Aktuálně: 4 057 inzerátů199 782 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 12.07.2024, 21:13:04 xxx.xxx.32.50

Je ale pravda, že když mi cca 3 roky zpátky do bytu doletěla taková ta obrkobyla/saranče, tak kočky ji samozřejmě lovily…a trápily. Takže jsem pak to její trápení ukončila. Teď už ani ti malí koníci, prostě z hmyzu nic, maximálně ty smrduté ploštice!😜

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 12.07.2024, 21:25:54 xxx.xxx.81.86

Takže: tak nějak kolem se proplížila bouřka, úplně poslední z posledních, muž i bratránek, který ji měl před náma slibovali, že určitě nás trefí, jdou dvě vlny, určo zaprší. Jo, zapršelo, asi 5minut, 14mm. Druhá vlna vyšuměla, nekonala se. A podle předpovědi je to minimálně zase na 14dní, kdy nehlásí nic. Tohle🙄 no tak alespoň něco…zelenina snad bude na dva dny zalitá.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 12.07.2024, 21:33:25 xxx.xxx.32.50

Dámy, dnes to schytalo celkem Brno. Večer jsem byla na nákupech, dojela jsem před barák…a z auta se nedostala dobrých 45 minut. Buřina, přívaláky a i vichr. Obloha byla žlutěšedá. A práskalo to taky fest.

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 13.07.2024, 08:29:44 xxx.xxx.20.192

Uničov večer taky pěkná bouřka..Soused hlásil,že jel z práce z Olmika kolem Globusu,tam černo jak v noci,jen světla aut…a tady “prý” u Králové se to nějak střetlo z více stran…že supercela???My byly s Peťou zalezlé v garáži..Dlouho jsme seděly venku,nad náma černo(včera byly 3 bouřky u nás…)a najednou prásk! a současně chrstan..Měly jsme co dělat,schovat židle a věci..Pak blikla elektrika..kluci hráli nějaké hry na telce..Ale trošku se zchladilo..včera bylo celý den jak v prádelně-dusno,horko..

megi-the-pes
megi-the-pes (3113 příspěvků) 13.07.2024, 14:09:27 xxx.xxx.124.195

Si stěžujete na 14 mm? Tady, kde je roční průměr 1700 mm, a u nás ve vsi ještě víc, že jsem se až chtěla odstěhovat, spadly 4 mm, a toto se tu děje letos furt - 14 dní ani kapka, půda rozpraskaná, všecko chcípá, byla rozbitá zima i jaro, horko a hned déšť a mráz. Potok má asi 2 cm vody, běžně půl metru, můj pes tam plave. A kde má bejt horko, 3x 4x týdně prší. V Brně, že jo. Jako by jim tam dost nekapalo na…
Tak jako teď bych si tu soukromé zahradnictví fakt nezřizovala… 
Jenže na co by zas člověk nadával, aspoň to počasí, že jo. 🙂

Už nikdy nebudu nadávat na déšť. Máme tu stepi. 😀

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 13.07.2024, 15:08:16 xxx.xxx.32.42
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 13.07.2024, 14:09:27

Megi, proč furt na ty Brňáky “útočíte”?😀

My nemůžeme za to, že je odtud Fiala a Válek…a vím já kdo ještě další.

Canka
Canka (383 příspěvků) 13.07.2024, 18:09:27 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Tak já včera dostala nápad,že přespím u zvířátek na zahradě..že je krásně a v pondělí už musím do práce a dovča končí…tak jsem se spakovala a šla..no udělala jsem si buřtíky,pak rozestlala spaní a šla holkám dát večeři..a kouknu a hnalo se totální černo a bouřka..no takže výborná noc s pěkně velkou bouřkou😂Ale jako noc byla teplá..musela jsem se i rozepnout ze spacáku,jak jsem se pekla..a musela se teda nastříkat před hmyzákama repelentem,aby mě večer komáři nesežrali..ale probuzení bylo krásné..sluníčko svítilo,kobča do mě žďuchala čumákem a budila mě..tak jsme se rovnou takhle za svítání jeli projet…

Konečně po dlouhý době ale pořádně zapršelo..u nás totiž už zase bylo sucho jak…

kometa
kometa (5566 příspěvků) 13.07.2024, 19:03:41 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 12.07.2024, 21:10:39

(asi křižáci?). 

Křižáci bydlí venku. Spíš nějaký pokoutník nebo tak.

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 14.07.2024, 09:07:20 xxx.xxx.20.192

Jako děcko si pamatuju,že brácha měl sbírku motýlů,vážek,šídel,můr a všelijaké havěti…Nevím,kde pak zůstala..Bylo to  v 60tkách minulého století..kolem 1965-8..špendlil je na polystyrén..bylo mě jich líto,že je tak propichoval..

Jinak u nás se už taky trochu ochladilo..25 stupňů..

Niki-to muselo být hezké to ráno😊☀️

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 14.07.2024, 15:12:15 xxx.xxx.81.86

Bobi, u nás byla předpověď právě těch 25st, je 29🙄 Tím rovnou navážu na Megii. Já jsem tu zažila tři roky totálního sucha, kdy mi hned v červnu uschla zahrada, neměli a nesměli jsme zalévat, takže jsme v noci na tajňačku zalévali zeleninu. Rybám jsem musela pouštět vodu z vlastní studny a modlit se, aby nám všem vydržela. Potok vyschnul a všechno v něm umřelo kromě ryb, které jsem tři dny nosila v kýblech k nám do jezera, abych je zachránila. Raky z náhonu nad náma, všechny co jsem byla schopná najít a vychytat (asi 30ks) jsme naložili a odvezli k prameništi. První rok je to hrozné, když se vám to pár let po sobě opakuje, modlíte se za každou kapku. U vás nepršelo 14 dní, to je u nás naprosto běžné a pak spadne pár kapek a hotovo. Ale ano, letos mám zahradu ještě zelenou, taková krize jak předchozích pár let, ještě nepřišla, ťuk, ťuk. Vlastně poprvé mi po letech neuschnula zahrada vloni. Ale když vidím, jak každé pásmo bouřek jde pořád ve stejném místě, z Rakouska přes jih Moravy(ano, to ,,nejsuchší" místo v republice🙄) přes Brno, Olomouc a na sever a poslouchám, jak z jedné bouřky tam měli 70mm…tak o tom se nám ani nesní, to nemáme za měsíc, někdy ani za dva. A pořád tu visí ten strach, kdy to přijde a už nezaprší. 

Jani právě, že na Wimbledon koukáme od čtvrtka odpoledne takřka nepřetržitě. My sjíždíme i čtyřhry a juniorku - teda kde máme nějaké zastoupení…a to my máme, nebo dlouuuho jsme měli😉 Já si budu snad muset nechat napsat něco na uklidnění, včera z Báry mě málem kleplo, vyšilovala jsem slušně, nechtěla by jsi to slyšet. Taktéž 4hra😏 U mého vztekání a slovníku by byla i 4.cenová zrudlá😛 Cholerik, no😏

Pak hlídám sousedce to zvířectvo, večer jim blikal na autě alarm, před polednem mi zase volá, ať k nim zaběhnu, že v kuchyni houká požární čidlo😲 To jsem se vyděsila slušně, o to víc, když jsem vyběhnula před bránu a už cítila nějaký táborák😲 Ale nad barákem žádný kouř nebyl, tak jsem se hned uklidnila. 

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 14.07.2024, 15:50:52 xxx.xxx.81.86

Nejčastější je u nás tenhle obří dvouplošník😉 Zrovna včera Viktěnovi čouhaly křídla z huby, pěkně z každé strany. Že by mě napadlo to vyfotit? Ani omylem, jen jsem se mu smála. Tak otevřel hubu a vážka frnk a byla fuč😛 Obrázek jsem si tedy půjčila z NETu. Celou dobu si myslím, že je to vážka. Teď hledám ten obrázek a zjistím, že je to šídlo. Pak tedy nemám šajn, jak se to liší. Já myslela, že šídlo je takovéto štíhlounké nic, co je jak špendlík😏

Obrázek
megi-the-pes
megi-the-pes (3113 příspěvků) 14.07.2024, 16:33:10 xxx.xxx.124.195

No jo, jenže v některých oblastech s tím suchem počítám, tady to prostě být nemá.
Nejvíc srážek mají Krkonoše atp. Nejméně kolem západu Dyje. A já, sakra, nebydlim u tý Dyje. Tady se pěstujou brambory a zelí a peřeje vezmete jako kde jinde? Eště tak, aby bylo pak málo sněhu, a to teprve uvidíte, co to je chcípající salátek. 
Teď můžem pěstovat leda tak klokany a pouštní růže. No ale zas ta stavba opery je moc pěkná. 
A tady po návsi chodí pán a říká - Už se bojíte? Tohle je začátek!
A pohled - !!!
🙂 

Bodlinka
Bodlinka (1264 příspěvků) 14.07.2024, 16:51:44 xxx.xxx.90.75
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 14.07.2024, 15:50:52

myslím si, že je to prostě pojmenované náhodně. to malé špendlík je šídelko, to, co jsem fotila včera. dnes jsem se pokoušela zase ulovit ploskou, ale to je asi bez šance.

šídlo se ale podařilo, na rozdíl od té rychlé ploské přistává na kladení. jak se vážka donutí, aby přistála na ruce a nechala se vyfotit pěkně z blízka, to teda nevím 😀

Obrázek
Irma19
Irma19 (257 příspěvků) 14.07.2024, 17:13:13 xxx.xxx.239.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 14.07.2024, 16:51:44

Pojmenování není náhodné. Vážky patří mezi motýlice (stejnokřídlice) = mají přední i zadní pár křídel stejný 

Šídla mají 1. a 2. pár křídel odlišný 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.