Aktuálně: 4 052 inzerátů199 715 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 31.07.2024, 10:40:20 xxx.xxx.198.226

Fikovnice, ty si krev můžeš nabrat sama a poslat ji k lékaři po přátelích? Zkus to, jestli bude někdo ochoten. Třeba i ta vetka, co ti byla za Fidem, by to mohla vzít na rozbor.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 31.07.2024, 12:48:33 xxx.xxx.32.240
Buggyra:

Fikovnice, ty si krev můžeš nabrat sama a poslat ji k lékaři po přátelích? Zkus to, jestli bude někdo ochoten. Třeba i ta vetka, co ti byla za Fidem, by to mohla vzít na rozbor.


Buggyro, možná bych to i zvládla, ale hemokultury se dělají vždy při té špici…a to teda fakt nedám, ptž to se třese i nábytek o kus dál. A pak musí být spešl zkumavky a ty nemám. A kdyby toto vše náááhodou vyšlo, tak zas musí být někdo, kdo by krev pokud možno IHNED dopravil do špitálu. Já jsem ráda, že dnes někdo přijde, nakoupí mi, zajde do lékárny atd atd. Jinak si připadám jak spráskanej pes.😕😟

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 31.07.2024, 13:28:03 xxx.xxx.198.226

V tom případku asi zavolat záchranku, ať tě do toho špitálu hodí a odeberou tam. Pak se můžeš zase nechat odvézt dom… Ale to se mi snadno povídá, že. Člověku se nechce cestovat a měnit prostředí v takovém stavu.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 31.07.2024, 16:26:52 xxx.xxx.32.240
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 31.07.2024, 13:28:03

Já se obávám, že by mi jednak na toto sanitu nedali, a kdyby jo, už by si mě nechali ve špitálu.😟

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 31.07.2024, 18:46:21 xxx.xxx.85.91

a ty hemakultury by fakt nenarostly i mimo? já jsem teda dvě slepice z té kolisepse s příznaky prostě utratila a mimo jiné jsem vzala vzorek i krve, úplně  normálně stěrovka a namočit a normálně vyrostlo jak ze všeho ostatního.

Dnešní úlovek: ještěrka obecná, focená na makro, asi tak dvakrát tak velká jak ta stínka.

Kočky.

Nové talíře s listama. Konečně jsem vyhodila ty hrníčky, se kterými jsem dům už koupila. Má-li se na něco prášit, tak na něco, co se používá, aby se to častěji mylo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 31.07.2024, 18:47:39 xxx.xxx.189.104
Bobca:

Děvčata…otevřu téma🙏…Papiňák versus pomalé táhnutí vývaru…Já osobně vařím vývar v papiňáku-je to rychlejší,a myslím,že se ty “vitamíny”nebo co udrží pod pokličkou taky(že se nevypaří)..hm??


Já teda vývar táhnu několik xy hodin v normálním hrnci. V papiňáku vařím maso na omáčky.

Myslím, že nejde ani tak o vitamíny, ale o to, aby se do vývaru dostalo co nejvíc z toho masa a ze zeleniny. Já defakto udržuji jenom lehce bublající, žádné překotné vaření a v tom papiňáku…nevím, mi to přijde moc hrc prc rychlý. Ale upřímně nevím, jestli se to pak na “síle” vývaru pozná, jak to bylo vařený. 

Orionka (neregistrovaný) 31.07.2024, 22:10:32 xxx.xxx.226.32
Fikovnice:

Já se obávám, že by mi jednak na toto sanitu nedali, a kdyby jo, už by si mě nechali ve špitálu.😟


Sanitku by vám určitě dali, pěkně na lehátku odnesli, do nemocnice dovezli…., ale pak už by si asi nenechali radit a už by vás měli ve spárech.

Orionka (neregistrovaný) 31.07.2024, 22:13:59 xxx.xxx.226.32
Bodlinka:

a ty hemakultury by fakt nenarostly i mimo? já jsem teda dvě slepice z té kolisepse s příznaky prostě utratila a mimo jiné jsem vzala vzorek i krve, úplně  normálně stěrovka a namočit a normálně vyrostlo jak ze všeho ostatního.

Dnešní úlovek: ještěrka obecná, focená na makro, asi tak dvakrát tak velká jak ta stínka.

Kočky.

Nové talíře s listama. Konečně jsem vyhodila ty hrníčky, se kterými jsem dům už koupila. Má-li se na něco prášit, tak na něco, co se používá, aby se to častěji mylo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Máte krásný/krásnou kredenc/příborník. 

Orionka (neregistrovaný) 31.07.2024, 22:18:33 xxx.xxx.226.32
Bodlinka:

První fotka je stínka narvaná v gumové rohoži.

Fotím mobilem s makro přídavným objektivem. A na volavku mám zase teleobjektiv. Jsou to trochu hračky, ale zase se to vejde do kapsy nebo do kabelčičky, prostě při ruce a ne že s sebou člověk vláčí fotobatoh a pak nevyfotí nic.


Tak jsem si představila, jak na mobil šroubujete teleobjektiv …..😃 nemůžete prosím prásknout typ telefonu? 

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 31.07.2024, 22:53:50 xxx.xxx.89.115
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 31.07.2024, 22:36:55

to, co je teď v příborníku, už tam patří. tzn. i zelený hrnečky, který byly předtím ve skřínce s milionem jiných hrnečků různých tvarů a velikostí a které jsou taky nabalené v krabici, společně se servisem na espresso, různými sklenicemi, tácky a jinými krámy. 

ale zelený hrnečky jdou důležitý a ladí k zelenýmu dekoru. taky ty jsem s domem nekoupila. 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 01.08.2024, 09:00:47 xxx.xxx.198.226

Bodlinko, ty vyhazované hrnečky jste postavila ke konťáku nebo máte kam je umístit do dobrých rukou? My máme v práci nějaký nedostatek hrnků, klidně by se dalo pár kousků tady umístit, budeme je mýt v myčce a dávat do nich kvalitní kávu a uvědomujeme si, že je to závazek na pár let, než je zase někdo rozkrade 🙂

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 01.08.2024, 09:06:16 xxx.xxx.20.192
Orionka:

Máte krásný/krásnou kredenc/příborník. 


Přesně to jsem chtěla napsat..měla ho sousedka,když jsem byla malá,my měli taky starý typ,ale jinačí..tenhle se mi líbil-to zakulacené sklo…Já,jako malá jsem říkávala "kredenec"..😊

Kilian
Kilian (1406 příspěvků) 01.08.2024, 09:11:00 xxx:xxx.7648:39f2
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 01.08.2024, 09:06:16

…..mam po babičce zrenovovanou kredenc a komodu…….pojme to neskutečně množství věci a dělá to velkou parádu…navic je to lehounke na stěhování, protože dřevo… .


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.