Aktuálně: 4 055 inzerátů199 763 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 05.07.2024, 08:49:28 xxx.xxx.119.6

Ty ruce…já to nemám ráda z křoviňáku, to brní ták dlouho a ramena bólí, já jsem pak ukňouraná. U stříhání plotu (naštěstí jen u rodičů, my nemáme) jsem jen vrchní uklízeč.

 Nám rupnul okap, musí se vyměnit než se bude dělat terasa. Lilo a všechno to teklo na zápráží, hotovej vodopád, teď to tak nevadí a drahý to zatím nějak zalepil, ale až tam bude dřevo - to bychom nechtěli. Oproti střeše je to ale nic.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 05.07.2024, 09:04:13 xxx.xxx.119.6

Jo a cukety - Srpen je zvláštní období roku, kdy se lidi vítají pozdravem “Nechceš cuketu?”…už to začíná🤣, sešly se mi tu čtyři. Včera jsem byla na houbách, dneska bude liškový krém a restovaná cuketa s liškami😁.

Bodlinka
Bodlinka (1264 příspěvků) 05.07.2024, 09:21:38 xxx.xxx.84.208
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 04.07.2024, 22:30:07

ale tak to já jsem věděla, kde je problém. ono totiž takové to oplechování u štítové zdi má na jedné straně už odžito, vydrolil se ten beton co to má držet a jsou to prostě krátké segmenty rezatého plechu. tím místem mělo tendenci zatékat vždycky když byla větší bouřka, hlavně horizontální déšť se tam někudy dostával, ale spíš to bylo v takové té kategorii ještě vydrží

ale ten nedělní slejvák (70 mm) to provětral pořádně a hlavně zateklo i kolem komína, kde je taky starý a rezatý plech. tak se to posunulo do kategorie “řešíme”

no a protože on i ten samotný komín je taková chudinka vydrolená tak přece nebude mít jen nový plech, takže výsledkem je úplně nový komín (ten vršek co čouhá ze střechy) s novým oplechováním a nové oplechování té poloviny štítu, kudy teče (to se musí celé nastavit betonem a bude mít plechovou střechu vlastně i ten štít samotný)

prostě chlapi to mají tady program na prodloužený víkend 🙂

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 05.07.2024, 10:23:11 xxx.xxx.85.70
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 05.07.2024, 08:49:28

Já to tušila🙄 Už večer jsem si nemohla sundat podprdu, protože dát ruce dozadu byl nadlidský úkol, no dneska…oblékání jde, ale svlékání topu po obchůzce, kdy je ještě tělo zpocené, to bylo něco, skučela jsem v pracovně tak, že muž přiběhnul, co se mi děje😏

Ano…nechcete někdo cuketu? 😜 Je mi to líto vyhazovat. Už jsem přemýšlela, že dám před barák krabici a budu tam dávat přebytky, ať si lidi berou, někdo třeba zahrádku nemá. Když jsem měla i strašně moc rajčat(už jsem množství sazenic omezila) tak jsem krabice nosila do pensionu důchodcům. 

Dneska je tak nějak polojasno zatím a 20st…zatím. Musím se donutit jít to po sobě pouklízet😏Taky musím ještě zajít z druhé strany plotu vystříhnout to, na co z naší nedosáhnu. Moc se mi do toho nechce, protože soused kolem plotu neudržuje(má tam obilí a u plotu džungli) a já jsem vždycky celá doškrábaná a popálená od kopřiv. 

Elisak
Elisak (71 příspěvků) 05.07.2024, 18:40:17 xxx.xxx.194.232

Tak zase po dlouhý době, no nějak nestíhám. Svatba za 14dní. Asi už vsechno zařízeno, ale pořád přemýšlím jestli jsme na nic nezapomněli... A chlap si vymyslel že nacvičíme první tanec, no on se hýbat umí a jde mu to(kdysi u závodil v hobby kategorii), akorát já si přijdu jak dřevo, co se neumí hejbat a už vůbec ne elegantně... Kdyby jste měli nějaký tipy na co nezapomenout, tak sem s nima... A ještě co si myslíte o tomhle triku, třeba na rozlučku, mě to přijde vtipný, ale dost lidí mě s tím sepsulo...

Obrázek
Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 05.07.2024, 18:55:44 xxx:xxx.c96e:35f3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Elisak z 05.07.2024, 18:40:17

Na rozlučku dobrý triko👍.. Co nezapomenout? Prstýnky 🤭. Jinak už určitě máte všechno objednané, zajištěné… to je dobře, že jste se ozvala 😍.. Kolik jste ve finále zhubnula? 🙏Přeji hodně štěstí do další etapy vašeho zivota👏

Elisak
Elisak (71 příspěvků) 05.07.2024, 19:01:06 xxx.xxx.194.232
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 05.07.2024, 18:55:44

Dohromady těch cca 45kg, teď už se to jen drží, což je fajn poslední měsíc bylo chlastaček a prohřešků dost…  Tak jsem se i bála, aby to nešlo nahoru.

A nakonec jsme vymysleli i svatební cestu, dáme znova Madeiru. Těším se moc, jen se bojím jak to zvířectvo dá bez nás… Hlídat bude mamka.

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 05.07.2024, 19:14:35 xxx:xxx.c96e:35f3

Teda dobrý 👌… Jste borka.. Tak si to užijte i na té dovce. Já myslim, že teď nějaký prohřešek až tak nevadí… 🥰hlavně, ať jste spokojená, psychika dělá nejvíc.. Nestresovat se zkrz pul kila nahore, to se sundá 👍

Kilian
Kilian (1407 příspěvků) 05.07.2024, 19:40:21 xxx:xxx.f054:99d1
»
Odpověď na příspěvek uživatele Elisak z 05.07.2024, 19:01:06

..klobouk dolů….já se tedy taky musim pochlubit…. v neděli to bude měsíc bez sladkého, na kterém jsem celoživotní závislá a to každodenně, párkrát jsem to začala a po pár dnech absťák jak hrom…no a před měsícem jsem si řekla dost…jediné co si doprava, že do bílého jogurtu ovoce anebo lžíci medu….

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 05.07.2024, 20:37:10 xxx:xxx.c96e:35f3
Kilian:

..klobouk dolů….já se tedy taky musim pochlubit…. v neděli to bude měsíc bez sladkého, na kterém jsem celoživotní závislá a to každodenně, párkrát jsem to začala a po pár dnech absťák jak hrom…no a před měsícem jsem si řekla dost…jediné co si doprava, že do bílého jogurtu ovoce anebo lžíci medu….


Evi, a bylo to k něčemu? Jak tě tak vidim na fotkach, nemáš potřebu shazovat.. Tak nač ten stres? 

Já například vubec sladké nejim, a váha je na stejném místě.. Já už fakt myslím, ze je to vekem a hormonama.. I kdyz vysadim pivo a víno.. Jsem na stejné váze… Ale pred těma 8 lety semi to darilo s tím herbalifem za 5 měsíců 13 kilo v pohodě, vleže u telky.. Ale jsem se fakt prozrala.. Uz se k tomu nebudu vracet, jen bych Evi byla zastáncem, pokud na to sladké máš chuť, tak si ho dej.. Vybehas to s motylem.. 👌

Kilian
Kilian (1407 příspěvků) 05.07.2024, 20:52:50 xxx:xxx.f054:99d1
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 05.07.2024, 20:37:10

….bylo…narostlo mi spodní břicho (od pupíku dolů) a psi vesta a kalhoty mi začaly být těsné….navíc už to začalo lézt do peněz jako kouření, já už to poslední dobou fakt přeháněla…stovka denně žádný problém…

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 05.07.2024, 22:24:20 xxx.xxx.85.70

Bez sladkého bych 100% umřela, jsem kolikrát živa jen na sladkém. Radši budu cvičit jak šílenec, ale toho se nevzdám. Já bych zase třeba nemusela maso. Moje mamka je jak lunt, má cukrovku a cpe se sladkým od rána do večera. Ráno snídá rohlík s nutelou a v poledne si klidně udělá kynuté knedlíky. To já ne, jenže…i když nemám sladký oběd, takže co hůř, stejně to pak zažeru nějakou čokoládou, dortíkem, zmrzlinou…Vím, že je to blbě, pro tělo blbě, ale já jsem prostě spokojený závislák. Napapaný😜

Eliško, je to určitě pár dnů, nebudu tvrdit, že včera, ale někdy zkraje týdne jsem na vás myslela, jestli už ta svadba proběhnula a jestli dáte nějakou fotku třeba. Takže na Madeiře už jste byli? Já bych tedy vybrala jiné místo, vždyť je tolik krásných na světě, ale zase na druhou stranu, na svatební cestu chce mít člověk jistotu, že se mu bude líbit a nic se nevys.re😏 že áno😊 Jo tričko…tak to je naprosto super👍 komu se nelíbí? 😲

Bodlinka
Bodlinka (1264 příspěvků) 06.07.2024, 07:33:23 xxx.xxx.84.164

Taky jsem na sladké. A omezení oproti minulým letům není dáno nějakými vzhletnými pohnutkami ale prostě faktem, že věci, co jsem si ráda kupovala, jsou teď drahé a hnusné. Když si vzpomenu na 300 g milku pěkně v alobalu a přirovnám jí k současné 270 g nebo kolik to má ale s čokoládou to má společný tak možná barvu (a tu barvu to má společnou i s jinými věcmi)…

taky jednu dobu bylo strašně drahé sladké pečivo. takže jsem se prostě naučila péct a moučníky si peču doma. A pak si ten pekáč sním. Nebo si udělám ty knedlíky nebo lívance nebo aspoň ovesnou kaši. Ale čokoládu kupuju málokdy, nějakou lepší, sušenky vůbec. Dortíky… no mám v okolí dvě cukrárny, v jedné mají vynikající laskonky a v druhé zase skvělé špičky a větrník. Ale to bych se nedoplatila, kdyby to bylo často.

 

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 06.07.2024, 08:10:48 xxx:xxx.c96e:35f3

Konečně zase sluníčko.. Včera jsem blikla pár obrázků, naživo je to nadhera.. Růžová zahrada.. Floxy, hortenzie, stromovy ibišek.. A chlupatice s pipinkama.. A Barcu… Zacinam kulhat na zdravou nohu, dnes je to dost zlé.. Lupnu asi Novalgin hned rano.. Ještě že Zdenka uz zitra odpol. dojede, tak ji ten poklid uz nechám.. Jsou tu 3 schody ze sklepa na dvorek, které několikrát musím zdolat.. Jsou vyšší, než obvykle.. Těch 9 normálních, co vedou do bytu musim taky absolvovat, když jdu chystat krmeni do sklepa.. Mažu Aulin, nepomáhá… A na kontrolu jdu až 17 ! Jet do FM na urgent? Nebo ortopedii? ,to asi není dobrý nápad.. Zatím jsem koleno stáhla obinadlem, ale citim ho.. DoPrčic😏

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Kilian
Kilian (1407 příspěvků) 06.07.2024, 08:23:46 xxx:xxx.f054:99d1
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 06.07.2024, 07:33:23

….no a já byla schopna sníst dvě Milky nebo studentské pečeti anebo větrniky a ještě se dorazit sušenkama nebo pečeným… prostě už to začalo být za hranou…

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 06.07.2024, 08:32:12 xxx:xxx.c96e:35f3

Já kdysi taky velkou studentskou pečeť skroupala jak krajíc chleba.. Evi, je to i vekem.. Telo se mění, hormony pracují.. Chlapům se ten tuk ukládá jinam, a nám dole pod pupikem.. Ja navíc mám ještě žaludek, mam postavu po mámě, jen jsem vyšší 

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 06.07.2024, 11:52:26 xxx.xxx.85.70

No však jo, ale vyřadit úplně?!?😲 Prostě místo celé, sním 2-3 čtverečky. Teď jsem v Lidlu objevila tyhle(asi mi dal brácha k narozkám) a ty mají teda ne čtverečky, ale čtverce😛Ale není to,,sežrat celou čokoládu"😉 A různé příchutě👍

Bodlinko, taky peču, do cukrárny moc nechodíme nakupovat, já tak jednou možná za měsíc, nebo přiveze muž, který je snad ještě mlsnější než já, jenže on je jak hlísta a má disciplínu😏 takže to znamená, že přibere 20dkg a už nejí😎

Bobi zrovna jsem na tebe myslela, jestli ještě prázdninuješ, samozřejmě jsem zapomněla, na jak dlouho to máš😊 Ale máš tam hezky a veselo, tolik zvířátek, králíčky ňuňané..👍 Tři schodky ze sklepa, to mají asi stejný barák jak tcháni. Doma necháš nohy chvíli odpočívat a bude zase dobře. Nebyla jsi na tolik chození kolem hospodářtví už zvyklá a navíc kvůli operaci jsi nechodila skoro vůbec. I tetu po operaci toho děsného kolene pak začala hodně bolet druhá noha, protože operované ulevovala. Ale přešlo to, když začala po operované normálně běhat. 

Obrázek
Kilian
Kilian (1407 příspěvků) 06.07.2024, 12:05:40 xxx:xxx.f054:99d1
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 06.07.2024, 08:32:12

 . ..no tak ale u mně to je fakt tou nezřizenosti, ale už se pomalu vracím k původním tvarům…fakt je, že ty občasné absťáky jsou hrozné, ale dá se to…zajídám to ovocem….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.