Aktuálně: 4 052 inzerátů199 715 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

megi-the-pes
megi-the-pes (3106 příspěvků) 01.08.2024, 10:10:34 xxx.xxx.124.49
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 01.08.2024, 09:56:52

Protože to je postaru stolek. A pak taky ochutnávač. To někde psali.
Jenže. Zavři kredenc. Znáte? A to je zavři hubu a huba je ta huba, no tak jako co. 🙂

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.08.2024, 11:50:44 xxx.xxx.32.240
Bodlinka:

a ty hemakultury by fakt nenarostly i mimo? já jsem teda dvě slepice z té kolisepse s příznaky prostě utratila a mimo jiné jsem vzala vzorek i krve, úplně  normálně stěrovka a namočit a normálně vyrostlo jak ze všeho ostatního.

Dnešní úlovek: ještěrka obecná, focená na makro, asi tak dvakrát tak velká jak ta stínka.

Kočky.

Nové talíře s listama. Konečně jsem vyhodila ty hrníčky, se kterými jsem dům už koupila. Má-li se na něco prášit, tak na něco, co se používá, aby se to častěji mylo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Bodlinko, v době septické špice bych to nedala ani náhodou. Já fakt nezvládla dát na sebe ani svetr.

Při mé asi nejhorší sepsi jsem byla 2 měsíce hospitalizovaná. Na špice už vyloženě číhali a když to nastoupilo a vystoupalo na 40+, tak se na mě vrhli…a i tehdy hemokultury nevyšly. Nechápu… I ta léčba spondylodiscitidy se dělala asi 10 různými ATB naslepo s tím, že nejčastějším agens napadajícím kosti (páteř) je stafylokok. Taky ta ATB léčba de fakto nezabrala a páteř se zbortila. Je to na prd.

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 01.08.2024, 12:45:36 xxx:xxx.4ed1:ad1e

Konecne se mi povedlo prihlasit i z mobilu, nasla sem prihlasovaci udaje😛 Nestiham, ale vubec a jelikoz je dnes posledni den, co se bude dat plavat, jela jsem. Sama. Tom ma tenis, mamka hlida maleho, s nima jsem tu byla vcera. Zatim je zatazeno, takze je tu 5 lidi, doslova. U nas ,,ten kredenc", jako v Brne😉 Jani, co to kurna na tebe zase vlezlo?!? To bude z celeho toho stresu🤔 Buggyro, gratuluju ke stastnemu navratu👍 Uplne jsem asi nepochopila-byli jste az v te Albanii, nebo jen v Bosne, jak jste vzpomnela cestu? Sago - ne, sitky nemame, hmyzaku doslova plny barak, pavouky bych ani nespocitala, co chvili malem slapnu na sarance, dneska nejaka obr mucovcela(teprve se musim naucit vkladat sem fotky rovnou z mobilu) tu jsem rano vyhazovala z kuchynskeho okna. My jsme roky meli francouzska okna dokoran cele leto pro psy a kocky, ted uz jen pro kocky ale porad mame. To tak jdete do kuchyne a potkate tam Macka, toho tulaka, co se u nas prizivuje, nebo jezka😛

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 01.08.2024, 12:54:57 xxx.xxx.89.115

jo, saranče. to je hrozně těžká věc. umím: saranče luční, to je dole světle hnědé a celý hřbet má světle zelený. saranče modrokřídlá, celé okrové a napříč maskáčové tmavší proužky, saranče dlouhokřídlá, to je hnědé a má oranžový zadeček mno a konec. člověk se s tím honí, je problém vůbec ho dohonit a vyfotit a protože neznám ty určující znaky a jsem ráda, že je ostře vyfocená, mám milion fotek určených třeba do podrodu nebo se nad tím někdo dohaduje že to není tohle ale něco jiného protože to nemá bambuli na tykadlech ale prostě nemám druh.

Saga
Saga (511 příspěvků) 01.08.2024, 13:06:54 xxx.xxx.167.183

Žínko, tak to bych chcípla z těch hmyzáků🤮! Pamatuju si, ještě jako dítě, že to už jsme měli sítě v oknech, na starém nijak neopraveném baráku, byly ručně dělané, tenkrát se to nedalo koupit, táta je vyráběl z takových dřevěných lišt a síto na to bral kdovíkde? Bylo žluté, nebo okrové, vůbec přes to nebylo vidět a celý ten werk byl normálně přibitý k oknu, které bylo dřevěné. Okna jsme vždy měli a stále máme trojdílná, jen už plastová. Tže na jedné třetině se sítem a zbylé dvě třetiny bez, a nikdy nikoho ani nenapadlo otevřít tu stranu bez. My jsme úplně antihmyzí, máme snad všechny druhy biolitu, u nás by nepřežila ani nožička, doslova.

Orionka (neregistrovaný) 01.08.2024, 13:09:49 xxx:xxx.e6d2:11e7
Bodlinka:

je na to takové držátko😀 mobil je galaxy s23 fe a jde to na něj nasadit úplně v pohodě. ale celé to kouzlo je ten přídatný objektiv. https://www.alza.cz/apexel-36x-telescope-lens-with-extendable-tripod-d7992883.htm

a mám další jiný na makro.


Dík, hned to skouknu. Zdálo se mi to nepředstavitelné. To jsou věci na světě. Za nás se u brašny střídali kamarádi 😃

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 01.08.2024, 13:13:21 xxx.xxx.89.115

ten makroobjektiv dělá vyloženě hezký fotky a ten teleobjektiv prostě umožňuje vidět a vyfotit věci, kde mobil nemá nejmenší šanci.

(pisík obecný u výtoku z nádrže, foceno z hráze)

Obrázek
Orionka (neregistrovaný) 01.08.2024, 13:18:26 xxx:xxx.e6d2:11e7
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 01.08.2024, 13:13:21

Krásný !

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.08.2024, 13:20:53 xxx.xxx.32.240

Omlouvám se za zdvojení příspěvku, už jsem jej dala i do Všeobecného pokecu. Já postoj sestry chápu, ale prosím poradí mi někdo, co se v takových případech dělá?

Ahoj, přicházím s dotazem: Psala jsem něco už na Třetí víčko, kam ten dotaz dám asi také. Včera mě opět postihla septikémie (= septická horečka), kdy se musí urgentně nasadit ATB. Přes známé lékaře se ATB podařilo sehnat, odpoledne byli u mě přátelé a vyzvedli léky a nakoupili. Na pracovišti jsem se domluvila, že PN budu mít ode dneška. Od rána volám PL (přičemž ani nevím, kdo to je - každý den je tam někdo jiný). Teď jsem se dovolala sestře a neexistuje takto napsat PN!!! Já ji i chápu. Na druhou stranu zrovna s ní jsem dlouze rozebírala nástup jinam a ví, že jsem ve zkušebce a asi těžko bych ve zkušebce simulovala… Na dotaz, zda dělají návštěvy pacienta v bytě, tak ne, “nemají na to čas”. Mám prý ještě zkusit zavolat kolem 15.h, kdy mě milostivě předá přímo dr. Já jí jasně řekla, že nejsem schopna odřídit ani tam dojet jiným způsobem (to už vůbec ne), btw je to na druhém konci města. Prosím, dá se to nějak řešit? Věděl by někdo?

Orionka (neregistrovaný) 01.08.2024, 13:24:12 xxx:xxx.e6d2:11e7
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 01.08.2024, 13:20:53

Zavolat si rychlou?

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.08.2024, 13:27:15 xxx.xxx.32.240
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 01.08.2024, 13:24:12

No, to mě odvezou do špitálu… Kdyby ještě existovaly takové ty převozové sanity…ale stejně myslím, že by se se mnou nevezli k PL. Jinak mně je líp, ale mám nasazená ATB a rozhodně si nemyslím, že bych v tomto stavu a s ATB měla chodit do práce. Takto to, na pohodu, vzala i pražská šéfová. No tak se uvidí, co se dozvím v 15h… Jak jsem psala, postoj sestry chápu…

Anonymní (neregistrovaný) 01.08.2024, 13:45:37 xxx.xxx.25.62

Fikovnice, tak taxi nebo ta služba, co využívala Bobča, ale to chce zajistit dopředu. U mého doktora je to na objednání -dobrá věc, plus pokud není člověku dobře, bere přednostně (případně to zase jistí telefon). A prac. neschopnost byla i zpětně. Vy si teda zase užíváte🌷.

Ronja


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.