Aktuálně: 4 054 inzerátů199 756 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

kometa
kometa (5565 příspěvků) 23.07.2024, 08:12:00 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 22.07.2024, 18:39:07

,že v tomhle mám kolem sebe super lidi..když s něčím potřebuji poradit nebo pomoct,tak se mám na koho obrátit. 

U nás taky tak. My se na každého nováčka vrhneme možná až moc - radíme, vysvětlujeme, taháme ho na oběd, aby si nepřipadal ztracený…

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 23.07.2024, 10:00:24 xxx.xxx.83.234

Ano Bobi, náhon nám teče nad pozemkem, zásobuje náš potůček, protože prosakuje, když je dost vody. Když je míň, máme šoupadlo a můžem si přidat. Teď, když je 0😢 a zůstalo tam jen pár kaluží, nosím rybky k nám do jezera. Vím, je to vlastně pytlačení, ale můžu dát fotku těch, co nikdo neupytlačil a leží tam pochcípané, takže co je lepší? Do jezera, pokud do zítra nezaprší jako, že sotva, budem muset začít pouštět vodu ze studny, kvůli ochlazení a okysličení. 

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 23.07.2024, 10:08:51 xxx.xxx.83.234

Sago, tak králíčci už jsou nadobro out?!?😎 Hloupýma slepičkama jste pobavila. Kde by v té drůbežárně taky k rozumu přišly, vždyť tam po generace musí úplně ztratit přirozené instinkty. U nás se to dělá tak, že se nové kupují ke starým, co už umí a naučí se všechno od nich. Ale však vy to taky tak myslím máte, že? 

Já jsem zjistila, že jsem tak trochu ,,vyhořela" se zahradou. To nadšení prvních let mě postupně opustilo hlavně, když stárli a odcházeli psi a já už v té zahradě neměla být s kým a pro koho. Teď se k ní zase trochu vracím, ale ten drajv už tam není, už tak jen ze setrvačnosti a když můžu, tak se tomu ráda vyhnu, třeba ježděním na plavání😉 Spraví to třeba nový záhon, když vidím, jak se to tím zvelebilo, jenže revitalizovat takto půl zahrady, na to už nemám fyzicky🙄

Saga
Saga (511 příspěvků) 23.07.2024, 10:42:13 xxx.xxx.167.183

Lesnížínko, ano jsou, nadobro! Stejně tak jako další drobná hospodářská zvířata, která jsem za svůj život měla - brojlery, kachny, husy, morčata, prase,…Já si nepřipadám v posledních cca 2 letech jen tak trochu vyhořelá, ale spíš úplně👎. Vůbec vlastně nechápu, co se stalo, když se nic nestalo, nikdo mi nic nedělá, nikdo mi neubližuje a přesto něco, pro co jsem dřív dýchala, mi úplně přestalo dávat smysl. Nechápu. Chovatelství jsem vždycky milovala, nebrala jsem to jako zdroj obživy, mě to bavilo, a to že jsem měla “zadarmo” maso, vejce, aj. byl jen prima bonus, důležité bylo to, že mne to baví. A tohle všechno je prostě fuč😢, nevím, kam se to ztratilo? Slepičky jsem pořídila hlavně kvůli mámě, ona je v důchodu, baví se tím, má na ně spoustu času, díky mě mraky statkových krmiv zadarmo, tže nás to v podstatě vůbec nic nestojí a stará se o ně hlavně ona, já se starám jen o jejich ubikace, o žaludky ne. Kdyby to záleželo jenom na mě, nekupovala bych je. Ale jsou to fakt ťulpasky, právě že staré už nemáme, ty dostaly jednosměrnou letenku do mrazáku, tže ty mladé jsou lehce ztracené, ale ony se naučí. My jsme dřív brali mladší kuřice, tak těm to šlo rychleji, tyhle už byly vážně velké i při koupi, co chvíli ponesou, tže se nelze divit, že když nic jiného nepoznali, holt to teďka trvá.

Naprosto Vás chápu, co se týče zahrady! Kdybych se měla starat ještě o tu, tak mě v současné chvíli asi klepne. Mě prostě tak nějak přestalo bavit, se pořád o všechno starat, nevím, jak to jinak říct. Třeba práce s koňmi mě baví pořád a jsem ráda, že je mám, ale práci kolem nich (hnoje, krmení, sečení, oprava ohrad) se mi začíná také dost silně zajídat a já nevím, co s tím mám dělat? Vlastní koně mám doma 17 let a už začínám být prostě nějaká unavená, zároveň ony jsou to jediné, co mě drží při životě. A teď babo raď!

Myslela jsem si, že tím, že ukončím chov zvířat za účelem užitku a nechám si jen ta pro radost (koně a kocour), že se něco změní, zlepší. Nestalo se však vůbec nic. Tak já vám nevím, nějak tu chybu v Matrixu nemůžu najít?

Omlouvám se za ten psycho výlev, ale mám obavy, že i tohle do chovatelství a pěstitelství prostě patří, že člověk občas přehodnocuje smysl toho všeho.

megi-the-pes (neregistrovaný) 23.07.2024, 11:55:55 xxx.xxx.124.204

Esi fakt chcete, aby šly ven, udělejte cestičku z jídla. 

kometa
kometa (5565 příspěvků) 23.07.2024, 14:19:06 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 23.07.2024, 10:42:13

Omlouvám se za ten psycho výlev

Není třeba se omlouvat. Já přestala po 45 letech jezdit. Úplně. Velmi osvobozující, říct to nejenom sobě, ale hlavně okolí - jsem bolavá, bojavá a už nechci, protože to potěšení je prostě pryč. Holt nejsem žokej Váňa.

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 23.07.2024, 15:54:42 xxx.xxx.83.234

Sago přesně tak, jak píše Kometka, od toho jsme tady, aby sme se mohly vykecat i z věcí, které nejsou příjemné. Doma už to nikoho nebaví poslouchaaaat….😜

A pro mě je super vědět, že nejsem jen lemra líná, ale že se to prostě děje. A buďto to pude, nebo ne a budu to muset řešit jinak. 

Kometko i u vás super, že jste si prostě dokázala říct: hotovo, končím. A nemusíte přece nikomu nic vysvětlovat, to je čistě vaše věc, jestli chcete jezdit či ne. 

Byla jsem další kolo pro ryby, panebože nevím, odkud lezou😲 (no vím, zpod břehů jak od nich ustupuje ta kaluž) prostě je jich tam mnohem víc, než to zprvu vypadalo. Zase jsem jich teď před obědem přinesla cca 15 a nejmíň tolik jich tam ještě je, ale asi budu muset, až se fakt nebudou mít sílu schovávat, protože tohle ,,čekání na rybku s podběrákem" - je nekonečné. Jen nevím, jak mám odhadnout, aby už nebylo pozdě, kdy jim dojde ten kyslík a budou ,,hore bruchem"😟 Protože poprvé ne potmě, tak jsem si je v kýblu vyfotila, než jsem je šoupla do jezera, že vám je pošlu a hlavně jsem je chtěla podle NETu identifikovat. Nebo nějaký rybář na Zvířatech by mohl. Teď, že si přepošlu do compu tu fotku, otevřu galerii a tam nic. Já jsem si nezkontrolovala, že to jen cvaknulo, ale zase nevyfotilo(občas se mi to stane😠) Ježíši jak já tu nadávala!😈 Jsem vzteklá ještě teď, jen na to pomyslím…On se tam motal Viktěník, tak jsem mluvila s ním, dávala mu granule pro ryby a nedávala pozor na to focení🙄

Canka
Canka (383 příspěvků) 23.07.2024, 22:23:35 xxx.xxx.212.25
kometa:

,že v tomhle mám kolem sebe super lidi..když s něčím potřebuji poradit nebo pomoct,tak se mám na koho obrátit. 

U nás taky tak. My se na každého nováčka vrhneme možná až moc - radíme, vysvětlujeme, taháme ho na oběd, aby si nepřipadal ztracený…


Jako zcela upřímně si nedovedu představit,že by mi přiřadili nového človíčka a já ho v tom nechala plavat…tohle se mi prostě příčí..ale je to praktika spousty firem..vždycky mi to ty lidi vypráví na pohovorech,jaký mají zkušenosti(dneska jsem měla zase pohovory,takže mi to zase jen potvrdili),že prostě jsou hozeni do ,,rybníka a ať plavou,, .A co to v nich prostě vyvolává za pocity..že jen další pěšáci,který jsou všem u zadele…tak to u nás prostě není…a i moji kolegové když prostě cokoliv potřebuju,tak se mi nestalo,že by mi nikdo nepomohl…proto je mi Janči líto,jestli se potýká s nějakou takovouhle situací…

A u nás nezaprší a nezaprší..budu muset vymyslet něco,co bych strčila do spodní studánky,aby se tsm voda udržela..možná nějaký sud širší?Napadla mě skruž,ale nevím,jak jí tam dostat..zatím mám vodu dole v přepadu,i v jezírku..ale do jezírka fakt teče jen čůrek..a díky bohu mám plnou i tisícilitrovku..ale teda do tý studánky potřebuju vymyslet něco,co nevysychá…

Bobi co vůbec teď u tebe v bytě?Máš tam plíseň i takhle přes léto?Vzpomněla jsem si hned na tebe dneska,když mi známá vyprávěla,že její dcera se nastěhovala do bytu,kde byla plíseň snad v každém rohu,ale že mysleli,že přes léto se jí zbaví,ale ouvej a prý je tam plíseň i teď v lété,i když inzenzivně větrají…  

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 24.07.2024, 02:55:03 xxx.xxx.32.218
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 22.07.2024, 18:39:07

Niki, já jsem vyloženě změnila místo. Ale hodně obecně řečeno: Spíš to nejde a dře, než že by to šlo a nedřelo…😟

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 24.07.2024, 03:00:18 xxx.xxx.32.218
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 23.07.2024, 22:23:35

“…že prostě jsou hozeni do ,,rybníka a ať plavou,, .A co to v nich prostě vyvolává za pocity..že jen další pěšáci,který jsou všem u zadele…”

Niki, to je naprosto přesný popis mé situace. Bohužel už mi začíná být ráno nedobře, když tam mám jít. Finančně, jak jsem psala, pro mě neuvěřitelné…ale personálně - opravdu hrůza. A že nejde jen o můj povzdech potvrzuje paní, s níž sedím. Dokonce do mě od druhého týdne hučí, co tam dělám, ať si to zavčas rozmyslím atd. atd. Má to více much, které zde nechci rozebírat. Na druhou stranu já jsem se netajila tím, že dlužím - tak kéž by se aspoň podařilo poplatit dluhy…a pak…se prostě uvidí.

Saga
Saga (511 příspěvků) 24.07.2024, 07:01:19 xxx.xxx.167.183

Ty jo, Fíkovnice, tak to mě moc mrzí, že to má takovýhle průběh! Já jsem se domnívala, že je to nějaké místo v akademické sféře nebo ve státním sektoru, a že když se to “peklo” tak dlouho, tak že je tam o tebe velký zájem. Tže teď tedy jejich přístup vážně nechápu😟.  Já jsem se s takovýmhle přístupem setkala vždycky jen v soukromé sféře, kde si pan majitel o sobě myslel, že je ředitelem celýho vesmíru a podle toho se k podřízeným choval🤮. V takovýmhle prostředí jsem nikdy nevydržela dýl než zkušebku, protože s debilama prostě dělat nehodlám a přizpůsobovat se jim taky nebudu.

Pokud jsou finance lákavé, tak tomu nech volný průběh, říkej si dělám to pro prachy, a až se budeš cítit “za vodou”, tak se to třeba někam posune!

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 24.07.2024, 09:17:03 xxx.xxx.20.192

Niki-Plíseň nemám(teda černo v jednom rohu zůstalo,to bych musela vymalovat,ale,jednak jsem vysušovala a topila celou zimu víc…a mám otevřené okno skoro nonstop od toho,kdy začlo být venku teplo..Mám tu teď 54% vlhkosti.29 stupňů sice,ale chodím tu jen v gaťkách…🤭

Co se týče toho,jak tu píšete o nechuti něco dělat..to já jsem zhnilá,až do mě prsty lezou..Ten tam je elán,že budu něco šít!!Mám špatné svědomí,co jsem někde slíbila a já se k tomu absolutně nemůžu dokopat..Jsem ráda,že nejsem sama-sousedka je o 23let mladší a je na tom stejně..Snažím se-musím,abych rozhýbala taky ty nohy..Myčka je dobrá věc,ale sama se nevyskládá a nenarovná😏..Nic mě netlačí,ale odkládat to nejde donekonečna.Za chvíli valím na rehabky..Jen si vždycky rozhasím záda a kyčle tím cvičením..i to koleno je pak horší jaksi..

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 24.07.2024, 10:06:16 xxx.xxx.83.107

Bobi na šití v létě kašli, to je práce na ,,dlouhé zimní večery" kdy se stejně nedá dělat nic. Teď chodíš ven(do garáže😉) prostě se v tom horku žije venku, nebudeš se krčit doma u mašiny. 

Rehabky - zrovna před pár dny mamka vzpomínala, že jí teta říkala, že když chodila na rehabilitace s vyměněným kolenem v lázních, že to ze začátku tak bolelo, že myslela, že už tam nevleze, že uteče. To tě sice nepotěší, ale ono to tak asi prostě je. 

U nás spadlo neměřitělných 10kapek☹️ Prý to není konec, tvrdí Tom, já nevěřím ničemu, dokud neuvidím, protože praží zase to pitomé slunko😠 V noci začal téct náhon(až jsem většinu ryb odlovila) někdo to pustil asi na tajňačku, teda tuším i kdo, kdo vodu potřeboval. Takže se nám doplnilo jezero (uf, obrovská úleva) a zalila jsem si honem ráno skleník, ještě letím dát vodu k račatům. 

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 24.07.2024, 10:15:16 xxx.xxx.83.107

Fíkovnice - Jani, ráda bych něco poradila, ale do práce nechodím, jsem teoretik, ani když jsem chodila, jsem zaměstnání nějak neměnila, takže fakt si nedovedu ani představit, co se děje, jak to vypadá🙄 Tak jak píše myslím Saga, prostě si říkej, že jsi tam pro peníze a nějak to pro ně vydržíš😉 A snad i bude líp, až se trochu rozkoukáš, zapracuješ. Musí to být hrozně těžké, nastoupit jinam, to si celkem představit dovedu. Pro mě, konzervu, by to bylo něco -  jako let na Měsíc😜

Elisak
Elisak (71 příspěvků) 24.07.2024, 12:41:51 xxx.xxx.194.232

Tak svatba za námi, užili jsme si to, všechno klaplo, jen to bylo náročný. Kluci byli zlatí, jen Qui se mi snažil ze svatební kytičky otrhat květy, ale on už má takovou úchylku (i na zahradě je největší zábava otrhávat z kytek květy...)

A pár střípků...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
kometa
kometa (5565 příspěvků) 24.07.2024, 14:16:35 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Niki, já jsem vyloženě změnila místo. Ale hodně obecně řečeno: Spíš to nejde a dře, než že by to šlo a nedřelo…😟


Podle vašeho popisu teda nic moc. Ve srovnání s naší školou.

Ale viz výše - jestli vám běží pěkné peníze, tak bych vyčkala. A hledala případně (tajně) jinou práci.

Saga
Saga (511 příspěvků) 24.07.2024, 14:24:57 xxx.xxx.167.183

Elisak👍, nevěsta krásná, ženich fešák a koníček luxusní😉! Není co dodat, moc hezky se mi na Vás dívá! Mnoho štěstí, a ať je váš svazek pevný a navždy❤️!

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 24.07.2024, 15:09:41 xxx.xxx.83.107

Eliško krása👍 jste jak víla🥰 ty šaty jsou opravdu zajímavé, romantické, ta krajka na rukávech krásná👍 A na koníčkovi…hotová Popelka. Sleduju ,,Vyber si ty správné šaty"( tam se právě vybírají svatební) - je to moje úchylka, nezajímá mě ta svadba jako taková, baví mě móda, baví mě koukat jak to komu sluší (nebo nesluší😜) jsem původně švadlena i jsem trochu navrhovala, pro sebe, takže je to taková moje profideformace. Moc vám to oběma sluší, pejsanům taky😉 velká gratulace, teď už budete jen odpočívat😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.