Aktuálně: 4 047 inzerátů199 691 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 04.08.2024, 21:39:26 xxx.xxx.83.3

hele škrabu ty stěny je to hrozná práce a jde to pomalu, nejstarší vrstva zelená s kytičkama a žlutá jsou ještě před zavedením elektrického proudu

no a u toho si přemýšlím co dát na stěnu tam, kde bude mít nora pelech, aby to hned nezamazala? 

megi-the-pes
megi-the-pes (3105 příspěvků) 04.08.2024, 21:58:54 xxx.xxx.124.24

vinylovou barvu, jak když se nalepí igeliťák, ale není to igeliťák 🙂 

teoreticky by šel pelech umístit k desce, co bude zelená jak ty hrnky 😀 jak se dělalo dřív všude palubkové obložení, tak prostě deska

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 04.08.2024, 22:19:53 xxx.xxx.93.40

Jak píše Megíí. Já jsem spíš pro modernější věci, ale vy si barák zařizujete postaru, aby to neznělo tak blbě, tak v rustikálním stylu😉 tam by se nějaké to dřevěné obložení nazeleno asi hodilo👍

Niki, bouřku těžce závidím😟 Vím, že kalorické tabulky teďka frčí, já si říkám, že nějaké počítání kalorií není nic pro mě, tak jsem se zatím ani nekouknula, jak to má jako fungovat. Asi už se nic složitě počítat nemusí, ale nějak mě to neláká, protože bych musela přemýšlet, co můžu sníst a ne na co mám zrovna chuť - jak funguju teď😏Nebo je to úplně jinak??

Mám to fakt Niki stejně. A to: musíte prostě překopat své myšlení a úplně změnit způsob stravování, životní styl…to prostě ale nechci🙄 V podstatě žiju asketicky v hodně věcech, nepiju, nekouřím, sedím doma většinu roku, začala jsem pravidelně cvičit, už nemám psy… a to by kurňa mohlo stačit, rozhodně nehodlám svůj život změnit do ,,poslední molekuly"👎

Varaxi
Varaxi (656 příspěvků) 05.08.2024, 04:58:14 xxx.xxx.137.233

Já měla psí místo vytapetované omyvatelnými tapetami. A teoreticky by šlo i vykachlovat, i když to už je větší záaah. 

Omyvatelné nátěry jsou i akrylátové nebo latexové. Ono ke toho nejspíš ještě víc,

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 05.08.2024, 08:44:11 xxx.xxx.20.192
Bodlinka:

nejlepší recept na sladké je si to nekoupit

když si člověk musí upéct/uvařit, tak toho prostě sní míň


Bodlinko-to je jen relativní..Já sladké nekupuju vůbec..Ale-mám malý pekáček,asi 20x25..Takže,když mě honí mlsná,upeču si-třeba jablečnou buchtu..Nejrychlejší je sypaná(je tam ale dosti másla nahoru)..Já mám ten problém,že ji pak sním celou..Nedokážu sníst jen kousek..Pořád chodím ukrajovat,až ji sním(málokdy se seknu a nechám si třeba na snídani..Jednou za asi půl roku si uvařím pudink..z půllitru..Dám do 2 misek,jednu sním ještě za horka a druhá nestačí vystydnout..Prostě mám silně vyvinutou slabou vůli🤔To je většinou v neděli odpoledne🤭

Varaxi
Varaxi (656 příspěvků) 05.08.2024, 08:51:40 xxx.xxx.137.233

U nás se vždycky všechno dělilo mezi všechny členy rodiny stejným dílem. Takže dvě misky pudinku - jedna pro mě, druhá pro bratram oba dát rodičům aspon ochutnat, ale spíš byly ty misky čtyři.

Takže já to mám zafixované tak, že musím sníst svou porci celou (u nás se dojídalo), ale ani se nedotknout porce cizí. Nepřijde mi to zatěžko, když jsem to tak měla celý život. 

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 05.08.2024, 09:00:55 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 05.08.2024, 08:51:40

to je dobré řešení-vzpomenu si na vás,až budu dělat ten pudink🤭..ale já,že jsem sama,a “žiju,abych jedla”(je to strašné,ale mě to tak přijde),tak to nedokážu..Já chodím nakupovat jednou za 3-4 týdny..řekla bych,že doma toho moc nemám,ale stejně z toho mála stejně něco vytvořím,když mám ty chvilky..😟

Orionka (neregistrovaný) 05.08.2024, 09:44:07 xxx:xxx.e6d2:11e7
Bobca:

to je dobré řešení-vzpomenu si na vás,až budu dělat ten pudink🤭..ale já,že jsem sama,a “žiju,abych jedla”(je to strašné,ale mě to tak přijde),tak to nedokážu..Já chodím nakupovat jednou za 3-4 týdny..řekla bych,že doma toho moc nemám,ale stejně z toho mála stejně něco vytvořím,když mám ty chvilky..😟


Dva plátky veky (housky,chleba) slepit marmeládou, obalit v těstíčku ( trojobalu), osmažit, posypat skořicovým cukrem a máte kalorickou bombu. Kam se hrabe pudink.😃

Kilian
Kilian (1406 příspěvků) 05.08.2024, 10:12:59 xxx:xxx.8ae5:d43f
»
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 05.08.2024, 08:51:40

….to u nás bylo také tak…ale co jsem doma sama, udělám si ho z litru mléka, doplním piškoty a pak sním….vůle nechat si na potom nefunguje….na druhou  stranu stačí si ho prostě neuvařit, když pevná vůle není ….

Kilian
Kilian (1406 příspěvků) 05.08.2024, 10:16:47 xxx:xxx.8ae5:d43f
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 05.08.2024, 09:01:40

….když jsem s mamčou nebo mladými a vnukem, tak se dělím o sto šest, ale když jsem sama tak to prostě neustojím, protože nemusím….

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.08.2024, 11:46:37 xxx.xxx.198.226

Já si tak blahopřeju, že si umím sladké odpustit… Když vím, že nesmím a mám chuť na sladké, tak si dám třeba jablko. Nebo zaplácnu jednou kostičkou čokolády a pak mám tu čokoládovou příchuť až do kysela v hubě tak dlouho, že si zase na dlouho odpustím. Figurky se mi válí od vánoc doma… musím se dokopat je rozpustit na nějaký moučník, jinak se jich nezbavím! Mám hodně vajec, asi umotám bábovky a popatlám je čokoládou, mohla bych prubnout čokokousky i do těsta, to je dobrý nápad, tam se toho vejde.

Moje hříchy se většinou týkají slaných křupinek jako jsou chipsy. Případně velkých porcí mých milovaných jídel jako jsou chleba ve vejci, špagety notně podlité olejem (nezvracet), různé domácí pomazánky jako vajíčková, česneková, naštěstí zpravidla s chlebem (bílé pečivo naštěstí nepotřebuji), ale majolky mám slušnou spotřebu. Díky bohu za horkovzdušnou fritézu, že aspoň ty smažené věci (smažák, hranolky, krokety…) si můžu udělat bez tuku, ani ten párek nejsem schopná strčit do vody nebo na pařník…

Mimochodem co ta bábovka s cuketou? Nebo jiný moučník. Zkoušel někdo? Možná tu cuketu spíš zdělám do bramboráků o víkendu, což. To by mohlo být méně kontroverzní.

Naštěstí tu desetikilovou si vzal kamarád na krmení šneků a stínek, brzy již také dostanu své šneky a stínky a možná, považte (!) i pár vlastních švábíků! Pro slepice (stínky a šváby). Šneky budu mít jen na likvidaci odpadu, a ještě zkusím do substrátu naházet nějaké velké žížaly, ať ten kuchyňský odpad sviští 🙂

Doron
Doron (2370 příspěvků) 05.08.2024, 12:03:33 xxx.xxx.72.67

Cukýnová bábovka je výtečná,  taková vláčná, podobobná, jako když dáte do těsta jablka.

Cukeťáky jsou u nás taky moc oblíbené, dávám k nim řecký jogurt s česnekem. Dají se upéct i tak, že se těsto nalije na rozpálený plech, to jsou pak dietnější, protože míň oleje.

Taky jsem se dneska dala na hubnutí,  už je to neúnosný🙂))))

hmn
hmn (1174 příspěvků) 05.08.2024, 12:11:20 xxx.xxx.43.233

peču perník s cuketou, super věc
ona ta cuketa v podstatě nemá žádnou chuť, je tam jako mokrá složka

jemně strouhanou cuketou třeba zahušťuji guláš

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.08.2024, 12:21:10 xxx.xxx.198.226

jů, na zahuštění mě to nenapadlo! Skvělý nápad, díky. Už se mi ji povedlo vecpat do špaget, nechala jsem zesklovatět s cibulí - to by se dalo právě i do té omáčky nebo do toho základu pod maso - teď jsem dělala krůtí nudličky, škoda, že mě to nenapadlo…

hmn
hmn (1174 příspěvků) 05.08.2024, 12:36:41 xxx.xxx.43.233

dávám na nudličky do “číny”

do “hrnce” (na kousky kuřecí, brambory, žampiony, cibule, paprika, pórek, cuketa a cokoliv dle chuti ….koření, troška oleje, peču pod pokličkou a pak zapékám bez…možno přidat sýr…)

teď jsem dělal cuketové hranolky (ve friťáku)

pro hubnoucí - přidat do dukanových placek

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 05.08.2024, 14:26:53 xxx.xxx.32.250
lesnizinka:

😛 vždyť to říkám, postavu jako já. Když trochu zhubnu, zhubnou mi i prsa. Já jsem spokojená, že jsou zase celá zpátky v podprdě, ne tak Tom😜


Raduš, co včera Djokovič vs. Alcaraz? To byla bomba, že? Nádhera!!!!👌👏


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.