Aktuálně: 4 055 inzerátů199 763 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Canka
Canka (383 příspěvků) 03.07.2024, 23:35:42 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Nejdřív dotaz na Buggyru..jak to děláte?14 dní nechat čičinu samotnou doma?Jak to děláte se záchůdkem,když ho nikdo nečistí?Já jak nevyměním dvakrát denně kočkolit(jakože vybrat bobky a čůrání),tak už tam prostě nevlezou..a upřímně bych je nedokázala nechat bez dozoru ani jeden den..na to jsem posera..

Jinak dneska jsem snad stihla všechno,co jsem měla..nejdůležitější je mít zabaleno a to mám…a vím o tom problému s kufry,ale my cestujeme naštěstí jen s příručním,takže nás se to nedotkne🤗Zítra jdu ještě normálně do práce a večer už frrrr..brácha mi volal,že už se mooooc těší..já na něj samozřejmě taky..

Ségra dneska byla v práci,ale bylo vidět,že trpí jak pes..strašně jí to bolelo..myslím,že zítra už nepřijde..😂 Teď mi posílala ségra fotku,jak to vypadá a je to fakt hnus..

Jdu do hajan,ať ráno vstanu..užít si ještě spaní s kočičákama,než odletím…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 04.07.2024, 06:48:37 xxx.xxx.198.226

Kocour má drsný odchov. Je zvyklý, že když nevyčistím, tak nevyčistím. No, co vám budu, je prostě stejné prase jako já, takže to dá 🙂 Jenže on má “záchůdek” metr na půl metru. Tak tam má nějaký prostor. No a má ho pro sebe, nepřeznačkuje to po něm nikdo jiný, tak neohrnuje nos 🙂

No vycházím z toho, že jsem denně od 5-6 do 8-9 pryč. Jestli se má něco pos… tak se to může pos… v té době, případně v době, kdy spím (dneska něco kutil v kuchyni a něco na něj spadlo, ani jsem oko neotevřela, ráno jsem zjistila, že kramařil v tašce věcí od koní na vyprání 🙂).

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 04.07.2024, 06:58:51 xxx.xxx.119.6

Já dnes měla budíček🙄. Ve čtyři ráno mi stojí obrovský chlap u otevřenýho okna a dělá hlasité PŠŠŠŠR, nejdřív jsem zůstala jako opařená, co to jako, kde se tady někdo takový vzal, proč to dělá a co chce (krom toho, že mě bude chtít sejmout). No holky, on to byl pták😮. Co to je za opeřence nevím, když jsem vylezla ven už jsem to slyšela jen z dálky. Budu muset zapátrat, nemám pocit, že bych to někdy slyšela. Rozespalá fantazie je teda kouzelník…z kytky na okně (přestěhovala jsem tam zamiokulkas, protože mám kvůli teplu permanentně v ložnici zatemníno) a jednoho ptáka udělá hororovýho maniaka😁. Venku je hezky, v noci decentně sprchlo, pofukuje vítr, procházka byla příjemná. Škoda, že se to má zase změnit, no budeme to holt muset přežít.  

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 04.07.2024, 07:36:47 xxx.xxx.85.70

Venku je tma, že by si šlověk myslel, že budou padat ho.na s háčkama. Koukala jsem na radar a prd, má se za chvíli vyjasnit. Je teda 13st, zima jak v sýrni. Kdo by si myslel, že u nás někdy tento týden popršelo, ani náhodou. Ani kapka, takže se vraťme zpátky na zem🙄 Včera bylo zataženo většinu dne, tak jsem ostříhala první z tří tisových plotů(to se nemůže za slunka, hnusně to zežoutne) Jestli nestříhám tak vařím a čumí se na Wimbledon😉 To toho moc neudělám😉 Pořád chodím kolem jednoho hnusně zarostlého záhonu, co jsem nestiha ještě vyplet a než vůbec začnu, zaroste mi zpátky ten zbytek🙄Teď ale musím ty ploty. I tak už vím, že dneska stihnu snad druhý a třetí nevím kdy, protože na víkend už hlásí horko😕  Teda snad ho dnes zvládnu, bolí mě z t toho plotostřihu ramena jak blázen namožená, ani jsem tento týden neveslovala, jsem ráda, že se najím, jak se mi z toho klepou ruce. Letím nakrájet zeleninu k snídani, zbytek až pak někdy😉 Jooo, kočky nechtěly domů, spaly venku. 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 04.07.2024, 08:15:56 xxx.xxx.198.226

lesnizinko vemte si prosím ten déšť, co nám hlásí na víkend. Já jen doufám, že to rozžene tlaková výše nad Turowem, jak obvyklo, neb máme závody, a už takhle jsou všichni na dovolených, a když nikdo nepřijede, tak to vyhraju všechno sama, a to hrozně zamíchá pořadím! 😀

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 04.07.2024, 10:25:28 xxx.xxx.85.70

Já bych brala všechen déšť světa..jenže příroda je jaksi proti😟 Předevčírem, jak jsem jezdila pole tím elektrickým rotavátorkem jako, že okopávala, tak jsem na tom suchopáru zlomila jeden nůž, respektive se to odlomilo z příruby. Hodný soused už mi to včera zavařil 👍

Ronjo, podle popisu ptáka neurčím, spíš by to mohl být Freddy Krueger😜 To mi připomnělo, že krkavce jsem nejmíň měsíc neviděla. A to mi připomnělo, že je sezona roháčů a na naší cestě je každou chvíli jeden rozjetý, někdy samec, někdy samička😢Řekla bych, že už tak 10ks👎

Tak Nikča už nám odfrnkne…Tak si to tam Niki pořádně užij, ať máš dlouho na co vzpomínat. Zrovna včera mi mamka říkala, že mluvila se známou, má tu taky vnuka na prázdninách - z Austrálie. Má tam obě děti, tohle je dítě dcery. Neumí skoro česky, takže je to ,,zajímavé"😏 A taky říkala, že syn tu nebyl 15let 😲 Jako jo, je to dálka. Ale sousedky švagrová je taky v Austrálii a je tu dvakrát ročně. Takže v tom to asi nebude👎 Obě děti utekly až doprčic🙄 kvůli otci. Ale ten už je 20let po smrti.

Niki ani nevím, jestli jsi někdy psala, že byl brácha tu, byl? 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 04.07.2024, 11:23:06 xxx.xxx.198.226

Už zobu vlastní cuketky 🙂 A včera jsem byla zkontrolovat rajčata (jsou uvnitř slepičí voliéry, tak se mi tam moc nechtívá lozit). Obře narostla a jak je mám bez opory, tak přepadla přes hranu zvýšeného a rostla převisle, tož jsem je zmermomocnila zase do vzpřímena a různě jsem je vyvázala. Jen co se k tomu dostanu (musím př. týden), tak si natáhnu nějaké lepší lano nad nimi mezi sloupy a vyvážu je k tomu lanu. No a možná budu muset holkám před odjezdem na dovo zmenšit výběh o tu enklávu u zvýšených, a nějak pořešit, aby byly stále kryté pletivem (tuším ještě někde kousek pletiva budu mít zababušený, a nebo holt do nového investuji, beztak ho budem potřebovat i kvůli zvýšené aktivitě těch hnusných srnek) - protože potřebuji, aby mi to holky sem tam došly zalít, a holky se mi plížit pod sítí ve voliéře nebudou… to mě teď tak napadlo mezi řečí. Abych nepřišla a rajský nebyly suchý… Teď jak byly ty buřiny, tak to vypadá, že rajský jsou celý veselý, ačkoli jsem tam asi týden nepáchla to zalít (ani si prohlídnout…), tak jsou napitý dost. Tak jsem včera jen přicmrndla. No a v těchhle voliérových zvýšených záhonech podél jižní strany buňky mám právě taky dvě rostliny melounů, a tam je plůdek, který už je větší, než ten maličký, co jsem fotila dříve, který pochopitelně jak jsem prorokovala zčernal. Nevím, proč to černá, asi má kytka málo živin nebo slunce nebo co, ale tenhle voliérový už je větší, tak uvidíme, co předvede 🙂 Melouny nechám padat ze zvýšeného na zem, a měla jsem starost, aby ty rostliny nezachutnaly slípkám, ale jestli budu tu uličku u zvýšeného hradit protislepičím hrazením, tak to nemusím řešit, to budou v pohodě 🙂

Kilian
Kilian (1407 příspěvků) 04.07.2024, 12:07:06 xxx:xxx.e607:5d5e
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 03.07.2024, 23:35:42

….chtělo by to vyčištění na chirurgii, antibiotika, popřípadě přenocování proti tetanu a možná i mastné krytí, to ale posoudí na té chirurgii….

kometa
kometa (5566 příspěvků) 04.07.2024, 12:46:05 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 04.07.2024, 06:58:51

dělá hlasité PŠŠŠŠR

Straka? Těch je dost a umí být hodně hlučné.

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 04.07.2024, 14:30:00 xxx:xxx.c96e:35f3
Kilian:

….chtělo by to vyčištění na chirurgii, antibiotika, popřípadě přenocování proti tetanu a možná i mastné krytí, to ale posoudí na té chirurgii….


Niki asi necetla.. Taky bych se priklanela, aby to viděl doktor.. Je to fakt skarede. A zasklila jsem, kam jedou, jestli jen u nas, nebo ven.. Bude to hnisat…. 

Canka
Canka (383 příspěvků) 04.07.2024, 16:56:33 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Neeee moje mladší ségra nikdy nikam nejezdí,je takový introvertní typ a nikam jezdit nechce..živel z rodiny jsem jen já😂Jedu s kamarádkou..mou poslední bezdětnou kamarádkou,se kterou cestuju..jedeme spolu i na letní dovolenou k moři,ale to s náma jede ještě moje starší ségra..jako loni🙃 Té mladší ségře to šíleně hnisá,ale odmítá jít k doktorovi a tu ránu nechat dýchat..má to furt závázaný a já jí řekla,že jí takhle ta noha snad upadne😠A mamka jí v tom ještě podporuje..

Rychle dobaluju,poflákám doma a metelím na zahradu ke zvířátkům..v 7 hodin odjíždíme..

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 04.07.2024, 18:22:14 xxx.xxx.85.70

Hnisá snad ne, předpokládám, že to má rozmokvané. Přelít to celé betadinou a ano, mokré krytí, co se kupuje v lékárně na bércáky by bylo dobré. Pokud ne, nechat na vzduchu, ať to zaschne a zastrupuje se. Já bych teda s odřeninou k doktorovi nešla, není to malé děcko, aby s tím prudila doktory. Operovat jí to asi nebudou, že? A to ostatní jí může udělat mamka, neb si sama nejspíš nedosáhne. Je to jen odřenina🙄

Bodlinka
Bodlinka (1264 příspěvků) 04.07.2024, 18:58:47 xxx.xxx.84.42

no těžko říct, jestli je lepší když prší moc než když neprší vůbec. v noci na pondělí mi tak zateklo střechou kolem vyžilého oplechování že jsem se vztekla a v pondělí jsem obvolala hromadu lidí -

no a klempířovi vypadl program na víkend, takže dojede už zítra 😀

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 04.07.2024, 20:22:00 xxx.xxx.119.6
kometa:

dělá hlasité PŠŠŠŠR

Straka? Těch je dost a umí být hodně hlučné.


Možná drozd brávník, konzultovala jsem s ornitologem, zatím to tomu nadavání bylo nejpodobnější, ještě to ale doprobereme, nebyl dobrý int. signál. Je pravda, že nového (většího) drozda jsem tu zaznamenala, ale nevěděla jsem co je zač. Snad nám vyjde nějaká naučná procházka.

Žínko, o Kruegrovi, prosím, nepsat…ráda bych se nebála🤪.

Bobca
Bobca (1424 příspěvků) 04.07.2024, 20:23:53 xxx:xxx.c96e:35f3
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 04.07.2024, 18:22:14

Radus, ty mas na všechno homeopatika, ale jak čteš, nenechá to dýchat… To není otravovani doktorů, na to má právo, platí si zdravotní.. Videlas tam ten trhanec? Nebo blbě vidim? A nevíme, jestli má tetanovku.. 

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 04.07.2024, 22:24:09 xxx.xxx.85.70

To néé, na tohle by žádná homeopatika nepomohla, snad jen podpůrná od bolesti a na lepší hojení. Trhanec😲 myslíš tu černou čáru? Právě jsem přemýšlela, co to má, od čeho a zapomněla jsem se zeptat Nikči😕

Já vím, že máš nárok, ale sim tě, vy jste lítali k doktorovi s odřeným kolenem? U nás se teda nelítalo ani s děckama, takové blbiny se neřešily. Jo, takhle přes celé stehno se nikdo neodřel, to je fakt, ale některé, třeba po pádech z kola taky nebyly malé. Pamatuju si jednu přes půl lýtka, ale vůbec si nepamatuju, co jsem dělala. Předpokládám, že dospělý člověk si tohle umí vyčistit, pořešit. A mimochodem, tohle žádný doktor řešit nebude, to dělá zdravotní sestra. 

Ronjo, drozdy tu máme, ale ti hezky vyzpěvují, takže asi jiný druh😉 Já se v nich nevyznám, připadají mi všichni stejní. 

Buggyro, rajčátka sbírám už 14dní, cuketu jsme měli předevčírem na řízky a přežrala jsem se tak, že málem prasknula😲 Máme to moc rádi, brácha si u mamky poručil na neděli. Mamka: cuketu? Je neděle…😏 Brácha: no a? Nevadí, já mám na ni strašnou chuť, v Praze nemáme😛 Dneska jsem zapekla vepřové na plátky se slaninou, cibulí, paprikou, bramborem a zalila smetanou, majoránku…a k tomu tzaziky. Tom vždycky brblá, že nic zapečené nemá rád a teďka že: kde je zbytek toho jídla, já si jdu a tu to není?!? V ledničce. A co je v tom hrnci? Namočené fazole na zítra. Aha, tak ty budeš mít fazole a já dojím to dnešní, jo?😉

Dneska jsem dostříhala oba dva ty živé ploty, jela jsem ranní a ,,noční"😉 První jsem stříhala od půl jedenácté do jedné a ten druhý od 18 do 21h. Uvědomila jsem si, že oba mají vlastně takřka jen jednu stranu a vrch, protože ze zadních stran je výsadba, takže tam je to jen omezeně. O to hůř se tam leze, takže vlastně nevím, co je lepší🙄 každopádně jsem vymyslela, že to nebudu uklízet, jen stříhat a snad to ruce vydrží, uklidit to můžu až zítra (všechno omést, povyhrabovat z kytek, pozametat z chodníku, naložit a vyvézt na kompost) Ruce to vydržely jen taktak, posledních asi 5m už jsem myslela, že ten plotostřih neudržím. Bolí mě na nich snad každý kousek, mám nateklý ukazováček, o ztuhlých ramenech ani nemluvím. Nechci to vidět zítra🙄 Přišly mi na veslování ty polstované kraťasy, no kdy něco budu schopná udržet v ruce nevím🙄

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 04.07.2024, 22:30:07 xxx.xxx.85.70
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 04.07.2024, 18:58:47

Bodlinko, něco podobného jsme řešili před pár lety, praskl plech ve střešním žlabu, pod břidlicí, takže nebylo nic vidět, ale do obýváku zatékalo. Až třetí klempíř na problém přišel🙄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.