Aktuálně: 4 052 inzerátů199 720 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 28.06.2024, 11:05:13 xxx.xxx.90.48

U nás se neochladilo, jen vedro a vedro👎 (takhle budu brblat celé léto…se připravte😛) Vstanu - horko, sejdu dolů a nějaký dement zase něco pálí, takže jak jsou dole na noc ventilačky, aby se ochadilo, tak má vyuzený celý barák😈 Na teploměru 22st a ještě zadýmeno všude kolem👎 Teď je 27 a dle předpovědi bude jen hůř😟 Večer to bylo super škoda, že není bez toho slunka delší. Ostříhala jsem ty dvě tisové obr koule a trochu pokrátila vistárii ve vchodu - už se tam nedalo pořádně projít😏 Vchod jsem ještě pozametala, kolem koulí se ohodlávám teď, no na to slunko se mi nechce👎 Jasně jdu, než to bude ještě horší, musela jsem čekat dát tablety Viktínovi. Kočky jsou na tom stejně, neví kam se vrazit, venku je hnus, no tu o nic lepší🙄

Ronjo, u nás by vám brambory neuhnily, ani kdyby jste té trávy dala tunu😜 Po předevčírem bouřce, je konečně mokro i v nich🙄

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 28.06.2024, 11:19:51 xxx.xxx.198.226

Já se včera uvolila, že pomůžu máti sekat a odvézt trávu. Šla jsem hrabat, jak jsem zvyklá, no a ona mi dala sekačku, ať sekám, že to shrabe a naloží, tak dobře, když jsem posekala, dosekala jsem ještě cestu, kterou mi před pár týdny zadala vyčistit od větví a kamenů a mezitím samozřejmě zase větve a kameny naskákaly zpět, jak to hodní lidé “uklízejí” z kolejí, aby o to nezakopávali. Tak jsem to přelítla se zdviženým bubnem jen tak abych pomlátila ty nejvyšší maliny a výmladky od náletů. No a protože sekačka furt jela, tak jsem zajela na louku posekat další zelené v místech, kam nezajede traktor, stejně by se to muselo posekat. A máti mezitím nakládala na káru. Měly jsme hotovo nastejno a dostala jsem vynadáno, že jsem neměla tu louku sekat, protože to nepotřebovala, že potřebovala pomoct nakládat trávu. Tak jsem za špatnou, že jsem jí nepomohla, s čím ona chtěla, a chudák se nadřela. No, měla se držet sekačky. Já to sekání nesnáším, nesnáším teda i hrabání a podobné ptákoviny, ale tím jí aspoň pomůžu, jí procházení se za sekačkou nevadí, mně to přijde jako ztracený čas, já bych to měla pohrabané za půlku času, zatímco ona tam s hráběmi ohýbala hřbet další hodinu. Kdyby si to v klidu odchodila za sekačkou (jak ona říká “bez práce”) a nechala mě hrabat, tak jak by jela uklidit sekačku a než by přijela s károu, měla bych to na kupách, a krásně bychom to naložily spolu. Takhle jsem tu snazší a otravnější práci dělala já, no to mám radost, a ještě jsem dostala vyčteno a nepoděkováno. Meh.

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 28.06.2024, 15:26:09 xxx.xxx.90.48

Koukám, že jsme si dneska vybraly samé veskrze ,,příjemné"🙄činnosti. Já jedu do zásilkovny, tak se zastavím u mamky hodit Mandy na uvaření králičí kosti, které už mi tři dny smrdí v lednici😎 Mamku jsem potkala u Pekárny, jak jede teprve na kole ze hřbitova. Hlavně, že mi tvrdila, že teď tam tak k poledni už nejezdí. Jenže prý zaspala, tak nestíhala. A hned: jedeš na ty meruňky? Ne, však jsi říkala, že je vítr omlátil, tak až někdy, až dozrajou další. Už dozrály, ráno jsem jich rozpláclých nasbírala zase kýbl, musíme dát žebřík a obrat to. Brácha má žebřík 11m, meruňka cca 15m. Klepala jsem se na předposlední šprušli a doufala, že se žebřík nesloží, jak se nám to právě kdysi stalo u třešně - to je hrozný patent🙄 Mamka ho držela, ať nesletí do stran. Povedlo se nám obrat ten velký kbelík od fasádních barev, cca 20litrový. Šla to zavařit, konečně snad budu mít na buchty i já (už jsem neměla tři roky, co nebyly, nebo si je obrala teta) Onehdá na hotelu jsem si vzala meruňku k snídani a to byl teda hnus, kdybych zavřela oči nemám šanci poznat, že jím meruňku. Tahle po dědovi, má meruňky naprosto skvostné chuti, bohužel, každý rok odejde jedna větev, už má jen dvě velké😢 Taky má asi 60let, byla tam odjakživa, když jsem se narodila, už byla velká, je na fotkách. Málem jsem se tam upekla. Jedu konečně domů zbrocená potem a u mlýna, cca 500m od nás šlape paní, cca 70let, s velkou krabicí ze zásilkovny, sotva se vleče. Neznala jsem ji. Stálo tam auto, myslela jsem, že čeká na ni. Zastavila jsem za zatáčkou a čekala, jestli vyjde. Vyšla. Tak jsem na ni počkala. ,,Dobrý den, kam vy s tou krabicí šlapete?" Vedle do vsi(to je cca 2km ještě, kilometr už ušla ze zásilkovny) ,,Já vás hodím, pojďte nasedněte" Ježíš, to ste hodná, trochu jsem to s tou krabicí v tom horku podcenila… Vystupuje pak u sámošky:  a jak se vám odvděčím? ,,Nijak, stačí když si řeknete, že jsem udělala dobrý skutek, třeba se mi to někdy vrátí"😉

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 28.06.2024, 15:37:06 xxx:xxx.a426:543f

Píšu, píšu.. Spadla mi na displej kozenka, a bylo po psaní 🤭zmizlo to😲včera bouřka, malem plavaly slipecky po dvoře.. Jak bude hezky, vyfotím. Sedím, odpocivam, levou nohou musím ale cvicit.. Natahovat lytko a stehno.. Je to kontraproduktivní.. Pěkně mi v tom koleni píchá.. pravou leduju.. Pod kolenem zespod mam bouli.. 

eva (neregistrovaný) 28.06.2024, 16:28:43 xxx.xxx.162.187
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 28.06.2024, 15:26:09

Nespletla jste se? Víte kolik je to 15 m? To je tak zhruba 4.-5. patro paneláku….

eva (neregistrovaný) 28.06.2024, 16:32:41 xxx.xxx.162.187

Jinak jak se tady tuhle psalo o “krádeži” lusků z pole…běžně jsme chodily jako děti na pole si natrhat lusky, ale jednou, už v dospělosti se nám to nevyplatilo…pole bylo nejspíš něčím postříkané a my s kamarádkou jsme po konzumaci lusků měly nateklé rty jak černošky🙂…od té doby lusky nekradu🙂

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 28.06.2024, 17:56:46 xxx.xxx.90.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele eva z 28.06.2024, 16:28:43

Omlouvám se, ano spletla. Původně jsem psala 7m, pak jsem uvažovala, že tolik mít nemůže a opravila to na 5. Kde sem tam vzala tu jedničku nevím, pořád se tu uklikávám🙄

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 28.06.2024, 18:00:12 xxx.xxx.90.48

Ha, ha asi jako Bobča😛 Já si to teda neuklikávám kozama, ale tím dotykovým kurzorem🙄Bobi, bouli pod kolenem měla mamka asi rok, když spadla s kaprem z kola😏 Ono se to i nějak jmenuje, ale nevzpomenu si. Pak to nějak zmiznulo, samo. 

Canka
Canka (383 příspěvků) 28.06.2024, 22:30:53 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Konečně víkend!!!Jak já jsem ráda😀A pak už jen 4 pracovní dny a dovolená!!!Hurááá!Co mi ale nedošlo je,že nemáme rezervované parkování u letiště🙄Takže k tomu jdu teď sednouta jdu hledat,kam to auto prdneme…  

Včera jsem si byla pro čivavku a budu jí mít až do úterý..to je snad nejdýl od doby,co jsme od sebe s bývalým,kdy mi jí takhle dá…a je to teda doma opravdu,ale opravdu veselé..3 kočice a pejsek..zítra se budu muset pustit do úklidu doma…vůbec se mi do toho v tom vedru nechce…je to na umření..a to mi mají teď o víkend dovézt to seno..představa toho uklízení balíků v 30°C vedru je mooooc lákavá😂Ale je to pro mě to nejdůležitější,mít seno doma pod střechou..a taky bych chtěla s čivavkou někam k vodě..letos jsem ještě vůbec u vody nebyla…  

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 29.06.2024, 09:44:49 xxx:xxx.471:4df4

Právě, mám dilema, jestli tou pravou bolavou, mám cvičit, nebo šetřit, abych vubec pak odjela, podle té levé, jak to probíhalo před operací.. Tou operovanou cvicim, protahuju lytko a stehno.. Ráno mě v tom koleni pichlo, že se mi málem podlomilo.. Jinak dnes už jadran… 

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 29.06.2024, 11:45:11 xxx.xxx.90.48

Jadran ať zůstane v Chorvatsku prosím…tu je 30.8st🙄 Ráno jsem na okruhu málem zdechnula nevím, jak dál, tohle nezvládnu. Šla bych dřív, ale vzbudit Toma o dvě hodiny mě zabije😎 Asi si celou kosmetiku budu muset přestěhovat do své koupelny😏 Záhada sedraného zadku vyřešena🙄 Vím, nepsala jsem. Měla jsem před pár týdny takový jako strup na zadku, od kostrče mezi půlky, přes 5cm se to táhnulo, taková čára. Myslela jsem, že jsem si na něco dřepnula, zavadila o nějakou haluz v zápalu boje s květenou. Většinou ani nevím a úrazy objevím až ve sprše. No muž se nad tím neustále pozastavoval, strašilo mu to v hlavě😉 Po pár dní pauze jsem veslovala a vlezu do sprchy. Jako by mi po zadku někdo přejel žiletkou, když jsem si tam pustila vodu. Zjistila jsem, že to je spálenina od toho sedátka! Ani moc nevím jak a proč, ale prostě je. Včera jsem si vzala místo šortek plavkový spodek a vrazila si mezi půlky papírový kapesník, vložku nemám. Moc to nepomohlo, dneska ráno jsem to pořádně na obchlůce cítila👎 Asi si budu muset(kolo nemaje😜) pořídit ty vypolstrované cyklistické kraťasy!

Niki, včera jsem sledovala na zahájení karlovarského festivalu nějaké studentky ve stanovém městečku a říkala si, když nepíšeš, jestli ty tam taky náhodou nejsi😉 Jo, jo, radši se běž koupat, nebo se taky upečeš…u toho sena určitě🙄 Nepřeválcujte čivinku!

Saga
Saga (511 příspěvků) 29.06.2024, 18:07:35 xxx.xxx.245.41

Tak zatímco Bodlinka má válecí sobotu, mmch, taky jsem tenhle nápad měla, ne že ne, ale nakonec jsem to vzala hned od rána pěkně z gruntu. Ráno jsem byla objednaná ke kadeřnici na letní sestřih, pak jsem zašla do Penny na nějaký menší nákup a když jsem přijela domu, tak mě to tak nějak chytlo a zabila jsem 2 poslední králíky a 2 poslední slepice! Už jsem něco polikvidovala minulý týden, ale tyhle dvě dvojice tu furt strašily. Slepice už dávno nenesly a ke králíkům už mě nebavilo chodit, měla jsem je jen na dokrm, váhu už měli, tak co se s tím mazat! Tak pěkně šli všichni naráz. Tže máme plný mrazák a prázdný kurník a králíkárnu. Králíkárnu už nenaplním, kurník ano, 13.7. jedu pro čtyři kuřičky, tže vajca zase budou. Moje drahá tříčtvrtka posekla křoviňákem kolem celého baráku a pod páskou u kobyl. Holky koňské jsme teď byli poprvé letos vykoupat v řece. Řádily jak černá ruka🐎! Já jsem se vykoupala s nima, horko mi nevadí, ale bylo to příjemné osvěžení. Pak jsme jim ještě nasekli večerní krmení, odložili je do výběhu a nyní se teda jako taky budeme válet, možná, snad….😛 Prostě prima akční sobota😄! Miluju léto☀️!

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 29.06.2024, 19:43:53 xxx.xxx.90.48

Bodlinka👍 měli jsme to podobně😛

Sago, dělá se mi mdlo jen z toho výčtu činností a hlavně z té představy v tom horku. Pro mě bylo peklo ranní obchůzka, popadala jsem dech cca dvě hodiny po ještě. Pak už jsem nevytáhnula paty z baráku, utrpení bylo i přejít do auta, klimatizovaného, když jsme jeli ke tchánům na oběd. Slunko už konečně zalézá za obzor tak je šance, že zaleju skleník a vynesu zbytky na kompost. Měla bych si pořídit novou čelovku, protože to vypadá, že letos v létě budou jen noční směny😜

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 29.06.2024, 20:10:49 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 29.06.2024, 18:07:35

Pupíci už šli do nebíčka? Teda do mrazáku?😁 

No jste borci, že to zvládáte i v horku. My dnes měli plány, ale zdraví nám do toho hodilo vidle, ale už je dobře, tak možná něco zítra…ale ve stínu😁. Já jsem krutej nemilovník vedra, za mě léto jo, sluníčko jo, ale na sluníčku max 22 a to opravdu maximum, no nevychází mi to, nevychází🤣.

Saga
Saga (511 příspěvků) 29.06.2024, 21:05:20 xxx.xxx.245.41

Jj, králíci mrazáci doznali svého jména😄! A u slepic jsme vlastně čekali až zbytečně dlouho, nenesla by už ani jedna, vevnitř už byly silně v nepořádku, holt ty hybridky už prostě prdlajs vydrží no…

Mě horko nevadí vůbec, já jsem vyloženě letní typ, diskomfort pociťuji až tak kolem 40°C, do této teploty jedu standardní režim, pak už se potím a funím jako všichni. Však když jsme se chystali do té řeky, tak mi došlo, že mám ještě na nohách ponožky a že bych je měla asi sundat😄! Počkejte v prosinci, to budu nerudná, prudná a depresivní…a zmrzlá v pěti vaťákách😄!

P.S. právě jsem dožehlila dvě pračky prádla, tak se to válení upe nekonalo, ale jsem si u té telky připadala tak nevyužitá😄 

Canka
Canka (383 příspěvků) 29.06.2024, 21:26:21 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Teda u nás vedro na chcípnutí..dneska 32°C…naštěstí mi volal.ten dodavatel sena,že nestíhá,a že mi teda seno přiveze až po tý mojí dovče…jako jedině dobře,já si nedovedla představit,že v tom dnešním vedru ty balíky budu uklízet…takže jsme s kobčou šli na koupačku do rybníka…a i když to není daleko a šli jsme jen v kroku,tak byla chuděrka celá rozpálená,jak je černá..vlítla do toho rybníka jak střela😂

Pak jsem doma něco pojedla,ochladila kočičáky(v bytě je 25°C) a vzala čivavku a vyrazili jsme se koupat..co taky jiného dneska..užili jsme si to obě..pak jsme jeli na zmrzku a k mamce na večeři..

Když jsem šla před chvíli zavírat koňuchy,ještě jsem je polila párkrát konví a všichni vypadali spokojeně..pokropila jsem toršku i slípky..je to hnus to počasí..už aby se ochladilo..

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 29.06.2024, 21:34:18 xxx.xxx.90.48

Ponožky?!?😲 Kecala bych, kdybych napsala nikdy, protože je musím mít ráno do sportovních bot, by mě brutálně odraly(odraly už dvakrát)  ale normálně jsem na sobě ponožky neměla někdy od jara, určitě minimálně dva měsíce. Nesnesu absolutně teplo na nohy, takže si je nedám ani v době, kdy už bych je normálně měla mít😉

Ronjo, dnes jsem to zrovna říkala muži. Nevím, jak to léto přežiju, musím odjet někam, kde je maximálně 25st😛 Já tady budu na horko frflat až do podzimu.

Saga
Saga (511 příspěvků) 29.06.2024, 21:38:31 xxx.xxx.245.41

Žínko, tak to je sranda, já byla dneska prvně bosky😄, zlatý český ponožky v sandálech, to je moje😄, tedy po doma, do města nosím tenisky, co kdyby mi umrzly nohy že jo? Však štyrý už zmrzli😄. Je to pěkné, jak to máme každý jinak!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.