Aktuálně: 4 057 inzerátů199 787 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 10.07.2024, 13:25:54 xxx.xxx.32.96
lesnizinka:

U nás se udělá ta brigáda ,,ukliď si město" a za dva dny už zakopávám o plechovky od energeťáků, různé obaly od sušenek. To je prostě práce puberťáků. Pak nezaostávají matinky, protože vlhčené ubrousky, to je zase jejich artikl👎 A krabičky od cigaret, tam by stačilo, kdyby nebyly v tom igelitovém obalu😕alespoň. Když jsem chodila s Workou, tu naši trasu, tak jsem občas vzala pytel a sbírali sme, Woruška to uměl, uměl vybírat z křoví, kam já jsem nevlezla. Teď s rychlochůzí už nesbírám, jen nadávám😠


To já jsem z výletu z hub se vracívala s plnými pytli odpadků. Pravda, celou lednici bych neodnesla, ale kus karburátoru, PETky, láhve (skleněné), kanystry a milióny různých obalů…to jsem vždy vláčela. A moje “vtipná” rodina mi za to ještě nadávala, co mám co uklízet po druhých…

Jo, a dost mě s.ali moji sousedi na chalupě! Větší bordeláři snad nejsou - odpadky vysypávali na pozemek “nikoho”, jenže on to je pozemek naší širší famílie. Taťka kdysi téměř na kolenou prosil, ať proboha aspoň tu autobaterii tam nevyhazují!😠

kometa
kometa (5566 příspěvků) 10.07.2024, 13:29:42 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 09.07.2024, 22:00:38

že plno lidí dá zvířeti plechovku, ať si to vylížou. 

Já ji taky dávám. Ale mí kocouři používají packy, nikdy tam takhle hlavu nestrčili. Navíc doma bych si toho všimla.

kometa
kometa (5566 příspěvků) 10.07.2024, 13:30:50 xxx.xxx.147.163
Ronja s motejlem:

No a dneska bude peklíčko, z ranní  jsem hodila triko rovnou do pračky, aspoň že pofukuje, jsem zvědavá, jestli přijde nějaký déšť nebo buřina. 


Nápodobně. U nás je už zataženo a pohřmívá. Aktuálně i poprchává.

kometa
kometa (5566 příspěvků) 10.07.2024, 13:34:47 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Už ne…

Teda viděla jsem u jakési farmakorezistentní migrény magistraliter předpis, byla to dost hrůza, co vše v tom bylo. Mj. dihydroergotamin, ale pak tuším ještě atropin, paracetamol, kofein a ještě cosi.

Já ještě po gyn. operaci zažila podání methylergometrinu, ale i ten už je passé.


Už ne…

Děkuji. Takže se o tom budu zmiňovat jenom v souvislosti s ergotismem a čarodějnicemi. Znáte Únosné riziko od Robina Cooka?

kometa
kometa (5566 příspěvků) 10.07.2024, 13:36:47 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Ještě je varianta, že jí to udělal někdo schválně…??😠

Bodlinka:👍👏


No, neumím si představit, narvat tohle kočce na hlavu cíleně. To bych nezvládla ani u svých domácích kocourů.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 10.07.2024, 13:41:24 xxx.xxx.32.96
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 10.07.2024, 13:36:47

Já také ne…

Ale vím o jednom případu, který byl kdysi na FB. A když jsem si na něj teď vzpomněla, udělalo se mi fyzicky zle!!! Vůbec to sem nebudu psát, ale někteří lidi jsou takový hovada, že nemám slov!!!😠

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 10.07.2024, 13:44:44 xxx.xxx.32.96
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 10.07.2024, 13:34:47

Jj, o tom jsme se již bavily, četla jsem…

Námelové alkaloidy jsou extrémně zajímavé; já zase čítávám studentům z knihy “LSD mé nezvedené dítě” - od objevitele LSD prof. Alberta Hofmanna (experimentoval s námel. alkaloidy). Pokud neznáte, vřele knihu doporučuji. Už jsem z ní četla odhaduji dvěma generacím studentů…a vždy je to velmi zajímalo.👍

kometa
kometa (5566 příspěvků) 10.07.2024, 14:00:28 xxx.xxx.147.163
kometa:

Nápodobně. U nás je už zataženo a pohřmívá. Aktuálně i poprchává.


A už regulérně prší. A práská. I kocour se na gauči vztyčil, co že je to za rámus.

kometa
kometa (5566 příspěvků) 10.07.2024, 14:02:50 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 10.07.2024, 13:44:44

Pokud neznáte, vřele knihu doporučuji. 

Neznám. Zato jsem byla na přednášce o lysohlávkách. Taky zajímavé.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.07.2024, 14:30:26 xxx.xxx.198.226
Ronja s motejlem:

No, já pořád nechápu -  s plným tam dojdu, prázdný zpět už je problém? Proč?? Tak sbírám a připadám si jak debil.


My máme zbusu novou novinku. 

Seberu ho*no od psa na sídlišti nebo ve městě, abych neprudil sousedy, donesu ho kolem deseti popelnic a kontejnerů a odpadkových košů na kraj civilizace (shodou okolností u našeho výběhu pro koně) a hodím ten igelit s ho*nem od psa do nejbližšího křoví (jen škoda, že je to křoví je zrovna součástí naší ohrady…).

No tak to by mě nenapadlo.

Někoho jiného očividně ano. A opakovaně.

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 10.07.2024, 14:38:05 xxx:xxx.b967:bf0d
Buggyra:

My máme zbusu novou novinku. 

Seberu ho*no od psa na sídlišti nebo ve městě, abych neprudil sousedy, donesu ho kolem deseti popelnic a kontejnerů a odpadkových košů na kraj civilizace (shodou okolností u našeho výběhu pro koně) a hodím ten igelit s ho*nem od psa do nejbližšího křoví (jen škoda, že je to křoví je zrovna součástí naší ohrady…).

No tak to by mě nenapadlo.

Někoho jiného očividně ano. A opakovaně.


a je někde na konci cesty mezi civilizací a vámi volně přístupná popelnice nebo koš?? Protože pokud se pes vyvenčí na poslední předzahrádce a všichni nejbližší sousedi mají popelnice uklizené mimo dosah a není tam nikde koš… tak prostě ten sebraný bobek není kam dát… a mrskne ho naštvaný sběratel do prvního houští, které vidí… Zkuste starostu, jestli nepřidá koš??

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 10.07.2024, 14:51:26 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 10.07.2024, 14:38:05

Mně se tohle kolikrát stane taky, když venčím ve městě v řadovkách, koše tam nejsou, neb každý tam má popelnici, no tak s tím pytlíkem jdu až dojdu k centru nebo k zastávce, kde už ty koše jsou. Nebo chodím přes větší ves, kde je kontejner na začátku, ale pes hází bobek na konci vsi, no tak pytlík připnu k batohu a donesu si ho pěkně domu. Nechápu to, stejně jako neuklízení bobků. Ale koš navíc by mohl pomoct, to je pravda. 

A ten bordel v lese, na loukách, v suchu člověk sbíral každou lahev, na kterou narazil a za dva dny tam byly zase. Uuuu.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.07.2024, 15:00:46 xxx.xxx.198.226

Koš tam není, jsou tam popelnice. Po celé cestě až ke konci civilizace. Kde to ho*no můžou nechat ležet a taky nechávají (třeba uprostřed vchodu do výběhu, že…).

Ne, rozum zůstává stát.

Tak snad když je před barákem popelnice, tak ten pytlík hodím do ní, ne? Je jedno, čí ta popelnice je, teda v naší vesnici je to jedno, jsou to všechno nesoukromé popelnice, které vyváží stejná firma a každý občan platí stejnou částku, popelnice jsou samozřejmě k dispozici všem. I kdyby každý platil za objem právě té popelnice před barákem, tak ta za měsíc řekněme krabice mlíka ho*en by skutečně změnu neudělala.

Sardullah
Sardullah (1489 příspěvků) 10.07.2024, 15:07:58 xxx.xxx.189.104

No tak stává se poměrně pravidelně, že se nějaký pes vykaká u nás před brankou na chodníku…ale je to v poho, naštěstí to neseberou do pytlíku a nemrsknou k nám do dvora…dokonce jsou tak ohleduplní, že ten pytlík s hovínkem nehodí do popelnice mého souseda…má popelnici furt na ulici, asi 8 metrů od mé branky…to by se neslušelo, když se pes vykadil u našeho baráku…a tak to tam prostě nechají ležet…ona si to Sardullah do toho pytlíku sebere sama a hodí si to do svojí popelnice…a svět je dle nich zase v pořádku, protože až půjdou příště zase s Alíkem nebo Fifinkou okolo, tak se nemusí bát, že by třeba šlápli u našeho domu do psího exkrementu, co tam zanechal nezodpovědný pejskař…budou mít zase volné pole působnosti.

Ono totiž někteří pejskaři sbírají po svých psech jen a pouze v případě, že by je u toho mohl někdo vidět…když takové nebezpečí nehrozí, tak není důvod to sbírat a řešit následně logistiku do nějakého koše či popelnice…pes se zastaví, nahrbí, začne konat potřebu, já budu dělat jakože jsem si toho nevšimla a když to nevidím….tak se nic nestalo a můžeme jít dál a když to neuhlídám a někdo to uvidím, tak se pokorně omluvím, že jsem si nevšimla, neboť jsem zrovínka musela přečíst důležitou sms v mobilu.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 10.07.2024, 15:08:56 xxx.xxx.32.96
kometa:

A už regulérně prší. A práská. I kocour se na gauči vztyčil, co že je to za rámus.


Já se teď dívala na radar a četla další výstrahy. Do Brna to má dojít až večer. Prosím, je u někoho z vás, kdo jste západněji, i krupobití?? Toho se děsím nejvíc.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 10.07.2024, 15:11:13 xxx.xxx.119.6

To už je snad lepší to nesebrat, než tam nechat válet pytlík. No a taková blbost jako že, starosta by dodal koš, klidně nějakou šunku starou, k tomu zasobu pytlů do koše a holt byste se domluvili, že to jednou za čas hodíte (někdo hodí) za lahev vína (vím, že nepijete) do popelnice? Nafotit mu, jak hezky ty sra.cky v přírodě vypadaj? 

Píšu, že je to blbost! 

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 10.07.2024, 15:14:58 xxx:xxx.b967:bf0d

já to taky nechápu - pokud tam popelnice jsou, není co řešit. Já jen že u nás hodně lidí popelnice má za plotem zevnitř a tudíž není kam bobek odložit. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.