Aktuálně: 4 056 inzerátů199 768 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 19.07.2024, 07:50:16 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 18.07.2024, 22:20:13

Mě se nadřízená ptala, jestli mě má vodit za ručičku a kolegyně si mě přehazovaly jak horkou bramboru, každá měla svý práce dost, časem si to sedlo. Saga má pravdu, peníze nejsou všechno, ale co si budem…Moc moc držím pěsti, ať si to taky sedne. 

PS: možná nějaký drobný úplateček? Čokoládička…jestli tam nejsou samý dietářky?😉 hodně sil a jo taky se trochu rozmazlit, když to půjde🌷.

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 19.07.2024, 10:44:33 xxx.xxx.91.157

Já si myslím, že pro nás, co nejsme zvyklé měnit práci co pár let, neřkuli měsíců, by to bylo vždycky těžké. Myslím si, že si Jani zvykneš, přizpůsobíš se tempu, kolektivu, zatím bych nejančila. Samozřejmě pakárna by byla, kdyby jsi zjistila, že kolegyně je kráva. Ale i ty se asi najdou všude🙄 Peníze nejsou všechno, když je máš a nemusíš počítat každou korunu…si dovedu celkem představit. Mít blbý kolektiv a málo peněz si myslím, že bylo mnohem horší. Respective…mohlo by být ještě hůř, než jsi měla v předchozím zaměstnání? Já to nevím, zkus si odpovědět ty, jak to cítíš. 

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 19.07.2024, 10:52:18 xxx.xxx.91.157

Zatím se to u nás dá, 26.5st a pofukuje větřík, není to úplně na zdechnutí. Zatím😉 Nad ránem do ložnice přišla oknem Gucci. Šla jsem na WC, to ona se jde většinou napít a lehnout do bazénové místnosti. Bylo kolem 5h, pustila jsem si telku a spala dál😉 Kolem 6h mě probudila Gucci opět na posteli. Chvíli jsem nechápala. Pak mi došlo, že určitě řvala za dveřma, vzbudila muže a ten ji pustil ke mě zpátky. Rychtyk😛 Ráno naštvaný, že se zbavil spaní se mnou(na výletu musel a já jsem mu otevírala okna😜) a tady ho vzbudí řvoucí kočka na chodbě. Říká: jasně, té řve televize jako kráva, těžko by slyšela kočku za dveřma. Já na to: jak bych asi mohla, když spím😛 Já prostě spím. Mě je jedno, že tam řve telka😏 navíc se u nás nad ránem krásně zchladilo, soused říkal, že jen 13st bylo. Moc tomu nevěřím, ale super👍

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 19.07.2024, 10:55:52 xxx.xxx.91.157

Holky děkuju za pochvalu, proto jsem tu strigu v klobouku určitě nedávala🙄 no jinou fotku jsem neměla - jako důkaz😉 Aby mi Xerxová věřila😜 To jsme fotili mamce. Ono by nás to ani nenapadlo, v tomto jsme hrozní. Ale volala: kde jste, celý den se neozvete. A my: hele, na Ještědu sme byli😀

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 19.07.2024, 14:23:04 xxx.xxx.32.103
Ronja s motejlem:

Mě se nadřízená ptala, jestli mě má vodit za ručičku a kolegyně si mě přehazovaly jak horkou bramboru, každá měla svý práce dost, časem si to sedlo. Saga má pravdu, peníze nejsou všechno, ale co si budem…Moc moc držím pěsti, ať si to taky sedne. 

PS: možná nějaký drobný úplateček? Čokoládička…jestli tam nejsou samý dietářky?😉 hodně sil a jo taky se trochu rozmazlit, když to půjde🌷.


Holky, všem vám děkuju za podporu, vážím si jí!💐

Saga
Saga (511 příspěvků) 19.07.2024, 21:27:34 xxx.xxx.245.41

Pro Megi - nejprve se omlouvám za malou mystifikaci! Cena 130 Kč byla bez DPH! Utkvěla mi v hlavě tahle cena, nevím proč, doma se nám podařilo vyhrabat účtenku, tak jsem na tu chybu přišla. Ale pytel už nemáme, nicméně máma pravila, že na něm nebylo vůbec nic, složení, výrobce, prostě nic. Koupily jsme ho přímo v té drůbežárně , společně s kuřičkami. Jiný zákazník se tam na to taky ptal a paní prodávající říkala, že si nechávají vyrábět KS od VKS Batelov. Víc bohužel nevím, my jak tyhle směsi nepoužíváme, tak se o to nestarám, páč jsem musela vyvinout mírný nátlak, aby koupila aspoň tuhle, aby holky měly něco na ten přechod, neb vlastního máme dost😉.

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 19.07.2024, 23:08:43 xxx.xxx.91.157

Jak jsem psala, naše slepice mají obr výběh, cca půl hektaru. Tedy mamky slepice, slepice naší rodiny😉 Žádné směsi nekupujem, ani nemícháme. Slepice dostávají pšenici, zbytky z kuchyně a pečivo od sousedů. Zbytek mají, co si nazobou v humně. Vím, že přestávaly nést, když bývaly tuhé zimy, to si nenazobou. Letos nesou bez přestání imrvere a hodně.

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 20.07.2024, 09:39:52 xxx.xxx.20.192

, proto jsem tu strigu v klobouku určitě nedávala..

celá Radka!!!!..No coment,že Raduš🤭Jinak žiju…brouzdala jsem jinde..jdu něco dělat a odpolko se pojedu podívat do vedlejší dědiny na nějakou “mladou skupinu” z mého rodiště…😎

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 20.07.2024, 11:33:22 xxx.xxx.91.157

U nás taky kultura, máme tu slavnosti. Je to 4 dny. Včera jsme večer měli jít na vystoupení tchýně(zpívá ve sboru) ale jak jsme nebyli doma a tu prostě všechno přerostlé, zarostlé, takže jsme lítali, čistili, sekali a místo kultury jsem ještě musela zalít rajčata😏 A když jsem tak mezi nima potahovala hadici, vždycky na další, tak jsem v mezičase švácala plevely motykou, ať tam zak zbůhdarma nelelkuju. Včera v tom vedru(ano, jak jsem psala, že celkem dobrý, tak v tu ránu idyla skončila, vedro jako prase) jsme si teda mákli. Takže na jarmark jdeme až dneska, odpoledne. Teď jsem ještě Viktínkovi vykosťovala králíka. 

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 20.07.2024, 14:12:43 xxx.xxx.20.192

Raduš,tak tchýně vás zve na obědy,a vy ani nejdete si ji poslechnout🤔Ten jeden večer by se ta zahrada nepotentočkovala..víš,jak jí muselo být??😟

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 20.07.2024, 20:11:10 xxx.xxx.91.157

Zahrada by se potentočkovala, protože jsme nebyli 5 dní doma a bylo každý den 33st. A prostě nejde zalít všechno naráz, po příjezdu ve čtvrtek to byl akutně skleník, cukety a melouny, protože tam to jde pustit současně, rajčata musím ručně a pak jsme to v noci nechali na ještě na zbytek zeleniny. A mamka ani nevěděla, že jsme tam nebyli, samo jsme to přiznali, ale chodíme vždycky, tak jednou se to nepotento. Teď jdeme na hlavní program, tam bude neteř a synovec se ženou…takže zastoupení rodiny tam je😉 Od Toma, my na to nejsme. 

Dneska vyšlo počasí naprosto super👍 Bylo horko ne, že ne, ale celou dobu pod oblačností, bez sluníčka, nemusela jsem mít klobouk, v overalu zvaném ,,dupačky"😉 jsem to v pohodě zvládla😀

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 21.07.2024, 20:11:37 xxx.xxx.91.157

Víkend…všichni se dnes koupete? My ne, až zítra, dneska jsem se vlastně koupala, když jsem se na lehátku snažila vyčistit jezero od řas. Společnýma silama jsme to nějak zvládnuli. Bohužel mu to dlouho nevydrží(to jsem hlavně, aby se mohly napít vlaštovičky) protože jsme bez vody, vyschnul náhon, není přítok. Jak v potoce klesne voda na kritickou mez, že už nepřepadá do náhonu, jsme v pr…😢 Nevím, jak uzalévám zeleninu. Nádrže mám plné, to tak na třikrát vystačí rajčatům a skleníku, ale znamená to natahat to tam v konvích. Nám pršení samozřejmě nikdo nehlásí..

Jsem si dneska vzpomněla, že jsem chtěla napsat k vosám. Někdo tu psal, jak ho štvou otravné vosy a já psala, že u nás nějak vůbec nejsou. Byli jme na tom Mácháči a tam se teda nedalo venku vůbec jíst, hned se slétly 2-4🙄 No a dneska jak doma ležím na mole na lehátku, na stolku sklenku s colou, uviděla jsem lítat vosu, letos první, která se snažila napít z kraje jezera. Moje cola ji vůbec nezajímala a po chvíli zmizela. U nás fakt zatím nic, ostatně jako jiné roky. Jsem si uvědomila, že ani sršeň se zatím nějak neukázala. Tuším jsem ji tedy předevčírem zahlédala na jabloni, kde přezrává pár ranných jablek, ale k baráku nelítá snad nikdy. 

Kdoví, jak se má Buggyra…😎

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 22.07.2024, 07:37:19 xxx.xxx.91.157

Takže písnu zase sama sobě…😏 Včera kolem 20h jsem šla kouknout na ten náhon. První jsem objevila několik mrtvých rybek (do 15cm) u přítoku. Na naší straně roury, co vede pod mostkem je vždycky kaluž nejdýl. No samozřejmě, krom pár mrtvých ryb, které se tomu snažily uplavat a skončily níž v blátě, tam lapalo několik ryb po vzduchu. Všechno prcky do 10cm. A nejmíň 10 jich tam bylo. Už se stmívalo. Takže jsem se zavrtěla na patě a letěla pro kýbl s vodou a podběrák k baráku. Lovit ryby, které už skoro není vidět, v kalné kaluži plné větviček a kamení, o co se podběrák pořád zadrhává, bylo peklo. Balancovala jsem na kořenu těsně nad vodou, několikrát jsem tam měla žuchnout, protože mi ujely boty na prudkém svahu. Pak už jsem si jednou rukou s mobilem musela svítit, druhou jsem se snažila podebrat nenápadně ryby plující už svisle lapajíc po vzduchu. Ty, co mlely z posledního se daly, horší ty odbojné. Chytila jsem jich do 22h nějakých 12(ani jsem je nespočítala) a bohužel asi tři si podepasaly rozsudek, už mi docházela baterka v mobilu, navíc mě skoro sežrali komáři👎 Ráno asi bude po nich😢 Po každém pokusu, ať už úspěšném nebo ne, jsem musela zase čekat, až se z té kalné vody nějaká vynoří lapat. 100x dokola na nějakých 12 rybek🙄

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 22.07.2024, 12:49:42 xxx.xxx.20.192

sakriš,já psala…že jsem zapomněla,že mám něco s nohama,a náhle čapla!!!no zařvala jsem,v neděli to bolelo jak čert,ale rozchodila jsem to,a dnes na rehabkách už jsme nacvičovaly klek na měkké podložce..

Jó,juž vím..zavolala Peťa,že jim nestartuje auto,jestli je hodím někam..a já to nechala otevřené…

Saga
Saga (511 příspěvků) 22.07.2024, 13:25:38 xxx.xxx.167.183

Holky, já jsem měla akci “králíkárna”🐇! Zhruba loni touto dobou jsem se po mnoha letech rozhodla ukončit vlastní chov, a králíkárna mi tu ležela ladem. Tak jsem měla letos zjara nápad, že si pořídím ušáky jen na dokrm, žádný chov, to jsem vám tu psala, s vidinou, že mě to chovatelství třeba zase ještě chytne. Upřímně, nejen, že nechytlo, ale vlastně jsem si tím dokázala, že tohle už vůbec dělat nechci. Protože jsem ten klasický český drobnochov dělala celý život, vyrostla jsem v tom a nikdy nic jiného vlastně nepoznala, tak je prostě na čase to utnout a začít dělat něco jiného! Králíkárnu jsem dala k prodeji, pár dnů byla na inzerci a nic moc se nedělo, v pátek ráno se ozval pán, odpoledne i s manželkou přijeli, muž jim to naložil a večer už jsem byla bez králíkárny! Byl to fičák, ale pán s paní byli velmi sympatičtí, a tak jsem měla radost, že se objevili právě takovýhle kupci! Doufám, že jim udělá ještě mnoho radosti, jako dělala roky mě! Pak jsem ještě večer posekla zahrádku, doufajíce, že slepičí soudružky konečně opustí příbytek. Prdlajs! Jedna z nich se odvážila až v neděli odpoledne, ale zase se hned schovala, no tak já vám nevím, jsou to blběny prostě…🙄

V sobotu jsem jela dopoledne do města nakoupit muži překvapení, neboť měl narozeniny, a protože my jsme neslavící pár, a žádné mejdany neděláme, oslavili jsme to jen spolu a bylo to super. I když musím zkonstatovat, že tchýně, zpívající do telefonu, neměla absolutní chybu, a směju se tomu ještě teď😄! Odpoledne jsme zase byli vykoupat a zmáčet holky koňské, a v neděli jsme se normálně váleli, jakože fakt váleli. Tohle neprovozujeme úplně často, a bylo to velmi osvěžující, asi to navrhnu a budem se válet častějš😄. Už aby byl zase víkend, to pracovní tempo mě nějak neba a to je teprv pondělí🙄…

Canka
Canka (383 příspěvků) 22.07.2024, 18:39:07 xxx.xxx.212.25

Ahoj holkyyy,

Nestíhám psát🙃Večer padám do postele totál zabitá..Jani promiň,asi mi to nějak ušlo v té haldě příspěvků,ale ty jsi také povýšila?To ti moc přeju..ale teda chápu-li správně,tak tam máš problémy s kolektivem?Jakože tě někdo nezaučuje?Nebo?Já mám štěstí,že v tomhle mám kolem sebe super lidi..když s něčím potřebuji poradit nebo pomoct,tak se mám na koho obrátit. Takže i když nesnáším vstávání,tak do práce chodím ráda…a teď navíc mě ta nová pozice fakt baví..tak už to jen nepohnojit😂

Ty vedra mě zničí..víkend jsem myslela,že fak umřu..byla jsem sice celý víkend u vody,ale intak úplně vyřízená..zvířátka jsou zalezlý ve stínu..ani nevylézají..jezírko mi začíná pomalu vysychat..přestala do něj téct voda…jestli nezačne pršet,tak to budu mít s vodou zase veselý…

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 22.07.2024, 22:45:29 xxx.xxx.91.157

Niki, tak jak my s tou vodou🙄 Po 22h jsem přišla s další várkou ryb. Nedalo mi to a masochisticky jsem se tam šla zase po 20h kouknout, podběrák s kbelíkem vody jsem si sice vzala, ale myslela jsem si, že jen spočítám mrtvolky těch, co se mi nepovedlo vylovit včera. Nikdo tam neplaval myslela jsem, že to někdo vyžral, třeba liška, nebo nějaký tchoř třeba. Za chvíli jsem viděla proplout rybku, ještě poměrně čilou. Ty včerejší lapaly po vzduchu, dneska ještě pořád zbytek odbojný😲 Zy ty necelé dvě hodiny jsem nachytala zase cca 10! Sama bych nevěřila, že jich tam ještě bylo tolik. Respective ještě je, minimálně 5 jsem chytit nedokázala z toho asi jednoho pstruha. Asi. Až v úplné tmě, kdy už jsem si asi hodinu svítila mobilem, tam něco rychlého, cca 15cm, proplulo zpod břehu naproti zase pod břeh. Ještě tam zajdu ráno, kdyby už lapal vzduch, tak bych ho chytit dokázala stejně, jako ty zbylé prcky. Pokud do rána nebudou všichni po smrti😔

Z koupání jsme přijeli 19.15 a teeprve jsme šli jako, že obědvat. Já ne, já jsem měla Magnum a párek v rohlíku😉 Ale naplavala jsem hodně, tak jsem si zasloužila. K obědovečeři jsme měli cuketu na řízky od včera. Potkaly jsme tam s mamkou známého, tak jsem plavala jednou i s ním. Ale nerada s někým plavu, nechce se mi, ani mi moc nejde přizpůsobit tempo. Všichni plavou hodně pomalu a mě to pak nejde, připadne mi, že se nijak neposunuju, je to jak jen se snažit neutopit😛 Tak jsem se mu omluvila a uplavala mu😊 Moc bych si ještě chtěla zaplavat, ale zase bych dala nevím co za to, kdyby u nás pršelo😟

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 23.07.2024, 08:08:00 xxx.xxx.20.192

Včera odpolko mi zavolala Jaruš,že jsou s dcerou a vnukama u dědy,jestli nechci přijet,že přijdou i páníčci od Čendy…Tak jsem jela,no foťák jsem zapomněla doma..je to drsnosrstý jezevčík,krásně dlouhý,mazlivý..Vůbec neštěkal..nechala jsem se očichat,myslela jsem,že bude nějak útočit..Nic..Je tmavý,má bílé obočí-no,jako bílé chloupky,pár na čumáku..Líbil se mi..celou dobu byl s náma na zahradě,pak spadlo pár kapek,tak jsme zalezli pod pergolu..Kluci s ním lítali po zahradě…Takže fotečka bude někdy příštěé..

Sago-je potřeba i nicnedělání..obzvlášť v takovém hicu..😊

Raduš,nechce se mi vracet číst..a ty rybky jen přehazuješ z toho náhonu kam?do potoka níž,nebo je nosíš do jezírka??Ten náhon je nad tím vaším potůčkem??už jsem zapomněla..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.