Aktuálně: 4 043 inzerátů199 646 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 11.08.2024, 09:43:02 xxx.xxx.189.104
kometa:

Rozumím. Nicméně mám to nastavené jinak - já odvážím do záchranné stanice (zatím teda poštolák a ježek). Nemám ji daleko.


Proto jsem psala…musela bych zajíčka odvézt, protože já bych ze zajíce určo vychovala nevypustitelnýho mazla. Zase na druhou stranu nevím, jestli by se zajochovi nelíbilo být mazlík…u mě by byl v bezpečí…🤔

Varaxi
Varaxi (656 příspěvků) 11.08.2024, 09:49:58 xxx.xxx.168.223
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 11.08.2024, 09:43:02

U Vás ne… Vy byste ho ubránit nedokázala před zlým vlkem. Ale u Vašich psů by byl naprosto v bezpečí. 🙂

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 11.08.2024, 09:52:41 xxx.xxx.189.104
Varaxi:

U Vás ne… Vy byste ho ubránit nedokázala před zlým vlkem. Ale u Vašich psů by byl naprosto v bezpečí. 🙂


No toť pravda…Gina by se měla konečně o koho starat…koho střežit…a nejen před vlkem, ona hlídá i vzdušný prostor 👍

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 11.08.2024, 09:56:20 xxx.xxx.20.192
kometa:

Netahali. Ale já se děsila spíš toho vpichu.


Já se teda nebojím žádné injekce atd..dokážu se “uvolnit”..Jen tentokrát fakt šílená bolest,že jsem vyjekla “týjo”😲..I přesto dokážu mít to koleno mít uvolněné,bo vím,že by to bylo horší..Vbodl mi to úplně jinam,než minulý obstřik-ten byl pohoda😇(ale potom jsem na tu nohu do týdne nestoupla,jak se mi to zhoršilo😟)..Pořád musím myslet na ten smích sestry..Jestli pan doktor se netrefil,udělal grimasu a sestra se zasmála?..že mi to neřekl on,o tom vytahování tekutiny..😕..Hýbal mi jabkem,tak to musel vidět předem..

Ale kašlu už na to..Niki..užívej si u zvířátek pohody..Jak jsi pojmenovala toho ušáka??🐇

teď jsem mluvila se Zdenkou,asi vyrazím už dneska…Hlídání má až ve středu..A potřebuju vymyslet něco na příští týden na sraz -každoroční,rodiny mých chlapů hudebníků..a dres-code je letos coutry,tak  proberu Zdence šatník,ona nosí riflové košile..

Orionka (neregistrovaný) 11.08.2024, 10:00:09 xxx.xxx.42.208

Kdyby zůstal na silnici, tak by zdechl a příroda by o něj prišla tak jako tak.

To, že by mu v záchranné stanici pořídili partnerku a přírodu by obohacovali o mláďátka narozená v zajetí…..to mi přijde jako dost dobrá pohádka.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.08.2024, 10:53:57 xxx.xxx.119.6

Kometa se zeptala, já jí k tomu hodila odkaz, nic jinýho v tom z mojí strany nebylo. To, že při nálezu volně žijícího živočicha je nějaký postup, je prostě fakt, a není to pro srandu králíkům, je to hlavně kvůli těm tvorům, neb člověk často nadělá víc škody než užitku, byť měl dobrý úmysl, i proto každý rok dělají stanice osvětu. Pokud je zvíře vypustitelné, tak ho vypustí, není v zájmu zvířete, aby si ho nechali a taky nejsou nafukovací. Do stanice jsem volala už xkrát, za každý telefonát vždycky poděkovali, stejně jako (po konzultaci) za přivezené zvíře, nebo mě pán neseřval, když po příjezdu k nám zhodnotil, že není nutný dál zasahovat. Taky jsem si mohla zavolat o info, jak to s dotyčným vypadá - i když to nakonec bylo úsměvný, protože samozřejmě byli zahlcení, dostala jsem “volňásky” na prohlídku, ale ráda jsem přispěla….no není to hezký😉? 

  Melodrama z toho zvládají dělat ty romantický duše, lidi, co nevědí, jsou líní nebo prostě jen hloupí. Pěkně prosím, to myslím obecně, ať se tu nestrhne nějaká lavina. Ende, šlus, končím😊. 

kometa
kometa (5550 příspěvků) 11.08.2024, 12:31:04 xxx.xxx.147.163
Orionka:

Kdyby zůstal na silnici, tak by zdechl a příroda by o něj prišla tak jako tak.

To, že by mu v záchranné stanici pořídili partnerku a přírodu by obohacovali o mláďátka narozená v zajetí…..to mi přijde jako dost dobrá pohádka.


Jenže kdyby šel hned (myšleno poté, co jsme to tu radily) do záchranné stanice, tak by o něj příroda nemusela přijít.

Ronja to napsala hezky. Jenom bych se opakovala.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 11.08.2024, 12:38:51 xxx.xxx.92.232

Taky písnu k záchranné stanici. U nás je jedna, 40km od nás. Někoho jsem ,,zachraňovala"už nevím, co to bylo, absolutně si nemůžu vzpomenout, snad nějaký pták? Volala jsem tam, tak nějak je to nezajímalo. Tím to pro mě skončilo, zachraňuju už jen sama. 

Ještě dopíšu. Teď trochu častěj jezdím autem, ne nějak daleko, přes to vidím, kolik na cestě leží přejetých zajíců, opravdu hodně. O ježcích ani nemluvím, to mi přijde naprosto alarmující a mělo by se asi začít řešit, než žádní nezbudou. Řeší se žáby, kterých je podle mě moře, vždyť jedna žába má snad tisíc pulců. Vyjedu z vesnice a jen vedle ve vsi dva přejetí ježci za noc😢👎

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 11.08.2024, 12:57:08 xxx.xxx.189.104

Tak u nás při místní zoo funguje záchranná stanice. Vím, že není problém tam odvézt zraněné zvíře popř. zavolat, aby si přijeli. Ale teda třeba u mláděte zajíce, které není zraněné…nevím?? Tak ale předpokládám, že by mi poradili co s ním. 

Upřímně, pokud bych měla pozemek, který navazuje na volnou přírodu…tak si myslím, že pokud bych zajíčka “neochočovala”, tak si může odhopkat….jako vím, že na chov zajíců musí být nějaké povolení, ale na druhou stranu mi přijde, kdo má čas koukat, jestli nemá někdo na zahradě zajocha. 

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (270 příspěvků) 11.08.2024, 13:21:31 xxx.xxx.92.110

Jedinkrát  jsem volala záchranou  stanici kvůli  jezevci, byl zmatený u nás na zahradě,  nabídla jim, že ho odchytime   a dovezeme, poslali mne někam  a řekli  ať zavolám  myslivce, a to jsem vyzkoušela dvě z okolí 🙈😬

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (270 příspěvků) 11.08.2024, 15:45:22 xxx.xxx.92.110
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 11.08.2024, 14:35:05

😪, tento chudák  potřeboval  pomoc, byl zmatený, motal se, možná stažený autem, nevím.  Obě  záchrané stanice mi řekli,  že  jezevce nepřijímají,  že  jsou to potvory, že  je nezajímá,  když  ho přivezu,   i veterináře  jsem chtěla  zaplatit, byli hodně laxní. A jezevce na zahradě,  kde pobíhají psi, taky nechcete. Je to cca 2roky a dodnes mně  trápí,  že   jsem se o něho  nepostarala  víc   a    nechala se tak snadno odradit. 

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 11.08.2024, 16:41:48 xxx.xxx.120.234

Mě jednou jezevec přepadl, když jsem šla od koní. Vyběhl brodem z potoka, psi ho hnali proti mě, a já fakt nevěděla, kam utéct. Naštěstí jsme se domluvili, kdo na kterou stranu půjde a pokračoval dále loukou, asi do lesa. A toho rámusu, co nadělal…

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 11.08.2024, 23:48:41 xxx.xxx.92.232

Už jsem kdysi psala, že si myslím, že u nás jezevci vůbec nejsou. Nikdy o žádném nikdo nemluvil, ani myslivci. Teď už s nima nemluvím ani já, oba se odstěhovali. Jinak bych se zeptala, fakt by mě to zajímalo. 

Někdo psal, že kopal brambory a že prd. Vy Buggyro? My dnes. Brambory hezké, suché, velké a hodně. Jak jsem předpokládala, prožrané od slimejšů, ale fakt doslova kalamita. Tipla bych, že v každém dolci tak max. jedna-dvě dobré. Máme 4 a půl přepravky dobrých a cca 6 přepravek sežraných. Něco, co už bylo nahnilé, jsme ani nesbírali a nechali na poli právě. Byla to hnusná práce. Nejdřív v tom množství povybírat ty dobré a pak ještě znovu sbírat 3 řádky hnusných - pro slepice.  A to ještě tchýně: kolik jich máte? Říkám: 4 řádky jenom, nám to stačí. Měli jsme jen tři a kousek řádku ranných na ukopnutí. Říkala jsem Tomovi: ještě, že jsem se spletla, fakt bych nechtěla sbírat další takový řádek🙄 Ale já jsem to avízovala už pár měsíců, když jsem na jaře přišla ráno do zahrady a brambory byly doslova oblepené slimákama, byli na nich jak horolezci. To bylo jediné zelené, co v tom suchu na poli bylo. Bylo jasné, že jak bude sucho i v bramborách, zalezou do nich. A přesně tak🙄 Na jídlo nám to v pohodě vystačí, alespoň toho nemusíme štrachat do sklepa tolik a pak víc než polovinu zase vynášet na jaře vyhodit na kompost😏 Jen to prostě byla nechutná práce letos, ale zvládli sme to, šli jsme až večer, jak se zchladilo, kolem 19h, v 21.30 jsme měli i vrácený vyorávač. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2024, 00:23:03 xxx.xxx.32.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 11.08.2024, 23:48:41

Raduš, jela jsem v noci z přednášky a nádherný exemplář jezevce mi přešel po silnici ještě v okrajové části Brna.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 12.08.2024, 15:02:10 xxx.xxx.198.226
Orionka:

Pro vás o divočácích a myslivcích…..Měla jsem na návštěvě myslivečka…ve 20,30 odešel do lesa, přišel v jednu po půlnoci…. střelils? Jo, leží nahoře (rozuměj nad vsí) na strništi. Naštěstí sucho, tak se dalo cestou necestou, loukou neloukou, polem nepolem. Rodinným osobákem, žádný terénní vůz. Vyvrhnout (nevrhnout u toho ), zvednout prase do kufru, hnus do pytle a odvézt na myslivnu. Odebrat vzorky, prase do  chlaďáku…umýt chodbu na myslivně, kufr u auta… ve tři jsme byli hotovi, dojet se vzorky na veterinu a ráno jde do práce. Kolikrát do týdne to asi může dělat? A to je ve sdružení z  těch mladších. 


Mno jo, já vídám myslivce s ladou nivou (takové ty vraky, co je udržuje v provozu jen silná vůle majitelů) s klecí na mršiny na kouli. Klec asi ostříkají hadicí.

Tak to měl mysliveček štěstí, že vůbec střelil, paráda. Fandím, mě by to dělat nebavilo.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 12.08.2024, 15:33:18 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 11.08.2024, 23:48:41

Kolik je “4 přepravky” tak asi na kila?

Mně asi slimejši do brambor nevlezli, mám doma čtvrt políčka, byla to bída, některé brambory vůbec zřejmě nevzešly a degradovaly ty mateční rovnou v půdě, a to ty řádky zjara vypadaly zarostlé, no, asi to nějak uschlo nebo jinak pošlo. Jen pár jich bylo kousnutých, řekla bych procento. No a ty ostatní, které to přežily, byly pěkné, bez strupů a nepravidelností, některé i pěkně velké. Ale řekla bych z té čtvrtiny políčka že toho je tak deset kilo. Na to, že jsem sázela třicet kilo sadby… Snad v té vlhčí a otevřenější části políčka, kde nekradou vláhu tolik břízy, toho bude trochu víc… Upe výnos 1:1 mi nepřijde rentabilní 😀

Vyorávače nemajíc, ani nikoho, kdo by mi poskytl, patlám se s tím ručně, nejprv vytrhat plevel, co na políčku narostl (slibovala jsem si, že do meziřádků dám geošku, no nedala…), pak rycí vidle a ruče do toho. Taky mi pomáhá chlap, ale je to asi trochu zdlouhavější. Musím se nějak dostat ke sklizni zbytku nebo mi to hryzec přepočítá.

Canka
Canka (383 příspěvků) 12.08.2024, 21:54:27 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Aaaa tak jezevec se mi kolem pozemku potuluje docela pravidelně…a liška..jenom teda večer..za denního světla je nevidím..lišku občas...třeba když jsem spala na zahradě,tak jsem jí slyšela v blízkosti ,,štěkat,,.Kdyby byl zajda zraněný,tak ho na 100% někam odvezu,protože si s ním sama neporadím..ale takhle..když je to hlavně o jídle..na vykrmování jsem mistr😂Každopádně mě prostě těší,že je v pořádku a hezky baští..všichni mi říkali,že do dvou dnů umře…už je u mě týden a nic..nechci to zakřiknout,ale snad to bude opravdu dobré..nebudu ho nějak moc hladit tedy…aby nebyl moc ochočený(mimochodem on se opravdu bojí,takže toho bych se nebála)..A až trochu povyroste,pustím ho na zahradě…ať se sám rozhodne..

Dneska v tom vedru jsem myslela,že udeřila moje poslední hodinka😂Potřebovala jsem vykopat větší strouhy od jezírka ke studánce..byla zarostlá plevelem a zavalená bahnem..a jak jsem tak kopala a kopala na tom přímém sluníčku,tak už jsem viděla jen černo před očima…doplazila jsem se ke studánce,hlava se mi točila..a tak jsem se hlavou fo půlky těla ponořila do té studánky…když jsem vylezla,byl to pro to tělo asi takový šok,že mi bylo zase dobře😂Až se jednou neozvu,tak jsem někde umřela vedrem😂   

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.