Aktuálně: 4 060 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 19.08.2024, 12:49:33 xxx:xxx.d302:7ee2
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 19.08.2024, 11:21:25

…možná je to trochu naivní co napíšu, ale s  válkou na Ukrajině jsem myslela, že budou lidé   pokornějsi, že si zase začnou vážit hodnot, že chodit do práce, mít své bydlení, co jíst a dělat své koníčky není zase až tak samozřejmé…ale jak vidím, tak ne…preci pokud mi někdo vadí nebo s nim nesouhlasím, tak s nim prostě  nekomunikuju, nereaguje na něj….ale udávat a donášet, to je fakt hnus velebnosti ..

Saga
Saga (511 příspěvků) 19.08.2024, 13:50:21 xxx.xxx.167.183

Killian, nejste naivní, myslela jsem si totéž, a stejně jako Vy jsem došla k názoru, že to tak není! Moje máma o sobě ráda říká, že už je stará, no nevím, je stejně stará jako Bobča, tedy mě stará nepřipadá🙂, ale hned jedním dechem dodává, že nepamatuje dobu, kdy by se měla líp? Že teď se má úplně nejlépe ve svém životě a víte co? Prakticky to nemá s kým probrat, protože přece český důchodce musí být permanentně nasratý, nadávat na vládu, tu předchozí, tu aktuální i tu budoucí, nadávat na doktory, na počasí, cítit se ublíženě a být chudák. Jenže to ona není, necítí se tak, ale zkuste si to říct nahlas a ještě k tomu mezi vrstevníky!🙄Mám obavy, že jsem na tom stejně jako ona, mám se vlastně nejlíp, jak jsem se kdy měla, jasně, všechno není pořád zalité sluncem a taky si stěžuju, i tady, ale v reálu mi vlastně nic moc nechybí. A tohle lidem vadí! A jestli je na tom Čanka třebas podobně, že si prostě dobře žije, i tohle může někomu vadit! A jo, najdou se i tací, že pokud třebas nemáte socální sítě, nebo nějak úplně nežijete netem, jenom třeba chodíte na obyčejné chovatele sem na tyto stránky, vyšmírují vás i tady, když holt nemůžou na FCB, insta a já nevím, kde ještě. Proč? Protože jejich život je tak ubohý a smutný, že se raději zaobírají životem někoho jiného, to je totiž jednodušší, to nebolí a nemusí tím pádem řešit svojí ubohost. Stalking je nemoc.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 19.08.2024, 14:19:17 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 19.08.2024, 12:49:33

A já dnes obdržela další SMS, ať přijdu kvůli vytvoření prac. místa pro nového člověka. Psala jsem to ve Všeob. pokecu (dřív), já fakt nemám slov!!! Pohrozila jsem Hygienou, chvíli byl klid… Pak mi napsali, že mě nikdo nechce omezovat a vše se vyřeší jinak. No a dnes - repete!!! Já už fakt nemůžu…

eva (neregistrovaný) 19.08.2024, 14:52:18 xxx.xxx.163.62

že nepamatuje dobu, kdy by se měla líp

Promiňte, ale mohu se zeptat, čím topíte, svítíte atd??? Vám nevadí ty ceny energií?

Ty neustále se zdražující potraviny a ostatní věci?? 

Tak takhle “dobře” jsme se opravdu ještě neměli….no vy jste mě tedy nadzvedla ze židle, to snad ani není možné, že to můžete myslet vážně?

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.08.2024, 15:20:45 xxx.xxx.198.226
orionka-2:

To byste tomu dala. Ta elektrocentrála bude ekologicky 100x horší než to spalovací auto🙂). To už by byly lepší panely na střechu stodoly ( jestli nějakou máte ). Známý takhle táhne na fotovotaiku celou domácnost a dvě eleauta.


Zeptám se správce, jestli mi nechají dát panely na střechu paneláku… 

Vsadím se o co chcete, že ani zdaněné PHM nebudou tak drahé, aby se mi VYPLATILO koupit nové elektroauto. Prostě nevyplatí. Spotřeba el. energie toho auta je prý srovnatelná se současnými náklady na PHM. A cena auta násobně vyšší. Ani teď nejsem schopná koupit nové auto, byť nejlevnější spalovací. Koupil si jeden, s kým můžu porovnat, před šesti lety Dacii. Je v tom v nákladech v současnosti asi za půl melounu, myšleno pořízení a údržba. Já mám jedničkovou octavku 10 let, koupila za 80 tisíc a od té doby řekněme 20 tisíc ročně utraceno za údržbu, když vezmu průměr.  Já na nový auto prostě fakt nemám, je mi líto. Tak do té práce konečně začnu jezdit na elkole a autem holt jen na výlety a na závody. Co už.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 19.08.2024, 15:21:07 xxx.xxx.226.32
eva:

že nepamatuje dobu, kdy by se měla líp

Promiňte, ale mohu se zeptat, čím topíte, svítíte atd??? Vám nevadí ty ceny energií?

Ty neustále se zdražující potraviny a ostatní věci?? 

Tak takhle “dobře” jsme se opravdu ještě neměli….no vy jste mě tedy nadzvedla ze židle, to snad ani není možné, že to můžete myslet vážně?


Jsou opravdu velké rozdíly. Mám kamarádku, před časem, kdy ještě stavební práce nebyly takový problém, zateplila, vyměnila topení za elektrický kotel…. s bydlením a novými normami nemá problém. V zatepleném domě neprotopí tolik. Přivydělá si k důchodu. Za elektriku dá dardu, ale co potřebuje jinak ? Nemá ambice cestovat. Nemusí podporovat dospělé děti. Žije fakt spokojeně. Důležité - zprávy nesleduje, kdo bude v USA prezidentem je jí jedno. Radši se koukne v televizi na pěkný přírodopisný film.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 19.08.2024, 15:27:08 xxx.xxx.226.32

Pak znám mladou rodinu, děti 7 a 11 let. Zadlužení z minula. V pronajatém bytě, kde platí 18 tis. za bydlení. Děti celé prázdniny za panelákem. Na dovolenou není pomyšlení. Na tábor pro děti není. Živobytí čím dál dražší. 

Když to srovnám - tak moje děti žili daleko lépe. Jo, dnes jsou taky děti, které žijí líp, některé o hodně líp. Takže prohlášení “nikdy jsme si nežili líp” je silně individuální. 

Tady na vsi, když dojíždí dospělí do práce a děti do školy, tak jeden plat padne na jízdné, které je mimochodem taky čím dál dražší.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 19.08.2024, 15:27:13 xxx.xxx.3.254

Za sebe…já jsem ráda za tenhle malý, byť anonymní pokojík, kde se sejdou lidi s podobnými zájmy, zkušenostmi…často si tu nejen oddechnu, ale naberu i inspiraci, ne že lusknutím prstu změním svý myšlení, ale k zamyšlení to pro mě je, zasměju se…A za to díky.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 19.08.2024, 15:28:43 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 19.08.2024, 14:30:24

Evinko, takto jsem se fakt už dlouho nepoložila. Vše jsem rozvedla ve Všeobecném pokecu. Moc Ti děkuji!

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 19.08.2024, 15:32:32 xxx.xxx.226.32
Kilian:

…možná je to trochu naivní co napíšu, ale s  válkou na Ukrajině jsem myslela, že budou lidé   pokornějsi, že si zase začnou vážit hodnot, že chodit do práce, mít své bydlení, co jíst a dělat své koníčky není zase až tak samozřejmé…ale jak vidím, tak ne…preci pokud mi někdo vadí nebo s nim nesouhlasím, tak s nim prostě  nekomunikuju, nereaguje na něj….ale udávat a donášet, to je fakt hnus velebnosti ..


Válka nepřináší pokoru, ale hněv a zlobu. Jak může zabíjení v přímém přenosu přinášet pokoru? A tleskání tomu zabíjení. A je jedno, na které straně. A kdo sleduje, co tato vláda předvádí, nemůže být lhostejný. Když zmocněnec vlády veřejně prohlásí, že 4% lidí v národě jsou svině ( cituji doslova, tak mi to slovo promiňte ).

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 19.08.2024, 15:36:06 xxx.xxx.95.188

Moje babča umřela před 13rokama, jako 90letá. Ona byla posledních 10let fakt šťastná a spokojená, jak se má dobře. Neměla žádné vážné nemoci, které by ji omezovaly, přišla z nákupu, byla nadšená, co všechno si může koupit, jaký je výběr zboží, možnosti u doktora, léky atd. zažila válku, žila na vesnici kde je jen dřina, žádné vysedávání po kavárnách, návštěvy divadel, jak mají důchodci ve městech(a frflou, že na to chudáci nemají peníze) Také napíšu o sousedech, není to ve zlém, jen konstatování, pohled na to, jak se věci mají. Mladí lidé, 35let, dvě malé děti, teď pracuje jen muž. Barák na hypotéku. Letos byly nejmíň na 6 dovolených či prodloužených víkendech. Vím o týdenních horách a několiketero kratších dovolených, naposled minulý víkend asi na 4 dny. Neslyšela jsem, že by stonali o peníze, prostě si s dětma všude zajedou, užívají. Pak otevřu NET a čtu, jak zle je na tom střední třída😲 Může mi probůh někdo vysvětlit, co by ještě chtěli? Kdo tyto tragické info šíří? To je vyloženě záměr, jinak si to nedovedu vysvětlit. No kdo, že se vůbec ptám🙄 Stejně jako vy holky, jsem si to o válce myslela také. Ale lidi jsou až neskutečně rozežraní, pálí je dobré bydlo. Mladí si nic zlého ani neumí představit, pro ně je nějvětší újma, když jim někdo pohaní model na FB. To mají pak ta traumata a plní psychologické poradny a jejich matky je tu ještě litují. V mojí generaci by jim nakopaly do zadku. U nás se vždycky říkalo ,,velký bič a malý dvůr na ně". Naprosto nechápu tyhle řeči u 70letých, tam bych nějaké životní prozření už čekala. Jediné, co se k tomu dá říct, že některým bych tu válku přála, aby se jim konečně rozsvítilo. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 19.08.2024, 15:36:28 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 19.08.2024, 15:32:32

Také postupně měním názor. Nevím, zda je to válkou, ale opravdu jsou lidé nyní víc zlí. A rozhodně to nepíšu proto, co se mi dnes stalo.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 19.08.2024, 15:40:56 xxx.xxx.226.32
Buggyra:

Zeptám se správce, jestli mi nechají dát panely na střechu paneláku… 

Vsadím se o co chcete, že ani zdaněné PHM nebudou tak drahé, aby se mi VYPLATILO koupit nové elektroauto. Prostě nevyplatí. Spotřeba el. energie toho auta je prý srovnatelná se současnými náklady na PHM. A cena auta násobně vyšší. Ani teď nejsem schopná koupit nové auto, byť nejlevnější spalovací. Koupil si jeden, s kým můžu porovnat, před šesti lety Dacii. Je v tom v nákladech v současnosti asi za půl melounu, myšleno pořízení a údržba. Já mám jedničkovou octavku 10 let, koupila za 80 tisíc a od té doby řekněme 20 tisíc ročně utraceno za údržbu, když vezmu průměr.  Já na nový auto prostě fakt nemám, je mi líto. Tak do té práce konečně začnu jezdit na elkole a autem holt jen na výlety a na závody. Co už.


Však když najdete můj první příspěvek k tomuto tématu, tak začíná elektoautem, pokračuje elektrokolem a končí koloběžkou. Někdo se zmůže na elektro, jiný se bude odstrkovat a poveze se jen s kopce.

Cílem je vyhnat auta ze silnic, vědí, že na elektroauto všichni nedosáhnou a i kdyby dosáhli, nabíjení v sídlišti, kde rodina “nutně” auto potřebuje, mnohde dvě, je zajímavá představa. Kdyby se stavila Zrzavci, mohla by to namalovat. Jak z každého okna visí šňůra. A taky nevím, proč se pořád staví podzemní parkoviště a parkovací domy, když tam e-auta nesmí (?)

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 19.08.2024, 16:00:15 xxx.xxx.95.188

Samozřejmě nevím, ale myslím si, že jak budou e-auta přibývat, budou se měnit i předpisy na parkování v podzemí. Ve velkých městech moc možností není. Jsme vesnice a e-aut už tu potkávám několik. My jsme nebyli první, ještě s Workou jsem chodila kolem e-toyoty a to ještě ten boom nebyl. A když jedu po Praze…pro takové město i lidi v něm, by byla pouze e-auta požehnáním. Skoro nulový hluk, nulové emise. Žádné: musí se po magistrále ploužit 50 od 22h do 6, aby tam nebyl hluk. Neřkuli ti frajírci ve Ferarri, co sice musí jet 50 jako ostatní, ale z obr výfuku se line řev jak z Le Mans👎

kometa
kometa (5550 příspěvků) 19.08.2024, 16:01:44 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele eva z 19.08.2024, 14:52:18

vy jste mě tedy nadzvedla ze židle

Čistě subjektivně - já se taky špatně nemám - garsonka na vesnici za hubičku (když tak čtu ceny nájmu ve městech), vše na elektriku, jídla už moc nepotřebuji (a zatím levné obědy v práci, pravda). Na dovolené nejezdím. Luxusní zboží nepotřebuji. Mám staré auto na běžné popojíždění. Jo a nemám děti - ale v mém věku by už stejně byly samostatné, takže je to jedno.

eva (neregistrovaný) 19.08.2024, 16:06:25 xxx.xxx.163.62
lesnizinka:

Moje babča umřela před 13rokama, jako 90letá. Ona byla posledních 10let fakt šťastná a spokojená, jak se má dobře. Neměla žádné vážné nemoci, které by ji omezovaly, přišla z nákupu, byla nadšená, co všechno si může koupit, jaký je výběr zboží, možnosti u doktora, léky atd. zažila válku, žila na vesnici kde je jen dřina, žádné vysedávání po kavárnách, návštěvy divadel, jak mají důchodci ve městech(a frflou, že na to chudáci nemají peníze) Také napíšu o sousedech, není to ve zlém, jen konstatování, pohled na to, jak se věci mají. Mladí lidé, 35let, dvě malé děti, teď pracuje jen muž. Barák na hypotéku. Letos byly nejmíň na 6 dovolených či prodloužených víkendech. Vím o týdenních horách a několiketero kratších dovolených, naposled minulý víkend asi na 4 dny. Neslyšela jsem, že by stonali o peníze, prostě si s dětma všude zajedou, užívají. Pak otevřu NET a čtu, jak zle je na tom střední třída😲 Může mi probůh někdo vysvětlit, co by ještě chtěli? Kdo tyto tragické info šíří? To je vyloženě záměr, jinak si to nedovedu vysvětlit. No kdo, že se vůbec ptám🙄 Stejně jako vy holky, jsem si to o válce myslela také. Ale lidi jsou až neskutečně rozežraní, pálí je dobré bydlo. Mladí si nic zlého ani neumí představit, pro ně je nějvětší újma, když jim někdo pohaní model na FB. To mají pak ta traumata a plní psychologické poradny a jejich matky je tu ještě litují. V mojí generaci by jim nakopaly do zadku. U nás se vždycky říkalo ,,velký bič a malý dvůr na ně". Naprosto nechápu tyhle řeči u 70letých, tam bych nějaké životní prozření už čekala. Jediné, co se k tomu dá říct, že některým bych tu válku přála, aby se jim konečně rozsvítilo. 


Vy mi připomínáte mého dědu, když jsem nechtěla dojíst jídlo…říkával “ hlad a bídu na vás” “potřebovali byste zažít válku” a podobné výroky.. 

Nemyslím si, že všichni lidé jsou rozežraní a že je pálí dobré bydlo. Vy máte kolem sebe nějaký vzorek lidí, podle kterého posuzujete celou společnost, ale tak to není. 

Ano, jsou velké rozdíly mezi lidmi….nikdy jsme se neměli nijak zle, nikdy jsme neměli nedostatek peněz, ale tahle drahota už je příliš..také uvedu příklad: syn, dům na hypotéku, tři děti, snacha na mateřské….dostavuje podkroví, nebýt naší finanční pomoci, nikdy by to nedostavěl…dům koupil před 7mi lety, dnes při těch cenách by na něj neměl…žije v podstatě od výplaty k výplatě, a to ještě pracuje v rodinné firmě a má nejvyšší výplatu z nás všech, na úkor nás, aby vyžili…a to je to, co mě štve, že v téhle zemi není život pro normální slušné lidi…mně nezajímá, kde si váš soused vydělal na 6 dovolených, ale většina lidí si vydělá v téhle zemi stěží na jednu..

eva (neregistrovaný) 19.08.2024, 16:14:45 xxx.xxx.163.62
kometa:

vy jste mě tedy nadzvedla ze židle

Čistě subjektivně - já se taky špatně nemám - garsonka na vesnici za hubičku (když tak čtu ceny nájmu ve městech), vše na elektriku, jídla už moc nepotřebuji (a zatím levné obědy v práci, pravda). Na dovolené nejezdím. Luxusní zboží nepotřebuji. Mám staré auto na běžné popojíždění. Jo a nemám děti - ale v mém věku by už stejně byly samostatné, takže je to jedno.


Ano, já se také čistě subjektivně nemám špatně, ale ty vysoké ceny energií mě štvou, protože by takové být nemusely! A peníze, co zbytečně vyhodíme za topení, bych dokázala využít jinak. Na dovolené do zahraničí taky nejezdím, mě stačí pár dní v Jizerkách nebo v Jeseníkách a jsem spokojená. Jíme také skromně, ale když vidím ty výdaje u mladých, je mi z toho opravdu špatně. Jo, auta také máme jedině ojetiny z Německa a vždy jsme byli nadmíru s nimi spokojeni. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.