Aktuálně: 4 052 inzerátů199 714 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Orionka (neregistrovaný) 30.07.2024, 12:03:42 xxx.xxx.134.249

Doslechla jsem se, že v Praze je veterinář - bakalář, nemá titul MVDr. (Možná je to hoax, či fejk) Ten by možná dálkově studovat šel. Kometa bude vědět.

Saga
Saga (511 příspěvků) 30.07.2024, 12:42:32 xxx.xxx.167.183

Orionko, tak to by mě taky celkem zajímalo, pokud to existuje, jak je to využitelné v praxi, protože mám obavy, že vet. asistent (pokud to je kýžený výstup ze studia) funguje tak možná na velkých klinikách, tam tomu rozumím, ale v praxi ke mě vet vždy přijede sám. Taky by mě bavilo dělat asistentku např. u našich vetů ve městě, ale překvapivě jsou tam sami celé roky, zřejmě žádnou nepotřebují. Vlastně ani nevím, jak se uplatňují studenti ze střední veteriny? Pokud žijí třeba na malém městě a nechtějí se stěhovat za prací, tak asi smůla co?

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 30.07.2024, 13:36:30 xxx.xxx.85.91

člověk se střední veterinou se neuplatňuje nijak. v podstatě sám nic veterinárního nesmí, jen takový ty zootechnický věci, takže může dělat někde na kravíně nebo v prasečáku lepší ošetřovatelku. v podstatě neumí nic navíc oproti každýmu zaučenýmu civilovi.

to stejný na veterině, ty sestry mají střední veterinu málokdy. může to být člověk se zdrávkou nebo prostě zaučený civil.

a dálkově se doktorská veterina studovat nedá a s nějakým bakalářem, to je ještě víc na prd než samotná střední veterina.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 30.07.2024, 13:38:09 xxx.xxx.85.91
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 30.07.2024, 09:25:13

je to celé hnusné. na té první fotce to žluté není tuk, ale takový organizovaný výpotek, vlastně fibrin. na druhé fotce je vejcovod s vaječnými koulemi, ale ty by normálně měly být žluté, jako žloutek, ne podlité krví a navíc je na nich taky výpotek. no a třetí fotka je fibrinózní pneumonie.

a celé je to kolibacilóza.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 30.07.2024, 13:42:15 xxx.xxx.85.91
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 30.07.2024, 09:14:40

lehce pitva. neškubu se s tím a s jednotlivými zvířaty trávím jen několik málo minut, třeba i jen jednu dvě. prostě šup, kouknout hlavu, stáhnout břicho, kouknout svalovina, kouknout vole, nůžkama ostříhnu žebra, kuk srdce, plíce, vzdušné vaky, vnitřek, vnitřek ven, ledviny a nazdar bazar.

v podstatě člověk si o tom může začít něco myslet hodně rychle. jen velmi málokdy se nějak extra vrtám v nějakém konkrétním orgánu, tak možná když hledám škrkavky nebo když na první dobrou nic nevidím. ale to je mnohdy jednodušší vzít si jinou.

a když není jiná, tak to zase není tak důležité vědět. když je to důležité vědět, tak si člověk může vybírat ty, co jsou ještě teplé, natož aby neměl jinou. ale tyhle byly teda vidět všechny.

Saga
Saga (511 příspěvků) 30.07.2024, 13:43:33 xxx.xxx.167.183

Bodlinko, díky moc, bohužel jste mi potvrdila přesně to, co jsem si myslela taky. Zrovna u té střední veteriny mi to přijde celkem škoda, jakože absolvovat jí, je vlastně na prd, vždyť zvířat je čím dál víc, myslím jako pet domácích mazlíků, a vetů naopak málo, a přesto je takovýhle člověk vlastně tak těžko využitelný? Fakt je, že na VKK jsem pracovala 3 roky a jediné, na co se mě zeptali, jestli se nebojím krav a jakou mám fyzičku. 

kometa
kometa (5560 příspěvků) 30.07.2024, 13:44:44 xxx.xxx.147.163
Orionka:

Doslechla jsem se, že v Praze je veterinář - bakalář, nemá titul MVDr. (Možná je to hoax, či fejk) Ten by možná dálkově studovat šel. Kometa bude vědět.


Viz bodlinka.

Titul MVDr. se získá pouze při prezenčním studiu v Brně. Jakýkoliv jiný titul není veterinář (myšleno s VŠ vzděláním). Je to stejné jako u MUDr. nebo MDDr.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 30.07.2024, 13:50:37 xxx.xxx.85.91
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 30.07.2024, 13:43:33

je to věc odborné způsobilosti. prostě člověk, co umí píchnout injekci je celkem zbytečný, pokud jí stejně nesmí píchnout sám, nemůže nic rozhodnout ani si objednat nebo předepsat cokoliv na předpis. je to jen hokr k veterináři a to opravdu může dělat každý, kdo tu práci asistenta dělat chce.

kometa
kometa (5560 příspěvků) 30.07.2024, 13:51:52 xxx.xxx.147.163
Saga:

Bodlinko, díky moc, bohužel jste mi potvrdila přesně to, co jsem si myslela taky. Zrovna u té střední veteriny mi to přijde celkem škoda, jakože absolvovat jí, je vlastně na prd, vždyť zvířat je čím dál víc, myslím jako pet domácích mazlíků, a vetů naopak málo, a přesto je takovýhle člověk vlastně tak těžko využitelný? Fakt je, že na VKK jsem pracovala 3 roky a jediné, na co se mě zeptali, jestli se nebojím krav a jakou mám fyzičku. 


jakože absolvovat jí, je vlastně na prd,

Ne vždycky. Máme absolventy, kteří se uchytili jako šikovné sestřičky, pracují v laboratořích (i humánních)  nebo na jatkách, mají vlastní hospodářství a díky škole zvládnou hodně věcí sami, aniž by museli volat veterináře, přivydělávají si jako paznehtáři nebo inseminační technici nebo mají kosmetický salón.

Minimálně od nás odcházejí s maturitou, ŘP a znalostí cizího jazyka - když teda chtějí. A díky praxím jsou lépe připraveni na střet s realitou. 

A z některých jsou už dneska doktoři. Kteří aspoň věděli, do čeho jdou. Na rozdíl od absolventů gymnázií. Vlastní zkušenost.

Saga
Saga (511 příspěvků) 30.07.2024, 14:11:56 xxx.xxx.167.183

Pokud někdo vystuduje SŠ veterinární a pak i úspěšně VFU, tak tady není co dodat. Vlastně takhle bych si to taky představovala, že by to jako mělo fungovat a to říkám jako absolvent gymnázia, který už 20 let zarytě tvrdí, že gympl je to nejhorší, co ho mohlo v životě potkat. Ta škola byla fakt k ničemu, tedy konkrétně pro mne. Pro jiné jistě ne. Někam to bez gymplu nejde, chápu. Akorátže…kdybych se rozhodovala znovu a bylo mi zase 15, já vám nevím…Obory, které jsou, řekněme potřeba, a je tam jisté uplatnění (IT, strojírenství, stavebnictví, aj.) tak vždycky šly úplně mimo mě a ne, nemám na to buňky, programování jsem měla tři semestry, neodnesla jsem si z toho vůbec nic, v praxi to využít neumím a ani už nemůžu, je to dávno. Někdy si říkám, k čemu mi to studium vlastně bylo? Šla jsem cestou nejmenšího zla a toho, co mi bylo dostupné (časově, finančně, vzdáleností,…). V oboru jsem téměř nepracovala, už se do něj stěží vrátím, protože po tolika letech? Pracuju v labáku, úplně mimo veškerá studia, všechno jsem se naučila z gruntu, doma jsem leta vedla hospodářství, včetně velkých zvířat, z krve se nehroutím, leccos si ošetřím, injekci po dohodě s vet picnu taky. Jako vet sestra bych to určo zmákla taky, i bez příslušné SŠ, akorát nevím, jak je to tam s platy, ale předpokládám, že tohle je asi záležitost velkých měst a tam je to všechno jinak než  “u nás na dědině”? Pokud se jakýkoliv absolvent uchytí, je to prima, v opačném případě jsem to poznala na vlastní triko a sen to zrovna nebyl👎.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 30.07.2024, 14:19:29 xxx.xxx.198.226

Já kdybych se rozhodovala znova, tak podkovář nebo sedlář. Momentální dovolená stála za deset dní třetinu toho nejlevnějšího na míru postaveného sedla (a sedlář byl skutečně hodnej, když viděl koně, stáj, zázemí…).

Veterináře, jako toho, co jezdí po lidech, ani náhodou. Někomu bych hodně ublížila asi hodně brzy.

Saga
Saga (511 příspěvků) 30.07.2024, 14:36:05 xxx.xxx.167.183

Já se svými podkováři jezdím jako podržtažka v rámci studia a prznění vlastních koní. Upřímně, tohle bych do důchodu se svýma zádama nevydržela. Výdělek víc než jistý a víc než slušný, to jo, ale jen pro silné a fyzicky zdatné jedince, což zjevně nejsem 😏. Sedlařina, to je jiná…

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 30.07.2024, 17:15:32 xxx.xxx.32.40
Saga:

Fíkovnice, jo, tak teď už tomu trochu rozumím. Já jsem se ehm “pokoušela” pracovat ve státní sféře jedinkrát v životě, a byl to pro mě celkem tristní zážitek🙄. Vydržela jsem to tenkrát přesně zkušebku a poslední týden jsem z hodiny na hodinu vzala kramle. Vlastně to bylo celkem podobný, co se týče pracovního prostředí, malý tmavý nevytápěný kamrlík, kde jsme seděly 2 ženy a za stěnou bez dveří ještě seděl kolega. S kolegyní jsem neměla problém, s kolegou ano, a velký. Ona se celkem snažila mě zaučit, ale prostě já jsem přešla ze soukromé sféry a byla jsem zvyklá makat, jenže tady byla práce tak na 3-4 hodiny denně a ne na 8h! Já měla všechno hned hotový, oni byli zvyklí zevlit a tvářit se přepracovaně🙄tohle já fakt neumím, zvlášt kolega byl v tomhle mistr, proto jsme se hned od začátku nesnesli! Jako já fakt nechápu, jak ten státní sektor může takhle fungovat, nebo tenkrát aspoň fungoval. To ještě nebylo moderní HO,takže jsem musela denně do kanclu, v současné době by stačilo jet tam tak jednou za 14 dní…Být tebou možná bych se na tohle zaměřila, peníze dobrý, tak toho pochytit, co nejvíc to půjde a pak šup šup na HO. Ono když tam nebudeš muset denně kysnout, tak se to pak trochu rozloží a třeba už ti pak ani ten ošuntělý nábytek nebude připadat tak ošuntělý, když ho neuvidíš každý den, stejně tak jako tváře kolegů…Jak dlouhou máš zkušebku? Tři měsíce? Tu bych tomu dala a pak by se vidělo!👍


Sago, ano, 3 měsíce…a dělám to přesně, jak píšeš. Prostě tomu nechávám volný průběh.😉

Daja
Daja (470 příspěvků) 31.07.2024, 07:23:38 xxx:xxx.a042:697e
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 31.07.2024, 07:12:49

Dobré ránko🙂,

držte se , vera mezi sestřičkami proběhla věta, že už tři týdny zase řádí covid. Fuj, blé.

Dája

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 31.07.2024, 10:06:27 xxx.xxx.32.240

Holky, moc děkuji, strašně moc si slov povzbuzení vážím!!! Je to zase sepse/septikémie. Ve 4h ráno ze sekundy na sekundu mě probudila horečka 40 - 41, a přišel klasický třes, kdy se třese postel a já nahlas drkotám zuby. Nebyla jsem schopná se ani přioblíct, ani dojít na WC. 

Jsem zase ve spojení s kamarády - lékaři (sice jsem ATB ihned nasadila, ale budeme je měnit), a odpoledne přijdou přátelé - nakoupit a hlavně vybrat ty léky v lékárně.

Na včera jsem vůbec neusnula, myslím, že to byl faktor oslabení…a baktérie střelily někam. Pevně doufám, že zase ne do páteře.

Sestřenice ještě navrhuje udělat urgentně hemokultury, ale já nikam nedojedu.😔


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.