Aktuálně: 4 051 inzerátů199 701 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 22.06.2024, 08:55:58 xxx.xxx.20.192

jste začaly péčkovat i tady??😇

U nás večer teda taky bouřka jak blázen..Rány přímo nad hlavou blesk střídal blesk-taky jsem hleděla z okna🌩️🌧️…A od rána prší..V 7 hodin jsem dala kačenku pěkně do igelitového fusaku a na 150 foukla do trouby..Zelíčko bude pak cobydup…A dopřála jsem si koupit i půlku knedlíku..Mňam🤗..V Lidlu za 150,- /2 a půl kila-nekup to..Budu mít asi 6 obědů…

Jani užij si klidu,vypni telefon,wifinu…a relaxuj

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 22.06.2024, 08:59:56 xxx.xxx.20.192

jó,Micka zalézá do kůlny pořád..je divná(v životě tam nebyla,spává na trávníku,nebo v truhlíku-tady jí zavazel list,tak sedí na kraji😊)....Vyleze na jídlo a zase zaleze..Včera už za náma šla dozadu ke garáži a v půli cesty se otočila,uviděla jiného souseda -a metla pryč..Musel jí někdo něco udělat..

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 22.06.2024, 14:03:56 xxx.xxx.93.77

Čtu to jenom v rychlosti. Bobi, takže Micka se sice našla, ale je divná? Jestli nebyla ani předtím nějak mazlivá, nemusel jí někdo něco dělat, ale může ji něco bolet, nebo se prostě necítí dobře a bude se chovat jak píšeš, divně. Dneska jsem přijela domů za deště. No díky za ty dary, ale na Hrozenkově lilo, že to nebraly okapy, v momentě vody a vody všude, celou cestu přeháňky, od vedlejší vesnice k nám liják jako kráva, jela jsem 70, nebylo vidět na cestu a u nás…deštíček😏 4,8mm a to prý sprchlo něco i v noci, i ráno. No…zalité je, tak nebudu hudrat🙄 U nás pršet klidně může, na Festu máme program, tak doufám, že už nebude. Včera jsme museli trochu krouhnout Chodúra…a nakonec spadlo jen pár kapek. Kočky nevyběhly po otevření z garáže, což mě trochu znejistělo. Otevřela jsem vzadu pracovnu, volám a vidím Gucci, jak sedí schovaná v boudě. Volám na ni, že jsou šikovní, že se schovali doufajíc, že je za ní i Viktín. Prdlajz, jak mě slyšel mluvit, vyběhnul někde od vrb za jezerem, mokrý. Ale ne až tak, musel být schovaný pod keři. Dostal masko a za chvilku pilule, jelikož! Co mi udělal včera, jsem ani nemohla psát, jak jsem byla rozhozená. Včera jsem přijela o hodinu dřív, už v 10. Viktíček hned doběhnul taky od vrb (má tam někde stanoviště) dostal maso a že tak za hodinu dostane pilule, aby to bylo v čase. On když se napapá, tak většinou zaleze pod linku a chrní. Ležel v kuchyni na zemi, tak jsem šla dozadu zalít skleník a najít Gucci. Myslela jsem, že bude jako vždy nafučená v domku, ale nebyla tam. Ještě tam to a támhleto…kouknu na hodiny, skoro půl 12, Gucci se neukázala, tak jsem letěla dát mu ty pilule. Doběhnu do kuchyně koukám, Viktín nikde. V obýváku nebyl taky nikde. Jsem si vzpemněla, že jsem vlastně v ložnici ještě myla koupelnu. Sice on za mnou takto nechodí, ale jsem si říkala, jestli náhodou nešel a já ho nechtěně nezavřela v ložnici. Nebyl tam. Polítala jsem celý barák, nikde nebyl. Vyběhnu za barák, koukám za roh, kde lehá na okapovém chodníku pod meduňkou…nebyl. Začnu hulákat a čekám, že vyběhne od vrbiček…nic. Letěla jsem do garáže, nic. Letěla jsem dozadu k domku, celou cestou hulákala…nikde nebyl. Vletěla jsem pod vrby, nahlížela pod kytky a keře? já celá doškrábaná, už jsem ješčel hystericky a Viktín nikde. Prohledala jsem barák druhé kolo a šla vysávat, protože jsem potřebovala ještě i uklidit….a uklidnit. No neuklidnilo mě, že byla 13h a Viktín nikde. Pak mě napadla spásná myšlenka. Sedla jsem si na lehátko na molo a hrála si s telefonem, psala SMSky kámošce, volala mamce, abych mluvila a mluvila si tam jen tak pro sebe. Cca za 20minut se Viktěna přišoural, jako by nic. Já taky dělala jakoby nic, šla jsem trochu uklízet po kuchyni a jak se došoural za mnou, nenápadně jsem zavřela dveře ven. Uf. Aplikace tablet proti tomu, jak jsem byla vynervnutá, že je měl už sníst dávno a jestli ho vůbec najdu do doby, než jsem měla odjíždět zpátky na Hrozenkov…byla hračka. Klepala jsem se ale jak ratlík, měla jsem si ještě umývat hlavu a ve tři nabrat mamky a odfrčet. Už jsem psala Tomovi, že jestli Viktín do těch 15h nepřijde, nebudu moct odjet a ani mamky. A to jsem tu moji ukecala na Evku Adymczykovou (Samkovou) která tam měla předtančení se svým partnerem ze Stardance Kubou Mazuchem, který je zároveň i lektorem u muže ve škole. No tak to nakonec dopadlo dobře, ale já jsem se uklidnila snad až někdy v 8 večer. Takže dneska jsem to nepodcenila, Viktěnu ,,zabásnula" a hned mu to nacpala, i když to bylo brzy. Lepší brzy, než nikdy🙄Teď jsem ho zase ,,ztratila" někde u domku - přišel jak jsem tam uvazovala rajčata. Akorát jsme nemáznuli dásně, ale neva. Toliko od nás, je blázinec…

Canka
Canka (383 příspěvků) 23.06.2024, 09:48:13 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

To byl sakra víkend😂V pátek po práci jsem rychle frčela domů a na zahradu ke zvířátkům,kde jsem všechno zabezpečila,co by mihlo uletět nebo se zničit,protože hlásili velké bouřky,které k nám samozřejmě ani nepřišli,jen pršelo..pak jsem se zbalila a s partou přátel jsme vyrazili na každoroční hrací večer s kapelou na kemp k Berounce..na Kobylku..propili a prozpívali jsme celou noc..když jsme se druhý den dopoledne nějak zmátořili,vyrazili jsme na výlet na Křivoklát a tam je opravdu moc krásně…potom zpáky domů,jen se zase postarat o zvířátka a zase jsem hned vyrazila ke kamarádce,ta mě nalíčila a učesala a frčela jsem na firemní párty ve stylu 80.a90.let,kde jsem propila a protančila další večer😂Taky podle toho dneska ráno vypadám😂 Už si ani nepamatuju,kdy jsem takovýhle alkoholický víkend měla,snad někdy,když mi bylo 20 let😂Každopádně jsem to ustála s grácií,ale teď musím do ledové sprchy,abych se probrala trochu😂

Obrázek
Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 23.06.2024, 18:50:34 xxx.xxx.20.192

Niki-super!!! moc ti to sluší…..👌

Jinak já žiju,byla jsem včera taky na akci..Přijela jsem o půl 2,unavená,uchozená(pomáhala jsem i čepovat)..I jsem tančila!! ve čtvrtek odhodím berle a v sobotu rehabilitovala na tanečkách😇Kolena v pohodě,ale zase to schytaly kyčle…Ale to bude dobrý-to se rozchodí...Barák jsem jen zametla,je sucho..

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 24.06.2024, 12:36:44 xxx.xxx.93.77

Teda Niki😎 takhle krásnou jsme tě snad ani neviděli (naposled možná u tematického večírku posledně) Já, co nejde nanamalovaná ani s košem😉 si vždycky říkám, že až takový rozdíl, aby mě lidi nepoznávali, to snad není🙄 ale je😏 Ty jsi mladá a když se(či tě) výrazně nalíčí, jsi naprostá, atraktivní kočka👍 U mě už to jde opačným směrem, vypadala bych jak cirkusačka😜 A koukám, že jsi mě tím šíleným víkendem překonala😛 Budiž ti přáno👍 já jsem o něj nestála ani náhodou, mě je prostě daný😏

Už je to za náma, konečně doma, ve svém, v klidu. Teda já, Tom má k řešení ještě asi milion věcí, ten přijede až za pár hodin a čeká ho tak tři dny u compu, než udělá, co se mu za týden nakupilo🙄 On i ten nástup prázdnin bude mít u nás asi zpoždění 🙄 Teď ještě musím najet na běžný režim tzn.vaření😉 a měla bych to večer zakončit veslováním. A zítra ráno cvičení, rychloobchůzka atd…

Viktínek ráno přiběhnul hned, jak jsem ho zavolala, Gucci jsem včera vůbec neviděla tak jen doufám, že dneska odněkud vyleze😟 Zatím nelítám a hystericky neřvu protože vím, že by stejně nepřišla🙄

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 24.06.2024, 14:22:37 xxx.xxx.20.192

Děvčata(Kouťáku,nevím,jestli sem někdy čučnete)..Další smutná zpráva..Čendovi diagnostikovali rakovinu lymfatických žláz..Zatím je doma,ale pokud by se to mělo zhoršovat,nechají ho uspat..Má už 12 let,špatně vstával už loni,ale do lesa pořád tíhnul..I teď s páníčkem,on jede na kole a čenda vedle něho..Už né tak daleko,ale vím,že musel....Ráno byl vždycky nachystaný,kdy už půjdem..Bude mi moc chybět..jsem se těšila na září-10 dní jsem s ním měla být(doufám,že třeba ještě bude)…

Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 24.06.2024, 17:20:37 xxx.xxx.93.77

Ale to nééé!😢 Já to říkám pořád, že se to na sebe nabaluje, jak hovniválova kulička🙄 Neštěstí nechodí samo, či jak se to říká. Napsala bych, že u nás to snad taky nikdy neskončí a bojím se, aby to nebyla pravda…Gucci pořád nikde😟

A to jsem se tě Bobi chtěla zeptat, jak s jiřičkama, že vůbec nepíšeš jestli letos máš či ne...a ty jsi to mezitím napsala. Právě jsem si vzpomněla, protože mi mamka poslala fotku vrabčákového hnízda s miminama z jabloňky prý: který ptáček má modré děti? Žádný. Jedině tak ledňáček a toho tam jistě nemáš, pošli fotku. Koukám pak na ni pořád dokola, koho mi ti prckové kresbou připomínají(modrého jsem tam nějak nic neviděla😏) ,,prosim tě, vždyť to jsou normální vrabčáci!" Na druhý den se šla podívat: hmm, tak už je modré nevidím, oni se nějak přebarvili😎

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 25.06.2024, 06:59:48 xxx.xxx.20.192

už učí mladé lítat..málem se trefili/y vedle do otevřeného okna..jedno vrazilo do skla vedle hnízda…jedu teď s Petrou do Olmika na FN pro injekce…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 25.06.2024, 07:22:43 xxx.xxx.198.226

A tak to já mám pro vás zase dobrou zprávu: o víkendu jsem navštívila známou, co má “chov” venkovních koček, momentálně povídal její manžel, že dle evidence 19 ks (vše, co se dá pochytat, kastrované, pochopitelně). A jak jsme vlezli do vrátek, tak hlásila “tak mi zabili Toničku!”. Tak jsem zůstala čučet, protože nedávno bylo Antonie a já jsem posílala SMS k svátku (kočce), protože Toninka je “moje” číča, když tam jsem na návštěvě, tak chodí ke mně spát do postele a cicmá se se mnou významně, prý že k nikomu se takhle nemá, jen ke mně. No tak říkám “no a jak to víš, že je Tony mrtvá?” - “no už 4 dny nepřišla…” - “tak jak víš, že je mrtvá, dyk v minulosti si odešla třeba na měsíc, a vrátila se. Určitě někde brouzdá za chlapama (kastrovaná) a jen se jí nechtělo domů!” - “no to tak určitě není, ta je určitě někde otrávená nebo zastřelená nebo…” A no dobře, nehodlám se hádat, tak se začnu rozhlížet, kde bych chytla nové téma k hovoru, a co nevidím, zpoza domu přichází Tony 😂 No známá když ji viděla, tak to s ní málem seklo, a já povídám “vidíš, nemá tě ráda! Přišla, protože viděla,že jsem přijela, přišla za mnou! 😜” A známá vůbec nechápala, co to povídám, vrhla se na kočku a začala jí vyprávět, jak už ji pohřbívala a co se má kde flákat, když ona o ni má starost, a že je děsně hubená, že tohle a támhle, no a už si mě vůbec nevšímala a cicmala se s kočkou, žejo, tak jsem se šla věnovat něčemu jinému 😀

No tak prosímvás Antonie není mrtvá, byla se někde rekreovat a známou z toho málem trefilo. Mě by teda taky trefilo, kdyby zrovna Tonča sešla, ale holt je to polovenkovní kočka (polovenkovní, protože v noci spí v peří, pochopitelně, miláček domácích), tak to už je život… Potenciálních oblíbenců tam mám na výběr 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 25.06.2024, 07:42:20 xxx.xxx.90.48

Včera jsem to večer dávala, ale zase blbla wifina, se to nenačetlo. Zkusím znovu: 

Předesílám, že Gucci se objevila, v pořádku madam přišla k večeru. 

Pochopitelně, protože jsem čarodějnice, sem to přivolala👎 Jela jsem k tetě se zákusky z akce a vybrblat jim jak to, že se nedostavily. Prý nemohly. Rady, nám se stalo něco hrozného!😲😢 Nelezlo mi do hlavy co, když to mamka, která s nima mluví několikrát týdně neví. Teta mi jen řekla, že jí to nezvládala zavolat😟 Rozsekala feňulu křoviňákem!😢 Psi se honili v té vysoké trávě, sestřenka jí nastartovala křoviňák a psy si vzala k ovcím, jenže jí utekly zpátky, rozeběhly se vysokou trávou dolů ze svahu směrem k tetě, která už sekala kolem plotu. Bohužel ta jedna fenka jí obíhala ze špatné strany, navíc přiběhla ze zadu, teta ji neviděla. Usekla jí malíček z přední packy - to bylo to nejmenší. Zadní jí rozsekala, tu jí museli v kotníku amputovat. Stehno rozsekané skoro celé, rozsekaný konečník. Dál už ani nevím, nedokázala jsem to ani vyslechnout do konce. Je jí jedenáct, než ji přivezli na kliniku, což je skoro 30km, i když jí to veterinářka u nás poobvazovala jak se dalo, málem vykrvácela. Upadla do šoku, první ji museli stabilizovat, až pak operovat. Až jí to zrevidovali zjistili, co a jak moc má. Veterinář jim říkal, že není jisté, že to tělo zvládne, je to strašně moc. Zvládla to bába, je to už týden. Všude měla drény, museli jí to proplachovat, ob den převaz na klinice. Chodit na to zvládá, už dokáže trochu po dvoře, vyvenčit se. Má 14 kilo a z baráku mají těch pár schodů, jako většina, co má sklepy (my teda ne) Teta ji sama dolů nesnese, nahoru už vůbec, takže sestřenka musela taky odříct příští týden Chorvatsko. Teta je z toho naprosto zničená, i když za to nemohla, ona myslela, že psi už odešli…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 25.06.2024, 07:53:04 xxx.xxx.119.6

Bože, nejde mi to dočíst. Bobčo, s Čendou mě to opravdu mrzí. A Žínko, to je tedy … nějak nemám slov. 😔.

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 25.06.2024, 10:35:46 xxx.xxx.90.48

Já to pořád ještě rozdýchávám😢 Je mi líto tety, tu to bude strašit v hlavě ještě dlouho😟 Teď přemýšlí nad tím, že kdyby ji to chytlo do krku, už by ji nezachránily. Sestřenka tam na druhý den našla ten useklý prst i s celým polštářkem. Když se nic nepotento, mají v pátek jet na stehy. 

Já jsem dneska šla na obchůzku po 4 dnech a prd pohybové stereotypy….normálně mi zase vůbec nešly nohy, jako by nevěděly jak. Ke všemu mě z nějakého mě neznámého důvodu, začalo pobolívat levé koleno. Kolena mě nikdy nebolela což je až divné, protože většina starších příbuzných má v pr.eli kolena či kyčle. Hlavně jsem nad tím dumala s hrůzou, že kdybych si něco zlomila, nebo mě znehybnila nějaká nemoc, tak jak bych to probůh rozchodila😲 když mám problém po 4 dnech?!?😕

Bobi, já jsem ptáčínka nějakého uklízela v zahradě onehdá, i když kočky jsem si říkala, že chrápou doma a ptáček mezitím odletí. A na Janě jsem otevřela v koupelně střešní okno a koukala do údolí a pode mnou, snad ani ne metr, po střeše popocházel konipásek a koukal na mě. Začala jsem na něj mluvit, koukala mu do očíčka: ahojky prcku, co ty tady poskakuješ, na střeše nic moc asi nenajdeš. A on místo toho, aby se leknul a utekl, přihopkal tak blízko, že bych na něja šáhnula, kdybych neměla ruce dole v koupelně a taky jsem ho nechtěla vylekat, když byl tak milounký🙂 Jo a Tom vlastně včera večer hlásil, že někde u kompostéru potkal hadici, velkou Žofku.

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 25.06.2024, 19:22:15 xxx.xxx.90.48

Tak…křísím tady jiřinku - majzla do skla, našla jsem ji pod lehátkem. Chtěla odletět, spadla do rybníka, musela jsem ji vylovit podběrákem, málem se utopila. Hodinu byla pak v krabici, teď se snažila odletět, když přiletěly kamarádky nebo rodiče, jenže jí to ještě nejde, určitě má otřes mozku, spadla zase tady do trávy a leží😲 Musím ji hlídat, aby ji nenašla Gucci. Nevím, proč ji rodiče nepřiletí alespoň nakrmit, nemůže tam jen tak ležet nevím, kolik hodin. Jen jsem to odeslala, umřela😢 Zkusila odletět. Udělala ne moc povedené kolečko ve vzduchu a spadla do trávy, dvakrát po sobě. Podruhé zůstala ležet čekala jsem, že si ji někdo vyzvedne. Když se asi 10minut nehýbala a vlaštovky odletěly, šla jsem se na ni podívat a zjistila jsem, že má zavřená očička, je mrtvá😢 Musela si snad zlomit vaz, nebo prostě nevím, ale tady vypadala celkem normálně, seděla, koukala…

Obrázek
kometa
kometa (5560 příspěvků) 25.06.2024, 19:29:38 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 25.06.2024, 19:22:15

Nevím, proč ji rodiče nepřiletí alespoň nakrmit,

Myslím, že u jiřiček to nefunguje tak jako u vrabců nebo kosů apod. Krmí mláďata jenom na hnízdě. Buď záchranná stanice nebo utratit.

Nejspíš vnitřní zranění. Zlomený vaz je okamžitá smrt.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 25.06.2024, 19:45:52 xxx.xxx.91.224

na krvácení do mozku se prostě umírá. ale ono u toho divokého ptactva po nárazu do skla stejně nejde udělat nic jinýho než zavřít pacienta do krabice a ráno se podívat, jestli se vypustí nebo zakope

na kočky, co dlouho nevidím (mášeno dívám se na tebe) mám čipový dvířka a aplikaci. to pak člověk vidí, že to zvíře, co týden není, ve skutečnosti chodí každý den na tři minuty v době, kdy je člověk v práci nebo spí.

Canka
Canka (383 příspěvků) 25.06.2024, 22:25:01 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Ježiš Raduš!!!Já to málem ani nedočetla,jak si napsala ,,rozsekala"😔Je to hrozné,když si představím tu bolest,co si musela vytrpět..

Dneska jsme měli s kamarádkou sraz kvůli tomu Londýnu,kam odlétáme přístí týden..byl to klasický babinec plný dohadů,smíchu,pomluv a plánování…obě se strašně těšíme,protože jsme toho měli v poslední době hodně a bude to prostě zasloužená dovolená..jen teda zase už teď vím,jak moc mi budou chybět zvířátka😔A pak jsme zajeli na hráškové pole si nasbírat trochu úrody😜

Dneska malá ponička Ričí oslavila 21.narozeniny😇Udělala jsem jí takový kyblíček dobrůtek,potřásla kopýtkem a zlíbala od hlavy až k patě🥳

A taky mi dneska volal můj dodavatel sena,že o víkend už doveze seno!!To jsem upřímně nečekala,vždy vozí tak v půlce července,takže jsem rychle vše připravovala,protože zítra odpoledne jedu pryč po práci,ve čtvrtek zase pedikúra v pátek jedu s kamarádkou pro slepice a vezeme je její mamce… no a seno chce dovézt v sobotu..ale zase mě překvapil cenou..chce jen 600 kč za balík..to je příjemné překvapení..což mi připomíná,že musím vybrat peníze🙄Já už ubsebe hotovost fakt vůbec nenosím..jedu všude jen kartou..

Bobi,co vůbec ty a tvoje šití všemožných věcí?

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 25.06.2024, 22:35:14 xxx.xxx.33.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 25.06.2024, 22:25:01

Niki to ti jako fakt neni blbý krást??? A ještě se s tim chlubit?? Jen trošku? A kolik dalších jen trošku si to řekne? Jak by ti bylo kdyby ti někdo chodil na záhonky pro úrodu protože má chuť si trošku vzít?

Sorry ale myslela jsem že jsi lepší. Komunismus není aby bylo všechno všech.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 26.06.2024, 06:52:56 xxx.xxx.198.226

Aha, já jsem to automaticky pochopila jako samosběr 🙂 Taky jsem se na něj letos někam chystala, ale to jsou jen víkendy, které mívám tradičně rozplánované na minutu…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.