírali řasy, ale u toho se rožmírala ta stoletá usazenina na dně. S přehřátou vodou a bez přítoku vražedná kombinace👎 Pak přišla bouřka a zbytek řas (a nebylo jich málo) srazila ke dnu. Přesto jsem si nyslela, že s bouřkou se voda trochu obměnila, tak už dobré. Bohužel ne. Takže jsem včera ráno nainstalovala čerpadlo, že když je po bouřce přítok, odčerpám trochu binec ze dna. Léta se o to dohadujem, že kalovkou zabiju ryby a jiné živočichy. Jenže teď to dopadlo tak, že stejně☹️ Dala jsem pro jistotu na čerpadlo síťku, aby to menší ryby nevcucnulo. Po chvíli čerpání to vcucnulo síťku🙄 a bylo dočerpané. Alespoň jsem nechala větší přítok a pustila závlahy(i když popršeno) aby se ta stará zkažená voda trochu odčerpávala. Naštěstí jsem včera po příjezdu našla ryby naživu. Jedna bělice, asi ta nejstarší a největší ležela na dně právě už v pondělí, dneska ráno vyplavala. Pak jsem musela rozmontit čerpadlo a vytahat síťku. Pak už jsem čerpala bez síťky a doufala, že se toho ryby bojí a nepřiblíží se. Musím teda doufat. Dneska bylo ráno hezky zataženo, i když slibovaná bouřka v 7h možná byla, ale někde v prd…, z dalšího ,,pršení" ve 14h, spadlo neměřitelných 5 kapek. Čerpala jsem kaly od rána do těch 14, než jsem šla vařit oběd. Čerpadlo jsem po centimetrech posunovala po dně a snažila se toho bordelu nacucnout co nejvíc. Tohle čerpadélko je ale slabé, takže fakt po centimetrech a i tak to trvá. Ale jak jsem byla včera fest nasr…, objednala jsem zrovna večer novou silnou kalovku i s dlouhou hadicí. Tady se mi to ve spojce hadic pořád ucpávalo, protože ta rychlospojka je právě úzká, to je nejslabší místo procesu👎 Pochopitelně, jak jsem se včera bála, že do rána budou všechny ryby po smrti, řvala jsem na muže vzteklá jak pes, protože mi řekl, že neví, co jančím, že se nic neděje a to se ani neobtěžoval zvednout prdel od compu a jít se podívat, že všechny ryby lapají u hladiny. Byla jsem vzteky bez sebe. Tradičně, u nás se všechno řeší až po dvanácté. Loď se potápí, ale na palubě se tančí.  Nebo jak babča říkávala: aj, aj, čuověk míní a vlk v síni. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 21.08.2024, 16:48:52 xxx.xxx.80.36

Já vím, jak začnu, nevím kdy skončit😊 Ale ještě jsem si vzpomněla, že jsem šla potmě k domku zastavit závlahu do skleníku. Koukám, že jak tam kolem netěsnící přípojky teče voda, vylezli snad slimejši i od sousedů🙄 Tak jsem si posvítila, no kalamita a hned tam všude rozsypala modré granule. Odcházím, svítím si mobilem, ať vím kam šlapu a u domku na cestě už jsem ho zhasnula. Jenže znáte to, pak nevidíte ale lautr nic, než si oči navyknou. Jen mi blesklo hlavou, že doufám, že tam v trase nesedí některá kočka, nebo přes ni přeletím, najednou se mi fakt pod nohama něco pohne. Strnula jsem, snažím to vyčumět, že by ježek? Taková nějaká divná velikost, divný pohyb, znova posvítím a to se snaží schovat do skalky ropuška! Ahoj holko😀 jé ty jsi tady?!? 👍 Zajdi prosím tě ke skleníku požrat ty slimejše, nebo nás sežerou oni🙄 Myslím ale,  že ty španěláky ani nežere😕 Potřebovala bych ty indické běžce sakryš. To je zvláštní, sucho jak na Sahaře, všechno chcíplé, ale kde ty svině byly schované?? Asi někde pod tím skleníkem, ten se zavlažuje pořád…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 21.08.2024, 20:58:57 xxx.xxx.5.26

Žínko, žeru ta vaše hesla, místní moudra…. Jinak já miluju - teď si na to videjko nevzpomenu, až budu doma a budu - li si to pamatovat, dám ho sem pro pobavení…mužský šuplíky a ženský kabílky, to je ták pravdivý!!! 

Saga
Saga (511 příspěvků) 22.08.2024, 08:50:12 xxx.xxx.167.183

Žínko, děkujeme! Já jsem hlavně zjistila, že čím jsem starší, tím míň toho potřebuju. A moje máti to má taky tak. Nikdy jsme nebyly marnivé, ani pažravé a když jdu do obchodu a vidím ty narvané košíky kdečím, tak prostě nechápu, kam to ti lidé dávají? Aktuálně bych si mohla koupit mnohem víc věcí, než např. před pěti lety, problém je v tom, že je nepotřebuju, tže vlastně spořím tak nějak samovolně. Jo a dneska a zítra mám k obědu lečo s bramborem🙂jediné, co jsem do něj musela koupit, byl kus salámu a paprika (ty totiž nepěstujeme), tže oběd na dva dny za pět pade.

Saga
Saga (511 příspěvků) 22.08.2024, 08:52:40 xxx.xxx.167.183

Jo a holky, musím se pochlubit, naše slepičky už snášejí👏! Nevíme, jestli už všechny, ale začly asi před týdnem a už vajíčka přibývají! Tedy přesně měsíc po tom, co jsme je přivezli. Tže už jsme nová vajíčka daly do buchty a do sloního žrádla a já si jedno už i uvařila jen tak k večeři s chlebem! Mňam mňam🙂.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.08.2024, 09:06:36 xxx.xxx.198.226

Co je prosím “sloní žrádlo”?

Ke mně teď přišla známá, že její máti krmí slepice zbytky z jídelny, a ta vejce se nedají  žrát, že by ode mě ráda pár vajec, že budou určitě lepší. Tak jsem ji ujistila, že krmím granulemi s konzervanty a vůbec hrozně (aspoň už slepice ve voliéře nepijí tu vodu z pneumatik…) a ona říkala, že to okoštuje a uvidí se 😀 Zase ty jejich slepice prý běžně připálený olej se strouhankou, no tak nevím, co je lepší… Ty moje mají aspoň dost bílkovin.

Saga
Saga (511 příspěvků) 22.08.2024, 09:43:32 xxx.xxx.167.183

Sloní žrádlo je prosím toto:

https://www.prozeny.cz/clanek/recepty-sloni-zradlo-95453

A je to fakt neskutečný žrádlo! Děláme na chlebíčky místo brsalátu. Zdobíme kapií nebo porkem a nic víc není třeba na chlebíček dávat. Vzhledem k tomu, že jsem měla min. týden jmeniny a my toto doma neslavíme, tak se mě máma jen zeptala, jestli mám na něco chuť? Tak jsem si poručila mísu sloního žrádla, prosím pěkně bez chlebíčkové veky a žrala jsem to na hulváta večír u telky normálně lžičkou z té mísy😄. A to bylo žrádlo! A mám zas na rok pokoj😄!

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 22.08.2024, 09:50:57 xxx.xxx.20.192

já pod pojmem sloní žrádlo mám pomazánku na topinky….ale nevím,jestli se do toho dávají vajíčka…Dělá ji švagruše a je to dobrý…

Jinak-my jsme se sousedkama zavedly asi už 14 dní ranní sedánek u kafe..Zdržuje to,ale dokud je pěkně prý..tak plus mínus od půl až 8 hod-do 9,až půl 10…..Takže moje ranní doba u počítače se vlastně vymazala..Pak nestíhám..Došila jsem včera tašku pro Ondráška k 18.tinám(měl je včera)..Zapomněla jsem vyfotit,fotila sousedka,ale zatím mi nic nepřišlo mejlem…Letím nakoupit a musím tu uklidit,mám tu,jak když spadne bomba!! Rozházené šití,bo jsem hledala černé zbytky riflí..Je ulítlý na černou barvu…No,dalo mi to dost práce-hlavně to vymýšlení….Jinak žiju,čtu všechno poctivě….👍

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 22.08.2024, 10:04:38 xxx.xxx.20.192

je to focené navečer venku….zatím bez nášivek,ty  i musí vybrat-jen to E jsem mu tam našila na bok..chtěl hodně kaspes,tak má uvnitř jseště 2 na zip a jednu kapsu z riflí..Ty přední jsou taky funkční,tak jich má kolem 6😊

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 22.08.2024, 10:34:18 xxx.xxx.80.36

Teda Bobi, čumím😲 to je luxusní taška👍 No a co, že sedíte, máš na to čas, nic tě neomezuje, dokud je pěkně, tak si to užij a nevyčítej! Ani ten bordel doma ti neuteče, to mi věř, mám s tím bohaté zkušenosti😜 Já jsem se včera skoro nezastavila, ještě večer jsem smýkala křoviňákem pole, protože mě ty plevely jak stromy fakt sr.ly👎 Dnes mě ráno u cvičení teda dost bolelo tělo, teda záda hlavně, ale to zase přejde. PPL má přivézt nové čerpadlo, tak budu asi pokračovat s čerpáním jezera, protože musím, dokud teče přítok(než zase dojde v potoce voda😟)

Sloní žrádlo znám jen ten název, někde jsem to slyšela, ale vůbec dle receptu neznám😲 Já, když už mě honí mlsná, udělám si hermelínový nebo vajíčkový salát tak, jak se dělával před 50rokama😉 Add slepice. Nevím, my jsme slepice odjakživa krmili jen zrním a zbytkama. Vajíčka srovnat neumím, jiné jsem nikdy nejedla. Vlastně od tchánů, ale ty moc nejím, z těch jsem spíš pekla, protože mají slepice zavřené, zelené prakticky nevidí(za mě jsou to týrané slepice) a žloutky jsou tak světlé, že člověka přejde chuť👎

Měla bych žehlit, jen peru a peru, ale nežehlím, není kdy. Včera žehlila mamka, jsem jí říkala, jestli nechce přivézt i to moje😉 ,,Tak to rozhodně ne, fůůůůj, nerada žehlím!"😉 Takže si slibuju, že až bude zase ošklivo. Nevím ovšem, kdy to bude, možná za měsíc?😏 To budeme muset zvětšit pokoj, kam to nevyžehlené sypu😜

Saga
Saga (511 příspěvků) 22.08.2024, 11:09:33 xxx.xxx.167.183

Add krmení zbytky. Ono jsou zbytky a zbytky, a všeho moc škodí. My krmíme také zbytky, ale z vlastní kuchyně, a pak nám ještě nosí kamarádka z její kuchyně. Většinou to jsou různé druhy zbytků zeleniny, pečiva, prošlých mléčných výrobků, skrojky masa, případně prošlé měkké salámy nebo šunka. Nemám pocit, že cokoliv z tohoto by vadilo. Zbytky od oběda jaksi nevedeme, max. kosti, ty se jim nadrtí. Jinak se u nás dojídá do prázdného kastrůlku, že by dostaly zbylou rýži nebo těstoviny, tak to už by měly svátek! Zbytky, zvlášť ty přepálené z profi kuchyně, to už je tak pro prase, spíš než pro slepice. Ale jestli to může mít vliv na chuť vajec, tak to teda netuším, já nikdy taková nejedla.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.08.2024, 12:30:24 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 22.08.2024, 09:43:32

Díky díky, já jak čtu “měkký salám”, tak vím, že toto ne-e 🙂

Leda bych do toho nastrouhala ten vídeňský párek 😀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.08.2024, 12:37:34 xxx.xxx.198.226

Já chuť vajec taky nepoznám 😀 Ale holčině prý přestalo chutnat, když vidí, co do nich její panímáma sype. Tak dostala vajíčka ode mě, u které neví, co do slepic sypu (raději), ale vidí, že se pasou na zeleném a hrabou červíky a sluní se a to se jí asi líbí. Oni mají prý  u slepic taky potkany, jsou u potoka, tak nevím, jak to tam s tím jídlem je. Já bych potkany chytala do pastí a nosila slepicím, to by byly žloutky rudé. Mimochodem, nechytila jsem do živochytek jedinou myš, musím se do toho naplno pustit v zimě, teď v létě mě to ani tolik nepálí, slepice si nahrabou 🙂

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 22.08.2024, 13:26:23 xxx.xxx.20.192

no,že by bylo poznat na chuti vajec,co slepice zobou??to teda nevím🤔..Maximálně ta barva žloutku je určitě rozhodující..Ale dávaly se kdysi všechny zbytky k kuchyně slepicím.Vím,že otec si udělal drtičku na kosti,a ty jim drtil skoro na prášek..Jak asi chutnají vajíčka z Lidlu za 66korun/30ks?a lidi to berou..Já kupuju z farmy z Brníčka u Uničova nebo Z Újezda u Uničova..Jsou dražší-kolem 4 korun,ale jsou čerstvé..je tu za rohem podniková prodejna…Stačí mi po 10kupovat..

Buggyro-potkany slepicím?? to slyším prvně🙂

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 22.08.2024, 13:30:32 xxx.xxx.20.192

Jo Raduš-já nežehlím minimálně 25 let,jen košile chlapovi kdysi,ale jak jsem sama,tak jen Pohladím,co je potřeba,jinak mám nežehlící halenky většinou..Znám kámošku,co žehlí i ponožkya kalhotky!! By mě mohlo ohrát..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.