Aktuálně: 4 060 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 03.08.2023, 14:51:35 xxx.xxx.198.226

A můžete třeba nějaké zavařeniny ze šťáv, rajčatové pyré, rozmixovanou zeleninu (třeba tu cibuli)? Zkoušla jste k tomu pokrmu třeba přidat jen cibulovou šťávu, aby se to jako ohvízdlo tou příchutí? Musí se i z cibule dát udělat protlak… Aby tam té vlákniny nebylo tolik.

Hmmm mám chuť na rybičkovou pomazánku!

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.08.2023, 17:15:00 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 03.08.2023, 14:51:35

Ne, ne, já to neřeším, proto jsem psala, že to ani nemám moc vysledováno, u toho většího množství zeleniny, nebo selské, to už jo, přesto se nějak neomezuju. Když vím, že někam pojedu, nebo půjdu, tak prostě pro jistotu nejím vůbec. No a když to vypukne, že po jídle dostanu bolení, tak holt letím po obědě 3-4x na WC. Ono už to nikoho u nás nepřekvapí, někdy nestihnu ani dojíst🙄

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.08.2023, 18:18:32 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 03.08.2023, 17:34:02

No, to byla první diagnoza, co jsem dostala, někdy v 16letech. Ale nebude to asi. Teď si nemůžu vzpomenout, proč jsem ho vyloučila….Aha tak už jsem si to našla: střídání zácpy a průjmu. Nikdy v životě jsem neměla zácpu. Ani by to nešlo, protože jdu na velkou minimálně 2x denně.  Jíst hodně ovoce a zeleniny, vlákniny. Tak to mi vyloženě vadí, to už jsem vysledovala. 

hmn
hmn (1173 příspěvků) 03.08.2023, 19:32:04 xxx.xxx.106.106

“střídání zácpy a průjmu. Nikdy v životě jsem neměla zácpu. Ani by to nešlo, protože jdu na velkou minimálně 2x denně.”

ale to není příznak, který být musí, ale může. A to platí o příznacích obecně, mohou být fakt různé.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 03.08.2023, 19:46:32 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

No, to byla první diagnoza, co jsem dostala, někdy v 16letech. Ale nebude to asi. Teď si nemůžu vzpomenout, proč jsem ho vyloučila….Aha tak už jsem si to našla: střídání zácpy a průjmu. Nikdy v životě jsem neměla zácpu. Ani by to nešlo, protože jdu na velkou minimálně 2x denně.  Jíst hodně ovoce a zeleniny, vlákniny. Tak to mi vyloženě vadí, to už jsem vysledovala. 


Viz hmn. Málokdo má všechny kompletní příznaky. Já bych dráždivý tračník nevylučovala.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 03.08.2023, 20:00:29 xxx.xxx.20.192

Jo Raduš..ale to bylo před těma asi 7-8lety,kdy jsem držela tu dietu o 5-6 jídlech za den a "Herbalajfu"…2x dopol.ovoce a 3x odpol. zelenina…Ale to jsem neplatila takový nájem,a chodila jsem ještě na brigády…Za 5 měsíců 13kilo dole v pohodě,bez pohybu a 40 pivech za měsíc..u té mě stresovalo,kdy můžu jíst..jestli už je to 3 hodiny a není už 4 hodiny..Bílkoviny,tuky,sacharidy…vyváženost..A voda s citronem po litrech..

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.08.2023, 22:44:56 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 03.08.2023, 22:18:25

Ty jo😲 díky👍 Vyhodím si odkaz, kdyby bylo zle. Ale řeknu vám, jak jsem to tak studovala….to bych snad zkoušela jen v případě, že bych umírala. Na mě moc složité, respective omezující, nedovedu si představit takhle nejíst…na co mám zrovna chuť. I když takový pořádný hovězí či vepřový vývar s chrupkama mňam🤪 ten bych si teď klidně dala👍

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 03.08.2023, 23:23:27 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 03.08.2023, 22:44:56

Ty ne úplně silné vývary s masem jsou hojivý základ pro střívka, dcera tu dietu nějaký čas striktně držela a zmizel jí ekzém, občas se ale zase objeví, protože zaprasí. Knížka je skvělá, dnes jsem jí půjčovala od dcery té mé kamarádce….

Já bych tuhle dietu taky měla držet 🙈

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 04.08.2023, 08:15:00 xxx.xxx.20.192

hezké ráno všem☀️🐈🐕🐎🐐🐇

já si četla jen ty nežádoucí potraviny,a přemýšlela jsem,CO bych vlastně mohla jíst??Musí to být hodně drastické..nezávidím těm,co to musí držet😟

Vrátím se k úplňku-zapomněla jsem Raduš odpovědět,jak jsem spala..

Raduš-to není o tom-vidět ho🙃..Najdi si prosím,když nebudeš mít práci venku “Noc úplňku”..dokument,jsou toho 2 díly,nevím už jak dlouhé..Ale stojí to za to!! Když tak všechno víš,tohle určitě nevíš..I já byla překvapená-myslela jsem,že má vliv jenom na spaní…ale řídí celou naši planetu(a není to “fejk”) dlouho jsem nevěděla,že to nespání 1-3 noci je jeho práce..(má na mě vliv i v některých jeho fázích)..Viděla jsem to už 2x,když to šlo na ČT2 myslím👍

Niki a co ty?dodržuješ střídavou???Můj chlap držel kdysi “Kořínkovou”,já s ním,ale já měla za 14 dní 4 kila dolů,ale nepotřebovala jsem to..Tak jsem se na to vykašlala..Musí se přemýšlet,co v té které potravině je…jestli neobsahuje byť třeba vajíčko v pečivu..atd..Ale já měla tenkrát taky hodně pohybu-a ten si myslím mě udržoval,i když jsem jedla jak malý zájezd😇😊

A dlouho tu nebyla Leithian??🐍..Jani,co tvoje havěť??je něco nového??🦜

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 04.08.2023, 10:25:54 xxx.xxx.49.63

Bobi, že měsíc(ne úplněk) řídí naši planetu vím, příliv a odliv je nejjednodušší příklad, se učí už děcka ve škole, takže to zrovna vím. Na dokument mrknu, zrovna dneska čas  nemám, naplánovala jsem si toho hafl a sama si nemyslím, že toho stihnu…kdyby polovinu😊

Ale když úplněk tak všechno ovlivňuje mi vysvětli, proč já se budila poslední cca 2 týdny 2-3x za noc a teď, dny kolem úplňku spím jak zabitá, dokonce jsem v úterý? zaspala? Není to spíš tím, že to ignoruju, absolutně neřeším jestli není nebo je, pokud jo, tak jen pozitivně, protože se mi moc líbí, jak se kouknu o půlnoci ven a vidím zahradu jako za dne. Nebo koukám nadšeně na ten ,,pomeranč"….moc se mi líbí👍

Ha, ha, u nás to pokračuje😀 Přijde v 5h Gučajz, vyskočí na postel, velké mazlení, pošlape mi břicho takže jasně…musím na WC, jinak bych těžko ještě usnula😇 Jdu, říkám jí: lež, já hned dojdu, jdu jen čůrat. Vrátím se zpátky, kočka na posteli není, ale koukám, že stojí na terase a k něčemu čichá. Gucci co tam máš? Poodejde: hele co jsem ti dneska přinesla!🥰 Na terase velký mrtvý hraboš. Naštěstí mrtvý a ne v ložnici😉No teda Gučinko, ty jsi tak šííííkovná holčička, chytila jsi takovou velkou myšůůůůů! A nechala venku, jsi moc šikovná slečka. A nemusíš ji tahat až nahoru, já bych ji viděla i před vchodem😉Tam jsem ráno našla žlučník z další, měla nějaký úspěšný den, teda noc nevím, kam na to chodí, u nás jsem neviděla myš, ani nepamatuju. Vlastně že by!??? Včera jak jsem stříhala další živý plot, tak jsem pod ním našla nahrabanou hromadu a když jsem to rozhrnula zjistila jsem, že je pod chodník díra od nějaké velké myši. Udělám pár kroků a tam Gucci, asi mě pozorovala. Říkám jí: hele Gučajz, pod plotem je díra od velké myše, nechtěla by jsi ji jít ulovit? Zavrtěla se na patě a s výrazem: trhni si nohou, ráno jsi pohrdnula tou, co jsem ti přinesla do ložnice a vyhodila jsi mi ji, tak si nas.r😛 A odkráčela někam dopředu. Že by šla v noci lovit?😉

Canka
Canka (383 příspěvků) 04.08.2023, 22:31:10 xxx.xxx.215.178

Dobrý večer děvčata🤣

Bobi úspěšně hlásím,že od 1.8.držím ten přerušovaný půst…ten 16/8….takže naposledy jím v 17 hodin a v 9 h ráno začínám jíst…jako první den byl brutální..fakt..ale vydržela jsem…a postupně se to lepšilo..dneska už ráno dobrý..večer teda piju neslazený čaj..abych zaplnila bříško…ale držím..v úterý jsem začala,tak za týden stoupnu na váhu a uvidíme,jestli ubude nějaký gram🙂Musím to vydržet do tý dovolený,protože jsem se vážně neskutečně rozežrala🤭

Tady holky koukám rozebíráte zdraví,tak to já musím zaťukat,že všechno u mě dobrý…už mě ani ta hlava dlouho nebolela..zvláštní..přitom se nic nezměnilo..

Jinak já dneska vyrazila do města kočičákům nakoupit jídlo a nestačila jsem se zase divit,o kolik to všechno zdražilo😠 Měla jsem pár věcí a 2500,- kč..hrozný..asi budou o hladu a pošlu je lovit myši😄Zítra ještě musímjet koupit krmení slepičkám,i když toho mají hodně,došla mi směs pro nosnice..

Obrázek
Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 05.08.2023, 08:16:10 xxx.xxx.20.192

Raduš-ty myslíš,že já mám v hlavě,kdy že je úplněk?že si to vsugeruju??😲haha-ty jsi hned hotová se vším....Já ho poprvé,co bydlím po těch letech podnájmů,kdy ně přímo čučel,mám za zádama..Až nespím,tak to teprve zjistím…píšu to pořád dokola..Já mám v hlavě duto..co si nenapíšu,to nevím..To,že nespíš-že se budíš,to má úplně jiný základ..ale ne úplňkový..Já měla taky období-řekla bych v tvém věku,kdy jsem se pravidelně budila ve 2 hodiny....A nedávno mi kámoška mé dcery říkala,ža mi jaksi nevěřila a teď to má taky a rozčiluje jí to..je jí 54..Dnes jsem měla s chobotem na přístroji spánek 9 hodin..od 22 do 7 ráno..Budím se akorát,když mi to fouká mimo,tak se musím pohnout…😴

Jdu se balit,jedu s Jaruš do Kamenné,chataři se už ptali,kdy si “zabékáme”,tak opráším kytaru a dnes bude večer “kántry”-jak by řekl děda…Už jsem ho taky dlouho neviděla..Ty stavy má pořád,doktoři neví co s tím..V lednu to budou 2 roky,co se tak trápí..Má dobré dny,kdy může jíst a špatné,kdy se dáví i snad vodou..Přijedu zítra odpolko…Má teda pršet,ale do lesa se chcem jít podívat  a za Čendou určitě..V září ho budu hlídat🐕

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 05.08.2023, 09:26:58 xxx.xxx.62.239
Canka:

Dobrý večer děvčata🤣

Bobi úspěšně hlásím,že od 1.8.držím ten přerušovaný půst…ten 16/8….takže naposledy jím v 17 hodin a v 9 h ráno začínám jíst…jako první den byl brutální..fakt..ale vydržela jsem…a postupně se to lepšilo..dneska už ráno dobrý..večer teda piju neslazený čaj..abych zaplnila bříško…ale držím..v úterý jsem začala,tak za týden stoupnu na váhu a uvidíme,jestli ubude nějaký gram🙂Musím to vydržet do tý dovolený,protože jsem se vážně neskutečně rozežrala🤭

Tady holky koukám rozebíráte zdraví,tak to já musím zaťukat,že všechno u mě dobrý…už mě ani ta hlava dlouho nebolela..zvláštní..přitom se nic nezměnilo..

Jinak já dneska vyrazila do města kočičákům nakoupit jídlo a nestačila jsem se zase divit,o kolik to všechno zdražilo😠 Měla jsem pár věcí a 2500,- kč..hrozný..asi budou o hladu a pošlu je lovit myši😄Zítra ještě musímjet koupit krmení slepičkám,i když toho mají hodně,došla mi směs pro nosnice..

Obrázek

Holky, že se vám sem vsunuji…stran toho zdražování.

Včera se mnou byla nakoupit kámoška a obě jsme úplně zmrzly u kočičího steliva. Ze dne na den zdražení asi o 21,- Kč!!! Hrudkující obyč už v Albertu stojí přes 80,- Kč!☹️

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 05.08.2023, 10:42:54 xxx.xxx.49.63

S tím zdražováním, když to rozebíráme mám dojem, že na ostatní položky, pro lidi, už je tak nějak víc vidět, lidi už si mezi sebou říkají: tam a tam nechoď, tam mají pořád smetanu drahou, kup si ji raděj v ……. Takže se tak nějak obchodníci zaměřili na věci pro zvířata, protože prostě páníčci to pro své miláčky udělají, nakoupí, ať to stojí, co to stojí👎 

Když jsem si našla tabulku, kolik zemědělci a výrobci potravin vloni vydělali…málem jsem vzteky z kůže vyletěla😠 Napadají mě ty nejhorší výrazy, tak to raděj ani nerozvádím. Jen by si ji mohli nastudovat i ti ,,lidumilovi" tleskači, ale pochybuju, že těm se rozsvítí, těm nějak není pomoci😏

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 05.08.2023, 10:48:25 xxx.xxx.49.63

Niki, ten Nikoušek tam vypadá jak vycpanej😄😄😄Tenhle půst držím od začátku roku, vzhledem k tomu, kolik toho sežeru myslím, že dobrý. Akorát bych měla zmenšit porce, protože mám zase špekaté břicho a někdy jím ještě v 18h, takže ten čas je +-10-12h nejezení. Na to, že večer nejím jsem si celkem v pohodě zvykla, protože mám oběd mezi 14-16h, takže  nejsem nějak hladová, měla bych jen omezit ty hromady sladkého ještě po obědě právě, to jsem schopna v kaloriích sníst porci navíc👎

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 05.08.2023, 10:53:48 xxx.xxx.49.63

Bobi nemyslím si, že jen chodíš a přemýšlíš, kdy bude úplněk😉ale vzhledem k tomu, že jsi na sítích, se to prostě všude dočteš….jako já, aniž bby mě to nějak zjímalo😏

Mě nebudil úplněk, ani poúplněk, ale deb.ilní komáři. Ve dvě jsem se probudila, drhla si malíkovou hranu a rameno…a šla na lov. Rozpácala jsem po zdi tři. nevím, na co já chystám to malování, když to dopadne pak takto👎 Ložnice asi bude na červeno😛

No jo, kdy ty jsi naposled byla v Kamenné, psávala jsi často, skoro ob týden, teď si ani nevzpomenu, kdy naposled, na podzim ještě??😲 Tak jsem zvědavá, co budeš mít za novinky😉 Tam asi budou i houby čéče. U nás, jak jsi psala, že u vás zase prší, tak u nás nic, až dneska do rána 4mm. Mělo pršet celou noc a  den, ale jak koukám, zase se to stočilo na Prahu, jak jinak😕

kometa
kometa (5550 příspěvků) 05.08.2023, 15:02:36 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Jste mě předběhnula, než jsem to sesmolila. Injekci😲Tak to by mě zajímalo, k čemu je tohle dobré? Jedině tak morfia možná😉

Na colono jsem byla objednaná před skoro 20lety. S díky jsem odmítnula. Už i vím proč😛😉


Kvůli analgézii.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.