Aktuálně: 4 057 inzerátů199 782 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 12.07.2024, 08:15:18 xxx.xxx.20.192

Niki-bezva fotky..je vidět,že si umíš užívat života a to je dobře.…👍..A nemáš co shazovat,jsi prostě holka krev a mlíko..👌..S tím pozemkem to máš teda blbý,ale uvidíš,třeba se to vstřebá…Kolik tam je těch míst k chataření?

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 12.07.2024, 10:18:36 xxx.xxx.81.86

Super, tolik foteček, některé (s chipmánkem😉) jsem si musela zvětšit. A Niki jak píše Bobča - sluší ti to tam 👍 Máš takovou postavu jakou máš, nejsi rozkydnutá, jen prostě pevnější konstituce. Ano, úplně jinou než já, to se nedá srovnávat, já jsem ,,éterický" prcek, který když přibere, vypadá prasečkoidně😜 

Dneska jsem šla sousedce zkontrolovat zvířátka, mám na víkend hlídání😉 a má mladého beránka. Starý už trkal. Říká mi právě: prosim tě, dolej jim vodu, starý beran už tam není, nemusíš se bát, mladý je v pohodě. Ovečky se držely v bezpečné vzdálenosti, ale beránek šel srdnatě hlídat revír. ,,Ahoooj chlapečku, ty seš ale číkovnej, taková hlídačka ty jsi? Hodný kluk"👍

Kdo by si myslel, že u nás spadla byť jen jediná kapka…no samozřejmě nespadla😢 Prý 100% bude pršet v noci. Ono 100% mělo pršet v úterý, ve středu, dneska ráno….👎

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 12.07.2024, 10:46:34 xxx.xxx.32.50
Orionka:

Nevím co je generikum, preskripčně, topický. A vlastně ani Aulin - asi mazání. 🥺😃


Pardon…

Prvně přijde na trh originál - to je Aulin, účinná látka je nimesulid. Po uplynutí nějaké doby ("patentové ochrany") můžou se stejnou účinnou látkou jiné farmafirmy přijít na trh se svými produkty, ale pod jinými názvy (třeba ten Nimesil).

Preskripčně vázaný = výdej jen na recept

Topický = místní (obvykle na kůži, sliznice atp.)

…však Vy víte, že jsem profesionálně deformovaná…😄

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 12.07.2024, 11:40:14 xxx.xxx.81.86

Dva dny koupání, takže jsem vás víceméně jen stíhala číst, bez reakcí. Je pod mrakem z bouřky, která šla na Slovensku, ale 29st. Dusno. Pocitová přes 30 hlásí meteo. Koupání sme s mamkou zrušily, i kvůli počasí, že hrozí, že ještě něco dojde(tam, sem těžko) i kvůli bráchovi, který jede z Prahy sem a poručil si jak jinak: cuketu na řízky😜 Po týdnu konečně uklidím. Jak se večer všechno otevírá kvůli větrání, tak je tu natahaný (krom kočičích chuchvalců) děsný binec a asi milion pochcípaného hmyzu všeho druhu. Velký zelený kobyl mi sedí na římse v obýváku nad hlavou a čekám, jestli mi na ni nežuchne😏 Jo včera, jak jsem plavala přes jezero, nabrala jsem hned na začátku trosečníka - topila se včelka. Hodila jsem si ji na kloubouk(ano klobouk má moře výhod - zakryje mastné vlasy, hnusný ksicht, nespálíte se, líp se kouká, tedy nemusíte mít sluneční brýle - což u plavání ani nejde a ještě slouží jako převozník😉) A zavelela jsem: drž se, máme to daleko! Když už jsme byly asi 30m od protějšího břehu, vidím včelu balancovat na kraji krempy. Drž se, už jen kousek! Dvě tempa a slyším(divné že?😉) žuch. Kouknu a včela ve vodě za mnou. Ty si trdlo! Honem jsem ji nabrala a hodila ji zase na klobouk, vydrž! Vylezla jsem na břeh a dala ji na kytku na sluníčko, aby se osušila. Stává se to poměrně často, že na velkém jezeře najdu plavat včelku. Nevím, kde se tam berou😟

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 12.07.2024, 11:44:51 xxx.xxx.20.192

kopíruju z venčení pejsků….Děda má nového pejska místo Bobeše…

tak jsem volala dědovi,abych to věděla přímo od zdroje..Tak je to jezevčík,od rodičů šampionů-jezdili po výstavách-on teda né..má papíry ..Pochází z UničovaPáneček umřel..Sýr sebral na konferáku,takže na stůl neskočil..Musí si děda dávat pozor..Napřed chleba s anglickou na kostičky-asi 2..Volal vetovi-známému,takže dobře,že to bylo ještě i se sýrem,tak měl čekat…Na druhý den ho vykadil..jinak si rozumí ,jmenuje se Bobik,ten dřívější byl Bobeš..Je zvyklý na vodítko,zatím ho teda nepouští samotného na ulici k lesu..Ale jel nakoupit autem,zavřel branku a Bobík čekal poslušně doma,bez problémů..Spává na Bobešovým…Byli tam už i dcera s děckama,byl s nima hned kamarád..což je dobře.. Jo,a noha bolí,ale v pondělí půjdu na rehabky s nemocnou,tak poprosím,jestli by mi to aspoň nějak nezatejpovali do té středy,než půjdu k dr…

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 12.07.2024, 11:45:44 xxx.xxx.20.192

A ještě jsem se dověděla špatnou zprávu😢…Už museli uspat Čendu🐺,minulý týden byl ještě znovu dobrý a najednou se začal dusit,léky nezabíraly…ale snad uvažují o dalším..tak možná budu mít koho hlídat..To mi sdělil děda..Páníčci se neozývají…tušila jsem to..

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 12.07.2024, 11:47:02 xxx.xxx.32.50

Sousedka z nich má šílenou fobii, vždy jsem je k ní chodila odchytávat… Už nejméně dva roky u nás prostě není hmyz!!! Hlavně můra fakt ani jedna jediná!!!

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 12.07.2024, 11:58:01 xxx.xxx.198.226

Tak dost možná se teď nějakých 20 dní neozvu, tak na mě myslete 🙂

Jestli se neozvu ani potom, myslet na mě můžete přestat 😂

Mějte se tu zatím úžasně.

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 12.07.2024, 16:06:58 xxx.xxx.81.86

Buggyro, budem určitě na vás myslet hodně. Vy si užívejte, mějte se tam nejlíp, jak to půjde, odpočiňte si od dřiny doma, v práci. Nespalte se. Ještě pořád mě udivuje, když vidím u vody ty spálené lidi, včera nejmíň 4ks🙄  Zapomněla jsem: dva dny nad náma u vody seděla sovička, tedy kalous ušatý to byl. 

Obrázek
orionka-2
orionka-2 (1033 příspěvků) 12.07.2024, 20:25:26 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Sousedka z nich má šílenou fobii, vždy jsem je k ní chodila odchytávat… Už nejméně dva roky u nás prostě není hmyz!!! Hlavně můra fakt ani jedna jediná!!!


Nechcete asi tisíc pavouků ? U mě se každá návštěva zbaví arachnofobie. Dám je zadarmo.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 12.07.2024, 21:10:39 xxx.xxx.32.50
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 12.07.2024, 20:25:26

Na mě si nepřijdete! 🙂😄 Já arachnofobii nemám…a ve sklepě na chalupě mám takové ty echt tlusté pavouky (asi křižáci?). Nicméně pavouci kočky nebaví. 😜 Já pavouky zásadně nezabíjím, maximálně na chalupě vyhazuji z domu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.