Aktuálně: 4 042 inzerátů199 675 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.06.2024, 11:52:21 xxx.xxx.198.226

Letos nepřišla prasata rýt (ještě není všem dnům konec…) a já začínám litovat, že jsem nevysadila plodiny právě na starý hnůj, tam by to jelo…Možná bych se mohla ještě dokopat tam vyhodit jednu zavařovačku. Nebo ty dvě polňačky, co mi skomírají ve zvýšeném a moc se k ničemu nechystají… jenže musím to ochránit před koňmi (to není takový problém, na hnoji  je toho moc nezajímá a navíc to můžu ohradit elektrikou), ale nedám výstavbu ochrany před prasaty (ty zajímá hnůj eminentně a nějaká elektrika je jim u zadku). No tak váhám, zda na ten hnůj zasadit nebo ne… mohla bych to vzít zítra přes zahradnictví, jestli tam nemají ještě ty okurky po 15 kačkách, ty by se na experiment hodily 🙂

lesnizinka
lesnizinka (2086 příspěvků) 18.06.2024, 14:49:55 xxx.xxx.93.77

No, tak moje předsevzetí, kolik toho dneska udělám, bere za své🙄 Vyčistila se obloha a nedá se to vydržet. 29st👎 Sem celkem naštvaná, protože jsem měla plán prací a houby. 

Ronjo průjem…netuším. V noci spal Viktín venku někde, ale normálně vždycky v záchodku bylo nakadíno, kravinec😛 Včera nevím kam celý den chodil, ale nic jsem nevybírala. Jak je celý den venku, tak nemám šanci to zjistit. Ale už předtím se nám to dařilo eliminovat na: v noci a někdy kolem 17-18h. I třeba v 22h ještě, podle toho, jak moc papal. Vzhledem k tomu, že vypadá naprosto spokojeně, snad dobrý🙂

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 18.06.2024, 22:51:21 xxx.xxx.20.192

Holky…smutná zpráva…Fordík je mrtvý……😢😢..Dopoledne jsme si volaly se Zdenkou..Taky další  jobovka..Příbuzní(Zdenky bratranec) v Pěčíně v Orlických horách v noci vyhořeli…zjišťuje se od čeho…začlo to prý od vrat stodoly-o půl 10večer..Paní byla v práci..Mají 2 holky-dvojčata.myslím 18-19let..Měli pospravované podkroví..3pokojový krásný byteček..…Dole bydlela Zdenčina teta-máma od majitele..Bydlely jsme tam rok ,jak jsme chodily do Kostelce N.Orl. na SZTŠ…Všechno lehlo popelem…To mi volala asi v 11hodin..Odpolko jsme v 5 s Petrou,že budem grilovat-poprvé letos..V 5 volá Zdenka,že Fordík asi vběhl pod kola bagru,nebo čeho,spravují tam silnici..a on jí utekl pod plotem…a…Našla ho,a už nebylo pomoci..do třetice-přítel si našel babu😟..Mě ráno přišel mejl,že umřel kamarád-muzikant-hasič..60 let-po těžké dlouhé nemoci…vitální,usměvavý, veselý,velitel hasičů-myslím dokonce krajský…Hrávali jsme spolu v Mašince-Olomoucká sejšn kapela…Obrečela jsem ho😢…

Grilovaly jsme kuřecí paličky,přišli i kluci..fučelo zas hrozně…V 8 hodin se ztišil vítr…byl krásný večer..Poslouchaly jsme písničky na přání…

Daja
Daja (470 příspěvků) 19.06.2024, 04:56:12 xxx.xxx.71.244
Bobca:

Holky…smutná zpráva…Fordík je mrtvý……😢😢..Dopoledne jsme si volaly se Zdenkou..Taky další  jobovka..Příbuzní(Zdenky bratranec) v Pěčíně v Orlických horách v noci vyhořeli…zjišťuje se od čeho…začlo to prý od vrat stodoly-o půl 10večer..Paní byla v práci..Mají 2 holky-dvojčata.myslím 18-19let..Měli pospravované podkroví..3pokojový krásný byteček..…Dole bydlela Zdenčina teta-máma od majitele..Bydlely jsme tam rok ,jak jsme chodily do Kostelce N.Orl. na SZTŠ…Všechno lehlo popelem…To mi volala asi v 11hodin..Odpolko jsme v 5 s Petrou,že budem grilovat-poprvé letos..V 5 volá Zdenka,že Fordík asi vběhl pod kola bagru,nebo čeho,spravují tam silnici..a on jí utekl pod plotem…a…Našla ho,a už nebylo pomoci..do třetice-přítel si našel babu😟..Mě ráno přišel mejl,že umřel kamarád-muzikant-hasič..60 let-po těžké dlouhé nemoci…vitální,usměvavý, veselý,velitel hasičů-myslím dokonce krajský…Hrávali jsme spolu v Mašince-Olomoucká sejšn kapela…Obrečela jsem ho😢…

Grilovaly jsme kuřecí paličky,přišli i kluci..fučelo zas hrozně…V 8 hodin se ztišil vítr…byl krásný večer..Poslouchaly jsme písničky na přání…


Dobré ránko 😉,

Bobčo co to čtu😢 takové dvě hnusné zprávy, no teda…….ani to ranní kafe mi nechutná.

Dája

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.06.2024, 06:47:29 xxx.xxx.198.226

Bobčo, soucítím, nám tady umřel právě taky hasič, všude po zbrojnicích černé vlajky… neznala jsem ho, ale znám příbuznou. Až pojedu zase za servisákem, optám se, zda pro vás mohu vyfotit Fordíka jeho 🙂 Jestli se ten zběsilec nechá…

lesnizinka
lesnizinka (2086 příspěvků) 19.06.2024, 07:35:45 xxx.xxx.93.77

Bobi…to je teda info po ránu😟 To se ti to teda včera sešlo, jedna jobovka horší než druhá, no pro mě je ,,vítěz" Fordík, ach jo😢 ještě sme ho ani neviděly😟

Já ráno vstanu a první, co mě napadne(nevím, proč ráno to člověka napadne, no večer ne👎) že jsem zapomněla vytáhnout Viktorkovi z mrazáku masko ke snídani😟 Jako nic strašného, dostal kapsičku, ale je zvyklý právě ráno dostávat masko. Jenže má dementní paničku😏 Venku taky fučí, u nás bych konstatovala ,,naštěstí", protože už je 24st👎 Tuším, že na obchůzce zdechnu👎 Mají dojít brigádníci, už se ,,odfouknuli" a že,,,kdy bude brigado". Jsem zvědavá, jestli si to v tom vedru nerozmyslí. Já bych se vyprdnula jít něco dělat, ale budu muset s nima, nebo mi zase něco zprasí🙄

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.06.2024, 08:14:24 xxx.xxx.198.226

Můj nový oblíbený stroj je lis na seno.

Jaké jméno? Napadlo mě Dr. Lysenko a nebo Krámjedentěžkej. Máti mu říká “samovaz”, ale on sám neváže, to musíme my. 

Obrázek
Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 19.06.2024, 08:39:30 xxx.xxx.20.192

Děvčata,děkuji za účast🌷

Ještě jsem včera dopoledne,když mi volala zkrz ten požár,a okřikovala toho divočáka,jak po ní zas šplhá a kouše jí,říkala,že jsem tu rozhodila sítě na jméno pro něho..tak jsme se zasmály,a že to teda bude Fordík..Ferda se jí ztratil..😟i Miki..Že se půjde podívat do útulku na nějakou kočičí kamarádku(ráda) pro Barču…🐈

Jinak u nás hic od rána.Na meteo 42 na slunku za oknem..Včera jsem si koupila po delší době kačenku-chlazenou,2,5kg za 150 korun..V Lídlu..světe div se-měla i droby uvnitř👍Vykoupala jsem ji,osušila a dala ještě zmrznout,a bude na víkend..Květák za 45-obrovský,pěkný..Měli ve slevě ještě čtvrtky,ale nesnáším,když je v tom zataveném plno krvavé vody kolem masa..brr..šla jsem pryč.

lesnizinka
lesnizinka (2086 příspěvků) 19.06.2024, 17:06:11 xxx.xxx.93.77

Buggyro, to je ale krásný historický kousek👍 A hodila jste nápad, kupodivu mi utkvěl…Bobi, tohle(ten vlevo) je Ford. Hladká vpravo je Betyna. To je pravá baba, protivná, žárlivá, jakmile jde kolem někdo se psem, Ford se nesmí ani podívat, jinak by ho sežrala😏

U Bobči byla bouřka, koukla jsem, protože Tom se děsil, že vyhrožovali, že může být na Hrozenkově. U nás 31st a bouřka nehrozí. Málem jsem zdechnula, makali sme jak šroubci. Já s mladým vychcaně…ořezávali jsme stromy, takže jsme stáli v jejich stínu, víceméně. Chudák holka rvala přesličku z kytek na té výhni, stín tam je málokde. Něco jsem jim zaplatila navíc, dneska si fakt máknuli, honila jsem je jak zduté kozy 4h. Já ještě teda o něco víc, ještě jsem pak čistila molo, zametala a nanosila tam křesla. Osprchovala jsem se, udělala si oběd zbytek rybího filetu s nějakou opečenou bulkou, co jsem našla v mrazáku(a hodila na gril) s olejem a česnekem. Na to polovinu nanukového čokoládového dortu. A ven teď nejdu, jdu si zapošít overal, konečně, ještě jsem se k němu nedostala a na víkend si ho chci vzít. Pak mám v plánu ještě umýt zadní okna, ometla jsem sice pavučiny, ale to jako úplně nepomohlo😉 Ještě bych měla obrat maliny na marmeládu, ale to teda můžu i až ráno. Uvidím, jak budu stíhat, jestli se např. šití nezkomplikuje😏 Dneska mám taky večer veslování, tak bych tu marmošu už nejspíš stejně nevařila. 

Jak jsem psala, že prostě nejsem schopná dospět a chovám se pořád jak tydýt…Byly jsme s mamkou pár měsíců zpátky ve stavebninách vedle ve vesnici koupit obrubník, chtěla ho dát naplocho před boční dveře, kde se jí vydrolil beton. Respective tři menší obrubníky jí tam akorát pasovaly. Když jsme jely z nákupů, jsme se tam zastavily, s pánem majitelem to dlouho řešily, který nejlíp, přijely domů, aby mamka zjistila, že ten co jí ukazoval, je přesně ten, co tam potřebuje. Tak jsme se otočily a těch 6km jsme tam sjely znova, pro ně. Pán byl velký, no…tlustý chlap, byla jsem přesvědčená, že tak nějak kolem důchodu, i jsem s ním tím stylem taky mluvila…jako ze starším pánem, ne mé blbé vtípky pořád😏 Předevčírem mi mamka volala, že umřel, na dovolené. Říkala jsem, že mě to s jeho postavou moc nepřekvapilo. A včera mi volá: víš, kolik mu nakonec bylo let? Je to tvůj ročník! Ty voe nevěřím😲 Prostě moje hlava nedokáže pochopit, že jsem stará. Jasně, vidím se v zrcadle, ale hlava to nějak jako neakceptuje. Všichni mi pořád proti mě připadají staří, i když většina už je jich dokonce mladších😎

Jo….ta ředitelka zeměkoule (Nikiš) na nás teďka už vůbec nebude mít čas?!? A nebo je na těch masážích, po práci s křoviňákem🙄 A to mi připomnělo pokračování akce křoviňák u nás, tedy bráchy. Volal mu pán z opravny, kam jsem mu ho zavezla, že je zadřený a oprava 9tisíc😲 Takže si prý za 8 objednal nový - volala ráno mamka. 

Obrázek
Canka
Canka (383 příspěvků) 19.06.2024, 21:56:59 xxx.xxx.212.25

Ahooooooj holkyyyyy🤗,

Konečně jsem tady🥳Raduš už mě to úplně štve,že časově nestíhám a ani sem nestíhám vlézt…ale slibuji,že se teď už polepším..sama sobě jsem si totiž zakázala tolik pracovat😀Musím to fakt podělit nějak spravedlivě mezi práci,zvířátka a volný čas…teď toho bylo skrz tu práci hodně,přeci jen hodně agendy a spoustu poznávaní nových kolegů a povinností.. oficiálně na nové křeslo přesedám 1.7.,ale už teď v tom vlastně jedu..

Do toho jsem sekala a sekala😂Ale šťastně chci říct,že mám konečně dosekáno a doufám,že až třeba do srpna nebo září na to nebudu muset sáhnout…jako jsem hrozně ráda,že výběh mi zmulčovali traktorem,ale kdyby tak něco podobnýho existovalo i na sekání,teda respektive lehký sekání pod páskama ohradníku a kolem plotu..aku nehrozí u mě..potřebuju něco výkonnýho,co vydrží..a hlavně co dokáže posekat kopřivy a keříky náletový..takže mě ten křoviňák nemine prostě..ale teda musím říct,že záda a ramena mám pak vždycky jak stará babča😂

Dneska jsem po práci jela pro skútr do toho posledního servisu,kam sem ho na doporučení vezla..a úplně jiný přístup..ukázali,co vyměnili,vystavili fakturu..a hlavně!!Skútr jezdí!!Naprosto nechápali,co s tím dělali v těch předešlých servisech..stejně tedy ještě jednou tam ten skútr půjde..domluvili jsme se ještě na tlumičích,že se udělají a shání ten karburátor,se kterým mě všude v těch servisech počítali..sami mi prý zavolají,až ho seženou a pak jen přijedu na výměnu..takže já věřím,že už to bude dobré..

lesnizinka
lesnizinka (2086 příspěvků) 19.06.2024, 22:44:11 xxx.xxx.93.77

Niki, však já vím, že toho máš fakt moc. Proto tě ani nenaháním denně😉K tomu křoviňák: a copak myslíš, že s nám sekám já? Má i nůž, s tím Tom na jaře sekal rákos kolem jezera. Máme i aku sekačku k tomu, takže 4 výkonné baterie. Jedna vydrží určitě 20minut sekání myslím, že i víc. To tě na to nelámu, jen vysvětluju, že to není žádný ,,jako křoviňák", ale normoš valí. Jen prostě není těžký, což je obr výhoda. 

No vida, tak skútřík nakonec nejde do šrotu😜

Kdy vlastně máš tu dovču u bráchy? 

Canka
Canka (383 příspěvků) 19.06.2024, 23:00:04 xxx.xxx.212.25

No já jsem s benzíňákem spokojená proto,že prostě dokud je benzín,tak jede bomby třeba celý den..i když je pak celý horký chudák😂

No Raduš už se mi to blíží..odlétáme 4.7.ve 22 hodin..plánovala jsem to na poslední den v práci a pak hned frrrr…moc se těším..až vypnu od každodenních starostí a hurá na dovču plnou poznávání a jídla😂No a pak se budu těšit na konec srpna,kdy pofrčíme s holkama zase k moři..

No a teď o víkendu jedu na jeden den na vodu s bandou lidí z práce a s kapelou,která hraje takový ty klasický český písničky u táboráku a v sobotu máme ofiko firemní párty ve stylu 80.a 90.let,tak vám sem pak prdnu mojí fotku převleku😂

Co Viktěnka Raduš?

Bobi a pejska je mi líto😔  

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 20.06.2024, 05:08:01 xxx.xxx.32.213
Buggyra:

Uf, kolegyně je dneska extra protivná… blé. Ale jo, má to doma teď těžké, já to ustojím, jen vždycky, když mi vynadá, tak se mi zvedne tep a stres a vůbec, je to nepříjemné. Bylo by fajn si z toho nic nedělat 🙂


To znám víc než dobře…🙄😕

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 20.06.2024, 07:10:56 xxx.xxx.20.192

Buggyro-je to ale samovaz🙂taky jsme ho měli..Odpolko se hnaly černočerné mraky,hrbócelo,ale nic moc-spadlo pár kapek..Byla jsem teda vedle v dědině,že tam budou hrát trampi..ale sešlo z toho..Lidí na pivku bylo dost-byl hic a dusno jak blázen..Ale večer už byl parádní chládek..Dostala jsem se domů až v 11,až jel rozvozce domů..dnes si musím dojet pro Pažouta😇Večer si ho bude brát dcera,jedou do Písku na rodinný sraz..už asi na 36.👍

Jó Jani,jak jsi dávala fotku Čendu…je to krasavec!! toho bych taky brala,líbí se mi taková červená..👌

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.06.2024, 07:36:51 xxx.xxx.198.226

lehký sekání pod páskama ohradníku a kolem plotu

Na to bych se teda vykvajzla a buď tam šoupla pod ohradník něco, co bude špatně prorůstat (mulč, kartony, prkna, cokoli) a nebo bych to stříkala glyfosátem. Ještě že máme pevné ohrady z pletiva a nemusíme to řešit, to by mě vážně kleplo, a ještě křoviňákem. My jsme naopak rádi, když nám ohrady prorůstají nálety, protože dřevěné sloupky postupně uhnívají a náletové stromky nám pak slouží jako nezničitelné věčné nové sloupky 😀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.06.2024, 07:42:54 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 20.06.2024, 07:10:56

Tady píšou něco jiného „… Samovaz je žací obilní stroj, který obilí nejen seká a hrsťuje, ale rovnou ho váže do malých snopků, které se odkládají stranou vedle stroje,“ přibližuje nový exponát Eva Kopřivová z mladějovského muzea. Samovazy byly využívány především na velkostatcích a hospodářských usedlostech.

https://svitavsky.denik.cz/volny-cas/muzeum-v-mladejove-ziskalo-cenny-samovaz-20190222.html

Já myslela, že je to jen na to vázání (sena, slámy, whatever), ale zřejmě to umělo i sekat, tak to byl bomba stroj, tak to zrovna nemáme, no… by se nám hodilo 😀

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 20.06.2024, 08:05:37 xxx.xxx.32.213
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 20.06.2024, 07:10:56

Bobi, děkuju! Já jej dokonce včera večer šla přikrývat (bála jsem se krup). Pořád bylo asi 35 stupňů (a to bylo už hodně večer) a soused na mě:"Jdeš zakrývat auto? Bude mrznout?"🤣

lesnizinka
lesnizinka (2086 příspěvků) 20.06.2024, 10:57:52 xxx.xxx.93.77

Nestíhám, nestačím, nesnídám a nesvačím….😜 Ráno se probudím a mám horní ret jak vídeňský párek!😲 Mě je.ne🙄 nechápu z čeho. Večer jsem obírala ty maliny, jo, píchalo mě kde co, taky jsem je žrala, že áno. někdy v půl jedenácté jsem brala z ledničky masko Viktínovi a viděla tam poslední dva plátky sušené šunky, tak jsem si je narvala do huby. Normálně ji jím, nic zvláštního. Tohle ale vypadá spíš jako klasická alergická reakce, protože ten ret je nateklý komplet, bolí ne zevnitř, asi jak byl naplý. Hned jsem si vzala kortikoidy, nebudu zkoušet nic slabšího, protože mám jet odpoledne na Hrozenkov za Tomem a nemlžu vypadat jak Dolly Buster😏 Kdyby alespoň spodní, ten mám od přírody spíš trochu menší než horní🙄

Hodím si do hrnce honem maliny na marmeládu…a zjistím, že mi chybí jeden gelfix, takže ke všemu musím honem sjet někam do obchodu, snad ho budou mít. Ještě jsem chtěla udělat x věcí, musím vyšůrovat barák, týden jsem tu na nic nešáhnula a je tu neskutečný binec👎

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 20.06.2024, 11:03:54 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 20.06.2024, 07:42:54

“Pepo já se spletla”😄..ale tady se myslím házela sláma a vázalo se to nějak-už si to nepamatuju až tak..Měli jsme kdeco..I kombajn,lištu-žačku,i bubnovou..různé pluhy..obracák  na seno.i za koně i za traktor-takový rozmetací..Za koně byly takové jako prsty,a házely to seno za sebe..Tek na vyorávání brambor..i čerta,toho jsem nesnášela-člověk se nalítal..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.