Aktuálně: 4 059 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.08.2024, 16:25:08 xxx.xxx.198.226

Mno jo, ale tak má zase syn tři děti. To už je sakra koníček. Já děti nemám, mám koně a auta a na dovolenou taky běžně nejezdím, no o rekonstrukci umakartového jádra v dvougarsoně si můžu nechat zdát. Holt si člověk musí srovnat priority. Když mám jedno, nemohu mít druhé. Vezměte si, že syn z jedné výplaty a něco příspěvků od státu živí početnou rodinu a ještě u toho zvládá rekonstruovat (a určitě neshání materiály na bazoši, aby ušetřil). To také není málo. Však všichni známe “teď rekonstruujeme, tak na dovolenou nejedem, až to bude hotové, budeme moct na dovolenou”. Někdo třeba musí s rekonstrukcí počkat, až začne druhá polovička zase vydělávat…

eva (neregistrovaný) 19.08.2024, 16:32:22 xxx.xxx.163.62
Buggyra:

Mno jo, ale tak má zase syn tři děti. To už je sakra koníček. Já děti nemám, mám koně a auta a na dovolenou taky běžně nejezdím, no o rekonstrukci umakartového jádra v dvougarsoně si můžu nechat zdát. Holt si člověk musí srovnat priority. Když mám jedno, nemohu mít druhé. Vezměte si, že syn z jedné výplaty a něco příspěvků od státu živí početnou rodinu a ještě u toho zvládá rekonstruovat (a určitě neshání materiály na bazoši, aby ušetřil). To také není málo. Však všichni známe “teď rekonstruujeme, tak na dovolenou nejedem, až to bude hotové, budeme moct na dovolenou”. Někdo třeba musí s rekonstrukcí počkat, až začne druhá polovička zase vydělávat…


Jo, tak on právě dost věcí má z bazoše. A rekonstrukci dělá sám, s mužem. Jen na odborné práce si někoho pozve. Souhlasím, taky bych to tak viděla - letos rekonstrukce, potom dovolená….ale o tom psát nechci. Jen že se nám všem neustále zvyšují zálohy na energie, co bylo loni, už dávno neplatí. O tom jsem primárně psala. A o tom, že se mi nelíbil výrok, že tak jako se máme teď, jsme se ještě neměli. A že jsme nenažraní, tak s tím bohužel nesouhlasím.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 19.08.2024, 16:44:36 xxx.xxx.95.188

Evo, energie by drahé být nemusely? Asi ne, ale umíte to vyřešit? Všichni tu živíme soláry, když se to schvalovalo, nikdo neřekl ani popel. Teď se to projevilo a nadává se na tuto vládu. Ovšem ti, co to schválili, už jsou hezky uklizení ve svých trafikách. Kdyby někdo nevěděl, jsou to pánové z ČSSD, za které jsme se přece měli tááák dobře. Akorát to byli převlečení komunisti, kteří jen drancovali a po mě potopa. Teď sklízíme, co jsme zaseli a jen nečinně přihlíželi, protože nám přece bylo dobře…

 Vrátím se k vašemu synovi. Vy sami máte dům? A postavili jste si ho za co? Moji rodiče také dům postavili, ale obě rodiny se jim na něj složily, samozřejmě je celou dobu stavby živili, všechny peníze šly mladým na barák. Tak to tady chodilo, nepřijde mi to nijak divné. Mám tu vedle tři mladé rodiny v novostavbách, věk kolem 30. yPři dnešních cenách netuším, kde by našetřili 30letí 3miliony na barák(tipuju, ani nevím, kolik takový normální barák stojí) Jednu rodinu jsem popsala, ti jsou nejstarší. Další s dvěma dětma, muž zaměstnaný jako zedník, každou chvíli u jiné firmy, mezitím nikde, paní pracuje, barák stojí, auto ojeté, na cigarety je pořád, dovolená taky nějaká byla. Naši nejbližší sousedé - na baráku ještě není všechno hotové, skoro rok bydlí, mladá paní nyní na mateřské, auta ojeté, na cigarety je. Pokud lidi pracují, nevidím, že by dřeli bídu s nouzí, nic si neodepřou. A to jsme vesnice, kde je žalostně málo pracovních příležitostí, většina za prací dojíždí do měst. 

kometa
kometa (5550 příspěvků) 19.08.2024, 16:48:58 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele eva z 19.08.2024, 16:14:45

ale ty vysoké ceny energií mě štvou, protože by takové být nemusely

Ano, tady souhlasím. Nerozumím, proč, když máme Temelín za zadkem. Jako úlitba bohům měla být elektřina pro okolí levnější. A prd!

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.08.2024, 16:57:11 xxx.xxx.198.226

Dříve ty rodiny žily ve vícegeneračních domech (i bytech !). Není to nenažranost, že dnes musí mít každá rodina vlastní bydlení? 😉 Zvykli jsme si snadno, že 🙂

Na druhou stranu to můžete vzít i tak, že se máte v rodinné firmě tak dobře, že krom slušného života pro vás ještě zbývá na štědrou podporu synovy rodiny při rekonstrukci 😀

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 19.08.2024, 16:58:35 xxx.xxx.226.32

Proč máme drahou elektřinu ? Protože nakupujeme na burze, burza je v Lipsku, tak máme německé ceny. Protože jsme si neuměli natáhnout dráty sami, tak je natáhli Němci do Lipska a my to musíme kupovat odtamtud. Jen jsem nepochopila, kam to v Lipsku házej. Kde je ta hromada.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.08.2024, 16:58:36 xxx.xxx.198.226
kometa:

ale ty vysoké ceny energií mě štvou, protože by takové být nemusely

Ano, tady souhlasím. Nerozumím, proč, když máme Temelín za zadkem. Jako úlitba bohům měla být elektřina pro okolí levnější. A prd!


Okolí Temelína předplácí za nové bloky 😀

eva (neregistrovaný) 19.08.2024, 17:09:56 xxx.xxx.163.62
orionka-2:

Proč máme drahou elektřinu ? Protože nakupujeme na burze, burza je v Lipsku, tak máme německé ceny. Protože jsme si neuměli natáhnout dráty sami, tak je natáhli Němci do Lipska a my to musíme kupovat odtamtud. Jen jsem nepochopila, kam to v Lipsku házej. Kde je ta hromada.


Přesně tohle jsem měla na mysli….a to nebyla žádná vláda ČSSD, ale nynější…

eva (neregistrovaný) 19.08.2024, 17:13:16 xxx.xxx.163.62
lesnizinka:

Evo, energie by drahé být nemusely? Asi ne, ale umíte to vyřešit? Všichni tu živíme soláry, když se to schvalovalo, nikdo neřekl ani popel. Teď se to projevilo a nadává se na tuto vládu. Ovšem ti, co to schválili, už jsou hezky uklizení ve svých trafikách. Kdyby někdo nevěděl, jsou to pánové z ČSSD, za které jsme se přece měli tááák dobře. Akorát to byli převlečení komunisti, kteří jen drancovali a po mě potopa. Teď sklízíme, co jsme zaseli a jen nečinně přihlíželi, protože nám přece bylo dobře…

 Vrátím se k vašemu synovi. Vy sami máte dům? A postavili jste si ho za co? Moji rodiče také dům postavili, ale obě rodiny se jim na něj složily, samozřejmě je celou dobu stavby živili, všechny peníze šly mladým na barák. Tak to tady chodilo, nepřijde mi to nijak divné. Mám tu vedle tři mladé rodiny v novostavbách, věk kolem 30. yPři dnešních cenách netuším, kde by našetřili 30letí 3miliony na barák(tipuju, ani nevím, kolik takový normální barák stojí) Jednu rodinu jsem popsala, ti jsou nejstarší. Další s dvěma dětma, muž zaměstnaný jako zedník, každou chvíli u jiné firmy, mezitím nikde, paní pracuje, barák stojí, auto ojeté, na cigarety je pořád, dovolená taky nějaká byla. Naši nejbližší sousedé - na baráku ještě není všechno hotové, skoro rok bydlí, mladá paní nyní na mateřské, auta ojeté, na cigarety je. Pokud lidi pracují, nevidím, že by dřeli bídu s nouzí, nic si neodepřou. A to jsme vesnice, kde je žalostně málo pracovních příležitostí, většina za prací dojíždí do měst. 


3 mega za nový dům? Kde to prosím vás žijete?

My jsme koupili dům starý, před téměř 30ti lety, tenkrát za půl mega + družstevní byt jako protihodnota. Tenkrát hodně peněz, manžel začal velmi brzy podnikat, vydělal , byl šikovný. Moji rodiče nedali ani korunu, byt byl manželovo tatínka.

Jinak jsme celá rodina nekuřáci🙂

eva (neregistrovaný) 19.08.2024, 17:17:01 xxx.xxx.163.62
Buggyra:

Dříve ty rodiny žily ve vícegeneračních domech (i bytech !). Není to nenažranost, že dnes musí mít každá rodina vlastní bydlení? 😉 Zvykli jsme si snadno, že 🙂

Na druhou stranu to můžete vzít i tak, že se máte v rodinné firmě tak dobře, že krom slušného života pro vás ještě zbývá na štědrou podporu synovy rodiny při rekonstrukci 😀


Ve firmě se máme zatím celkem dobře, ale je to velké riziko…a navíc, ničím nezatěžujete stát, staráte se sami o sebe a na důchod se stát za to o vás dobře postará🙂, to je ironie samozřejmě. Ta podpora zase tak štědrá není, ale možná než dostaví, naše úspory celé zmizí…jo, to je život🙂

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 19.08.2024, 17:32:06 xxx:xxx.d302:7ee2
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.08.2024, 15:28:43

….i když nohdy nepřispívám, pořád na Tebe myslim🌻teď to okolo mně nebylo také jednoduché a nevěděla jsem co dřív…kamarádovi nejlepšímu odešla maminka, rok ji řešil, CA tlustého střeva s rozsevem na játrech, ale dochoval ji až ko konce doma, usnula a odešla, sám je těžký onko pacient, sám pak začal mít problémy s kedvinou, nakonec tam cosi našli, tak jsme čekali na výsledky, ale nakonec to byla jenom calcifikace, která se časem odplaví a do toho nelepší kamarádka, která jde z trápení do trápení…teď jsme se spolu poradovaly, protože ji konečně zvýšili ID, takže ze 14 na 24 tisíc, ale pral se za ní psychiatr, diabetolog i neuroložka, nakonec se to povedlo a něco ji i vyplatí zpětně…takže sama bych teď potřebovala po všem nějakou vzpruhu…ale jsem za oba šťastná….

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 19.08.2024, 17:34:39 xxx:xxx.d302:7ee2
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 19.08.2024, 15:32:32

 ..ale já to myslela tak, že když člověk vidí co se děje, bude pokornějsi a mnohem víc nebo vůbec si vážit toho co má, a že to co má už je čím dál tím menší samozřejmostí….

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 19.08.2024, 17:44:11 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 19.08.2024, 17:32:06

Ono u mě je velmi velmi nedobrá i ta PN ve zkušebce… A dnešek mě opravdu položil hodně, no…😢

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 19.08.2024, 19:06:01 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 19.08.2024, 18:27:30

No, a já se už nechala uschopnit. Napsala jsem to na nové místo. Když mi sepse začínala, tak jsem oznámení o PN psala na obě místa (tak, jak se to, tuším, má a mělo by).

Teď mi přišla reakce cca:"Mockrát děkuji za info, jen nevím, zda jste ještě neměla zůstat doma…"

Je velmi jednoduché uhodnout, kdo mi napsal, a kdo v době, kdy vážně onemocním, nenapíše ani ň. To také o něčem svědčí… 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 19.08.2024, 19:47:23 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 19.08.2024, 19:20:32

Evi, já teď ještě písla do Všeob. pokecu, ale nechám to asi koňovi…😀 Co mi zbývá…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.