Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.08.2024, 09:58:39 xxx.xxx.198.226

Také vařím dvakrát do týdne a pak zobu průběžně. Zásoby, co zbyly z táborové kuchyně (konec tábora 10.8.) jsem dojížděla včera 😀 čočková polévka mňam mňam

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 20.08.2024, 10:06:08 xxx:xxx.d302:7ee2
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 20.08.2024, 09:54:05

..také mám jídlo na dva, tři dny, nebaví mně denně si vařit a co mi chutná, můžu mít i vícekrát po sobě, jenom třeba u omáček střidám přílohy…

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 20.08.2024, 13:36:33 xxx.xxx.145.239

Jely sme se koupat s mamkou, teda muz nas vyhodil a v 17h nas zase nabere,takze klepu ztezka z mobilu, prd na to vidim. Koprivy jsou hrozne, mam bohate zkusenosti. Na ruce uz to skoro nevnimam, ale minuly tyden se mi tlusta zatrhnula, takze zustal trcet tlusty kolek na ktery sem se pak jako napichla stehnem a to sem teda fest citila nekolik dni, pak dalsi to jeste svedilo. Cele doslehane nohy jsem mela taky, nenatekly mi, ale tak to silene svedilo snad tyden. Rovnou bych si dala ten zyrtek, kdyz je to takova plocha.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 20.08.2024, 13:53:10 xxx:xxx.43d:3bf9

Kdyz nekde netrajdame, tak varim pravidelne, vicemene z vlastnich zdroju, krom masa. Mamka to taky ji i 4 dny, my max dva. Kdyz dojidali zbytky psi, bylo to super. Kocky…jedine cizi Macek, ten sni vsechno, zbytek kompost a liska. Pecivo mamce pro slepice. Kdyz nedojime zbytek ryze, berou me certi, kdyz to mam vyhodit, normalne bych to prave dala psu, asi si budu muset poridit alespon ty slepice🤔

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 20.08.2024, 14:41:50 xxx:xxx.43d:3bf9

No.. dva roky zpatky jsem dostala k narozkam od brachy gril. Jeste sme ho nevytahnuli1🫣My proste nejak nemame cas u nej stat. A kdyz ten cas mame, zase treba mame jine jidlo uvarene. K nam nikdo nechodi a strachat to kvuli dvema maskum k obedu, se nam nechce😉

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 20.08.2024, 15:20:41 xxx.xxx.120.234

K nám také nikdo nechodí. Ale mám stát u plotny, nebo na sluníčku s káviškou u grilu… ráda se obětuji 😁 Pravdou je, že loni jsme negrilovali ani jednou. Letos si spíše tak trochu dělám radost.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.08.2024, 15:28:35 xxx.xxx.198.226

lesnizinko, proč mamky slepice nemůžou dostat rýži nebo těstoviny nebo… jiné zbytky, vařenou zeleninu, cokoli? Ty moje zpucují cokoli, co není moc tvrdé… Tuhle vyrubaly i ztvrdlé kůrky ze sýra… tam jsem jim moc šancí nedávala, ale fakt to dodrbaly dočista. I ty nenadrcené kuřecí kosti zmizely :-O (jsem jim je tam hodila, protože už byly takové mimo kondici, tak že si je slepice oberou a já pak nadrtím ty holé kosti bez chrupek a zbyků kůže…)

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.08.2024, 15:31:09 xxx.xxx.198.226

Nám teď pomocníci “grilují” na každých závodech 🙂 No a zase budu muset spálit nějaký bordel z rozpadlých překážek a tak, tak určitě budeme taky “grilovat” v dohledné době. Jenže u nás se tomu říká, že si pečeme párky na ohni 😀 Máme je napíchnuté na klacku a tak. Nejsou nad ohněm na mřížce. Tak v tom je asi rozdíl.

Orionka (neregistrovaný) 20.08.2024, 16:01:40 xxx.xxx.226.32
Coudas:

K nám také nikdo nechodí. Ale mám stát u plotny, nebo na sluníčku s káviškou u grilu… ráda se obětuji 😁 Pravdou je, že loni jsme negrilovali ani jednou. Letos si spíše tak trochu dělám radost.


Jo on je tam taky gril ! Já viděla psa a koně. Ti by mě taky bavili. Gril jsem přehlídla, asi že by mě nebavil. 🤭😃

Orionka (neregistrovaný) 20.08.2024, 16:07:29 xxx.xxx.226.32
Orionka:

Jo on je tam taky gril ! Já viděla psa a koně. Ti by mě taky bavili. Gril jsem přehlídla, asi že by mě nebavil. 🤭😃


Já venku buřta na klacku na ohýnku. Kvůli tomu ohni. 

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 20.08.2024, 16:10:32 xxx.xxx.120.234
Orionka:

Jo on je tam taky gril ! Já viděla psa a koně. Ti by mě taky bavili. Gril jsem přehlídla, asi že by mě nebavil. 🤭😃


Moje chyba, špatný detail 🙂 Ohýnek si dělám i bez buřtů, to musí byť.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 20.08.2024, 21:13:25 xxx.xxx.80.36
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 20.08.2024, 15:28:35

Mohly, samozřejmě by slepice mohly všechno, ale kdo by jim to denně(či obden) vozil, smradlavý kbelík se zbytky stačí, že s tím musím trajdat 200m dozadu na kompost😏

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 20.08.2024, 21:21:28 xxx.xxx.80.36

Na opékání špekáčků je tu Nikča, ta se na to těší vždycky celou zimu😜 My doma o tom hlavně mluvíme, jenže jak je u nás pořád šílené sucho, na oheň mám alergii a na oheň od ,,sousedů"(lidí na polích v okolí) jsem doslova vytočená😠 Ono je výborné, když je 35st a někdo něco začne pálit na poli v době, kdy se zvečeřívá, konečně trošku chladí a otevírají se všechna okna, aby se barák konečně vychladil. A za chvíli zavětřím, že odněkud jde dým🙄 Šlak by mě trefil👎 No a sedět a opékat si v tom vedru špekáček…bych raděj umřela hlady😉

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 20.08.2024, 21:29:34 xxx.xxx.226.32
lesnizinka:

Na opékání špekáčků je tu Nikča, ta se na to těší vždycky celou zimu😜 My doma o tom hlavně mluvíme, jenže jak je u nás pořád šílené sucho, na oheň mám alergii a na oheň od ,,sousedů"(lidí na polích v okolí) jsem doslova vytočená😠 Ono je výborné, když je 35st a někdo něco začne pálit na poli v době, kdy se zvečeřívá, konečně trošku chladí a otevírají se všechna okna, aby se barák konečně vychladil. A za chvíli zavětřím, že odněkud jde dým🙄 Šlak by mě trefil👎 No a sedět a opékat si v tom vedru špekáček…bych raděj umřela hlady😉


Však nemusíte opékat v létě. S psí partou jsme opékali i o Vánocích. U dubu, než nám ho oplotili. Ale aspoň jsme prosadili, že dostal status  památkové ochrany, aby  ho náhodou nový majitel parcely nepokácel. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 20.08.2024, 21:36:58 xxx.xxx.80.36

Dneska jsem tomu plavání moc nedala. Vyjeli sme pozdě. Dvakrát jsem přeplavala a šly jsme si dát s mamkou oběd. Pak s plným pupkem plavat nebudu😉 a jelikož mi bylo v noci horko a blbě jsem spala, tak jsem si lehla a usnula. Probudím se a mamka nikde, koukám a ona si plave. Tak mrknu na mobil, skoro půl páté, v pět nás měl muž vyzvednout, protože musel jet ještě na zkoušku houslí v kostele(školní děcka mají hrát na svatbě někomu) ve Strážnici. Než jsem mobil položila cink, zpráva: za chvíli vyjíždím, brnknu, ať se nachystáte na vyzvednutí (to je cca 10minut cesta) Vystřelila jsem z lehátka a letěla plavat. Plavala jsem jak šílenec, ani jsem na druhé straně moc neodpočívala, protože fučelo, byly velké vlny a zpátky právě náročnější, doproti. Doplavu, poprvé i zadýchaná, já že mamka už se suší na dece a ona si ještě pořád plave😏 Ty voe val ven, Tom už určitě někde stepuje před areálem, protože se pochopitelně nedovolal. Drapnu mobil a tam nic, ještě nevolal! Uf😏 Tak jsem si v ručníku sedla na sluníčko, neberem si ani na převlečení, jen si přes plavky hodím tuniku…a za dvě minuty volá, že jede. Tak jsme vystřelily se balit a čekat ho ven. Takže místo: přeplavat 5x, mi vyšlo jen 3x🙄 Protože sme přijely brzo, šla jsem ještě plet v zelenině a zalévat skleník. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.