Aktuálně: 4 061 inzerátů199 593 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Třetí víčko

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 31.07.2023, 08:29:28 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 31.07.2023, 07:55:50

…krom toho, že jsem starší než ty, tak déšť i když mi ty dva dny trochu skomplikoval, tak fakt to bylo už hodně urgentní….sice občas sprchlo, ale tohle bylo to správné prolíváni….skloubit cestování se psem lze viz., na psech Xesxova s dogou, kdy s ní a s vnoučaty cestují po světě….určitě pamatuješ, když jsi ještě chodila psy na její skvělé fotky z cest…faktem je, že dokud budu mobilní bude pes, bez něj opravdu nemůžu být a kočky, i když miluju mi ho prostě nenahradí…   

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 31.07.2023, 08:31:01 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 31.07.2023, 08:22:55

….je to šampionát psů ve sportovní kynologii, je to mezinárodní a úžasný zážitek pro všechny, co sportovní kynologii dělají….

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 31.07.2023, 09:06:02 xxx.xxx.198.226

Tak jsem zpátky z dvoutýdenní “dovolené”. 10 dní u rodičů (předtím závody s koňmi, nedopadly nejhůř - nebyla jsem poslední 😀 - a potom dřívější příjezd, protože jsem se potřebovala usadit doma než nastoupím do “pracovního” procesu). Něco málo jsem tam i podělala. Nejvíc jsem ocenila, že mi vařili, to je blaho, když člověk nemusí vymýšlet a rochnit se s tím u sporáku (pro mě čirá ztráta času, ale zase levnější než kupovat nějaké ty hotovky, jak činí někteří mí mladší kolegové, kteří na přípravy jídel zcela rezignovali).

Přivezla jsem nevl. máti mrazák, který jsem tu objevila na bazoši. Byl inzerovaný za 500,-, ale když mě panáček viděl, dal mi ho za odvoz (jako - přijela jsem autem s obsahem pět litrů, snad jako taková socka nevypadám?! Ale nebránila jsem se příliš 🙂). Ten rodičům dost bodnul. No a pak jsem tradičně přivezla hovna. Rozumějte koňský hnůj na zahrádku. Sousedé zahrádkáři mi tam káru přes týden očumovali, že jsme se báli, aby nám koblížky neutekly k nim na záhony 😀 Taky jsem přivezla pětikilový balíček masa hovězího, tady v okolí jsou farmy, které si samy bourají bejčky, pak prodávají ze dvora prvotřídní materiál, to si Pražáci oblíbili, tak jim to vozím.

Zpátky jsem vezla mnoho zavařenin, kterých se po letech chtěli zbavit (něco i z r. 2014) a dvě koťata známému z vedlejší vesnice. Známá tam má na chatě velko"chov". Tedy chodí jí tam na jídlo mnoho strávníků (koček i kocourů) a ona to průběžně kastruje, jak se daří to ochočovat a odchytávat. Teď jsem jim coby sousedskou výpomoc vezla na kastraci 4 kocoury, tak ti jsou vyřešení, stále zbývají tři zasloužilé matky, které nelze odchytit, protože jsou plaché, a kocour “Táta”, který tam je hlavní ploditel, zatím též plašan, ale postupně se osměluje, už i se mnou vydržel v přístřešku, když jsem dávala jídlo. Tak počítám, že ten bude odchycen nejpozději na podzim. Bohužel dokud se neodchytí ploditelky, tak budou koťata stále, protože kocour se vždy najde… Udávat ta koťata (každoročně 10+ kousků) je docela kumšt, a ti čtyři kocouři, které jsem vezla na kastraci, jsou právě loňské přírůstky. Strategie je taková, že se primárně udávají holčičky, protože jejich kastrace je náročnější, tak jsem pomohla aspoň svou troškou do mlýna a ta dvě koťata, která jsem vezla do nového domova, byly holky 🙂 

Můj Kocour si doma jako obvykle poradil sám, byl by se tam srovnal celých 10 dní, ale v půlce jsem musela dojet, protože jsem měla službu na vytírání na chodbě a před odjezdem nebylo možné se domluvit se sousedy na prohození služby (ani jedni nebyli doma, ti jedni se také zpozdili s vlastním vytíráním…). Je po těch dvou týdnech neomezeného žraní jako bečka, jen se koulí po místnosti, no snad ho to nezabije. Musím pořídit to drátkové vyčesávátko, teď jak uhodila vedra, tak začal mocně pouštět chlupy a mými běžnými prostředky (kartáčem na vlasy) to vytahat tak efektivně nejde.

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 31.07.2023, 10:35:06 xxx.xxx.56.129

Buggyro, ono to moc nejde ani tím drátkovým, teda asi líp jak kartáčem na vlasy, ale představovala jsem si to také jednodušší. Gucci už vyčesávám tři dny a nakonec jsem zjistila, že rychlejší jde ty cucky vytahat prsty. Ony to teda nejsou žmolky, spíš jen svazky té podsady. Kdyby to byl žmolek, zachytil a vytáhnul by se myslím i rychlej, i když by se to zase Gučajz nejspíš moc nelíbilo😉

Koukám, že tam s kočkama hezky kooperujete😉 Jak tetě teď umřela jedna z kočiček (vlastně už obě) tak jsem se včera dozvěděla, že sestřenka jela té druhé sestřence(ségře která bydlí s tetou) koupit k narozkám novou kočičku. Žádné podrobnosti nevím, jdu tam dneska na návštěvu, tak se kouknu, co to mají za prtě😉

Tak to jste měla proti mě obr dovču, jasně, napůl pracovní, ono to u rodičů ani jinak nejde, ale s tím vařením máte pravdu, já mám ty sobotní obědy u tchánů a jsem za ně vděčná….taky pořád nevím už, co vařit😎 No teď se moc vyvařovat nebude, dnes muž není doma, zítra není doma, včera byl steak s rajčaty jako přílohou🙂

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 31.07.2023, 10:44:46 xxx.xxx.56.129
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 31.07.2023, 08:29:28

Jasně, na Xerxovou s dogama nelze zapomenout😀👍

Já vím Evi, že jde cestovat i se psy, ale to mi stačilo jen tady v tom okruhu 100km kolem domova. Woruškovi bylo blbě, byl v autě nerad a jak na trní, nechtěl si lehnout, 100km jízdy prostál a to jsem psychicky nedávala😟

Druhá věc…pro mě je to jak cestování s malýma dětma. Těm je úplně šumák, jestli si ty bábovičky plácají na písku za barákem, nebo u moře, jen ty máš vlastně ,,po dovolené", protože si ani nezaplaveš, jelikož musíš s nima sedět na břehu a hlídat je (což jsem ted viděla všude kolem sebe) a si myslím, že pes z toho má tak akorát stres, ty jsi omezená výběrem destinace a na nějakou Asii můžeš zapomenout úplně. To jsou na tom ti rodičové líp, protože do Asie už by to s nějakým 7.letým děckem šlo. Já tam nebyla 15let a ještě asi nějakou dobu nebudu…protože kočky. Ale jo, jsem sobec, který teď prostě zase chvilku bude upřednostňovat sebe. 

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 31.07.2023, 11:25:16 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 31.07.2023, 10:44:46

….ale to přeci není o sobeckosti, to je co si prostě dobrovolně sama vybereš, ale pak holt není to druhé….já chtěla psa od mala a když jsem si ho pořídila i s další zviřenou, věděla jsem, že dovolenou buď se zvířaty nebo nic….měla jsem výhodu v tom, že mám chalupu v lokalitě, za kterou Pražaci a další platí takřka zlatem….navíc je to rodná chalupa a úžasné zázemí, další výhodou bylo, že oboje prarodiče si brali dceru k moři, sami by tam jinak nejeli….já po moři nikdy moc netoužila nějako malá jsem si ho užila a zjistila jsem, že zlatá chalupa….pravdou je, že kdybych byla poznávací tip, že dnes je opravdu možnost se psem cestova obrovská, no a zrovna Asie he už dost speilcificka jak pro člověka, tak pro zvíře …

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 31.07.2023, 11:40:57 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 31.07.2023, 10:44:46

    ….mně vlastně kdysi docela zarazilo, hák jsi už nevím v jaké souvislosti bapsala, že nikam nejezdiš kvůli psům, že jsi se jim obětovala…no nevím, můj názor je takový, té si psa bereš naprosto dobrovolně a pak jolt přizpůsobuje svůj život jim,xtedy do jisté míry…občas prost nemůže mít člověk všechno…ale většino je nějaké řešení nebo kompromis viz ta Xerxová  

Canka
Canka (383 příspěvků) 31.07.2023, 23:35:16 xxx.xxx.215.178

Ahooooj všem…

Raduš musím říct,že den s čivavkou byl super,i když jsme několikrát zmokli,a ten úsměv,jak tu někdo psal,to prostě proto,že jsem byla šťastná,že mi jí bývalý po měsíci půjčil aspoň na ten jeden den…a byla jsem s ní fakt nonstop,aby jsme prostě byli spolu…a když jsem jí večer předávala,fakt mi bylo ouzko..😔Je to moje malá milovnice,ale nedá se nic dělat..

Jinak stále se déšť drží🙂Nee moc dneska,ale teď večer má začít zase a pršet až zítra do rána…

No ale co je dneska to hlavní…zjistila jsem,že ten týpek,co má vedle mě pozemek a prodavá ho už asi 2 nebo 3 rokem,tak protože ho nemůže prodat,tak ho bude pronajímat..a opravdu..narazila jsem na inzerát,kde byl začátek jeho pozemku vysekaný a v inzerátu stálo,že přidá na pozemek i karavan..hned jak jsem přiletěla domů,letěla jsem na zahradu..samozřejmě tam jel po mé příjezdovce..a já samozřejmě začala šílet,že po mé příejzdovce nebude nikdo jezdit,když jsem toho tolik do toho zainvestovala,aby mi to ničil někdo,kdo sem bude jezdit do karavanu..okamžitě jsem mu psala podle toho čísla z inzerátu,že takhle teda ne,že to se mi nelíbí a že po tý příjezdovce nebude jezdit nikdo,kdo za to nedal ty prachy a že tam žádná příjezdovka nebyla,dokud jsem ji nenechala udělat (původní příjezdovka vedla přes pozemek,který koupili tenkrát sousedi a oplotilo si to a nedalo se tam jezdit).Když si vzpomenu,jak se to tam muselo pokávet,vybagrovat,vysypat několik tater frézované,bobík udusat..aby to bylo sjízdné…jenže..realita je ale jiná…tu příkezdovku po jejím vytvoření nechali zapsat do katastru jako cestu..ale je na obecním pozemku vlastně takže na ní mám hovno nárok🙄Proč já jí blbec nekoupila rovnou i s tím pozemkem😠Takže jsem namydlená…do toho mi týpek psal,že to sám starosta ho nasměroval na tuhle cestu😠Takže mu zítra napíšu pěkný email panu starostovi😠 

No každopádně teď šílím z toho,že se tam budku pohybovat cizí lidi😔A budu muset řešit lepší typ zabezpečení..prostě kameru nebo fotopast,která přímo posílá fotky a upozornění na telefon…jeden známý se tímhle živí,tak mi zítra poradí,jaké mám možnosti.. 

Bobca
Bobca (1420 příspěvků) 01.08.2023, 07:34:33 xxx.xxx.20.192

ahoj všeci🌷

Reni promiň,ale mě se to slovo líbí🙂a kde vlastně je naše létavice?😊Na dovče?

Co já včera vymamlasila😲..Jela jsem navečer natankovat do plné na tu dnešní cestu,že pak zas dám plnou a zaplatí si jen co se projelo..Stavila jsem se v Lidlu,svezla cestou syna od Petry,zakecali jsme se…A najela zezadu do uličky,že tam nechám auto do rána..V noci se vzbudím,a…blesklo mi,že jsem hodila kartu i s účtenkou do důlku na palubce,abych uvolnila místo u stojanu,a vypustila to z hlavy..Ve 3 hodiny jsem nemohla zaboha zabrat s myšlenkou,že je to vidět a karta už je fuč..Nakonec jsem zabrala a o půl 7 jsem už letěla…Uf-byla tam👍No to bude dneska den..Vyjíždím v 9..rozhoduju se ,jestli nejet po dálnici,bylo by to možná pro to kotě lepší jet po rovině,jak těma zatáčkama..Vím,že kočka od kámošky nesnášela zatáčky…A brždění..🐈

Nakonec si to zjišťovala všude možně..Mluvila dokonce s nějakou chovatelkou z Prahy-myslím Martinou(Evi,neznáš?)..a že jo,že se nemusí bát…Tak jedem..Je zamračeno,má pršet,,Ale 160km není konec světa-i když už se mi někdy nechce jet dálkovou.😎

Vemu si foťák a vyfotím si ho-krasavce🐱

kometa
kometa (5545 příspěvků) 01.08.2023, 09:12:21 xxx.xxx.147.163
Bobca:

ahoj všeci🌷

Reni promiň,ale mě se to slovo líbí🙂a kde vlastně je naše létavice?😊Na dovče?

Co já včera vymamlasila😲..Jela jsem navečer natankovat do plné na tu dnešní cestu,že pak zas dám plnou a zaplatí si jen co se projelo..Stavila jsem se v Lidlu,svezla cestou syna od Petry,zakecali jsme se…A najela zezadu do uličky,že tam nechám auto do rána..V noci se vzbudím,a…blesklo mi,že jsem hodila kartu i s účtenkou do důlku na palubce,abych uvolnila místo u stojanu,a vypustila to z hlavy..Ve 3 hodiny jsem nemohla zaboha zabrat s myšlenkou,že je to vidět a karta už je fuč..Nakonec jsem zabrala a o půl 7 jsem už letěla…Uf-byla tam👍No to bude dneska den..Vyjíždím v 9..rozhoduju se ,jestli nejet po dálnici,bylo by to možná pro to kotě lepší jet po rovině,jak těma zatáčkama..Vím,že kočka od kámošky nesnášela zatáčky…A brždění..🐈

Nakonec si to zjišťovala všude možně..Mluvila dokonce s nějakou chovatelkou z Prahy-myslím Martinou(Evi,neznáš?)..a že jo,že se nemusí bát…Tak jedem..Je zamračeno,má pršet,,Ale 160km není konec světa-i když už se mi někdy nechce jet dálkovou.😎

Vemu si foťák a vyfotím si ho-krasavce🐱


Jo, na "dovče". Byla jsem na pár dní navštívit rodinu.

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 01.08.2023, 09:54:41 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 01.08.2023, 07:34:33

..muselabych znát celé jméno nebo název chovatelské stanice…prostě takhle se kotě nekupuje, vždy jsem byla na návštěvě a ne jedné, viděla jsem jak se koťata chovají doma, pomazlila jsem se a chovatelka zase poznala mně a věděla ke komu jde..navíc jsem si ho prebirala v jeho domově v klidu a ne někde na pumpě vystresované co se děje…ale každéh věc, myslím, že o tom všude bylo tolik napsáno, že se osoba která má zodpovědnost a na zvířeti ji záleží, podle toho zařídí…

  

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 01.08.2023, 09:56:11 xxx.xxx.49.63
Kilian:

    ….mně vlastně kdysi docela zarazilo, hák jsi už nevím v jaké souvislosti bapsala, že nikam nejezdiš kvůli psům, že jsi se jim obětovala…no nevím, můj názor je takový, té si psa bereš naprosto dobrovolně a pak jolt přizpůsobuje svůj život jim,xtedy do jisté míry…občas prost nemůže mít člověk všechno…ale většino je nějaké řešení nebo kompromis viz ta Xerxová  


Ano Evi, samozřejmě s tebou souhlasím, jenže já jsem prostě tak nastavená, že když už, tak už. Neumím se prostě sebrat, zvěř na 14dní někomu strčit a odjet s čistým svědomím na dovolenou. Niki, neber to osobně, až teď jsem si uvědomila, že to děláš i ty. Já se k tomu třeba někdy dopracuju, zatím mi to nejde, jen pak přemýšlím nad černýma scénařema a z dovolené bych stejně měla prd.  Možná, až ukecám Bobeš na hlídání, že se k nám na 14dní nastěhuje😉 Ale se psy si to ani tak nepředstavím, to pro mě není cesta asi. 

Asie…je naše srdcovka, ještě je tam hodně míst, kde jsme nebyli. A já jsem nebyla ani v Jižní Americe, o USA, Austrálii nějak nestojím.  

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 01.08.2023, 10:11:08 xxx.xxx.49.63

Bobi já jsem stejné pako, zrovna včera jsem v 18h nechala auto odstavené před Tescem, přesedla k Tomovi do jeho a pokračovali jsme do Luhačovic na společenskou akci, kam jsme byli pozvaní. V autě peněženku se všema dokladama, kartou, peníze tam nebyly. Do malé kabelky by mi nevlezla. Až pak jsem přemýšlela, že to nebyl dobrý nápad a do kabelečky jsem si mohla strčit jen řidičák a kartu, peněženka mohla zůstat doma. Vyzvedávala jsem si ho ve 22.30, Tesco už zavřené. Naštěstí OK, v našem koutu republiky se tak nekrade. 

Asi jsi už vyrazila, dávej pozor na cestách, ale ty jsi dobrá řidička…no ne všichni, co je tam potkáš😟 Asi ti cestou prší? Nejspíš jo, prší všude, jen u nás zatím nezměřitelné množství kapek👎 Prý má pršet i tu, takže můžu být jen mile překvapená, tak budu doufat, co jiného mi zbývá. Na obchůzku jsem vyrážela, bylo 18st, ale foukalo hodně a studený. Vyšla jsem si v legínách, že teda dám alespoň dlouhé gatě a v nátělníku. Vyšla jsem před dveře a šupačila zpátky natáhnout na něj ještě tričko, takže v závěru jsem byla víc oblečená, jak kdybych si rovnou dala to tričko s tříčtvrtečním rukávem, které se mi zdálo už moc😛 No ne, vedro mi nebylo a 18st je pořád🙂

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 01.08.2023, 10:13:12 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 01.08.2023, 09:56:11

….vždyť to píšu, ale pak se nemůže slzet za mořem a Ásii….prostě jsem si zvíře dobrovolně vybrala a buď k tomu bude a budeme spolu cestovat anebo ne a holt se zvolí chalupa anebo se zůstane doma….já si nedokážu představit, že bych zvíře někomu na delší dobu svěřila anebo dala k někomu a už vůbec bych si to bez něj neužila….když jednou ročně jedu se psem na víkend, stejně mi tam druhý den jde vše skontrolovat kamarádka a stejně jsem nervózní i když v pátek odjedu, v neděli přijedu a v sobotu je tam kamarádka…já obdivovala Tebe jak jsi minule odjela a kočky nechala venku bez možnosti jít do baráku, to bych fakt nedala….

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 01.08.2023, 10:21:34 xxx.xxx.49.63

Hmm Niki, tak to s tou příjezdovkou fakt nase.e👎 Ale nebudu machrovat, taky jsme si plno věcí nepohlídali🙄 Vloni tu kopali kanalizační přípojky mezi cestou a naším plotem ke koupáku, kde se staví nové domy. Zavolali jsme na Obec, že nám spadne plot, protože z naší strany je jen přihrnutý trochou navážky, je tam terénní nerovnost, u nás jáma, cesta na kopci, v polovině plot. Přijel místostarosta, že to bude v pohodě, že nás se to nijak nedotkne. Nenapadlo nás to nějak nafotit, dát tam nějaké měřítko. Jak to dusali ,,žábou", plot se posunul směrem k nám cca o 20cm, takže je celý vyhlý, zvlněný podle toho, kde jak to ujelo. Krom toho, že to vypadá blbě, tak ho budem muset nějak podsypat, protože tam vzniknuly díry pod ním. Tam, kde byly větší, jsem alespoň naházela kameny, aby nepodlezly kočky rovnou na cestu👎

Ještě uvidíš, kdo budou ti ,,noví sousedé"…třeba to nakonec bude dobré (pokud ne nějací bezdomovci🙄)

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 01.08.2023, 10:58:20 xxx.xxx.49.63

Jéžíš zapomněla jsem: tak to sestřenky nové kotě je klasický černobílý kocourek jako Nikči Bertík. Tohle je Barnabášek. Už takového měli, srazilo ho auto a pak do konce života neudržel moč, byl chudinka pořád počůraný😟 Teď po tom, co jim záhadně umřely 14dní po sobě dvě kočky, už neměli žádnou. A že mívaly i 11😲když ještě neměli psy, běžně ale pak spíš tak 3-4. Doporučila jsem jim hned, aby sehnali ještě druhé kotě, aby nebyl Barnabášek sám. Chtěli k němu vzít zrovna rezavou kočičku, ale tu jim dát nechtěli, že si ji dítě chtělo nechat😟 

Buggyro, jak udáváte ty sousedky kočky, jaková koťátka jste vlastně vezla do nového domova, myslím barvu a stáří? A kde to jste?  To jen sonduju, kdybych je ukecala na to druhé koťátko…A právě by chtěly holku, jen ne černou. 

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 01.08.2023, 11:04:09 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 01.08.2023, 10:21:34

.spiš to vypadá, že se to tam bude točit jako přechodné ubytování kde koho…bála bych se o zahrádku a vajíčka, navic mohou mít nepřispůsobive psy anebo to nakonec budou fajn sousedi….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.