Aktuálně: 4 055 inzerátů199 763 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Elisak
Elisak (71 příspěvků) 06.07.2024, 14:18:34 xxx.xxx.194.232
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 05.07.2024, 22:24:20

Jj, byli před 7-mi lety, byla to hodně ťapkací dovolená, ale nejlepší. Super víno i jídlo. A chlap chtěl někam, kde jsme už byli... Teď to chceme volnější, jen pár max 10km výšlapů, asi i projít něco co jsme nedali posledně, ale i to kde se nám to hodně líbilo. Plánovat začneme pořádně až po svatbě. Ale ubytování a letenky už máme, poletíme cca 3 týdny po svatbě, takže na plánování bude ještě času dost. 

A k čokoládě, já jsem asi divná, ale celou jsem ji nedokázala sníst nikdy. I jako dítě jen pár čtverečků a přišla jsem si přeslazená. Většinou mi vydržela otevřená tak půl roku, pokud mi ji teda nikdo nesežral. I i teď občas mám období, že si ji dám čtvereček ke kafi každý den. A pak se jí zas 3-4 měsíce ani nedotknu.

Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 06.07.2024, 15:13:15 xxx:xxx.c96e:35f3

Radus, to fungovalo do včerejška.. Odpočinout si mezi poklidem.. nic jiného nedelam. pracka je taky ve sklepě.. 2krat jsem jela do vedlejší dediny pro mléko od kravičky, hmm, a něco dokoupit. Nevim, co je horší, jít xkrát s pulkonvi, nebo 2krat s plnou, do tech schodů.a samozřejmě dolů.. . Pak kastrol s matenim.. Těžko se to popisuje.. Je to tu všude daleko.. Myslim, že tohle mě odrovnalo, doma do schodů bez zátěže jsem už běhala  v pohodě. Jo, a schody jsou i zepředu do domu… Ale přežila jsem.. Radus, víš že v tvem veku jsem netusila, že mě může neco bolet.. A mazání kolen? Jsem si z toho dělala srandu 🤭ale stejně to nefunguje. Kdysi mě pomohl obstrik, ale pred tou operací jsem dala 1080 Kč a rozhasilo me to jeste vic.. Tak nevim, jestli to chci absolvovat znovu.. 

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 06.07.2024, 15:27:34 xxx.xxx.177.249
Bobca:

Vrátím se ještě k těm nehtům.. Mela je zahnuté dolu z gumaku, jak jezdila domu.proto cvakaly, byly strašné . Ale myslim, že by na to byly potřeba nůžky na plech 😲


Tak já mám na jedné noze na prostředním prstu nehet otočený přesně obráceně - trčí kolmo vzhůru…a nejde s tím nic udělat!!! Je to ze zkřivených prstů. Každej se vždy zděsí, ale co s tím, že jo… Dala bych foto, ale jednak z mobilu nemůžu a druhak se za to stydím. Ale je to asi rarita. Navíc je ten nehet tlustej až běda, a prostě roste…k nebi!!!😲

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 06.07.2024, 15:46:40 xxx.xxx.85.70
Bobca:

Radus, nejsou nějaké homeo od bolesti? 


Samo, že je, Arnica Montana. Ale vyzkoušeno nemám, ještě mě nic tak nebolelo, abych si musela dávat. Zkoušela jsem kdysi na Woričkovi, jak se tehdy v prosinci najednou nedokázal postavit. Doporučeno je, že při akutních stavech kuličku každou hodinu. Dávala jsem mu to a za tři hodiny se postavil. Jenže ti neřekne, čím to, takže prostě si můžu jen myslet. 

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 06.07.2024, 16:28:30 xxx:xxx.c96e:35f3

Arniku Montana jsem brala 5 kuliček 3krat denně na modrinu, když mě kousl dobrman do kozenky.. Mizela oči hleda.. Vim, že je vic druhů, nepamatuji se jaký to mělo přívlastek.. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 06.07.2024, 17:39:04 xxx.xxx.119.6

Bobčo, nemůžu slíbit, že by to fungovalo na vaši bolest, ale mě pomáhá mazání s kostivalem. Buď si udělám sama ze sádla, nebo se dá mast koupit. Ale není to tak, že namažu a je po bolesti, chvíli to trvá. Chjo, přeju, ať je líp.

Bodlinka
Bodlinka (1264 příspěvků) 06.07.2024, 18:15:14 xxx.xxx.84.164

homeopatie na bolest? takže něco, co normálně strašně bolí rozředěný? třeba rozmixovanou kostku lega, jehlu, kus papíru na krutý bolesti náboj do pistole?

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (59 příspěvků) 06.07.2024, 18:41:57 xxx.xxx.44.73
lesnizinka:

Samo, že je, Arnica Montana. Ale vyzkoušeno nemám, ještě mě nic tak nebolelo, abych si musela dávat. Zkoušela jsem kdysi na Woričkovi, jak se tehdy v prosinci najednou nedokázal postavit. Doporučeno je, že při akutních stavech kuličku každou hodinu. Dávala jsem mu to a za tři hodiny se postavil. Jenže ti neřekne, čím to, takže prostě si můžu jen myslet. 


Uvítala bych, kdybyste dokola nevytahovala na světlo boží svou nepéči o Worku. I tak je to nezapomenutelné….😟

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 06.07.2024, 19:54:49 xxx.xxx.85.70

Měla jsem sepsaný dlouhý canc o nehtech (svých ukázkových😜) a čekala jsem, až se mi načte fotka mého palce, že vám ji sem hodím. Přišel muž: jedem na oběd! Já to bezmyšlenkovitě vypnula a všechno v ř…😏  

Daja
Daja (470 příspěvků) 07.07.2024, 05:11:08 xxx:xxx.fc2b:87ca
Repta-A-Repta:

Uvítala bych, kdybyste dokola nevytahovala na světlo boží svou nepéči o Worku. I tak je to nezapomenutelné….😟


Dobre ranko,

už jednou bylo tady zmiňováno, že nechte toto vlákno tak i holky zde , totiž tohle je jejích drbárna. Ať píšou co chcou, je to jejich vlákno👍a nás to nemusí trápit ani číst.

Dája

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 07.07.2024, 07:38:55 xxx.xxx.85.70

Zapomněla jsem napsat. Včera ráno až cca do 13h bylo zataženo, necelých 25st, fučelo teda jak kráva, ale proti nahlášeným 32st to byla idyla👍 Pak vyšlo slunko a hned bylo 30, ve 22h ještě 25🙄 Bouřky, ha, ha, no však v Praze měli, tak co. Dneska mělo celý den prskat, už je všechno pryč, takže u nás opět kapek 0👎

Včera si k palačinkám ke snídani otevřu Pribiňáka. Nutno podotknout, že skoro týden prošlého, protože kupuju v akci do zásoby. Ale běžně ho jíme prošlého i 14 dní. Teď na něm nějaká oranžová tečka. Hmm, nechci, letí do koše. ,,Vem si druhého, je jich tam ještě dost". Otevřu druhý a tam velká zelená plíseň!😲 Tak to se mi ještě nestalo, aby letěly do koše rovnou dva👎 Ten prošlý nebyl, ale mohlo být napíchnuté víčko, někdy se ,,povede"🙄 Bléé, nepátrala jsem, šla jsem pro třetí, i když už člověka tak trochu přejde chuť😉

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 07.07.2024, 07:57:22 xxx:xxx.c96e:35f3

Dajo, vlákno už je dávno veřejné 😇.. Je to taková všeobecná drbarna o všem a o nicem.. Je tu i vlákno zvlášť, ale tam je zas rozjeta jiná skupinka, a jiná temata.. Taky si tam zajdu počíst . Může si každý psát co chce, jen je na každém, jestli a jak bude reagovat.. Rypani nemam rada, ať si kazdy dělá co chce. 

Bodlinko, dík za vtipnou odpověď 👍Na ta homea jsem se ptala ze zvědavosti, bo mi nezabírají ani Novalgin a Aulin mast, a Radka se tím zabývá, tak mě to zajimalo.. Vim jen o těch na modřiny. Nechce se mi jet na urgent. Dnes je to kapánek lepší.. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 07.07.2024, 09:17:41 xxx.xxx.119.6

U nás včera vedro. Možná nás trochu zachránila rodinná oslava, u rodičů bylo o chlup líp. Pes byl ve svým živlu - dětičkama mazlený, nosily mu vodu a dobrůtky, samozřejmě na servisu - pro mámu naštěstí jen na dětským. Dostaly pochvalu, neb když už na něj přišla únava, nechaly ho v klidu odpočívat. Za to my si to vyžrali, no ale ruce a nohy nám zůstaly, hlavy jak pátrací balony už splaskly, bylo veselo. Taky policejní kontroly jsme si užili, na cestě tam i zpět. Mám ráda takový ty náhody, vzali jsme to jinou cestou než obvykle, projíždíme vsí a najednou cedule BRAMBORY, tak jsme se na konci vsi otočili a máme velký pytel brambor kg za 17 a opravdu hezký. Z oslavy jsme se rozloučili radši dřív, jídla jsme dostali nabaleno, jak kdybychom byli pluk…a samozřejmě i cukety!, tak nevím, možná to zkusím nějak zavařit. Kdybychom měli už rajčata tak nějakou směs, takhle moc nevím.

Doma zase vedro, večer chůdě chlupatý dostal štípanec od vosy, zvládl to bez ztráty kytičky🙂. No a rychlá večerní - už za šera, se proměnila v dlouhou u sousedů, tak se rovnou nějaký pochutiny rozdaly, já to zabalila dřív než moji milí. 

Zatím je příjemně, ráno byl lehkej zahradní deštík, jen tak na osvěžení, no a těch slimáků - ti teda prospívaj🙄, tak jsem si zasbírala.

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 07.07.2024, 09:59:02 xxx:xxx.c96e:35f3

Zavarovala jsem cuketu kdysi dávno, jak začala být populární.. Že místo okurku.. Všechno se to vyhodilo.. Směs jsem jedla od Jarus na topinky, no, je to asi o chuti.. Já osobně jen pul na pul s bramborama na bramboráky, nebo smazenou, anebo slany koláč, salam, cesnek, sýr, atd.. 

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 07.07.2024, 10:20:45 xxx.xxx.85.70

Cukety zavařené ala okurkové řezy..celkem se to dá, ale okurky jsou prostě okurky. A přemýšlím, že okurkové řezy už ani mamky nezavařujou. Včera jsme obrali posledních pár meruněk, co neposhazoval vítr. A mamka má i špendlíky, už jich 10sklenic zavařila, já jsem si ještě nasbírala do mrazáku, bude v zimě na vdolky🙂 Tchýně nám dala kbelík jablek, že ať si něco upečem. A všichni skučeli, jak jim všechno pomrzlo. Očividně pomrzlo jen nám zase👎 Ona dělala štrůdly. No kdyby je dala do nich, udělala by líp🙄 Jablkový štrůdl bez jablek👎 No jo, darovanému koni na zuby nehleď…ale nepochutnala jsem si🙄

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 07.07.2024, 11:43:27 xxx.xxx.64.54
Ronja s motejlem:

Bobčo, nemůžu slíbit, že by to fungovalo na vaši bolest, ale mě pomáhá mazání s kostivalem. Buď si udělám sama ze sádla, nebo se dá mast koupit. Ale není to tak, že namažu a je po bolesti, chvíli to trvá. Chjo, přeju, ať je líp.


Ne, na homeo nedám, tedy ani jsem nezkoušela. Na bylinky ano. Krev sv. Jana znáte ? Třezalka v oleji. Ale letošní pravděpodobně ještě nebude. Sehnat loňskou.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 07.07.2024, 11:55:47 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 07.07.2024, 11:43:27

Pozor na interakce s třezalkou. Ony fakt můžou být poměrně nebezpečné. Plus NÚ třezalky je fotosenzibilizace = neslunit se po jejím použití. Jinak ji samozřejmě také uznávám.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.