Aktuálně: 4 055 inzerátů199 769 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

kometa
kometa (5566 příspěvků) 14.07.2024, 17:30:06 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 14.07.2024, 16:51:44

jak se vážka donutí, aby přistála na ruce a nechala se vyfotit pěkně z blízka, to teda nevím 😀

To se člověk musí vypravit na entomologickou vycházku za chladného rána a objevit právě “vylíhlý” exemplář. Předávali jsme si ji z prstu na prst, koukali z očí do očí a ze všech světových stran. Úžasný zážitek! Už se asi nezopakuje.

Irma19
Irma19 (257 příspěvků) 15.07.2024, 01:08:50 xxx.xxx.239.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 14.07.2024, 21:53:55

Předchozí příspěvky beru zpět, celé jsem to pomotala🫣

Vážky nejsou motýlice, ale patří do stejné skupiny jako šídla. 🙄😎

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 15.07.2024, 08:30:57 xxx.xxx.21.241
Bodlinka:

myslím si, že je to prostě pojmenované náhodně. to malé špendlík je šídelko, to, co jsem fotila včera. dnes jsem se pokoušela zase ulovit ploskou, ale to je asi bez šance.

šídlo se ale podařilo, na rozdíl od té rychlé ploské přistává na kladení. jak se vážka donutí, aby přistála na ruce a nechala se vyfotit pěkně z blízka, to teda nevím 😀

Obrázek

Bodlinko no tak, že ji chytí kocour a ta focená vážka nepózuje😏 ale je po smrti🙄 Tahle, jak jsem psala moje není, ale nedávno jsem ji ve stejném stavu házela z pracovny rybám, jen prostě nevyfotila🙄 

Irmo díky za osvětu👍 

Dneska jsme v Liberci, kdo je zde, sejdeme se na Ještědu😜 Dělám si pr…😉vím, že Buggyra je na dovči😀

Bodlinka (neregistrovaný) 15.07.2024, 08:40:56 xxx:xxx.ae12:5fc2

Takhle jsem venku na pauze a najednou - hmyzák

Obrázek
Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 15.07.2024, 10:14:12 xxx.xxx.20.192

včera večer jsme se domluvily sousedky,že se sejdem ráno na kafe..jak se prostě probudíme..všechny většinou po 6-až půl 7…Fajn,já napsala smsku Petře,že vycházím,cestou už Anička seděla s mobilem a cigaretou venku u bytu v průjezdě..tak že se sejdem vzadu u garáže..Proč to píšu..poslední dobou je nás o jednu víc..prostě babinec jak má být😊naučila se za náma chodit Micinka..Koupila jsem jí v Actionu jakési pamlsky,a ona už ví…Takže jak jdu dozadu-kdykoli-už se zvedne a jde za náma ..Je legrační,jak zvedá nohy,když jde přes trávu🐈..kůže v tříslech se jí blimbá…Ale,chci se zeptat..když jí hladím,třepe konečkem ocasu,jak třeba chřestýš..asi 10 centimetrama..U žádné kočky jsem to neviděla..Dneska zas zažila stres v podobě psů-stafordů nebo co to je,náhle se objevených ze dveří,jak šla další sousedka venčit..Micka špatně vidí,tak zůstala stát,psi se mohli zase pominout(jindy se schová aspoň pod auto-to tam dnes nebylo)..Páníčci zítra odjíždějí na dovču,tak budem hlídat s Peťou..

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 15.07.2024, 10:16:42 xxx.xxx.21.241

No páni, ten je krásný👍 A taky jen jedno tykadlo jak ten, co jsem onehdá na ,,brouky" dávala já. Já jsem se těšila, že v Liberci bude třeba jen těch 25st a houby, je tu hlášeno 29👎 To se na ten Ještěd jistě vyhrabu🙄Teda možná jo a pak zdechnu👎

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 15.07.2024, 10:23:40 xxx:xxx.ff0a:2eba
lesnizinka:

No páni, ten je krásný👍 A taky jen jedno tykadlo jak ten, co jsem onehdá na ,,brouky" dávala já. Já jsem se těšila, že v Liberci bude třeba jen těch 25st a houby, je tu hlášeno 29👎 To se na ten Ještěd jistě vyhrabu🙄Teda možná jo a pak zdechnu👎


použijte sedačkovou lanovku na Skalku a dojdete už jen asi 1.5 km s nevelkým převýšením. 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 15.07.2024, 13:45:36 xxx.xxx.64.54
lesnizinka:

No páni, ten je krásný👍 A taky jen jedno tykadlo jak ten, co jsem onehdá na ,,brouky" dávala já. Já jsem se těšila, že v Liberci bude třeba jen těch 25st a houby, je tu hlášeno 29👎 To se na ten Ještěd jistě vyhrabu🙄Teda možná jo a pak zdechnu👎


Na Ještěd dojedete autem. Asfaltka lepší, než u vás na vsi - nebo tedy než u nás na vsi, abych neurazila.

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 15.07.2024, 17:25:02 xxx.xxx.21.241
Xerxova:

použijte sedačkovou lanovku na Skalku a dojdete už jen asi 1.5 km s nevelkým převýšením. 


Ahoj😀 ráno jsem si to našla, vás s dogou určitě poznám😜 (to bude sranda, jak se tam vrhnu na nějaké lidi s dogou, že jsi to určo ty😛)

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 15.07.2024, 17:27:10 xxx.xxx.21.241
orionka-2:

Na Ještěd dojedete autem. Asfaltka lepší, než u vás na vsi - nebo tedy než u nás na vsi, abych neurazila.


Nééé😛 my jsme středisková obec, novou asfaltku máme od loňska😉 Z hotelu to máme kousek, jdeme pěšky, jak psala Xerxová🙂

Elisak
Elisak (71 příspěvků) 15.07.2024, 19:22:32 xxx.xxx.194.232

Tak se mi to hezky komplikuje, svatba je v pátek... A to mi chlap chtěl dát zákaz sportu už měsíc před... 

Dneska ráno jsem spadla z koně, ještě jsem nasedla a i cválala, až doma při vylejzání z auta jsem cítila, že to koleno není úplně ok... Bolí, ale relativně se to dá rozhodit, tak to snad bude dobrý. Zatím jsem to preventivně stáhla a namazala Voltarenem. Zítra jdu se psem na rehábku tak mi to tam zkusí vzít i laserem.

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 16.07.2024, 02:00:29 xxx.xxx.32.23
Bobca:

včera večer jsme se domluvily sousedky,že se sejdem ráno na kafe..jak se prostě probudíme..všechny většinou po 6-až půl 7…Fajn,já napsala smsku Petře,že vycházím,cestou už Anička seděla s mobilem a cigaretou venku u bytu v průjezdě..tak že se sejdem vzadu u garáže..Proč to píšu..poslední dobou je nás o jednu víc..prostě babinec jak má být😊naučila se za náma chodit Micinka..Koupila jsem jí v Actionu jakési pamlsky,a ona už ví…Takže jak jdu dozadu-kdykoli-už se zvedne a jde za náma ..Je legrační,jak zvedá nohy,když jde přes trávu🐈..kůže v tříslech se jí blimbá…Ale,chci se zeptat..když jí hladím,třepe konečkem ocasu,jak třeba chřestýš..asi 10 centimetrama..U žádné kočky jsem to neviděla..Dneska zas zažila stres v podobě psů-stafordů nebo co to je,náhle se objevených ze dveří,jak šla další sousedka venčit..Micka špatně vidí,tak zůstala stát,psi se mohli zase pominout(jindy se schová aspoň pod auto-to tam dnes nebylo)..Páníčci zítra odjíždějí na dovču,tak budem hlídat s Peťou..


Bobčo, některé kočky to třepání ocasem dělají, bývá to projev radosti.

No a pak, když kocour značkuje, postaví se zády ke značkovanému předmětu, začne jej ostřikovat 😀 a u toho také třese ocasem. Ale to není Tvůj případ…nýbrž mi takto teď na chalupě ohodil Čeňka jakejsi černej cizák!😜

kometa
kometa (5566 příspěvků) 16.07.2024, 08:09:28 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 16.07.2024, 02:00:29

Bobčo, některé kočky to třepání ocasem dělají, bývá to projev radosti.

Přesně tak. Dělá to i naše statková Eliška, když se nemůže dočkat ranního krmení.

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 16.07.2024, 09:24:18 xxx.xxx.20.192

jojo,to značkování si pamatuju od kocourů kdysi doma..se postavil k něčemu,a jak se ocas zavlnil..bylo jasno…👎..Dnes jsme vyfotily Micinku..škoda,že se nenechá pochovat..sem tam pohladit,ale jinak je odtažitá..Včera,jak šli ti psy a Peťa ji honem chytla,že ji uklidí do zahrádky za branku,uklouzla na mokré trávě,narazila si bol,koleno a loket..natáhla si svaly na lýtku,stehně..Vezla jsem ji na rentgen,má to pěkně pochroumané..Dnes parkuju u nich,ať se má Micka kam schovat před pesanama..

Eliško-máte dlouhé šaty doufám,tak to ničemu nebude vadit👍..hlavně,že jste si ji nezlomila..to bude dobrý..Dejte vědět,jestli ten laser pomohl..Já včera na rehabkách byla pochválena,nohu zohnu dozadu na 135stupňů..Zdravou jen na 120 a bolí..se to tím ještě víc rozhasilo…Uvidím zítra..mám odpoledne dr..Jinak u nás je pod mrakem,35 ve stínu,doma 29,5..do chodby větrat nemůžu,bo tam vyjímečně smrdí někomu boty-ale pěkně🤮

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 16.07.2024, 10:12:54 xxx.xxx.21.241

Teda Eliško vy jste expertka😏 Normálně se jí nic nestane, jak je rok dlouhý, ale když je svadba na obzoru, málem si zlomí koleno. Ano, jak píše Bobča ještě, že pod svatebky schováte i případnou ortézu😉 Snad s tím nemáte nic horšího.

Bobi, vy dvě tam u garáže, teda už teďka vás několik😉 nejste o moc lepší😏 Že ,,uklouzla na mokré trávě"…a můžeš mi říct, kde ste vzali mokrou trávu?!? Asi v Liberci, bo tu kuva prší! U nás peklo na zemi, hlásí mamka a tady prší😕 Jinak je nám to jedno, za pár minut odjíždíme. Micinka je krásná👍 má moc milý obličejíček, není to určitě obyčejná micina, bude to kříženka nějakého plemene. Noc byla, jak jsem si myslela předem, šílená. Tady je větší ticho než u nás, takže mi Tom milostivě nechal otevřenou ventilačku. Jenže to je tady škvírka snad 10cm, poznat to nebylo nijak, jen pocit. Bez ní, bych 100% šla spát někam ven, na lavičku, protože i tak jsem měla každých 5minut hysterák, že tu není kyslík a určitě se udusíme. Nevím, ale bylo tu určitě minimálně 25st. 

Vyjíždíme, ohlásím se, až budu zase připojená😉Pá


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.