Aktuálně: 4 050 inzerátů199 695 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.06.2024, 11:15:17 xxx.xxx.198.226

To bude po nějaké chemii z breberek z těch malin 🙂 Nějaký brouček se bránil nebo ploštička. Klidně taky mravenec, on si člověk hned nemusí všimnout.

Dneska ráno ve ¾ na 6 jsem zametla v bytě. No, nametla jsem to na hromadu do kouta, to dělám vždy, pak něěěkdy to vysaju, mezitím to kočka 3x roztahá vše po bytě. Musela jsem, páč jak jsem vytahovala ten sklizený česnek z tašky a věšela ho, opadalo z něj kilo hlíny. A od víkendu to s Kocourem zdatně rozťapáváme po bytě. Aspoň do pokoje si ty hnáty utřu (Kocour tam nesmí), abych si neškrábala plovoučku a nespala v posteli jak na pláži. Dost na tom, že chlap tam neustále nanáší piliny, kdybych se jednou do měsíce neodhodlala převlíct, tak už tam máme slušný zahradní substrát. Mňo. Tak ještě vysát. A páč mám tento víkend vytírat chodbu, tak se dostane i na vytření bytu 😀

Jinak jedna myčka a dvě pračky za mnou, tak to nebyly tak zlé dva dny. A konečně jsem se dokopala vytáhnout truhlík skomírajících trvalek z balkonu ke koním, kde ho budu třeba i zalívat… a až rozkvetou, budou dělat parádu na závodech. Jsou ton nějaké dužnaté kytky, rostou jednotlivé stvoly z přízemní růžice, na stvolech jsou nasazené dužnaté okrouhlé listy lichozpeřeně a na vrchu každého stvolu se nakonec otevře květ podobný mrkvi (alá bolševník, bršlice apod.), který je nejprve světle zelený, a pak zrůžoví. Na zimu se kytka zřejmě stahuje do kořenů, stvoly vyschnou, a trčí z růžice jako suché květy řebříčků, v nějakých jako tobolkách na nich chrastí semínka. Je to dužnaté a zvládá to mrazy, třeba je to nějaký pryšec… Tak ale ještě to musím vylámat od těch starých klacíků, květů z loňska a předloňska, a asi tomu vyměním zem, však je to v tom truhlíku taky už pěkně sedlé. Pak se ta kytka asi pěkně zaraduje 🙂 Včera ji zalil pěkný slejvák. Měla jsem plán pofackovat koně co nejrychleji a být brzy doma, když mi došlo, že musím ještě odvézt nějaké díly na lištu od sekačky, které jsem zapomněla, servisákovi. Takže ještě hodinu otočka o pár vesnic, abych jednou nebyla doma moc brzo, a tak zase až v půl osmé, no. Pořád je to za poslední měsíc asi nejdřív, co se povedlo 🙂 No a že jsem byla u servisáka, vyfotila jsem s jeho dovolením  Fordíka pro Bobču 🙂 Kalkulačkou. Je tam jedna pěkná foto, ale dám všechny, ať vidíte, s čím se musím potýkat! Tak 😀

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.06.2024, 13:39:16 xxx.xxx.198.226

Můj bohorovný klid při řešení jakýchkoli problémů moji kolegyni v práci evidentně vyvádí mírně řečeno z rovnováhy 😀 Pro ni je to světová katastrofa mezinárodního charakteru a já to vyřeším jednou větou a ještě se u toho usmívám, no to ji může vzít čert 😂

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 20.06.2024, 14:28:00 xxx.xxx.119.6

Snad mi prominete, na to dát to sem mě přivedl Žínky oteklý ret a vzpomněla jsem si na Sagu a její reakce na bodnutí hmyzem. Přítel měl anafylaktický šok.  

1, O tom, že by byl alergik neví/nevěděl, je teď po nemoci a léčbě ATB = oslabený. Nic ho nebodlo, nekouslo, momentálně prostě nevíme.

 2, Anafylaktický šok se nemusí projevovat tak, jak to člověk zná z televize (otok, dušení), i tak během chvíle může dojít k dramatickému zhoršení stavu. 

3, Nepřemýšlet nad tím, jestli zaměstnávat či nezaměstnávat záchranáře. Při jakémkoli náhlém zhoršení zdr. stavu, slabosti, nedejbóže mdloby - volat rychlou! Oni vás navedou.

 https://www.proalergiky.cz/clanky/anafylakticky-sok    

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 20.06.2024, 22:42:37 xxx.xxx.73.132

Už to splasklo, do odpoledne, já jsem to ještě viděla, ale sousedka říkala, že kdybych jí to neřekla, už by to ani nepoznala. Nějaká ta hmyzí potvůrka v malině mě taky napadla. Večer jsem se už do zrcadla nedívala, protože okno v koupelně mám do ulice, nechci rozsvěcet, tak si zuby čistím,,při měsíčku"😉 A Tom přjel v půl jedné, takže ten už na oči neviděl😏

Buggyro, dumám nad tou kytkou a vůbec nic mě nenapadá. Všechny pryšce roní po poranění bílé mléko, roní?  Aááá, teď mi cvaklo, není  to rozchodník?(sedum telephium)

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 21.06.2024, 07:03:52 xxx.xxx.198.226

Jop! Já věděla, že lesnizinka nezklame 🙂 Tenhle rozchodník to je 🙂

Teď vypadá dost zbědovaně, ale včera jsem ho vyklepla z truhlíku, vyhodila zabydlené mravence, na dno truhlíku dala polorozložené seno z ležiště od koní a drny s rozchodníkem obsypala hlínou z krtinců. Aby v truhlíku mezitím něco zakvetlo, dala jsem mezi dva drny rozchodníků muškát.

Obrázek
Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 21.06.2024, 07:28:45 xxx.xxx.20.192

Dneska Jiřinky dělaly takový rambajz od časného rána,až mě dostaly o čtvrt na 7 z postele…a ztichly!!😊.Mají asi 2 mladé-víc hlaviček není vidět..Ale..Sleduje je nějaký vetřelec,dokonce nasisuje do hnízda(nepsala jsem to už?).je to menší jak vrabec(nebo vrabčí mladík🤔)..Sedává kousek od hnízda na zdi přilepený..

Jinak mám dotaz.Myslíte si,že může kočka vycítit blížící se přírodní úkaz??popíšu..vedle Micka se “ztratila”.majitelka chodila,volala,jsem jí šla pomoct,nasisovala jsem i pod auto-ona taky..Micka nikde..A najednou zpod toho auta vylezla,(jestli byla za kolem?)lákala jsem jí na pamlsky-nevzala si a zalezla zpátky..Za pár hodin zase nikde..to byla zalezlá v kůlně,kam vůbec nechodí a protáhla se tam malou škvírou.To bylo ve středu,jak se hnala ta velká bouřka..Holky říkaly,že takové hrůzostrašné mraky ještě neviděly..Já byla mimo,tam jsem viděla jen černo nad areálem..Uničov  to minulo,ale o kousek dál to teda bylo horší..Chová se prostě dost divně..je to starší dáma,chodí pomalu,zdržuje se pouze před bytovkou-podél ní..Už s ní chtěli jet k vetovi,ale včera že byla trochu lepší..Myslíte si,že to mohlo být,že by vycítila to počasí..Jinak se bouřek nikdy nebojí..Hůř teda vidí..

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 21.06.2024, 07:34:37 xxx.xxx.198.226

Jasně, že zvířata normálně vědí, že se blíží změna počasí. Zvířata vnímají změny tlaku, však moje nevlastní máti s titanovýma kolenama taky ví půlden dopředu, že bude změna 🙂 A ta zvířata, která nevnímají změny tlaku, ta vnímají chování jiných zvířat třeba ("vlaštovky lítaj nízko" atd.)

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 21.06.2024, 08:15:10 xxx.xxx.119.6

A že ten rozchodník mravenci a mšice milují😁. U nás měl stanoviště u domu - vypadal bídně, šel do květináče - vypadal bídně, letos šel do nového záhonu a ….z šeredky se vyloupl do skorokrásky🙂. 

Jináč mi začínají asi uhnívat některé brambory?,vypadají schlíple, odendala jsem od nich trochu té trávy, nechám se překvapit, i když na dnešek jsou hlášeny ty buřiny🙄. Mezi ačokčou a mexickou okurkou mi vyrostla ropucha. 

Obrázek
Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 21.06.2024, 08:32:22 xxx.xxx.20.192

no hleděla jsem napřed na fotku..co to je za mimozemšťana!!😲a ona ropuška(ani není ve smajlíkách)

Jinak k té kočce..Sleduju dost ty přírodopisné seriály,že divoká zvářata cítí i zemětřesení a tak…jen mi to přišlo divné u kočky..Vždy přiběhla na zavolání,zachrastění “pamlskama”..Jak nás viděla s Peťou u garáže,už za náma běžela-v rámci svých možností-laloky se jí kmitaly v tříslech..Je jak surikata-zastaví se,hlavu nahoru,dolu,sleduje..asi jak hůř vidí…Je béžovomourovatá…Jen se ode mě nenechá pochovat,což mě štve..Jen od paničky a pánečka-ten byl úplně mimo,když se nemohla najít…

hmn
hmn (1174 příspěvků) 21.06.2024, 08:40:43 xxx.xxx.16.202

bych to spíš viděla, že kočence nebylo dobře. Takové chování je typické pro stres, nutno dodat, že může být i psychického rázu, ne jen ze zdravotních důvodů.

Co se týká bouřek - životem mi už prošlo hodně koček, ale že se blíží bouřka jim bylo šumák. Řešily až nějaké pořádné bumprásk.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 21.06.2024, 10:38:57 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 21.06.2024, 08:40:43

Pro mě je zajímavostí to, co jsem psala v jiném vlákně. Že nám někdo střílí přímo pod barákem/pod okny (už jsem kvůli tomu volala Měšťáky)…a reakce koček.

Kočkám je totiž celkem šumák pyrotechnika a na Silvouše to bouchá klidně velmi blízko. Ale teď ta opakovaná střelba: Třeba Kuky se podíval vyděšeně na mě, co na to já, a pak kosmickou rychlostí někam zajel. Dtto Elsa. Fido je víc kliďas… Ta naše čtvrť se změnila už v oblast hrůzy. To, že se všude povalují bezďáci, všude s prominutím nablito, nakáleno, namočeno; všude jejich brlohy…to už snad ani nekomentuji. My domácí jsme z té proměny totálně nešťastní. Vždy jsme bývali klidná čtvrť s takovým minisídlištěm, to snad ani sídlištěm nejde nazvat - několik málo paneláků, jinak RD…

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 21.06.2024, 11:16:27 xxx.xxx.20.192

Hmn..může být…ono tady ještě chodí jedna rodina venčit 2 stafordy..jeden musí mít náhubek,bo pokousal doma babičku a i jejich 3 letá dcera se ho bojí.(bydlí v 2pokojovém bytě..)psi jsou doma zavření v jedné místnosti,chodí je jen 3x denně venčit..Někdy Micka leží kousek od dveří,psy má na háku,ale oni se můžou zbláznit..Dřív před nima utíkala..On je neveme třeba nakrátko a že by ji obešel…i jsme podezřívaly,jestli NÁHODOU v tom nemá prsty..Bylo to na druhý den,co jsme letěly pro Micku,ji vzít,aby mohl projít..

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 21.06.2024, 11:48:09 xxx.xxx.177.249
lesnizinka:

Už to splasklo, do odpoledne, já jsem to ještě viděla, ale sousedka říkala, že kdybych jí to neřekla, už by to ani nepoznala. Nějaká ta hmyzí potvůrka v malině mě taky napadla. Večer jsem se už do zrcadla nedívala, protože okno v koupelně mám do ulice, nechci rozsvěcet, tak si zuby čistím,,při měsíčku"😉 A Tom přjel v půl jedné, takže ten už na oči neviděl😏

Buggyro, dumám nad tou kytkou a vůbec nic mě nenapadá. Všechny pryšce roní po poranění bílé mléko, roní?  Aááá, teď mi cvaklo, není  to rozchodník?(sedum telephium)


Raduš, držela jsem s Tebou basu. Jsem jak černošský saxofonista (může se to dnes vůbec napsat??😛). Moje psychika nějak nedala nápor posledních dnů/týdnů/měsíců…a opar - na dolním rtu.🙄

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 21.06.2024, 12:31:37 xxx.xxx.198.226

Fikovnice, nemáš se náhodou rekreovat?! A nemáš nakázáno vyčistit si hlavu od těch problémů, co se kolem tebe míhají? No tak.Bouřky a uliční potíže nech doma.  Šup vyvalit se na sluníčko a pozorovat ptáci a motýle a cachtat se ve vodě a cpát se dobrotama. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 21.06.2024, 13:31:29 xxx.xxx.119.6

Fikovnice se dovolenkuje? No ale, ale, ale…copak to řeší? Neřešit, pěkně přepnout na mód dovolená, vypnout, vydechnout, ať se může opar zhojit, psychika vyklidnit. Popít, pojíst, připálit se při pumlíči, prostě parádu prožívat. 

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 21.06.2024, 14:53:51 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 21.06.2024, 13:31:29

Parádní proslov, potlesk!!!👏

Pravděpodobně poslední pobyt…

Poděkování posílám Puggyře…😂

Ale holky nebyla bych to já, aby se něco nepotentononc… V bazénu nefunguje protiproud… Ale už přijela kámoška, pokoje máme vedle sebe. Máme dva nejlepší, otočené k potoku, ale tentokrát je vedro i zde. Každopádně v Brně bych se teď uvařila. Kámoška jde nyní telekonferovat a já se pomalu připravuju do bazénu… Ale taky chci v mezičasech sledovat fotbálek, dost tím žiju.😂

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 21.06.2024, 14:57:24 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 21.06.2024, 12:31:37

Stran cpaní se dobrotami, dnes si dám asi prkénko řízečků… Sranda je, že oni už zde přesně ví moje požadavky. Dvojitou zálivku (ta je prostě zde naprosto boží!!!), řízečky jen kuřecí, stran zeleniny pokud možno jen kozí rohy…ach jo, až si připadám trapně.

Jenže já jdu jídlo objednávat a servírka jen:"A zase všechny ty Tvoje požadavky jako obvykle?"🤣 Tak co mám dělat, že jo…😂

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 21.06.2024, 15:08:12 xxx.xxx.177.249

To je “vtipné”, ztratil se mi sáhodlouhý příspěvek!!!

Byl hlavně pro Buggyru, tak napíšu jen něco: Mám D od včera a co myslíš? Dnes xy telefonátů z práce, od rána. Ať zkouším tehdy a tehdy a nezkouším tehdy a tehdy. Tak jsem vyhověla. Na mail chodit nebudu, už pto, že ty naše dva pokoje mají nejslabší wifinu z penziónu, a další event. telefonáty z práce už také zvedat nehodlám…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 21.06.2024, 15:30:48 xxx.xxx.119.6

No já dnes rychlovka do města a byla jsem tuze ráda, že jsem zase co nejrychleji vypadla, i u nás je na padnutí. Fakt jen na to být zalezlej v domečku, průběžně chodím poklízet věci, co by mohly přijít k úhoně, dělat tam dnes nic nebudu. Pak si asi hodím nohy do lavoru, přihodím nějakou bylinku a budu si myslet, že se brouzdám v horský říčce🙂. Chtěla jsem koupit melouna, hodilo by se ho v tomhle počasí požírat, ale měli jen obří☹.

 Tak si užijte řízečky, přeju co nejvíc pohody, pěkný počvachtání i bezprotiproudu, kamarádku, fandění…🙂. Fotbal ten už jde mimo mě😁. 

Daja
Daja (470 příspěvků) 22.06.2024, 04:57:03 xxx:xxx.e160:cf72

Dobré ránko😉,

tak teď jsem prožila intenzivní déšť a půl hodiny blesky od Zlatých Hor přes Polsko až k nám a to Vám povím to tak buřilo, že jsem musela  vylézt z baráku a čučet . Teď je klid a to fakt klid a ticho.

Dája


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.