Aktuálně: 4 052 inzerátů199 725 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 29.06.2024, 22:16:36 xxx.xxx.84.249

ponožky? ty nosím akorát do zimních bot a do turistických na větší procházku s norou. jinak doma zcela bez, na drůbežárnách mimo haly kolikrát taky zcela bez, myslím si, že tím některé lidi přivádím k šílenství, ale pokud prostě není deset stupňů a míň je to zbytečné. letos bylo brzo jaro, takže jsem sandálky vytáhla záhy a do těch ponožky fakt nenosím. maximálně do pantoflí na líhni ale to spíš jako ochrana proti hovnu.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 30.06.2024, 07:15:12 xxx.xxx.119.6

Tak já brblám už tak od 17 stupňů, teda to je hlavně kvůli psovi, ale taky budu otrávená tak do listopadu. Zpětně nechápu, jak jsme zvládli rekonstrukci😁, vůbec si nevzpomínám, ale evidentně jo, no. No a s prosincem budu šťastná, jen budu nadávat na bláto🤣. Fakt teplomilce obdivuju, neb v zimě si vezmu vrstvu navíc, ale co si mám svlíknout v létě, to netuším🙈. Ale on to člověk zvládne, jako to zvládnul loni, předloni... já si udělám svůj lavorovej mix - rozmixuju si trochu máty, trochu netřesku (nemám aloe), osvěžím si nohy - to mám místo bazénu. Horší je, že nesnesu nic na hlavě, z kšiltovek mě bolí hlava a zatím jsem nesehnala slamák, který by seděl, abych byla spokojená, hodně vlasů, klouže to…prostě brblám, brblám, brblám.

A žehlit v horku to fakt může jen milovník tepla😉.

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 30.06.2024, 07:32:43 xxx:xxx.2737:40dd

Ponožky celoročně musím mít na noc.. Ty hebounke teplé.. A poslední asi týden jsem je vyměnila za tenké bez gumicek.. I tady celý den uvnitř musím mít ponožky, takové ty nízké 😇až v létě ven chodím naboso v sandálkach.. Zdenka je taky ten pravý opak.. Po bosky chodí i doma po plovoucce, a to měla do nedávna dlažbu,.. Snad ještě říjnu neobouva ponožky.. 

Jinak vcera mezi poklidem jsem shledla asi 6 dílů Vraždy v kruhu.. Má tu v obýváku chládek.. Venku bylo nedychatelno.. Dnes něco přijde, je zamračeno. Už jsem zchladla z poklidu, tak půjdu obejít truhliky.. Letos jen 19🥰

Saga
Saga (511 příspěvků) 30.06.2024, 09:12:24 xxx.xxx.245.41

Tak holky hlásím u nás první tropická noc, spala jsem jak batole😄! Já tohle období absolutně zbožňuju, měla jsem se narodit někde v Africe. Ale Ronjo s pokrývkou hlavy to mám úplně stejně! Jsem sice milovnice ponožek jako Bobča, ale na hlavě nesnesu nic! Jak v létě, tak v zimě. Akorátže v zimě mi kebule mrzne, což mi vadí, tak nosím aspoň čelenku, což je tak jediné, co snesu, v létě nenosím nic! Mám světlé vlasy, tak aspoň v létě ušetřím za kadeřníka, sluníčko mě odbarví samo a v obličeji mám pihy. Léto je nej☀️! A ne, už vás tady nebudu štvát z hicem, aby někoho nekleplo pak🤪!

Saga
Saga (511 příspěvků) 30.06.2024, 09:15:17 xxx.xxx.245.41

Holky a vlastně ještě takový dotaz, vy co jste otužilé a chodíte hodně bosky - vám nevadí, ehm, špinavé nohy? Mě totiž hrozně, když chodím bosa, mám pocit, že si pořád musím mýt nohy, zvlášť když jdu z venku domů. Prostě lehnout si na gauč se špinavýma nohama se mi silně ekluje, tak možná proto ty fusky nosím furt a všade.

hmn
hmn (1174 příspěvků) 30.06.2024, 09:37:33 xxx.xxx.37.128

eklovat se špinavých nohou na gauči, který sdílme s psicí (mimochodem vášnivou zahradnicí) a kočkami, by bylo poněkud a zcela zbytečné……😄😎

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 30.06.2024, 09:59:36 xxx.xxx.119.6

Zrovna včera se pes luxusně vyválel v mrtvý myši, pak se mnou spal v posteli😁, ale jak si vlastně ošplouchávám nohy v těch lavorech a kýblech, dyť já je mám vlastně čistý…až na tu špinavou vodu🤣.

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 30.06.2024, 10:00:57 xxx.xxx.189.104
hmn:

eklovat se špinavých nohou na gauči, který sdílme s psicí (mimochodem vášnivou zahradnicí) a kočkami, by bylo poněkud a zcela zbytečné……😄😎


No neke…tak malá pořád zahradničí?? Jestli je tak šikovná jako Ginuška, která klíďo přitáhla do obýváku růžový keřík i s kořenovým balem a nebo ju komplít všechny zasazené hlízy jiřin…samo domo byly předtím řádně zalité…tak to by se člověk musel zbláznit…do toho, když vyhrabe na zahradě pár pastí na Popelku, tak ten píseček, zemina v baráku a samo domo i na gauči je.

Takže mám to stejně…navíc, když to počasí dovolí, tak chodím po dvoře a zahradě bosky a kdybych si měla mýt nohy pokaždý, když si udělám pauzičku na gauči….no a do toho dva psy, co si nutně musí udělat pauzičku se mnou…

Prostě lehnout si na gauč se špinavýma nohama se mi silně ekluje

Mě ne…stejně mám všude na gaučích přehozy, v případě, že venku není úplně sucho, tak i v několika vrstvách…a co všechno za bordelíček tam pesani natahají, tak nějaká moje špinavá noha je asi to nejmenší….bóže, od toho tam ty přehozy jsou, stáhne se to, pračka to vypere a máme zase čisto a voňavo. Teda vůbec si neumím představit, že bych s těmi dvěma medvědy měla sedačku nezakrytou nějakou tou dekou.

PS: a jak furt peru ty přehozy, tak to má ještě bonusovku, že mi od nich voní i pesani, takže takový 2v1. Samá pozitiva a sociální výhody.

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 30.06.2024, 10:02:27 xxx:xxx.2737:40dd

Jó, a vyhoda nošení ponožek imrvere, zaručuje pěkné paty🤗.. Bosky venku nechodím, doma mám pantofle.. Až tady semtam probehnu z chodby do verandy k venkovním kroskam, a to pak ponozky trpí.. Jinak před obyvakem se vyzouvam, bo je tu koberec.. 

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 30.06.2024, 10:32:03 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 30.06.2024, 10:02:27

Tak o ty paty se nebudu přít.

Já mám koberce úplně všude, mimo vstupní chodbičky, tam je dlažba, kterou nechávám jen kvůlivá psům, aby se měli kde chladit.

V obýváku mám na koberci poházené ještě tkané koberce, které jdou taky hodit do pračky….

Prostě všechno je co nejvíc uzpůsobené tomu, že s námi bydlí dva velcí chlupáči. Pokud bych doma chtěla mít načančáno, tak by psi nesměli chodit do obýváku a tak raději načančáno mít nebudu a budeme se u televize na gauči válet celá rodina tzn. včetně psů. Dokonce to došlo tak daleko, že v obýváku mám dvě rohové sedačky a z toho jedna je permanentně rozložená na lůžkovou úpravu, aby jsme se tam všichni pohodlně ležmo vešli.

Návštěvy k nám stejně nechodí, to spíš vyrazíme někam s kamarády na kafe posedět, poklábosit, tak je mi to buřt a i kdyby chodily, tak komu se to nelíbí, ať k nám neleze.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 30.06.2024, 10:51:56 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 30.06.2024, 10:02:27

No paty to je taky fakt. Ono kdyz člověk běhá bosky, tak je na jednu stranu ta zhrublost výhoda, že mu nevadí každej kamínek, ale jasně, pak si chce vzít šatečky, sandálky😁. No minulej týden jsem vlítla do Dmka pro nějaký věci + plus právě něco na nožky. A jak to bylo přeházený a už mě tlačil čas, prostě jsem jeden popadla, u pokladny koukám Balea - protáčím oči, ale vracet jsem se nechtěla. No stálo to asi 30 a teda už po prvním máznutí jsem ráno koukala, jak byly chodidla jemný. Takže příště nebudu ohrnovat nos a půjdu rovnou po ní. 

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 30.06.2024, 11:14:48 xxx.xxx.90.48

Ha, ha dobré téma, akorát pro nás čuníky😛 Ale začnu tou tropickou nocí…když jsem otevřela dveře do ložnice myslela jsem, že umřu, že tohle prostě nejde dát. A to jsem preventivně zavřela okno, protože na terase se rozpaluje guma, kterou je pokrytá. Pořád se řeší, jestli se tam dá umělá tráva, aby to ochránilo tu gumu a nebo kolektory. Původně to měla být zelená terasa. Ale praží tam půl dne slunko, v létě se tam stejně nedá vlézt, takže zbytečnost. Takže jsem vlezla do ložnice, otevřela balkonovky dokořán, což vzhledem k té terase nijak nepomohlo. Odvedle jsem si vzala velkou kancelářskou vrtuli na stojanu, co se ještě i natáčí, nainstalovala ji vedle postele, aby na mě hezky fučela a usnula jsem snad do pěti minut, jak jsem z toho fučení byla nadšená. To, že fučí jen ten teplý vzduch už jsem neřešila hlavně, že se hýbal😜 Ráno se probudím, sice 25st ale zataženo! A vichr! Jak já byla nadšená, i to cvičení bylo s radostí. Jen jsem se teda modlila, aby slunko nevyšlo, než udělám okruh. Trochu se dralo, ale pořád bylo zastřené. Teď je 28st a svítí, ale taky trochu přes pošmourané nebe(jinak by bylo 33) Dnes ven stejně půjdu maximálně nakopat brambory k obědu. Když si dám do zahrady ponožky, do večera je mám tak od hlíny, kterou si u kopání apod. nafrncám do bot, že je to blééé. Takže si dám ,,crocsy" od ťonga a když jdu domů, cestou omáchám nohy v jezeře, vysypu z bot hlínu, vypláchnu je taky a nohy jdu rovnou pořádně umýt do sprcháče (teda většinou celá se osprchovat teď, v tomto počasí) do bazénové místnosti, kde jsem i koupávala psy. Příštěéé…se ten sprcháč musí udělat v mé pracovně! Vlezlo tam jen WC, co slouží jako výlevka a příležitostné WC. Pravda…máme malý barák😏 Pokud se jdu jen domů napít, dát jídlo kočkám atd, nohy si nemyju, jenže pak si vzpomenu, že jsem se chtěla na něco kouknout a NETu, takže sednu na gauč, jak prase, ale na gauči mám deku tam, kde mám to své ,,lehátko", takže případný binec, co ze mě opadá, jde na deku. Přijde Viktík a lehne si vedle na sedačku. Odejde a zůstane po něm na gauči ,,druhá kočka". Když ležím na gauči, přímo přede mnou jsou ty tři schodky do jídelny, obývák je oproti zbytku domu snížený. Schodky jsou oblíbené místo, kde dělají kočky binec, nahání a rvou se, takže jsou na nich neustále chuchvalce a ty pěkně vidím i na té podlaze v jídelně, kterou mám ze sedačky rovno očima.  

Netrpím na praskání pat, ale když jsem si teď musela dát na slávu sandálky, drhla jsem špínu zažranou na chodidlech hodinu🙄 Udělat s tím dámu je problém a o rukou ani nemluvím. A to bez rukavic rozhodně nepracuju, ale nepomůže to. 

Anonymní (neregistrovaný) 30.06.2024, 11:42:52 xxx.xxx.123.209
Bobca:

Jó, a vyhoda nošení ponožek imrvere, zaručuje pěkné paty🤗.. Bosky venku nechodím, doma mám pantofle.. Až tady semtam probehnu z chodby do verandy k venkovním kroskam, a to pak ponozky trpí.. Jinak před obyvakem se vyzouvam, bo je tu koberec.. 


Paty jak Kraví kopyta mají něco do sebe

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 30.06.2024, 11:52:15 xxx.xxx.32.134
Ronja s motejlem:

Fikovnice,  já teda k ukončení prac. poměru dostala lejstro, co budu vracet a do kdy - poslední den, pak taky vše, co jsem vracela, obě strany podepsaly. Věřím/doufám, že je to tak, jak psala Buggyra.  


Holky, ale já neodcházím. Vy tady máte nějaké info, oni tam (UNI) ne. Je to trochu složité a nechci to veřejně psát. Ronjo, kdybyste chtěla, klidně Vám to napíšu v SZ…ale nejste zde zaregistrována.

A jinak všem vám děkuji za podporu. 💐 Myslím, že teď ji budu hodně potřebovat. Ono se udály další velmi nepěkné věci…a to píšu mírně. Trochu se bojím, zda nejdu od čerta k ďáblovi. 😟

Saga
Saga (511 příspěvků) 30.06.2024, 11:54:59 xxx.xxx.245.41

Vy jste husťačky😄. Já ty ponožky samozřejmě převlékám, na ven mám jiný a na doma mám taky jiný a do práce mám taky jiný, prostě kilometry ponožek všude, tže na gauč jedině v čistých👍. Chlupatce doma žádné nemáme, domů může jen kocour a ten má přísně vymezeno kam, a něco jako válet se v posteli má přísně zakázáno. Dveře do ložnice jsou stejně zavřené, tže nemá šanci. Tže když to shrnu, my s Bobčou jsme prostě ponožkové mimoňky a tak to nejspíš zůstane😄. A nožky mám jako princezna, tak aspoň k něčemu jsou ty fusekle dobré😄!

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 30.06.2024, 12:10:01 xxx.xxx.84.249

nožky je potřeba občas naložit do lavoru, odrbat pemzou, taky natírám urea carem jako všechno kromě obličeje na který mám jiný hydratační mazadla a dobrý. ponožky prostě nosím max v zimě, kdy se to na boso fakt nedá. tzn. bavíme se o teplotách kolem nuly a méně.

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 30.06.2024, 13:11:18 xxx.xxx.189.104

Jako já pokud nemusím, tak bez ponožek…ale před časem mě to vytrestalo, protože jsme chodili cestou necestou, bahnem nebahnem, loužemi a jak se mi boty namočily a byly mokrý a zabahněný,  tak jsem pak teda měla odřenou patu.

Ale zase naopak, když si vezmu se psy ven “psí sukni a nebo kraťasy”, tak nosím dost vysoké podkolenky, abych neměla holý nohy…je mi to takový nepříjemný courat se po louce s vyšší trávou, kde se můžou vyskytovat klíšťáci…a ty podkolenky si ještě stříknu repelentem. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.