Aktuálně: 4 062 inzerátů199 600 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 01.08.2023, 12:19:21 xxx.xxx.198.226

lesnizinka: ona je známá udává, ale ne na blind… jednu vlnu ve velkém udávala přes nějakou dočaskovou “agenturu” přes nějakou kočkovou paní.

Kočky jsou jinak ve vesnici v okolí Benešova u Prahy. Momentálně jsou tam černobílá, mourovatá a černé. Odhad, co je holka a co kluk, je spíš takový velmi hrubý, já jsem to nezkoumala, to odhaduje ona krmitelka a kastrovatelka, takže to taky nemusí zcela sedět. Já je vezla jako holčičky, ale nového majitele jsem upozornila, že to nemusí být stopro, on je s tím srozuměn.

Nejsem si jistá, za jakých podmínek by byla známá ochotná koťata někomu dát, já se za známého zaručila, známe se dobře a jsem mu ku pomoci, kdyby se cokoli nepovedlo. Navíc tu máme báječné veterináře, na které je spoleh.

Co jsem vezla do nového domova byla koťata těsně dvouapůlměsíční, tak na hraně… ale bohužel moje cesta vedla v tu dobu, jindy bych je prostě neodvezla. Jedna je strakatá mourek-bílá a druhá je černo-bílá. Zbylá dvě nebo tři tohoto vrhu, co tam zůstala, jsou černo-bílá. No a ta mourovatá a černé (černá, jestli se objeví i to druhé, které zase s matkou někam odtáhlo) jsou mladší, řekla bych tak o měsíc, ale nejsem kočkař, takže to je jen taková domněnka na základě toho, jak vypadají (stav před víkendem: už nemají modré oči, ale ocásek pořád do špičky).

V útulcích po okolí ale budete mít koček jistě mraky, pomozte jim. Nebude se to muset vozit kdovíodkud jako jsem vezla já (ale jela bych tak jako tak).

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 01.08.2023, 13:54:05 xxx.xxx.49.63

U nás po okolí nejsou ani ty útulky, tady není překočkováno a kočky se tak nějak rozdávají po sousedech a jelikož ještě tolik lidí nekastruje, tak se to hodně obmněňuje. Sestřenky samozřejmě kastrujou, ony jsou taky takové zachránkyně psů a koček. Jedna měla barák jako poslední ve vesnici, takže věčně kolem baráku vyhozeného psa nebo kočku. Teď už poslední není, přesto na jaře živila nějakou akitu. Teta zase před lety přitáhnula ze školního pozemku vyhozenou fenu těsně před porodem, takže měly rázem 7 psů. 3 štěnda se povedlo udat(nebyli to žádní krasavci, ani úplně malí psi) dva s matkou jim zůstali. Už je jen jeden, fena umřela tak před 8 lety, jeden pejsa na jaře, stejně jako ty kočky, co jsem to sem psala. Vezmou si prostě domů každého bezdomovce, vlastně i lidi takové…už měli. Na baráku po dědovi. Takže to fakt není jen někdo, co zatoužil mít kočičku. Ale nebojte, jen jsem se zeptala, není to ani na programu dne, ještě se jich vyptám, jestli by vážně nechtěly druhé kotě, poptáme se po sousedech. 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 01.08.2023, 13:59:51 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.08.2023, 09:12:21

Reni pár dní? Mě připadá, že jste tu nebyla celou věčnost😏 Už jsem chtěla psát, co s váma je, ale pak jsem se zarazila, že mi je ho.no po tom, že sem přece lidi chodí dobrovolně😉

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 01.08.2023, 14:57:07 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 01.08.2023, 13:59:51

..Jana - Fíkovnice tady ale nebyla hodně hodně dlouho, má starosti s kocourem, tak doufám, že pouze nestíhá nebo nemá náladu…

kometa
kometa (5546 příspěvků) 01.08.2023, 15:08:51 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Reni pár dní? Mě připadá, že jste tu nebyla celou věčnost😏 Už jsem chtěla psát, co s váma je, ale pak jsem se zarazila, že mi je ho.no po tom, že sem přece lidi chodí dobrovolně😉


Pár dní, přesněji řečeno týden. To není tak dlouho, ne?

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 01.08.2023, 16:29:23 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.08.2023, 15:08:51

😉no jo no, já chodím často, takže pak mi to přijde ,,celá věčnost"😊

Ano Evi, ale Jana tyhle prostoje mívá, někdy chodí jen na psy, teda většinou chodí jen na psy…než ji tam zase někdo nesejří. Jí to stojí za to, já už bych se na ně mohla víte co, teď už ani nemám ten nejmenší důvod. 

Od 10h ,,prší" jak bylo avizováno. Už ,,napršelo" skoro 7mm. Pochopitelně ten opravdový déšť je zase jinde, pár kilometrů nad náma se táhne…pořád na těch stejných místech. Tam, kde projdou bouřky, tam pak projde i fronta, je to neustále stejný směr, který jde jihozápad - severovýchod. Nás to buďto úplně mine, nebo se to roztrhne a ta druhá část, kde leje, nebo jde bouřka je pod náma, už na Slovensku. Převlékla jsem postele, vyprala povlaky na matrace, uklidila ložnice a vydrhnula koupelny, k obědu jen cuketa s těstovinama, ještě jsem chtěla zajet k mamce, ale možná to nechám až na zítra a raděj umyju ještě okna zevnitř bazénu, aby se tam konečně už mohly vrátit truhlíky s kytkama.

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 01.08.2023, 16:34:25 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 01.08.2023, 16:29:23

..to sice ano,ale teď je to o něco dýl, ja tam chodim pořád a hodně lidi ji tam pomohlo..

   

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 01.08.2023, 19:46:57 xxx.xxx.20.192

Tak nakonec to bylo super…Paní hodinu trpělivě povídala,vysvětlovala,do kterého kolena sahá jeho rodokmen,čím je naočkovaný a že si pohlídá i další..chce být pořád ve spojení,chce fotky a zprávy,jak se má..Dnes má 4 měsíce a váží 3,30kilo....Safírek dostal i výbavičku,svojí deku..na pár dní krmení. škrabadlo.Paní rozváží i jinam-jde vstříc zájemcům..Celou cestu byl v klidu,vůbec nemňoukal..pozoroval cestu..Byl s ní i manžel,je vidět že kocourek se měl dobře,je mazlivý,když se s ním loučili,opusinkovali ho..velmi klidný..Jak budu mít lepší fotku,dám ho sem..Jsem ho blikla jen přes dvířka..

Jak jsem se bála,tak to ze mě spadlo..mají je jak své děti..

Obrázek
Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 01.08.2023, 19:52:53 xxx.xxx.20.192

teď jsem poslouchala ve zprávách,že dnes je superúplněk…A nejvíc jej vnímají Vodnáři a Lvi..Vidíš Raduš,a ty mi pořád nevěříš😇

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 01.08.2023, 22:44:05 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 01.08.2023, 19:52:53

Co, co nevěřím?😉 Za jedno je zataženo, vidíš prd, zadruhé si přečti horoskop, máš tam samé pozitivní věci, takže se hoď do klidu😉 A vidíš, začalo to super návštěvou kolem koťátka, takže to funguje👍🤪

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 02.08.2023, 07:50:25 xxx.xxx.20.192

na ten horoskop se teda podívám..doufám,že nebyl v Blesku😜..kam se chodíš dívat? Na denní,nebo se mi bude dařit pořád?😇.pozitivní mám,že Lidka je strašně šťastná a vděčná,že tam s ní někdo pro něho jel..Ještě večer mi psala zprávu,že spokojený..a že jsem jí hodně pomohla..Tak jsem jí napsala,že jsem šťastná,že ona je šťastná..🥰..já to tak i mám..Mám radost,když můžu někomu udělat radost..A jsem i ráda,že obětovala 310kč za dálniční-10denní-jednodenní prý ještě není(nevíte někdo,kdy bude?)Akorát,že lilo celou cestu,tak ta vodní mlha,když předjíždeli divočáci,byla nepříjemná..Po “staré”(rozumněj bez dálniční bysme se drckaly několik hodin,a nechtěla jsem,aby kocourek trpěl zatáčkama a bržděním..Takhle seděl skoro celou dobu-je vyfocený v autě,když jsem čekala u směnárny,když byly Lidka s majitelkou měnit eura..Jen ho pak držela po směru jízdy🙂

Určitě se na něho stavím podívat,když budu v Olmiku🐈a “pomaznat”(jak říkala paní) si ho😇

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 02.08.2023, 10:35:53 xxx.xxx.49.63
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 02.08.2023, 07:50:25

Nevím Bobi, kde jsem horoskop četla, mě jich na Seznamu vyskáče moře, stačí, když mrkneš na jeden a už tě vedou, jako hltačku horoskopů😛 A jak jsi spala? Já jak zabitá fakt, že jo. A to jsem se poslední snad měsíc budila tak 3x za noc. Dneska mě vzbudila Gucci ve 6.30, nemohla jsem se rozebrat, tak jsem hned zase usnula s omluvou, že hlazení nezvládám a vzbudila jsem se 7.45, sotva jsem stihnula nachystat zeleninu ke snídani a sebe na obchůzku - i tak jsem vyšla pozděj. Dneska dumám, co budu dělat. Mám toho ..ani nevím, kde začít ale: do zahrady se nedá, je mokro(asi jsem nakonec nenapsala, že napršelo alespoň těch 15mm….což je pro nás super👍) Potřebuju umýt ta halová okna, na což potřebuju Toma, abych mohla balancovat na velkém žebříku a ještě s tyčí. K tomu se čistí i dole ten anglický dvorek, co je tam nafoukáno listí apod. To dělá Tom, já tam nevlezu, je to samý pavouk😊 Omést pavučiny ze 6m stropu v obyvču - je to už jak v zakletém zámku🙄 Stříhat živé ploty z tisu…na to potřebuju pod mrakem, aby to nespálilo hned slunko a to teda nevypadá😕 Hlavně už bych měla začít alespoň něco😉

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 02.08.2023, 22:43:03 xxx.xxx.49.63

Uf, to jsem tu zase jenom já?!? A dlouho tu nebyl ani Kouťák😟

Nakonec jsem zvládla jeden z živých plotů.. ješt+ m+ čekají dva😕 Zítra to vypadá, že bych se mohla pustit do druhého(dle předpovědi) ale otázkou je, jestli ještě po dnešku zvednu ruce🙄 Nasr… jsem se po polovině práce, kdy jse měla boky a čekal mě vrch, s plotostřihem na tyči, což je právě hrozně těžké, bolí mě pak ramena a hlavně zápěstí. Tak ho dotáhnu, že už jen shora a ono to začne vyloženě pižlat…je tupý! Je to teď celkem hnusně oškubané, roztřepené. Netuším co s tím, jak a kde to nabrousit. Hlavně musím stříhat a nemám čas, to někam nosit🙄%, ale musí si to jít ještě potvrdit na ultrazvuk. 

Mé ,,oblíbené" medicínské téma. Byl tu kámoš. Nedávno měl ženu v nemocnici, nějakou střevní hrůzu měla, to jak jsme měli všichni, jedna paní od nás z vesnice dokonce pár dní v umělém spánku, byla na tom moc zle. Teď tu jeho ženu poslali na kolonoskopii, pro jistotu, aby to nebylo něco horšího. A světe div se…našli jí, že to na 90% bude crohnova choroba. Doteď neměla sebemenší střevní problémy a je jí 50+ Takže koukám, že už to přišlo i do humánní medicíny…diagnostikujou vám cokoliv, stačí přijít a hned vám něco najdou. Nevěřím tomu ani omylem. Jestli někdo má crohna, tak na těch 90% já, ale to, že ho má ona, tomu neuvěřím, i kdyby jí ho 100x potvrdili, stejně jako nikdy neuvěřím, že psi mají alergii na x druhů mas. A druhá věc, co je naprosto mimo: musíte jít na mamograf, protože jen ten vám zachrání život. Dostane výsledek, že tam něco je, ale musí se to poptvrdit na levném a bezpečném ultrazvuku. Ona to má stejně. Z kolonoskopie, na které bolestí řvala tak, že muž utekl z čekárny(ale všude vám budou tvrdit, že vyšetření je celkem na pohodu, ha, ha) dostala tedy to, že je to crohn na 90%, ale musí si to ještě jít potvrdit na ultrazvuk. Může mi někdo vysvětlit…takto se šetří peníze???😠 Doporučila bych vládě po reformě důchodů, naběhnout na reformu zdravotnictví, respective zdravotních pojišťoven, protože to je černá díra na miliardy, tunel pod Lamanšským je proti tomu žížala👎

Canka
Canka (383 příspěvků) 02.08.2023, 23:13:26 xxx.xxx.215.178

Už tu nejsi jen ty Raduuuuuuš🤪

Já vím,flákám to,ale já buď někde lítám a nebo večer,když chci napsat,tak prostě usnu🙂

Ta příjezdovka..to bude asi fakt oříšek a uvidíme,jak to celý dopadne..ale děsím se těch sousedů..tajně doufám,že se nikdo neozve..je to přeci jen naprosto neudržovaný pozemek vedle mě…každopádně už zařizuju s jedním známým možnost reálného přenosu pohybu s upozorněním do mobilu. Pracuje v tomhle odvětví,tak ještě doladíme nějaké detaily a cenu a já doufám,že to bude nejlepší řešení..nechci,aby mi tam někdo lezl..

U nás prší a prší..pro mě skvělý,jsem moc spokojená,ale kdo to ve výběhu rozhamtává,jsou slepičky🙄Takže jsem jim tam teď naházela na zem seno a slámu,protože mě rozčiluje,jak to tam rozťapkávají..a holky se zdají být spokojený🙂

 Tak a teď to důležité…Pučmelda včera oslavil 5.narozeniny!!!Takže jsem mu nakoupila spoustu pamlsků,mňamek,masíčka..ale největší radost mu udělalo,že jsem si k němu odpoledne na půl hoďky lehla na posteli..vrněl o stošest a ani se nehnul prďolka… 

Obrázek
Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 03.08.2023, 06:14:54 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 02.08.2023, 22:43:03

….no já byla na jaře na colono i gastro a opravdu krom u colono otravné přípravy nic co by nešlo vydržet…prostě někdo je holt citlivější….občas i u prachobyčejného náběru krve lidi vyvádí tak, že by jeden nevěřil….a proč si myslíš, že cróna Ty ano a ona ne….hele Radko Ty by sis měla dát na barák ceduli Dr. VOŠTĚP a zařídit si praxi, co lidem by jsi pomohla a co peněz ušetřila našemu zdravotnictví😀

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 03.08.2023, 08:26:01 xxx.xxx.20.192

😎👍..Raduš,ty jsi v tomhle fakt “kouzelná”😇🙏

Raduš,já včera psala☝️..co zas vybuřuješ😜A Kouťák má určitě práci a čte si po večerech..žejo?😉

Pak Petře dovezli dřevo,tak jsem skládala dřevo,i kluci pomáhali..chlap byl taky doma…Takže to bylo rychlé-7 kubíků🙂a pak jsem ještě zkysla tam..Bylo hezky,akorát protivný vítr…Grilovali jsme párečky s medvědím česnekem-hmmm😇 a pak krkovičku a hermelín….Lidka mi poslala několik krátkých videí s kocourkem..Až pošle fotky,dám sem…

Na kolonoskopii jsem neřvala,ale že se podepisuje papír,že se může střevo i protrhnout,jsem po 70cm,kdy to bylo nesnesitelné(mám sice vysoký práh bolesti)jsem upozornila na šílenou bolest,tak to doktor-naštvaně ukončil..Měla jsem spoustu srůstů po operaci řezem-ty mě odstraňovali až v 50,při další operaci-už laparoskopií..

Jo,a od rána prší…🌧️

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 03.08.2023, 08:50:30 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 03.08.2023, 08:26:01

….tak když jsou srůsty, tak to je něco jiného, mamca je má také a berou si na ni vždycky tenkou hadičku a také to dává a to chodí každý rok…

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 03.08.2023, 09:27:25 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 03.08.2023, 08:51:41

…..to dávají automaticky, mně nabízeli anestezii, ale odmítla jsem….pravda moc mně to neoblblo, ale zase jsem mohla na svoje střevo koukat v přímém přenosu a povídat si se sestrou a doktorkou, obě velmi fajn….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.