Aktuálně: 4 054 inzerátů199 776 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 07.07.2024, 16:49:09 xxx.xxx.85.70

Nechci nijak obhajovat homeopatii, něco funguje, něco ne, stejně jako u klasických léků třeba. Akorát zaujmou poznámky typu: bylinky používám(a tu zřejmě většina nějakou) ale na homeopatii nevěřím. Pročpak, když jsou základem naprosté většiny bylinky? Že je tam nízká koncentrace, no a? Ani u bylin není nijak prozkoumáno, kolik které musíte užít, aby zabrala. Že si toho nasypem třikrát tolik, než je třeba, protože si myslíme, že když už, tak už?😉

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 07.07.2024, 16:57:21 xxx.xxx.85.70

Právě to jí škodí, že z toho někdo dělá velkou vědu, mluví se o principech a nevím co ještě. Nesmělo se nic, jen sypnout pod jazyk. Teď máte doporučení: když užíváte více, na více věcí, klidně si je nasypejte ráno do litru vody a popíjejte celý den. Prostě bez té tajuplnosti a keců kolem, je to normální léčba ,,bylinkama". 

kometa
kometa (5566 příspěvků) 07.07.2024, 19:10:10 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 07.07.2024, 17:30:01

Do homeopatik se nic nesype. Ta si koupíte už jako hotový přípravek - co vím, ve formě kuliček nebo roztoku. Obsahují pár molekul účinné látky, která by ve vyšší koncentraci vyvolala příslušnou nemoc. Pár let zpátky u nás byla oficiálně prohlášena za neúčinnou.

Bylinky jsou na přípravu různých čajíků, které se dají použít na více způsobů . Dávkování je jasně viditelné - tady můžu přisypat více či méně. Konec konců kafe si děláme taky každý jinak silné. A konvenční medicína s nimi nemá problém. Různé směsi se dají koupit v každé lékárně.

Homeopatii neužívám, bylinky ano.

Bodlinka
Bodlinka (1264 příspěvků) 07.07.2024, 19:16:00 xxx.xxx.84.164
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 07.07.2024, 16:49:09

to se právě zcela mýlíte. homeopatie = léčba stejným. rozemleté lego, naředěné s vodou tak, že ve výsledném produktu bude možná molekula toho plastu a řeknete, že to funguje na bolest, protože když šlápnete na kostku lega, bolí to jako čert. nebo takhle naředěný včelí jed a je to jakože na otoky. takhle naředěná oměj, což je prudce jedovatá rostlina a je to na strach ze smrti 😀

a taková blbost je to celé. v podstatě i když je základ nějaká rostlina, je to a) tak naředěné, že z té rostliny nic nezůstalo b) používané úplně opačně. 

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 07.07.2024, 19:27:31 xxx.xxx.85.70

Reni, myslím, že jsem to napsala ne až tak zmatečně, jak se opravdu někdy vyjadřuju, zkuste si to přečíst ještě jednou. Napsala jsem sypne pod jazyk, ne, že se něco do něčeho sype. 

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 07.07.2024, 19:34:09 xxx.xxx.85.70

Bodlinko, ono se taky dlouho nevědělo nic o tom, že léčit alergie na něco se dá tak, že se mu ten alergen bude dávkovat v molekulách. A ejhle, funguje to, jednoduché řešení. 

Irma19
Irma19 (257 příspěvků) 07.07.2024, 19:36:22 xxx.xxx.239.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 07.07.2024, 19:27:31

O to přece nejde, jestli se to sype pod jazyk nebo vypije, jestli se účinná látka vstřebá přes sliznici ústech, nebo níž v trávicím traktu. Ono se ale jaksi nemá co vstřebávat…

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 07.07.2024, 19:47:32 xxx.xxx.85.70

Ještě k tomuto: Bylinky jsou na přípravu různých čajíků, které se dají použít na více způsobů . Dávkování je jasně viditelné - tady můžu přisypat více či méně. Konec konců kafe si děláme taky každý jinak silné. A konvenční medicína s nimi nemá problém. Různé směsi se dají koupit v každé lékárně. - kdyby ty bylinky taky tak pomáhaly, nikdo nemáme kašel, rýmu, opakované záněty močových cest, žlučníkové záchvaty…Jak jsem psala, bylinky užívám, třeba zrovna od kašle. Stejně jako u homeopatik - s nejistým výsledkem. Taky na žlučníkové koliky, výsledek opět 0, s homeopatikama i bylinkama, taky jsem psala, že je to prakticky totéž, jen v jiné formě. Na žlučníkové koliky mi pomohlo až ranní pití Bílinské kyselky, zatím mám už asi 3 roky klid. Homeopatika se dají také koupit v lékárně, i různé potravinové doplňky k ho.nu, co jen z lidí tahají peníze. To nevypovídá o ničem. Ale jak jsem psala, nikoho na homeopatii nepřesvědčuju, ani mě se na něco neosvědčila. Ale například pořádnou rýmu, která trvá ten týden, jsem třetí den už neměla, tam byl výsledek až šokující. Možná náhoda, nevím, protože jsem měla možnost to vyzkoušet jen jednou, zatím. 

Bodlinka
Bodlinka (1264 příspěvků) 07.07.2024, 19:48:27 xxx.xxx.84.164
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 07.07.2024, 19:34:09

desenzibilizace je přece úplně něco jiného. to opravdu s homeopatií nemá co společného.

hele nejvíc prodávaný preparát na světe je Oscillococcinum. jsou to nejdražší kachní játra na světě.

jak můžou kachní játra léčit chřipku? no kdysi dávno někdo něco uviděl v mikroskopu, dodnes se úplně neví, co to je, v preparátu z kachních jater a ten dotyční byl přesvědčen, že je to původce chřipky.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 07.07.2024, 20:12:06 xxx.xxx.119.6

S homeopatikama zkušenost nemám. Pravda, po bylinkách sáhnu ráda, suším do čajů, dělám mastičky. Oscillo mi lékarnice vymlouvala, když jsem tam v začátku přítelovo nemoci vlítla, že bych ráda, aby se mu nerozjela…koukám, mají Oscillo, to znám přece z reklamy😁. Odešla jsem bez něj. No a desenzabilaci jsme probírali na veterině, ale tehdy mi ty procenta - zabere/nezabere, nepřišly moc přesvědčivý. Mno. Zajímavý téma.

kometa
kometa (5566 příspěvků) 07.07.2024, 20:18:33 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 07.07.2024, 19:47:32

kdyby ty bylinky taky tak pomáhaly, nikdo nemáme kašel, rýmu, opakované záněty močových cest, žlučníkové záchvaty

Ale ony pomáhají. Při problému. Ne preventivně. I když při nastuzení může horký lipový čaj rýmě nebo kašli předejít.

To ani ta homeopatika, když už jsme u toho.

Takže je to na vkusu každého soudruha, jestli si při bronchitidě vezme a) ACC nebo b) si uvaří plicní čaj nebo c) polkne homeopatikum

Bodlinka
Bodlinka (1264 příspěvků) 07.07.2024, 20:22:20 xxx.xxx.84.164

tak právě na vkusu soudruha to těžko je, protože acc má jasně definovaný účinky stran rozpouštění hlenů, ten fenykl a máta mají také nějaké účinky, ale to homeopatikum je jen placebo.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 07.07.2024, 20:24:08 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 07.07.2024, 11:43:27

Orionko, třezalkový olej taky dělávám. Jen ten můj se jmenuje jen Jánův🙂, krev sv. Jana, jsem neznala. Děkuju, tenhle název se bude líbit kamarádům.

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 07.07.2024, 20:43:22 xxx.xxx.85.70

Reni, ale to jsem taky psala. Při kašli vařím čaje: plicník, petrklíč, majoránku, mateřídoušku…co mi zrovna přijde pod ruku, nasušenu mám vždycky zásobu. Ale fakt nemůžu říct, že by mi pomáhal, spíš pro dobrý pocit. Nakonec, když je toho moc, stejně jdu a vezmu ACC. Homeo jsem zkoušela na zahleněný nosohltan a nic, nepomohlo. Ale vím, že tam je x možností, které třeba studovaný homeopat zná a ví, já jen podle toho, co si zrovna najdu. Nikdy jsem nekoupila oscilo, protože jsem nějak nepotřebovala, takže nevím. 

A například ty směsi na močové cesty mají ti, co na ně trpí pít i preventivně pokud vím, konkrétně přesličku, tu si kámoška chodí trhat.  

Třezalku jsem léta nosila s Workou jedné staré sousedce, právě na olej. Teď už jim roste i za barákem u potoka. 

Bodlinko, ještě k té chřipce. Ptačí chřipku, co zabíjí kachny a slepice jsme tu ještě donedávna neměli. Neměli jsme tu ani covid - všechno stejná ,,líheň"virů, takže s těmi soudy o tom, že kachní játra nemůžou léčit chřipku, bych byla opatrná…😉

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 07.07.2024, 20:48:40 xxx.xxx.85.70

A to mi připomíná: bratře sám a proti všem? 😜 Včera jsme k večeru jeli domů kolem evangelické modlitebny a seděli venku na lavicích, vatra nachystaná. Volám mamce: ty voe kde si, jak to, že tam nejsi, vem si špekáček a val tam, ještě to nezapálili. A ona: ty si blbá, tam se neopéká, to upalujou Husa…🙄😏


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.