Aktuálně: 4 052 inzerátů199 718 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 27.06.2024, 08:16:25 xxx.xxx.198.226

Nějaké plodiny. Cuketky už jsou lehýnce větší, melounek zase vypadá, že se scvrkne a zčerná. Ačokča je celkem veselá a zespoda se k ní navíjí ještě druhá, tak snad z toho  něco bude. Zvýšené záhony z jižní strany buňky jsou bujaré, tam jsou též melouny, ty se hodně větví, a rajčata kvetou, zatím ještě nejsou utvořené plody. Papriky toho moc nedělají, ale okurky se rozjely do dálky a kvetou také. Na konec fotka, jak to u buňky vypadalo loni, aby byl vidět ten pokrok.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 27.06.2024, 08:58:46 xxx.xxx.20.192

Raduš,to pravé koleno mi opichoval už kdysi před 5 lety…Bylo lepší,jak to levé..Bolí to čím dál hůř,stejně začínalo i to levé..Včera jsem odešla málem s brekem(volala jsem,jestli mě veme-hlavně zkrz to bolavé,že mě bv něm píchá a brnělo mi lýtko)a s tím,že se svezu i s tím pravým..Dostala jsem hned vynadáno,že o pravém nechce ani slyšet,že nejsem objednaná,a proč jsem teda přišla..s brněním mám jít na neurologii.Nebo na urgent..Odzbrojil mě..Chabě jsem se bránila,že bych se objednala,ale k nim se nedá dovolat,a když jsem se před 14 dny osobně přišla objednat,byla dovolená,i když měli na netu “ordinujeme”.Je tu každou středu od 15,30.19,00..a že mám chodit na rehabky,a když jsem mu řekla,že jsem byla 2x… je to na román..Prostě jsem se namazala na noc aulinem,zavázala,zrušila jsem věci na šití,nepovezu ani mašinu..Koleno bude bolet i z cesty..budu se šetřit..Dost toho,že budu nachozená po baráku..všude daleko..a kolem pipinek a králíků…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 27.06.2024, 09:03:28 xxx.xxx.198.226

Tak, Bobčo, vy jste vyskočila na nohy jak Jura, tak se to připomnělo, takže zase klid a nohy šetřit, musíte myslet právě zrovna na tu neoperovanou, teď byla dlouho přetěžovaná, takže pokud to jen trochu půjde, tak odpočinek a regreace 🙂 Rozhodně neuškodí!

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 27.06.2024, 09:20:56 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 27.06.2024, 08:58:46

Bobčo, to je teda zase zkušenost. Já na doktory nerada nějak nadávám, ale jak jsem psala, že měl drahý tu alergickou reakci…objednání na alergo šílený, tak jako dostal výbavu léků a kdyžtak má volat rychlou…

Jo asi ta druhá noha dostávala bohužel víc zabrat, no ono se to říká, že se to doláme jinde v člověku. Tak snad ten klid pomůže. 

Ještě jsem tu někdy psala, že s bramborama jednou všem ukážu - nejblbější sedlák - největší brambory, no tak přišlo dřív než jsem myslela, sousedům zlikvidovala pole prasata. Je mi jich líto. 

Ačokča bude dobrá, Buggyro. Tak ještě aby Vám chutnala😁. 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 27.06.2024, 09:29:52 xxx.xxx.198.226

Je, ale úplně majinkato a v normě. Jukněte na starší fotky z průběhu na O všem a o ničem, kde jsem psala, že nám to začíná v jednom rohu hypergranulovat, a že vet nasadil polštářek pod obvaz napuštěný kortikoidy pro zastavení nárůstu tkáně. Zjevně zafungovalo, protože ta hyper část už je zhojená a zatažená. Zde poslední foto je hooodně zblízka, srovnejte z fotkou předposlední, no a to, co je vlastně nahoře schované pod tou hranou toho krytí, to už je překryto novou kůží.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 27.06.2024, 10:09:29 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 27.06.2024, 09:21:59

Jo, mně taky. Návštěvy bývají při ochutnání rozpačitý, favorit to pro ně není, chápu. Nakládaná je ale vážně luxusní, to přeju, ať máte úrodu dobrou.

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 27.06.2024, 10:52:54 xxx.xxx.90.48

Buggyro, s těma fotkama nohy mě chcete zabít? 😲

Zelenina lepší👍 Ráno zataženo dusno jak v pekle. Teď dokonce mrholí, trošku se mi zdá, že  příjemněj, 23st.

Proč myslíte, že melounek zaschne, mně se zdá normální. Cuketky mám o něco větší, už jsem předevčírem utrhla jednu do těstovin. A je jich tam milion, až povyrostou všechny nevím, co s nima budu dělat😉 Sadívala jsem 3 zelené a 3 žluté. Už sadím jen po dvou, ale když zaplodí všechny naráz, je to taky moc. Okurky, papriky, rajčtata už trhám. Jo, měla jsem vyfotit tety rajčata, ale byla jsem tak rozhozená tou Salkou, že mě to ani nenapadlo. Má rajčata taky jen v kýblíkách, protože nemá na ně pozemek. Pod přesahem střechy, na dvorku, snad 30ks říkala. Jak vojáky, jedno jak druhé, normálně jak když se člověk koukne na fotky nějakého velkopěstitele. Krásné, velké, tmavě zelené silné sazenice, vijany taky jeden jak druhý😲👍 Nechápu, jak to dokáže?!?😎 Na maliny jsem pozvala sousedku, ať si obere, já už mám v mrazáku, marmeládu, buchtu teď jíme už druhou. Včera volala večer po té bouřce mamka, že meruňky už obírat nemusím, jsou na zemi🙄 Teda co bylo zralé pošvácalo a rozmlátilo se o zem, je vysoká. Ještě tam zůstaly nějaké zelené. Má tuto starou, co už skomírá, zůstala jí jen jedna velká větev. Pod ní je mladá, ale ta zmrznula. 

Ronjo, co jsem kopala skoré brambory, na to, že jsem je sadila do betonu a stejně tak je z nich dolovala(nešly tam vůbec zapíchnout rycí vidle👎) narostené byly velké, ale je tam málo nasazených v dolci. Zdá se mi, že jsem to u té odrůdy i četla. Jeden dolec byl totálně sežraný od slimáků, brambory jak ementál. Vzhledem k tomu, že i natě jsou v některých místech ožrané, budou tak nejspíš vypadat i ostatní brambory - snad ne všechny🙄 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 27.06.2024, 11:38:40 xxx.xxx.198.226

Taky mám cukety po dvou, dvě zelené, dvě žluté. Ale z té jedné (barvu nevím jakou má mít) se klube něco ne cuketového a nebo možná cuketa jinak tvarovaná, musím vyfotit. Taky se to nedrží v té růžici, ale plazí se to, přijde mi, že je to spíš dýně nějaká. Jestli jo, musím to picnout včas, ty plody, dokud je to měkké a vyplněné, nehodlám se zabývat těma tvrdýma dýněma potom. Nebo leda že je rozdám jako ceny na závodech 😀

Cukety vždycky snadno spasu, trhám je nedozrálé a dělám z nich okurkový (vlastně cuketový) salát. Ale já je klidně umím sežrat i samotné 😀

Na maliny jsem pozvaná k brigádníkovi, prý mají. Mně to pomrzlo, zbytky jsou u slepic v ohrádce (foto v tématu Medardova kápě).

U známé brambory jedou do finiše, některé už zasychají natě, tak jsme vyrývali, byly tam kousky jako pěst. Má propustnou zeminu, pozemek naklopený na čistý jih (tráva kolem políčka sežehlá na troud) a zalívá. Nakopala jsem si pro sebe, tak jsem spokojená, dneska byl vepřový guláš s bramborem, ňam ňam. Kamarádce na kriplkáře jsem dala ty malé bramborové jebky, já to nesnáším, jak je to menší než pingpongáč, tak to u mě v kuchyni nemá co dělat, kdo se s tím má mejt, případně loupat a zabývat… Kamarádka byla nadšením bez sebe, ta ty malé naopak zbožňuje, no tak je pěkné, jak se doplňujeme. 

Jahody sklízím rovnou do huby, moc jich nebylo/nebude. V mrazáku nicméně držím ještě nějaké půlkilo od loňska, to mi bude přes rok stačit, beztak ty knedlíky míchám vždycky z různých ovocí, aby to bylo pestré. No a zavařenin mám dost a dost.

biaca
biaca (697 příspěvků) 27.06.2024, 16:00:41 xxx.xxx.47.71

Mám dotaz - také máte někdy kocoura vybíravého? V posledním týdnu mě můj mladší kocour týrá svou vybíravostí. Normálně jí čerstvé kuřecí maso - je vždy k snídani a večeři, ale nyní ho nechce. Pokud zkusím tvrdou lásku, tj. že mu nechám pouze granule - tak ty často odmítne a čeká, že dostane konzervičku tuňaka nebo kapsičku s tuňakem, až se ve výsledku pozvrací pokud ne. Myslíte, že mám vydržet a donutit ho nebo ustoupit?

hmn
hmn (1174 příspěvků) 27.06.2024, 16:19:15 xxx.xxx.37.128

v tomto případě bych v prvé řadě myslela na zdravotní problém

v druhé řadě na kvalitu masa

jinak ano, je normální, když kočka změní preferece, co se týká jídla

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 27.06.2024, 16:55:39 xxx.xxx.90.48

Ač nikdy syrové maso nežral, teď ho při životě u FIPky udrželo syrové maso. Teď už mu otrnulo, je prakticky zdravý a začíná vymýšlet, že tohle dneska nechce, že chtěl vlastně jiné maso atd. No…jelikož po těžké nemoci, tak mu panička dá, co mu na očích vidí (ne, že by to někdy bylo jinak😉)

biaca
biaca (697 příspěvků) 27.06.2024, 18:01:06 xxx.xxx.47.71

Zdravotní problémy vylučuji - zaprvé bobíky má nyní ukázkové, je aktivní tj. provokuje jak paničku tak Igina. Hraje si, žere tedy pokud je tuňáková konzerva (dokonce je schopen vyhnat i druhého kocoura neboli spíše on odchází, když mu čumí do talíře.) 

Maso asi také není špatné, druhý kocour ho sežere za něj. Navíc bylo ještě ten den koupené v řeznictví. Jednoduše vybíravost a to se mi moc tolerovat nechce. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 28.06.2024, 08:30:03 xxx.xxx.119.6

Vedroooó, přivezli nám materiál na terasu, brzoráno, takže se to ještě stihlo uklidit než se udělal hic. Jé, my měli včera s psíkem krásnou večerní, já byla tak ráda, že se trochu ochladilo, že měl chuť ťapat. Trochu jsme se zdrželi, neb jsme si užívali posezení na louce a pak viděli spoustu světlušek a ze zahrady nám ti truhlíci lítaj domů, takže to je hon před spaním. Ještě že svítěj, že nemusím rozsvěcet a nenalítaj komáři. 

Brambory, Žínko, mně fakt asi uhnívaly, asi jsem tý trávy dávala moc?, prakticky pod ní čvachtaly. Psali, že přihrnout tak deseti centimetrama, ale rostou nový listy a kvetou. Jsem prostě Mičurin😁.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.