Aktuálně: 4 043 inzerátů199 696 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 16.08.2024, 09:52:53 xxx.xxx.20.192

Já včera dojela  zas ušlá z toho Olmika..horko,ta pomalá chůze se 2 kámoškama a procházení nostalgickými vzpomínkami jedné po uličkách-že tam pracovala,tak si to chtěla připomenout..Po OBI taky..Nemůžu chodit pomalu😟Záda úplně v h…u…O koleni ani nemluvím..Tak tak jsem došla k autu..Jen jsme nakoupily něco ve “slevněnce”na dolním náměstí,v Opeře si daly kafe..parkovné 80 korun..

Dnes se chystám na akci-každoročně-rodinná sešlost 3 členů  bývalé kapely..chlapi tam budou hrát..dres-code jsem myslím psala..coutry a western..nic jsem nevymyslela,za klobouk nebudu dávat 250 korun jen na 3 dny..dojedu v neděli..Tablet ani neberu..U Zdenky nebyla šance..Jelo se “na body”-v hledání slov😇8500 bodů a 8 nápověd..a měla bych to vydržet nepoužít do další návštěvy😊

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.08.2024, 12:54:01 xxx.xxx.198.226

Když jsem pak za hodinu šla z obchůzky, chlapi už se houpali v ulici na sloupu.

Já si představila, jak se zhrzení obyvatelé vsi rozhodli zástupce energetické společnosti zlynčovat…

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 16.08.2024, 12:54:14 xxx:xxx.37d0:66d4

Bobi teda chodit po meste - by bylo po me🙄 Vcera z koupani jsme se s mamkou vecer stavovaly v Kaufu a kdyz sme vystoupily z auta, klimatizovaneho, bylo to presne jak z letadla v Thajsku, uplne to cloveka prastilo😮 Pisu z mobilu, protoze ta pracovita😛 to vzdala a jela se koupat! Po obchuzce jsem malem zdechnula. Pak jsem letela konecne pozametat pod tema pergolama a to uz mi bylo jasne, ze vic nedam. Dneska udesne horko, na rozdil od vcerejsich posmurek nebe vymetene,sem tam teda mracek, ale jeste ani pred slunko nevlezl. No a vecer se z toho asi zblaznim,budu muset uklizet snad do rana👎Neva, radsi tak. Tady jsem jak v raji, to je pro me vrchol blazenosti, moct si cely den plavat😀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.08.2024, 12:57:02 xxx.xxx.198.226

Jinak vyzvedla jsem to vozidlo ze spárů autorizovaného servisu, panáček mě ujistil, že už skoro nemají technika, co by se v tak starých autech vyznal, a že už skoro nemají diagnostiku, která by tuhle řídící jednotku uměla přečíst.

no tak to jsem ráda, že to vím

Nakonec to stálo něco přes dvacet tisíc, mi smutně technik vyprávěl, protože museli všechny autodíly vzít z druhovýroby, už se na to auto nic nikde ve skladě v originálu neválí. A oni ty náhrady taky skoro nesmějí montovat, si představte. No jasně, kdyby byly origo díly, stálo by to pětatřicet, to je jasné, že interní předpis velí dávat origo, tam se marže propíše jinýma ciframa.

Tak jsem ráda, že mám staré auto! 😀

Jsem dost zvědavá, jak dlouho mi ještě vydrží…

Ještě že amíci maj mozek a dělají nové díly i na auta stará 60 let. Seženete všechno a za hubičku, jen si připlatíte za kontejner a clo, no. Ale to se vyplatí, protože v Evropě jsou ty díly snad i se zlatým prstýnkem, když chcete něco na starší ameriku.

Orionka (neregistrovaný) 16.08.2024, 16:07:41 xxx:xxx.9386:64ab

“jsem zvědavá, jak dlouho mi ještě vydrží ” 

Do té doby, než vám ježdění znechutí cenou PHM, až do ní promítnou emisní povolenky. Pak si holt koupíte elektroauto nebo elektrokolo, či elektrokoloběžku. Vlastně vy máte koně, vy máte vyhráno.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 16.08.2024, 17:14:12 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 16.08.2024, 16:07:41

A já přejdu na pěškobus. Protože na elektroauto nebudu mít peníze. A na kole nebo koloběžce prší a sněží a fouká.

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 16.08.2024, 17:26:13 xxx.xxx.189.104
kometa:

A já přejdu na pěškobus. Protože na elektroauto nebudu mít peníze. A na kole nebo koloběžce prší a sněží a fouká.


Copak o mě…tak holt obětuju o 2 -3 hodiny denně navíc na cestování sockou, ale jak budu vozit mojí stařičkou maminku a invalidního syna…a co když se stane něco pesanům (ťuk ťuk ať to nezakřiknu ).

No vůbec si to už neumím představit…jsem bez auta, jak bez ruky. Manžel auto prodal a další si nekoupil, prý ho nepotřebuje…pracoval z domova a nebo jezdí do práce s kolegou….no tak já zprovoznila svoje druhé auto, které už jsem se chystala poslat do šrotu a nebo prodat na náhradní díly…takže teď mám “onasiska” dva stařičké terénní automobily. Protože s jedním autem, to se fakty nedá. Minule, když jsem měla auto v servisu, tak neměli volný žádný náhradní vůz a termíny našlapaný, posunout to nešlo a to jsem se snažila zarezervovat náhradní auto 14 dní předem. To se prostě s jedním autem fákt nedá.

Takže já teda jen počkám, až se to rozpadne stářím a vytáhnu kolobrndu (ne elektrickou) takovou tu malou skládací, protože na autobus do práce to mám asi půl kiláku, tak abych ráno ušetřila těch pár minut a pak budu v práci hodinu čumět než mi začne pracovní doba a po práci to samý…😴….a neboooo si budu muset najít brigošku, protože můj automobilový vůz žere i sedmikrásky u cesty….

kometa
kometa (5550 příspěvků) 16.08.2024, 19:10:51 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 16.08.2024, 17:26:13

protože na autobus do práce to mám asi půl kiláku

To já mám necelé 2 km. Ale vlastně - na kolobrndě dojedu -už máme i cyklostezku, čili bezpečně a pak na bus (a tam si ji můžu vzít). Případný nákup se vejde do batohu. Děkuji za inspiraci.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 16.08.2024, 19:47:18 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 16.08.2024, 19:40:09

Znáte - Jak podat kočce prášek? Každý rok tím bavím novou generaci studentů.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 16.08.2024, 20:33:24 xxx:xxx.d47b:ebf0
kometa:

Znáte - Jak podat kočce prášek? Každý rok tím bavím novou generaci studentů.


Tak v tom videu taky do té kočičky nakonec vpraví malinkou bílou tabletku.

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 16.08.2024, 21:43:43 xxx.xxx.221.216
orionka-2:

Radši 10 psů, než 1 kočku - ošetřovat :

https://www.youtube.com/shorts/qIkS7HHw_Xs


Krocení divé zvěře…chudák kočka 😄

Pes má tu výhodu, že nepoužívá k obraně drápy…stačí náhubek a pak dle velikosti psa 1-5 lidí na spacifikování…ono to se psem taky nemusí být jednoduchý, ale tohle s kočkou je pomalu na ochranný oblek a ne jenom na rukavičky.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 17.08.2024, 08:49:48 xxx.xxx.147.163
orionka-2:

Tak v tom videu taky do té kočičky nakonec vpraví malinkou bílou tabletku.


To jsem viděla. Ale to povídání v psané podobě je hezčí a vypointovanější. Aspoň mně se hodně líbí.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 17.08.2024, 08:56:10 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Tak ale takhle vyklopit kočku z přepravky? Měla je dokousat všecky.


Když ono je to těžké. Vet kamarádů kocoura očkoval tak, že z přepravky prostě vytáhnul nějakou část těla, do které mohl zapíchnout jehlu. A ne, nebyli to žádní tyrani.

A zažila jsem i aplikaci anestetika před kastrací - kočku v rukavicích natáhli ve vzduchu do maximální extenze, zabodli jehlu, pak rychle pustili a počkali, až zabere.

Psa máte na vodítku, s košíkem a většinou i manipulovatelného. Ale když narazíte na fakt bojovou kočku, která má zuby, drápy, mrštnost a nečekanou sílu…

Canka
Canka (383 příspěvků) 17.08.2024, 09:22:16 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Ty vedra mě zabijí..jsem úplně mrtvá a nedá se v tom fungovat…s koňuchama ani nikam nevyrážím,to prostě nema cenu,by jsme umřeli v tom vedru všichni😂A dělat něco na zahradě je nemožný.. potřebovala bych vzít křoviňák a posekat si cestu(zkratku přes pole) a všechno pod páskama…mám po celým pozemku řepík..takže ten když vykvete a pak dozraje nebo jak to říct,tak jsou všude ty kuličky  …a je to všude na mě nalepený,na koňucháh,Boženě….je to hnus..potřebuji toho co nejvíc posekat..ale v tom vedru s křoviňákem bych odpadla…ale snad zítra hlásí déšť a ochlazení..budu doufat…

No a jestli jednou budou jen elektroauta,tak za prvé na to nebudu mít peníze a za druhé bych takovou blbost,jako elektrické auto absolutně nechtěla….  

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 17.08.2024, 10:02:04 xxx.xxx.124.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 17.08.2024, 08:56:10

Mám několik koček furt, všecky přišly jako divoké, poslední Tomášek je ještě ke všemu na hlavičku… Mně se tohle prostě nelíbí. Přitáhnout psa na veterinu násilím, narvat mu košík a škrtit ho na obojku je taky ubohý. Když nejde o život. 

Já bych jedno elektrické chtěla, ale nemám na něj a výroba prý nestíhá stejně, a já chci jenom zelené a s korbou, jako má Hilux, jenže to ještě nemají, tak musím čekat. Na korbu dám totiž psy, kočky, slepice, kozu, krávu a kapybaru a jedem na výlet.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 17.08.2024, 10:25:16 xxx.xxx.95.188

Celé to dopisuju teď ráno, protože jsem u toho usnula😎

Uf, teď jsem skončila a nemám asi hotovou ani půlku. No nic, ráno si přivstanu a půjdu zamést před zahradním domkem, tam je taky pěkný binec natahaný: seno, z políčka hlína…

Auta…Zrovna minulý víkend jsem kroutila hlavou nad tím, že neteř si koupila nové auto…jenže ojeté. Yetiho. Když ho tcháni nadšeně popisovali poprvé, tento ,,detail"vynechali. Ona je doktorka, takže nepochopím, proč si konečně nekoupí auto, co nemusí třikrát do roka vozit spravovat. U nich v rodině je to takový ,,folklor" už asi😉 Mají 4 auta, všechno ojetiny a pořád je nějaké nepojízdné🙄            

Na svoje elektrické jsem si zvykla tak rychle, až jsem byla sama překvapená. No áno, na lepší se zvyká rychle😉 Onehdá jsme s mužem jeli z Prahy, to tedy jeho hybridem a jsem mu říkala, jak mají všichni plnou hubu: blééé, elektrické auto, to si nikdy nekoupím…a jsem si 100% jistá, že párkrát se v něm projet a už do jiného nevleze. Je to neskutečný komfort, všechno funguje samo, na tlačítko, nemusíš ho zamykat, nemusíš řešit parkování (s hromadou kamer a hlídáním tě nepustí do něčeho to narvat, když nezabrzdíš, zabrzdí to samo)  Nepřepínáš dálkové, přepíná si samo. Pustíš si klimu a vychladíš auto třeba půl hodiny před tím, než někam jedeš(my z koupání, kdy stálo venku na parkovišti) Zrychlení jak letadlo, nemusíš se bát předjíždět(ani já, co se ploužila kilometry i za traktorem) Nevím tedy, jestli se to týká i těch levnějších elektroaut, to nemám srovnání. 

Probudila jsem se v šest a šla to pozametat. Při té příležitosti jsem zjistila, že je hnusně zaplevelený skleník a musí se k němu i sekačkou přejet cestička, to dělám celkem často. Ale byla rosa, nešlo to ještě. Po cestě k baráku jsem pak našla, že i pod břízama je napadaných větviček na cestě - taky se to musí ještě zamést.

Taky jsem zjistila, že vůbec nepíšu o kočkách😏 Viktíček co je zdravý, žije prakticky venku, jak Gucci. Oba se teď v těch vedrech vyspí doma cca do 17h(Vikťa dřív) a pak už jsou až do rána někde venku. Mladí sousedi si pořídili kocourka. Dnes jsem se zastavila na výzvědy, protože už několik dní ho vídám u nás, motá se kolem psí boudy a studny. Vikťa už ho objevil, seděl na cestě a pozoroval ho. Je to odrostlé kotě, jmenuje se Kvído a kolegyně ho prý měla v bytě a chtěla se ho zbavit (nějaká kráva asi😠) Oni mají mimino, tak kočka byla v plánu pozděj, ale když to tak vyšlo, tak si ho vzali a bydlí v garáži, protože doma kočku nechtěli, chtěli na ven. Dva dny prý z garáže nevylezl, ale právě už špacíruje, i u nás😉Na venek si zvykl překvapivě rychle👍 Je hezky vybarvený, takový dohněda, jak tygřík. A když jsem k nim zezadu přišla, měli otevřené francouzské okno v obýváku a chodil uvnitř😀 Za chvíli, co jsem s nima mluvila vyšel zase ven a šel prolézat skalku. Budou kastrovat. Akorát se dost bojím, že Viktík za ním vyleze ven, k nim a hoši vlezou společně na silnici, protože ani jeden není zvyklý😕 A nebo do tlamy NO, co mají další sousedi na dvorku👎


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.