Aktuálně: 4 043 inzerátů199 646 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 13.08.2024, 13:02:17 xxx:xxx.ad76:7a24

Niki, trochu te poskadlim, my sme dneska zase u vody, dnes naposled s malym synovcem a zitra bude konecne klid, pojede zase i mamka, uz si odpocine a Tom konecne  taky👍 A dneska je posmurkane, nebe trochu zastrene, tak je celkem prijemne i mimo strom, pod kterym lezime. O vikendu mame u nas tu akci s kamosema, tak nez odjedem a po prijezdu sem si vytycila ukoly, co musim zvladnout udelat, vcera sem makala jak sroub do uplne tmy.

Canka
Canka (383 příspěvků) 13.08.2024, 22:16:27 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Raduš pche!!!Mě dneska nepoškádlíš,dneska jsem trávila odpoledne u kamarádky v bazénu😂Měla jsem dneska plnou hlavu z práce a upřímně se těšila domů…a říkala jsem si,že bych nejradši skočila někam do bazénu..no a v tom mi volá kamarádka,ať sbalím saky paky a přijedu do bazénu,že je u taťky na chatě(je to kousek ode mě) a je tu sama,že musíme stejně probrat dovču..no nebudu říkat,že mi to nebodlo..prokecali jsme odpoledne v bazénu s jídlem a byly maximálně spokojené..no a už jen dva týdny a čeká nás dovča..nemusím ani popisovat,jak moc se na ní těším..letos uvažujeme nad Kefalonií,Limnosem,Lefkadou nebo možná Sardínoe nebo Sicílie…uvidíme,co bude takový nejlepší last minute…

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.08.2024, 23:21:48 xxx.xxx.32.167
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 13.08.2024, 22:16:27

Ty se máš! Kéž bych byla mladší a zdravá! Ještě tak ráda bych se podívala k moři…

Canka
Canka (383 příspěvků) 14.08.2024, 06:21:00 xxx.xxx.212.25

Jani já moře miluji..a cestování taky..jen kvůli zvířátkům to prostě úplně nejde třeba tak často,jak bych chtěla..ale i to,že se tam prostě jednou za rok kouknu,je moje štěstí a jsem spokojená😂Jsem totiž vysloveně lachtan milující vodu😂 

Orionka (neregistrovaný) 14.08.2024, 07:18:41 xxx.xxx.224.112
Fikovnice:

Ty se máš! Kéž bych byla mladší a zdravá! Ještě tak ráda bych se podívala k moři…


Zdravá, to chápu. Ale mladší? Stařeno🤭. Nešlo by letecký, nějaký zdravotní pobyt? Takový Mořský koník pro dospělé. Určitě něco takového existuje. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 14.08.2024, 09:53:28 xxx.xxx.95.163

Přesně Jani! Jezdí i 80letí a neříkej mi, že ti jsou zdraví🙄 A teď budeš makat a vyděláš si na pěknou dovču! Vidíš, i to by mohla být vize, proč to v té práci dáš👍 A příští rok se nám budeš chválit, kam frčíš, jo?😉Mě dneska plavání pro změnu padlo😟 Tom odmítnul, protože včera přijel na zkoušku a zdála😏 se mu studená voda, oproti před 14dny. Mamce se zkomplikovalo předávání vnuka taťkovi od snachy, má nějaké montéry na baráku, takže by stejně nemohla. Takže jedem až zítra, dneska musím udělat co nejvíc práce v zahradě a doma.  Tak valím, než bude těch 34st👎 bo je 29😈

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.08.2024, 10:09:22 xxx.xxx.198.226

Tak já budu co nevidět vyzvedávat auto ze servisu, třetí auto v rodině, se kterým teď nebude nikdo jezdit, protože příslušný člen rodiny, co ho měl na hraní, dostal jiné. No, váhala jsem, zda mu ještě dát šanci a nebo hodit ze skály (to auto), ale rodina byla ochotná se složit (asi i psychicky - oprava 30 tisíc za auto hodnoty 5 tisíc…), tak snad pak po opravě dojede domů.

Problém je, že je tam jeden díl, který je neopravitelný a už se nedá sehnat nijak ani na výměnu - misky pružin. Ocelové profilované kotouče, které jsou na spodku pružin u kola a trpí značně únavou, dezintegrací materiálu (rozuměj jsou prožrané korozí), a hrozí, že ta, co není zrovna vyvařená, pod novými pružinami rupne. Tak držte palce, ať s tím dojedu domů. 

Plán zní auto hodit v nějakém servisu na špalky a milé misky pod pružiny z auta sundat a dát je někomu vyvařit. Jestli bude co vyvařovat…tralala. Takže ta třicítka není konečná částka. No a v prosinci  má auto technickou, takže jestli neprojde… (teď nějaké tři měsíce stálo skrzeva nestartování - to jsme teda pevně doufám vyřešili, pakliže ne, možná z té skály ještě s těmi třiceti tisíci investovanými půjde…). Holt jsme bohatí a samýma roupama nevíme, co. Mimochodem desetidenní dovolená v Bosně stála deset. Takže jsem na to vlastně ušetřila, žejo.

Bohužel je do druhé auto na tahání koní, občas je potřeba něco “zachránit”, a to druhé auto se hodí… Teď si další holčina dodělala řidičák, dost možná se i stane, že pojedeme na závody dvěma soupravama… teda když to bude pojízdné. A když nebude pojízdná dodávka (což se ovšem stává často).

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 14.08.2024, 11:59:47 xxx.xxx.20.192

tak jsem se sem teprve dostala..Dojela jsem už včera,ale byla jsem doslova “ušlá”🙄

Měla jsem v plánu přijet až ve středu,ale došla mi v podělí-to jsem už byla u Zdenky-smska,že mám nachystanou žádanku na EIT na neurologii v Olomouci..Tak jsem hned napsala smsku na to EIT,a večer o půl 7 mi přišlo,že jim někdo vypadl,jestli nemůžu hned v úterý na 11.45 do Ol…tak jsem vyrazila před 10tou z FM..Po dálnici pohoda,za 40minut jsem byla i na místě-a to bylo už jen jedno zúžení u Bělotína..Vyšlapala jsem X(asi 60) schodů..vyseděla si hoďku,když vyšla sestra před 12,že paní doktorce dojela nějaká příbuzná z Itálie,a že s ní bude trávit její pauzu..Mezitím protelefonovala,"mojí"ordinační dobu..Sestra,že si mám zajet někam na kafe a ve 13,15 mám přijít..Tak ty schody dolů..přes půl Olmika do OC Haná..Pak v e 13 zpátky-je tam dosti uzavírek,kolony..Pak znovu ty schody-to už jsem tak tak..Nebráním se procvičovat koleno,ale pak zpátky,doma do schodů věci….a padla jsem na "hubu"..necítila jsem lýtka…hrůza😲Vypla jsem ve 21 telku a spala do 6..

Výsledky špatné-písnu jindy..žiju,žila jsem i před nima😇

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 14.08.2024, 12:43:30 xxx.xxx.95.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 14.08.2024, 11:59:47

Já už jsem dumala, kde ta Bobča má být, vzpomněla jsem si, že jsi psala o Zdence, tak jsem čekala, že snad až budeš moct, se ozveš. A ty lítáš jak pometlo taky. Včera volala teta mamce, že se jí moc zhoršila cukrovka. Když jí ji našli, onemocněl strejda s tím karcinomem střeva. Teta se výsledků lekla, poctivě držela dietu, pak nervy kolem strejdy, hodně zhubnula a cukrovka se výrazně upravila. Doktorka jí vzala inzulín, byla jen na lékách. Po těch ale měla pořád průjmy, tak po cca třech letech nevydržela a nechala si je vyměnit. Mezitím umřel strejda a teta začala přibírat. No a teď prý výsledky horší, než na samém začátku. Prostě musí zase nasadit dietu, jinak to nepůjde. Ona si taky nic neodepře zase. 

Já jsem plela a zametala chodník - 200m skoro. Myslela jsem, že je po mě, neštěstí jsou tam i přistíněná místa. Mezitím pochopitelně ještě milion dalších věcí. Teď jsem se osprchovala chladnou vodou, abych se vzpamatovala a musím ještě umést chodník pod loubím, ten je dokonale zarostlý, tudíž zastíněný a snad to zvládnu i v těch momentálně 33st👎

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 14.08.2024, 18:31:21 xxx.xxx.95.163

Takže chodník jsem nedala, protože 35st. Když jsem vyšla na slunko před barák, měla jsem pocit, že už je to tady a skončila jsem v pekle😜 Zavolala jsem holce, co čistí koberce, neb ten v jídelně, béžový, špagátkový - byl černý👎 Hlavně tedy roh, co se přes něj chodí z kuchyně kamkoliv. Koberce jsou dva k sobě, aby byly pod celým jídelním stolem, velkým. Tak se různě měnily a přetáčely a už byly černé rohy všechny🙄 Na Vánoce to vždycky šudlím kartáčem, ale už to právě ani nešlo. Až sestřenky poradili holku od nich, co to profi čistí. Je jak nový - za 350 jeden. Hlavně, že to nemusím dělat sama😉 Takže jsem si moc nepoležela😉 koberce sbalit zavézt vedle do vesnice a za hodinu zase pro ně. Teď by sme měli naběhnout na vyčištění anglického dvorku, kde se za podzim - zimu vždycky nasbírá tuna bince - listí a zbytků z toho, jak sekáme rákos, všechno tam vítr nafouká😕 Takže se to jednou za rok v létě otevře(odsunou kovové rastry) a všechno vymete. Letos musíme ale nejdřív nandat do sklepa dřevo, které je vyskládané na rastrech u zdi. Takže další fáze je pak také uklidit zasviněný sklep🙄 Ještě bylo v plánu okna v hale zevnitř…no nevim, nevim jestli to dáme🙄

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 14.08.2024, 22:58:22 xxx.xxx.95.163

Sem na sebe pyšná, všechno jsem zvládla, i umyla zbytek zadních oken. Ráno třeba ještě něco stihnu, než se pojedem koupat, třeba konečně zamést ten chodník pod loubím😏                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.08.2024, 07:09:32 xxx.xxx.198.226

lesnizinko, vy jste teda dělnice, nestačím koukat, co vše stíháte 🙂

Mně se povedlo nechat přes noc u auta otevřené zadní okénko, slušní hodní spoluparkující mi neukradli eura z peněženky, to by si docela polepšili 🙂 je jich tam asi sto. Bohužel nejsou moje, musím vrátit…. 😀

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 15.08.2024, 10:49:05 xxx.xxx.119.6

Blázen jste…blázen🙂. Ale do oken se musím taky pustit. A ještě jste mě inspirovala s čištěním - mám zaprasenej čtecí koutek, ušák teda, chodí mi tam lehat pes (naučil se možná tak před rokem?) a je to znát, já myslela, bůhví kolik to čištění nestojí, no ale je to pár stovek🙂. Jen ta cesta do Prahy…no ale tak to teď mívám taky častějc, tak o co vlastně jde, že🙃? No a nevím, jak přítomný dámy tady, ale já mám takový nějaký cosi …tak jakože je vše na ho..o, a pak, že to na zahradě pomalu ale jistě začíná vypadat na podzim. Nevím, už jsem střihla odkvetlý kvítí - ještě teda samozřejmě nějaký jede ale i tak, nebýt rajčat a paprik na záhoncích, tak jsou prázdný. Sklidila jsem cibuli - parádní úroda, mrkev. Vysela jsem řepu a kedlubny, to sežrali slimáci - nekoupila jsem znovu granule. Vlastně ješté pórek tam je. Zrušila jsem špatný maliny. Ačokča se nějak zastavila s plozením, nevím proč, dřív jela až do pozdního podzimu, ale pořad kvete, tak uvidím. Musela jsem udělat pasti na vosy, tolik píchanců jsme ještě neměli, u nás to nějak nevadí, ale u psa to dobrý není. S vodou to nakonec (zatím) není tak hrozný…asi jak šetříme. Včera malounko sprchlo, nula nula nic, ale aspoň chvilka osvěžení. A vlastně naučila jsem se říkat ne na “nechceš cuketu?” Už se to nedalo🤪.

Toliko asi já, prostě mám pocit, že jak na jaře bylo vše posunuté o ty tři čtyři týdny, tak je to i teď, jen je k tomu pořád vedro a člověk už je zpruzelej.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.08.2024, 11:42:07 xxx.xxx.198.226

Já jsem se včera dokopala oškubat rajčata od listí. Konečně začala červenat, tak budu teď mít sklizňové období. Okurky zavařovačky už docela plodí, polňačky méně, spíš vůbec, ty letos nějak taky zvětšiny nepřežily. Budu muset cukety dávat od příště na zem, ve zvýšených zabere celý záhon cuketa a okurka a ačokča nemají šanci. Ačokča se dospělého věku dožila jedna, sela jsem semen asi 20 ve dvou sériích, do sazenicového stavu jsem dochovala asi 8 rostlin, hned po zasazení mi půlku sežrali slimejši (granulemi obsypáno, ale….) a jednu jsem při pletí omylem ukopla a dvě právě přerostla ta cuketa. Tak mám jednu rostlinu, co hrdinně plodí, ale taky jí ten růst jde jak psovi pastva, snad ještě do září něco předvede, ať mám aspoň na salát. Doteď jsme sklidili tak 10 plodů z ruky do huby…

No jediné, co je veselé, jsou cukety, těch je dost, ještě že to žerou i šneci a stínky od kamaráda, jinak nevím, musela bych fakt začít péct cuketové pečivo. Takhle si dávám denně cuketu alá okurka do salátu, na ovonění někdy přidám malou zavařovačku a někdy ne.

Čeho je dost dost, jsou vajíčka. To rozdávám, kudy chodím, jedna slepice je nějaká špatnější, často nemá u vejce skořápku a opatlá všechna ostatní, tak tahle vejce rozdávám zadáčo, jinak prodej dámám v zaměstnání, ruce by mi utrhaly. A takhle před závodama škudlím vejce pro pomocníky, každý dobrovolník si odnese 20 vajec, tak aspoň něco…

No pochopitelně ovoce nebude žádné. Na zahrádce mimo koně zrají borůvky, ale jak je to mimo, tak tam nechodím, a nesklízím, takže jsem radši koupila švestky v akci a místo borůvkových budou švestkové knedlíky, až se rozhoupu. Teď mě čeká spíš pečení na závody, aby bylo dost sladkého na stánku, chystají se přijít podívat děti z tábora, tj. 20 hladových krků, to nám ten stáneček o dvou bábovkách a lahvové kofole asi zbourají…

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 15.08.2024, 23:03:58 xxx.xxx.95.188

Aby nedošlo k mýlce: pracovitá fakt nejsem, momentálně jsem lemra líná se záchvaty uklízení před nahlášenýma návštěvama. Jinak by sme tu v tom bordelu zdechli😏 Respektive jinak to tu udržuju ve stavu, aby sme to tu ještě poznali😜 Se mi nechce, když vidím ty špinavé zdi a k malování se nikdo beztak nerozhoupe. Myslela jsem, že dáme nějakou tu krátkou dovču, no začaly se nám kupit rodinné akce a začátek školního roku se blíží mílovými kroky, takže chlap už tradičně začíná vyšilovat a pojedem leda do někam😏 A taky jsem měla dneska slibovaný celý den plavání, Tom to zase maximálně pokrátil, přijel odpoledne, vykoupal se dvakrát a raděj odjel na nákupy😏 Já jsem si to maximálně užila, užila si to i mamka, která už nemá vnoučata na hlídání. Jelikož jsme přijely o půlhoďku dřív a stejně tak i odjely, páč nás konečně netlačil čas, tak jsem si dala jedno přeplavání jezera navíc. Super to bylo škoda, že to netrvá věčně😟 Normálně bych v tom vedru jela i zítra, ale musím se pustit do úklidu - pochopitelně jsem pod tím loubím ještě pořád chodník nazametla😎 Bohužel: večer jsme šli spát v 23.05, protože jsem do 22 umývala ještě ta horní halová okna. Lehnu, pustím telku, za 5minut blik a tma. Zkusím zapnout lampičku, co se mi po x dnech dokonce povedlo ji zhasnout než usnu a nic, tma. Za chvíli slyším Toma běhat po baráku, kontroloval jističe. Zjistili sme, že jede jen jedna fáze, ale u nás jsme vyhozené nenašli nic. A ráno to nešlo pořád, zjistili sme, že nejde polovina světel a zásuvek. Nešly telky, Wifina, vodárka, lednička…Mrazáky ve sklepě jo. Volali jsme na EOn, prej nikdo zatím poruchu nenahlásil. Když jsem pak za hodinu šla z obchůzky, chlapi už se houpali v ulici na sloupu. Vyšel soused vedle nich a brblal, že je to od doby, co si tam jedni dali na barák moře panelů poněkolikáté, co má na baráku přepětí. Já pak šla domů a on za těma montérama. Když jsem odjížděla na koupání v 11h, ještě to nešlo a chlapi nikde😲 Tom tam volal zpátky, jak je to teda opravené, když to nejde a prý to odjeli asi řešit jinam, protože odškrtnuté jako opravené to zatím není. Začalo to fungovat někdy ve 13h, Tom zkontroloval a povypínal, co se seplo a odjel k vodě za náma. Takže místo nějaké práce ráno, jsem lítala a řešila elektriku, obvolávala elektrikáře a sousedy, co se děje, proč to nejde🙄 V noci nad náma nejmenší mráček na světě a minuta pršené - jedem milimetr🙄 Teď v 19h tu byla nahlášená bouřka, ale od vody jsme odjížděli v těch 19 a bylo jasno, svítil měsíc, takže ani hovno. A to tam viselo ještě někdy v 16, že bude👎

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 15.08.2024, 23:09:23 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 15.08.2024, 23:03:58

Aby nedošlo k mýlce: pracovitá fakt nejsem, momentálně jsem lemra líná

Bych chtěla být tak pracovitá jako ty seš líná…🤪

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 16.08.2024, 07:47:23 xxx.xxx.95.188

Ne fakt, kdybych nemusela, tak v tomto počasí prstem nehnu👎 Mimochodem, zahrádka vypadá podobně zuboženě stejně jak u Ronji. Už to ani neřeším, jsme bez vody. Jediné čemu uleju, jsou rajčata. Snědli jsme výborné tři cukrové melouny, ostatních asi 5ks provrtali slimejši a shnily. Dva dny jíme mňam vodní, ještě je tam jeden, víc nenarostlo. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.