Aktuálně: 4 043 inzerátů199 649 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Orionka (neregistrovaný) 10.08.2024, 15:41:38 xxx.xxx.42.208
megi-the-pes:

No ale tak, orionko, dostanou 10 litrů a nechají si maso, brigáda-koníček.
Tolik za jeden den fakt nevydělám. I kdyby dva dny to opaloval a porcoval. Kdo jo? Zloději?

(Prase se zvedá na šibenici na řetězu, venku, u myslivce, co nás zásoboval masem. A mít auto s navijákem taky není úplně blbý, ale tak… )

Škoda, že nic neumim, 3 prasátka a mám nový kamna s pecí na chleba.


Nesmíte věřit všemu, co napíše Liberecká drbna. A ještě jste to nečetla pozorně. I tam psali, že kňour musí mít víc než 80 kilo a musí být ponechán “na vyšetřovně”. 

Máte pravdu, tereňák s navijákem……ale kdo z myslivců to má. A stavte na strništi šibenici s řetězem. 

Kdyby to bylo tak jednoduché, jak píšete, tak 1/ myslivci by byli bohatí 2/ prasata by byla eliminována a naspacirovala by po návsích.

Koukám, že těch imaginárních 10 leckoho nadzvedlo.

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 10.08.2024, 16:00:42 xxx.xxx.124.165
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 10.08.2024, 15:41:38

Já jim to nezávidím, ani práci ani koruny, 
a nečetla jsem to. 😀 
Akorát nějaký papír, kde je, že už něco dostávali, to byl ten mor nebo něco… tak ale 
to je, už jsem říkala, normální - za práci se platí, tak ať jim platí.

Jó, po strništi s kancem bos, natluče si nos.

Orionka (neregistrovaný) 10.08.2024, 16:53:15 xxx.xxx.42.208
megi-the-pes:

Já jim to nezávidím, ani práci ani koruny, 
a nečetla jsem to. 😀 
Akorát nějaký papír, kde je, že už něco dostávali, to byl ten mor nebo něco… tak ale 
to je, už jsem říkala, normální - za práci se platí, tak ať jim platí.

Jó, po strništi s kancem bos, natluče si nos.


Už jsme se tu jednou dohadovaly. To byla jen reakce na Buggy…Stavy divočáků se nesníží, dokud odstřel stát nesvěří profíkům. Zájmoví myslivci nemají šanci.  Ebo do nich v plné  síle šáhne mor. Ale o to nikdo nestojí.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.08.2024, 18:02:24 xxx.xxx.32.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 10.08.2024, 15:19:06

Ono ještě záleží, zda Vám předtím tahají z kloubu “vodu”. Někdy ten podtlak může být fakt hodně nepříjemný, ale dá se to…

eva (neregistrovaný) 10.08.2024, 21:07:21 xxx.xxx.163.62
Canka:

Ahoj holky,

Mrňouskovi se daří moc dobře,no škoda,že sem nekdou přidat ty videa..už opravdu hezky baští a já z toho mám radost..jinak s tím držením divokého zvířete v zajetí…nedramatizujte🙂Člověk se snaží zachránit prcka na umření a ještě se to proti němu otočí🙄Až bude v plné síle a maličko povyroste(teď by ho Bert bral jako hračku asi),tak ho vypustím tady u mě na zahradě…a už bude na něm,jestli tu bude chtít zůstat nebo někam odhopká…prostor je tu dostatečný,schovek taky spousta..a když bude chtít zůstat u zdroje jídla,nikam nepůjde…když bude chtít do přírody,odhupká si..bude to jen a jen na něm…

U nás hnusný vedro dneska..jsem v tom sekala křoviňákem a zamotala se mi šiška..samozřejmě od rána nepiju..takže jsem toho musela nechat a plácla jsem sebou do stínu asi na půl hoďky..úplně jsem cítila,jak mi buší srdce snad celým tělem..teď už snad dobrý,tak jdu raději dom a pořádně se něčeho napiju…musím si zajet koupit nějaký balení vod,protože já jsem s tím pití u zvířat hrozná🙄 


Přesně tak….paragraf 7 kvůli malému zajíčkovi?? To snad nemyslíte vážně😲

Zbytečně dramatizujete….

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 10.08.2024, 21:36:45 xxx.xxx.92.232

U nás taky nazdechnutí, byla jsem hezky nasr…jak je vedro a já musím něco dělat. V zahradě moc ne, na to ani nebyl čas, protože jsem zapomněla, že mám bráchovi zašít plavky, než odjedou zpátky do Prahy. Při té příležitosti jsem si zašila rovnou i tuniku, kterou jsem si včera vzala poprvé a rovnou si ji trhla na ramení o šípek👎 Tak jsem pak jen vystříhala a mázla herbicidem několik náletů (asi 30) a v půl sedmé večer jsme šli zvenku umít halová okna, což je balanc na vysokém žebříku a Tom podává nářadí. Ještě nás čeká totéž zevnitř, tam ještě ,,zavazí" truhlíky z kytkama, které se musí trochu odsunout a okna umýt i za nima. To už bylo příjemných 25st. a ještě ve stínu za barákem👍

No a olympiáda samozřejmě, ta to dost komplikuje😜práce se plánuje taky podle ní😎 Dneska skvělý den, Dostál zlatá, Ogrodníková bronz - to potěšilo moc👍

Niki, se zajdou jsem si to myslela podobně, že bude tak nějak na zahradě. Krmím toho ježka, mluvím s ním, dávám mu do misky, když v ní má čumec, do klubíčka se nemotá, jen ztuhne a čeká, co bude. Je na nás už zvyklý, občas vleze do misky i v pracovně. S kočkama je kámoš. Asi je to ochočené divoké zvíře😉 

Canka
Canka (383 příspěvků) 10.08.2024, 22:03:10 xxx:xxx.ea47:e696

Však já vím Raduš?že ty jsi to nemyslela nějak zle😉Ja jen,že člověk se snaží a vyleze z toho paragraf hned😂Prcka chci prostě jen zachránit a uvidíme,jestli bude chtít zůstat nebo půjde do přírody…

Dneska je tedy i extra teplá noc..spím u koníků na seně a teda bude mi stačit jen lehká deka,protože teda je opravdu teploučko..uvidíme,co nad ránem..chtěla bych se vzbudit nějak dřív,posnídat a vyrazit s kobčou ven,dokud nebude vedro..

Každopádně holky,koupila jsem nějaký kartáč na kočky s párou..všude to teď vyskakuje..a světe div se,ono to funguje!Ten furminátor teda taky funguje,ale kočky tímhle česání nesnáší…tohle je obyč kartáč,kdy pouští malé kolečko páry a tu srst navlhčuje a jde líp vyčesat..Pučmelda a Čikitka dobrý,ty tolik nelínají,ale teda Nikouš je teď hrozný…ten jede první ligu..jsem z něj vyčesala snad už 3 kočky😂 

Ju a přidávám fotku s odpočinku Bertíka,Božky a Ričí…

Obrázek
Coudas
Coudas (57 příspěvků) 10.08.2024, 22:12:57 xxx.xxx.120.234
Canka:

No a diskutujete někde?Uplatňujete rýpání?😂


Ano, na koňské diskuzi. O tomhle fóru jsem se dozvěděla na Equichannelu, když mi loni vydali článek 🙂Rejpání je vlastně cokoliv, co napíšu 🙂 tak asi ano.

kometa
kometa (5553 příspěvků) 11.08.2024, 07:07:18 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele eva z 10.08.2024, 21:07:21

Zbytečně dramatizujete….

Nedramatizujeme. Ten paragraf existuje.

Canka má představu, že když zajíc bude chtít, tak odhopká do přírody. Ale protože se nebude bát lidí (možná i jiných predátorů), dlouho nepřežije.

Orionka (neregistrovaný) 11.08.2024, 07:19:35 xxx.xxx.185.92

Druhá možnost byla, nechat ho umřít na té silnici. Třetí je dát ho do králíkárny a pak do trouby. Co by s ním udělali ve stanici lepšího ?

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 11.08.2024, 07:44:47 xxx.xxx.92.232
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 11.08.2024, 07:19:35

Starali se o něj do smrti smrťoucí. A to teď myslím ironicky, protože k čemu to takovému zajdovi je, když bude zbytek života v zajetí? Prostě, buďto to Nikči zajda vybojuje, nebo skončí stejně jako většina: sežraný liškou, zastřelený myslivcem, nebo pod autem. 

Niki, nemyslela jsem to zle😀 protože já nic nepsala, jen to, aby se ti nenafoukl ze zeleného. 

kometa
kometa (5553 příspěvků) 11.08.2024, 07:48:08 xxx.xxx.147.163
Orionka:

Druhá možnost byla, nechat ho umřít na té silnici. Třetí je dát ho do králíkárny a pak do trouby. Co by s ním udělali ve stanici lepšího ?


Třeba mu sehnali partnerku a odchovávali mláďata, která se, nedotčená lidskou rukou, vypustí do přírody.

Varaxi
Varaxi (656 příspěvků) 11.08.2024, 07:59:19 xxx.xxx.168.223
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 11.08.2024, 07:19:35

Odborně odchovali s minimem kontaktu a vrátili do přírody v místech, kde by měl největší šanci. 

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 11.08.2024, 08:29:50 xxx:xxx.ff0a:2eba
Varaxi:

Odborně odchovali s minimem kontaktu a vrátili do přírody v místech, kde by měl největší šanci. 


ano - jejich cílem není zvířata chovat za plotem - ale dostat je do normální kondice k přežití a vypustit zpátky do přírody. 

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 11.08.2024, 08:52:32 xxx.xxx.189.104

Canka:

ad kauza zajíc…..no já jak se tak znám, tak zajda by spal se mnou v posteli…ve dne na zahradě, večer na gauči u televize….já bych ho buď musela svěřit profíkům a nebo by z něj byl domácí mazel. Paragraf neparagraf.

kometa
kometa (5553 příspěvků) 11.08.2024, 09:04:17 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 11.08.2024, 08:52:32

Rozumím. Nicméně mám to nastavené jinak - já odvážím do záchranné stanice (zatím teda poštolák a ježek). Nemám ji daleko.

Doron
Doron (2370 příspěvků) 11.08.2024, 09:25:57 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.08.2024, 09:04:17

Já mám s jednou záchrannou stanicí dost špatné zkušenosti.  Jak bych to řekla.., ono se jim také o všechna zvířata starat nechce. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.