Aktuálně: 4 053 inzerátů199 771 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 16.07.2024, 10:53:19 xxx.xxx.20.192

Raduš,u nás byla včera ráno rosa jak blázen..dnes už tak né..nebo já šla teda v 7,ještě v polospánku-usnula jsem znovu asi o půl 6,a vzbudila se v 7..žádná hrůza,nebylo pozdě na kafe,ale jsem se nemohla probudit..Venku si říkám..nikde ani noha,a u řezníka dodavatel,a já"co tu dělá v neděli dodavatel"?Já vyjdu ze svého domu,a 2 metry napravo odemykám vrata k sousedům…Takže na ulic musím..fakt,ani noha..Trafiku zrušili na konci června..Venku 38 pod mrakem…

Canka
Canka (383 příspěvků) 16.07.2024, 22:25:55 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Taky už máte toho vedra dost?Včera po práci jsem rovnou jela na koupaliště,protože tonse prostě nedalo…bylo 34°C…pak jsem jela ke zvířátkům a pokropila snad všechny kromě Bertíka..ten by mě sežral😂A furt si říkám,že musím prostě vymyslet něco,jak je prostě ostříkat vodou..ne jen kropit konví..napadlo mě čerpadlo ze studny..ale to je jen na elektriku že?

No a dneska zase pro změnu divný vzduch i tlak..přijela jsem z práce a bylo mi nějak zle..motala se mi hlava,měla jsem úplně studený ruce i nohy a venku přitom 30°C.. no vzala jsem si prášek a na hodinku si lehla(to ocenili kočičáci,kteří se ke mě hned napakobali a spali se mnou😂).Pak jsem už musela fungovat,takže hurá na zahradu..no hlava mě bolí do teď,jdu si lehnout a snad to přejde do rána…

Jooo a jinak držím kalorický tabulky zase,zítra kontrolní vážení po 1.týdnu,tak snad je aspoň 0,5 kg dole..nesmím to zase až do dovolený vzdát😂

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 17.07.2024, 10:16:59 xxx.xxx.91.186

Asi takto😉 my jsme Niki ještě na dovče, včera jsme celý den plavali, teda já i dnes ráno, před odjezdem. Byli jsme na Mácháči(je to po cestě) zrovinka včera tu bylo stejně jako v Liberci chladno, jen 23st. Ale voda teplá, pak kolem 16h vyšlo slunko a rázem bylo 29. U vody to neva😀 Dnes to vypadá zase na horko, v autě zase neva, to je klimatizované. Horší u nás, tam je kolem 34st už několik dní. Koupila jsem to kočičí krmítko, co má kameru, i mluvit přes mobil na ně můžu, ale to nedělám, ještě na to nejsou zvyklí, až se to naučíme, teď na to nebyl čas. Když k němu přijdou pošle nám to na mobily upozornění a fotku. Tak si to přepnem do reálu a sledujem, jestli a kolik jí. Tam je to nedořešeno, kamera nebere misku, takže i když můžu zapnout, kolik gramů jim tam nasypu, kolikrát chci, nevidím, kolik odjedli a jestli to nepadá na kopec a všude kolem misky. Včera tam Viktínek nebyl 10h, už jsem tam poslala sousedku, ať zkontroluje v reálu, jak to vypadá. A hned tam přišel, jen co odešla. Gucci, ta tam nebyla včera celý den, až někdy po půlnoci přišla poprvé. To už jsem měla hysterák, že jedu domů, protože ona, co je jak prasnice, že by tak dlouho nejedla…muselo se jí něco stát. Kde byla v tom horku zalezlá nevím, když přišla až za celý den vlastně a až se trochu zchladilo. Trochu, na noc bylo u nás hlášeno 23st👎 Bojím se, aby si dokázali najít stín a nepřehřáli se. Oni jsou v těch vedrech zvyklí spinkat přes den doma, tam bývá o malinko chladněj, v severních místnostech.  

Jinak tedy holky, vy co bydlíte tady kolem Liberce, blednu závistí😊 Včera jsme jeli ještě k lázním Libverda, takže jsme to viděli i kolem. Jak jsem psala, u nás 34st, tam 20-22. Po dešti. To je prostě obří rozdíl, pro tu přírodu, tedy i pro lidi a zvířectvo. Dva dny 34 a všechna vláha, které u nás není ani třetina, co u Liberce, je pryč😟 Navíc v létě 22st? Dá se tam normálně žít, my jen přežíváme ta vedra. Jsem muži říkala, že nebýt to od nás na druhém konci světa, kupuju tam barák a na léto se tam stěhuju😉

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 17.07.2024, 13:48:59 xxx.xxx.75.153

Jejdááá, já jsem to nepsala? Ale chystala jsem se😏 Byli. Jenže nakonec jsme se bohužel lanovkou nesvezli, protože zavírá v 17(nebo 17.30? No každopádně jsme ji nestihnuli. Vyjeli jsme až k Ještědce (snad si to pamatuju správně) I tak dobře, v tom vedru bych nic delšího nedala, i tak jsem se ploužila jak ten medojed kapský v Bohové.. stíny, který večer ze západu právě není🙄

Byli jsme po pozdním obědě, tak bylo v plánu, že si nahoře dáme ,,jen" moučník. Té ceně moučníku (,,rakvičky") za bezmála 300Kč jsme se museli až zasmát. Pochopili sme, že to tak nějak asi dělalo víc lidí, takže je nakonec cena moučníku téměř rovna ceně hlavního chodu😛 Ale tak člověk tam není denně, respective většina z nás asi jen jednou za život. Trochu mě zklamala omšelost. Nevím, jestli je to kvůli autenticitě, tak to jo, dobrý, vrátila jsem se do roku 80😀 Jen se mi mate, že jsem někde četla o rekonstrukci…byla, nebo teprve má být? Nebo čistě jen hotel byl? 

Obrázek
Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 18.07.2024, 08:36:16 xxx.xxx.20.192

Tak jsem včera u ortopéda dostala doporučení na MR,termín jsem chytla hned dnes v 17,15 a s výsledkem teda až 7.8,bo má zrovna tady dr.dovču a pak mě někam vtlačí na opraci druhého kolene🤭..To jsou fofry,co???..Naštěstí Čenda už není,takže odpadá hlídání…Jak načasované🙏🤗

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 18.07.2024, 10:04:31 xxx.xxx.75.153

Ty voe Bobi, ty budeš celá vyměněná, nový člověk a valíš dál😜 Ne, že bych chápala, že se člověk těší na operaci, ale vím, ono to přijde😏 

Četly jste včera někdo? ,,V Albánii se utopila slovenská turistka"- první ve mně hrknulo, pak si říkám: klíííd, Buggyra není Slovenka" - jestli nám tedy něco netají😜

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 18.07.2024, 10:19:07 xxx.xxx.119.6

Ježiš, Žínko, jak já Vám rozumím, byli jsme pár dní pryč, to bylo tak krásný, ve městě 37 a my měli max 25 - to už jsme ale byli níž. Příroda nádherná, nachodili jsme se pěkně. Lidí bylo málo, takže jsme si zastavení dosyta užívali. Psékovi bylo dobře a měl taky radost, my se ták nablbl. A když jsme prošli okolo nějaký opuštěný chalupy, už jsem vymýšlela, co by bylo třeba tam udělat, aby se tam dobře bydlelo😁. Milý se smál, že na horách se mi líbí hlavně kvůli klimatu, tak jako jo, rozhodně to bylo příjemný🙂.  

 Přijeli jsme domu, ještě jsem nemluvila se sousedy, ale nějaká čina tu asi byla - angrešty polámaný, nějaký kvítí nepřežilo, pozor! nepřežily ani ty moje poslední brambory😅, ale rajčata dobrý - asi kvalitní úvaz🤭. Na procházce se psem taky nějaký polomy byly, taky jsme rovnou narazili na divočáka🙈, ufff. 

  A doma, doma bylo malý nadělení, nosila jsem věci z auta a koukám bobek na zemi, bobek támhle - bobek tady, bobky na oknech, nábytku, hlína z kytek rozházená…koupila jsem do malých oken síť na sucháč, ať to tu aspoň trochu větrá, no a buď se v jednom rohu odlepil nebo byl nějaký opeřenec urputný, prostě sem vlítnul, chůdě -  snad se dostal ven, doufám, zatím jsem žádnou mrtvolku nenašla, ale generální úklid mě teprve čeká, odtáhnu i skříně. 

Jsem docela grogy, moc jsem toho nenaspala, ale to se nedá nic dělat.

  Bobčo, to koukám, jak rychle to u vás jde. Tak natrénováno už máte, tak snad to bude dobrý. Držím palce, ať to dáte jako to první koleno a  hlavně ať jste brzy bez bolestí.  

 Co Fikovnice a nový pracovní proces?  Daří se?

A nová smečka slepiček?

A Žínko, sluší Vám to.

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 18.07.2024, 11:20:57 xxx.xxx.75.153

Ronjo, o počasí u nás mám přehled od mamky, ale včera volal muži grafik, co je 20km od nás a říkal, že už jsou tam všichni rozteklí, 34st několik dní, že už ani neví, co říká. Nemít tam kočky, ani se tam nevracím🙄 Koukala jsem na předpověď na 10dní předem a ke všemu ani kapka😢

Jak jsem psala, to kočičí krmítko je super. Muž brblal, že stejně z toho kočky nebudou jíst atd, nakonec je spokojený, že máme přehled co se tam děje, jestli jsou v pořádku, jestli jí…Pro mě je to dlouhé, naštěstí už za chvíli budem doma. 

Saga
Saga (511 příspěvků) 18.07.2024, 12:52:02 xxx.xxx.167.183

Hejno, Ronjo, jedině hejno😄😄! Drahé soudružky už jsou doma, pokoušela jsem se již několikrát vyfotit, jenže ony prostě odmítají opustit prostor přístřeší, co mají na zahrádce a vždy když se je snažím vyblejsknout, vytvoří v rohu beztvarý chuchel peří, tže není poznat “kdo je kdo” 😄, takhle to prostě nejde, že jo, chybělo by úplně zátiší a tháák, tže pořád čekám na den, kdy konečně vylezou ven😄. Ale jinak holky musím říct, že…do drůbežárny to máme asi 30 km, jela jsem tam poprvé, dříve nám je vždy brával soused, ale on si jezdí brzo na jaře a to my nechceme, tak jsme si tam musely dojet samy. Byla to solidní dámská jízda😄! Dvě ženské, navigace a přepravka na kočku, no ehm…dojely jsme celkem dobře, navigace fungovala, vzhledem k tomu, že drůbežárna je tak lehce mimo civilizaci, kdesi mezi poli na kopci, totálně bez značení, tak nemít navigaci, jezdím tam ještě dnes! Vjezd do samotného objektu už byl značený hezky, tže dobro došli! Ale pak přišel šok! Před náma bylo pár aut, tak jsme nic moc neviděly, ale když se to tam trochu uvolnilo, a před náma zůstalo jen jedno auto, do kterého zrovna zaměstnanec drůbežárny nesl avizované kuřice, padly nám brady a lehce stoupl tlak, protože ty kuřice byly obří a pohled nám padl na tu pidipřepravku na kočku, no heh…jako, když auto před námi odjelo a my vylezly s tou přepravkou, všici se začli tlemit, že jako kolik jich tam chceme nacpat😄? No, jenom 4 kusy jsme měly objednané, tak to prý se vejdou. Měla jsem objednané zlaté kropenky ve světlé barvě, ty jsme brávaly vždy na jaře, ale teď v červenci jim už asi došly nebo co, tak je máme v tmavé barvě, ale jako musím říct, že ony jsou snad ještě hezčí, tže nám to vlastně vůbec nevadilo! Daly jsme si je na zadní sedačku, ale to se nedalo, a asi po pěti kilometrech putovaly do kufru, ne proto, že by nějak zapáchaly, ale protože za celou dobu nezavřely zobáky a přerušily i radio Kiss😄😄.  Doma jsme je vyplivly na zahrádku do přístřešku, kde jsou pořád zalezlé, ráno a večer se učí chodit do kurníku, ten je mimo zahrádku, tak se učí cestu a to už jim celkem jde, ale to, že mají zahrádku celou pro sebe, tak to ještě od soboty nepochopily😄. Ty jarní kuřičky bývaly bystřejší, no ale co už, ony to pochopí😄. Konec slepičího hlášení!

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 18.07.2024, 13:09:28 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 18.07.2024, 12:52:02

No to ne, Sago, dělala jsem si srandu, zas nejsem úplnej přírodoignorant😉…samozřejmě že ve skutečnosti jsou hejno😅, ale tak smečka dravých slepiček mi přijde roztomilejší a vtipnější, minimálně ty moje jednou smečka určitě budou. Buď nás zachrání od katastrofy, nebo nás sežerou, takhle nám tu budoucnost plánuju🤣. No tak to se budu těšit zase na nějaký hlášení a ony se určitě brzy otrkaj🙂, to budou krásný fotky…

Saga
Saga (511 příspěvků) 18.07.2024, 13:38:11 xxx.xxx.167.183

Ronjo, však áno😄, mě to jenom v tu chvíli evokovalo v mozku filmovou hlášku ze Slunce, seno…, kde Venca Konopník říká: “ Václav, pro cizí jenom Václav!” Vůbec nevím, kde jsem tu asociaci vzala, to bude asi tím sluncem a senem😄. Doufám, že o víkendu už snad vylezou, vždyť to už bude týden! Vzaly jsme k nim i pytel směsi a celkově mi to přišlo jako nějaký moc levný kauf. Jedna kuřice á 210 Kč a pytel směsi 130 Kč. Ty jarní, co nám brával soused stály 185 Kč/ks, za to tyhle za chvíli ponesou!

Fíkovnice (neregistrovaný) 18.07.2024, 17:11:52 xxx.xxx.107.33
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 18.07.2024, 10:19:07

Ronjo, pracovní proces nic moc, je to asi na delší psaní…a tím vás zde nechci zatěžovat. Fin. ohodnocení = pro mě do této doby téměř nepředstavitelný plat. Ale peníze nejsou všechno, že jo… No, takže se uvidí…😉

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 18.07.2024, 20:54:58 xxx.xxx.91.157

Jani, už asi týden jsem myslela na to, jestli tam jsi a proč nám o tom něco nenapíšeš, jak se ti líbí a tak. Hmm, ale moc z toho nechápu, co je špatně, páč tedy ani nevím, o čem ta práce vlastně je😏 Píšeš, že peníze nejsou všechno, v předchozím zaměstnání jsem pochopila, že peníze na ho.no a kolektiv jakbysmet, takže sis stejně polepšila, ne? 

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 18.07.2024, 21:02:17 xxx.xxx.91.157

Hlásím, že kočeny v pořádku, Viktínek letěl ke dveřím hned, jak slyšel pohyb. Gučajza vylezla odněkud až za dvě hodiny, i když panička pořád vyřvávala po zahradě. Jak jinak, potvora😏 Cestou jsem Vikťánkovi koupila králíka, ať má zase chvíli zdravé jídlo. Doma asi 100stupňů, no oproti Ronje, nás žádné nemilé překvapení nečekalo😉 Ono tedy bylo zrovna v pondělí ráno, první den, co jsme nebyli doma - v 8h volala sousedka, že nám řve alarm🙄 Poslali jsme tam tchány na kontrolu a nic nenašli. Nejspíš nějaký pavouk přepochodoval přes čidlo. Musíme snížit citlivost😏

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 18.07.2024, 22:20:13 xxx.xxx.32.108
lesnizinka:

Jani, už asi týden jsem myslela na to, jestli tam jsi a proč nám o tom něco nenapíšeš, jak se ti líbí a tak. Hmm, ale moc z toho nechápu, co je špatně, páč tedy ani nevím, o čem ta práce vlastně je😏 Píšeš, že peníze nejsou všechno, v předchozím zaměstnání jsem pochopila, že peníze na ho.no a kolektiv jakbysmet, takže sis stejně polepšila, ne? 


Raduš, napíšu, co mi vadí nejvíc: Jsem naprostý nováček, a NIKDO si mě nevšímá, nezaučuje, první dny to bylo o sezení na židli, koukání z okna…a logické značné frustraci. Pomalilinku se to zlepšuje, proto jsem psala, že se prostě uvidí…😉

Edit: Sedím v pracovně s paní, která mi sdělila, že takové chování, co popisuji, je tam normální…ale stran mě, že je to ještě větší ignorace, než zná ona. Doslova řekla, že si bude muset vzít ucpávky do uší, ptž ji ničí, jak neustále někomu telefonuji, vyptávám se, prosím, uháním…a nic se neděje. Je v jejich zájmu mě zaučit a zapracovat…

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 18.07.2024, 22:24:44 xxx.xxx.32.108

Jo, a teď nevím, kdo Ti to výše psal, ale přidávám se k tomu, že Ti to na té fotce z výletu/dovolené moc sluší! 👌 Já si Tě představovala trošku jinak - ono na té profilovce nejsi zas až tak vidět, ale i na ní jsi moc pohledná.

Saga
Saga (511 příspěvků) 19.07.2024, 07:03:15 xxx.xxx.167.183

Megi, je to 15 kg pytel, vlastně ani nevím přesně čeho (jako co konkrétně je na tom napsaný, nekoukala jsem), poněvadž a protože je to přesně druhý pytel krmné směsi za posledních 40 let, co se nám doma vyskytl😄. Moje máma, která se stará o slepičí jídelní blaho ( já jsem pouze prostý kydač kurníku a sekač zahrádky), tímto zásadně odmítá krmit, ke koupi jsem jí v podstatě musela donutit násilím😄. Máma si dělá vlastní míchanice (je v důchodu, má čas a baví jí to), přísun některých krmných surovin máme díky mé profesi a kontaktům zcela zdarma, komerčně toho kupujeme naprosté minimum. Slepice nám vždycky nesly jak vzteklý, vlastně si za celý svůj život nepamatuju situaci, že bychom neměli vejce, nebo řešili nějaké potíže se snáškou.

P.S. ještě nevylezly…ale včera na cestě ze zahrádky do kurníku pochopily, že ta zelená věc, po které šlapou, se dá zobat a kamínky taky! Zítra ráno musím posekat zahrádku, aby tam měly pěknou nízkou travičku, snad už jim to dojde konečně👍.

Saga
Saga (511 příspěvků) 19.07.2024, 07:08:30 xxx.xxx.167.183

Fíkovnice, přeju Ti best of v nové práci! Taky jsem zažila job, kde jsem nastoupila a nikdo si mě tam nevšímal, ale to byla tenkrát speciální situace, byla jsem tam jen měsíc a později jsem se dozvěděla, že jsem byla jen demonstrativně nastrčená osoba z ulice, aby si jisté existence ve firmě cosi dokázali. Mě jen využili a zahodili, což bylo nakonec super, protože to nakonec vedlo přímou cestou k jinému jobu! Tohle ale nebude tvůj případ! Peníze sice nejsou všechno, to je pravda, ale chleba si za děkuju nekoupíš, tak si jich pořádně užívej!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.