Aktuálně: 4 044 inzerátů199 673 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 17.06.2024, 11:57:31 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 17.06.2024, 07:30:49

Gustav je zmiňován na psích diskuzích…nevím teda kde všude, ale dovolím si ocitovat jeden příspěvek od majitelky…

On se Gustíka bojí každý mimo mého muže, kterého Gustav miluje a on nad ním drží ochranou ruku. On by nebyl problém s Gustavem zatočit, ale já ani psi kupodivu , mu nechceme doopravdy ublížit, takže máme zábrany, kdežto Gustav žádné nemá. Je kdykoliv ochoten nám něco provést. Má pořádnou sílu a přesně odhadne vhodnou chvíli, kdy se nemůžu bránit. To třeba člověk nese kýbl kvašených slepičáků a není vhodnější chvíle na to bránit se vřeštící huse, co do vás štípe a mlátí křídly. Skončilo to tak že jsem mu ten kýbl chrstla na záda, on mě pěkně ohodil a já ho pak honila kolem stromu s klackem a chtěla ho zabít. A zas ho Petr zachránil, normáln spolu drží basu.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 17.06.2024, 13:54:32 xxx.xxx.198.226

"42 nových příspěvků" no vy jste se po***! Tak jdeme na to:

Také jsem zkusila už vykopnout brambory - ale mám ještě maličké, byly jako špendlíky (ovoce). Nicméně dobré :-) Sklidila jsem česnek sázený na podzim, pochlubím se, až stáhnu fotky. Já do brambor v týdnu pustila 500 l vody z nádrže (kapková závlaha z děravé hadice), tak doufám, že se trochu pochlapí :-)

Bobčo, koťátko "Ford" je jistě "Harrison Ford" - to už by šlo, ne? :-) Tak spíš "Harry" než "Henry". Děkuji za napínavé zprávy od sousedů ze zahrady, splasklý nafukovací hrad musí být skvělý doplněk zlomeného sušáku a povlávajícího povlečení, představivost mi jede na plné obrátky :-)

Tak v pátek jsem jela na vyjížďku s tarpanem a kamarádkou. Pak můj osobní asistent začal pracovat na zpevnění seníku, než nalepí asfaltovou krytinu na střechu. Já jsem mezitím dělala něco záslužného, už si nějak nevzpomínám, co. Asi jsem sázela kytky...ehm... vždycky zapomenu jméno. Pěstovala jsem doma z těch chlupatých semen. Jo, našla jsem si, gazánie. Zatím jsou to takové chudinky, doma mi na tom hodovaly mšice, tak jsem to prolila a postříkala chemií a po třech dnech přesadila ven coby obrubu do jednoho velkého květináče (kýblu). Doprostřed květináče přijde časem nějaká hodnotná dominanta, ale chtělo by to, aby se ty gazanie mezitím trochu zvetily :-) Myslím, že jsem pak plela trochu záhonky, ono není moc co, natrhala salát ke grilovanému kuřeti, co bylo pak k večeři, a pozalívala.

V sobotu jsem dopoledne jela na vyjížďku s tarpanem a kamarádkou. Pak můj osobní asistent pokračoval ve zpevňování seníku a byli jsme u koní bez přestávky asi až do 7 večer, přičemž oběd jsme si opekli na ohni :-) Já jsem mezitím škubala nějaké kopřivy a jiné plevele podél ohrad, stavěla slepicím novou kóji k výběhu, aby mi zkultivovaly plevele kolem malin a rybízů a vypásly trávu, vykopávala jsem další plevely z výběhu a opravovala pomocí nově nakoupených ohradních tyček ohradníku poníků. Jo a přemotala jsem Bertíkovi zraněnou nohu, už je to mnohem lepší a krásně se to zatahuje. Veterinář chce dnes ve 4 zase přijet na převaz, ten bude koukat, jak to zpěknilo od posledka.

V neděli jsem dopoledne jela na vyjížďku s tarpanem a kamarádkou. Pak můj osobní asistent dokončoval zpevnění seníku a pokládal na střechu krytinu. Já jsem mezitím dotrhala kopřivy, zase něco málo pozalívala, zboku kurníku jsem elektrickou minimotorovkou vyřízla jednu palubku zezadu kukaní, abychom nemuseli pro vajíčka do kurníku (děvčata již spolehlivě snáší do kukaní) a podložila koní přístřešek v dalším úseku dlaždicemi, které nahradily trouchnivějící trámy. No a pak přišla máti a podařilo se nám s asistentem vyprostit lis na seno, který jsem loni dávala dokupy, aby fungoval s naší elektrocentrálou. Od té doby ležel venku pod plachtou a reznul. Tak jsem jej pečlivě promazala a pečlivě připojila na centrálu a po roce světe div se - rozběhnul se! :-) Tak jsem přicouvala s dodávkou plnou sena z minulého víkendu a nabalíkovaly jsme dobré dvě třetiny toho sena s máti do krásných volných balíků, to se to s tím pracuje, když je to svázané. Balíky mají asi 5 - 10 kg. Měla jsem pak co dělat uložit lis na nové místo a přehodit přes něj igelit (s autoplachtou se mi fakt tahat nechtělo), tak jsem seno nechala, kde je, jen jsem přes ně hodila plachtu, co byla původně místo střešní krytiny na seníku. No a zítra vymyslím, kam to seno definitivně uklidím (mám už tip) a holčičky mi pomohou to připravit a umístit.

Dneska dám tarpanovi a kamarádce už pokoj :-D Ale musím naložit sekací traktůrek a lištu od lištové sekačky a odvézt na opravu. Tak bych stejně na vyjížďku neměla čas. Snad se dnes dostanu nějak zavčasu domů, potřebovala bych pustit myčku a pračku (ta myčka je boží! Ušetří takového času...), a kvůli sousedům to nechci dělat v noci (a taky musím pak čekat vzhůru, než se to domyje a dopere, abych to aspoň otevřela a zavřela přívod vody, pro jistotu, abych nevytopila sousedy). Během tohodle týdne musím zdělat kilový kus prasete na guláš, tak musím někde vyštrachat na netu návod, mám ten čerstvý česnek, tak ho aspoň užiju, to bude zase švanda, ještě že to ten pomalý hrnec taky umí udělat za mě. Lepší by byl hovězí guláš, ale prase bylo v akci, tak co už. Až příště do Prahé příbuzenstvu povezu balíčky z býka z farmy, tak si musím kousek uhňápnout do mrazáku (mně stačí kilo či dvě na rok, nesmysl pro mě kupovat si celou desetikilovku - i když teď, co mám odběratele osobního asistenta, bych to asi udala). No a teda taky dnes ještě ten veterinář.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 17.06.2024, 14:12:09 xxx.xxx.198.226

Vykopávání plevelů z výběhu 1)před 2) po 3) hromádka plevelů

4) sklizený česnek (asi sobota) 

5) nový příhradek pro slepice. Zrovna něco dostaly 6), tak se sběhly

zvýšený záhon 7) s cuketou, saláty, okurkami a melouny (zatím teda jen kytky, žádné plody) - ochrana proti sviním. 8) a 9) plodiny. Jo, je tam vidět i kousek ačokča. 

10) nějaké kytky pěstěné čistě jako dekorace k překážkám

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.06.2024, 14:52:12 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 17.06.2024, 13:54:32

Bajo, krásnej modrookej Harrison “Indy” Ford🙂, ten mě vůbec…

lesnizinka
lesnizinka (2086 příspěvků) 17.06.2024, 16:53:48 xxx.xxx.88.203

Buggyro, tu cuketu máte ještě větší jak já a ještě nesklízíte? Se divím, já na ní mám dvě 10cm cuketky už, za pár dní budou k utrhnutí. Česnek parádní👍 a koukám, že máte ještě úplně zelené natě, ten by tam ještě chvíli mohl růst. Můj…no my asi budem chodit na česnek do Kaufu👎 Je to možná dva měsíce, co jsem na něj koukala, jak je slabý a žlutý. Tak jsem ho okopala, pohnojila, zalila. Zdálo se mi, že se celkem ještě drží. Nechtěně jsem jeden vykopla a koukala, jak je mizerný, vůbec nenarostlé stroužky, syrový ještě - nezralý. Teď jak dvakrát popršelo těsně za sebou, tak dneska vedle jezdím rotavátorem(místo okopávání motykou) a koukám, česnek už totálně žlutý, leží, že ho tam není skoro ani vidět, je po něm. Příští týden ho asi budem muset vykopat, ale co, to teda nevím👎 Stejně dopadl i vysazený letní, ten má ty ,,hlávky"🙄 snad centimetrové👎 

Plevel z výběhu, to je myslím šťovík, ne? Ale to jich tam máte jen pár. Já musela právě pojezdit pole rotavátorem, protože jak nic, ale nic nevyrostlo, tak je tam jen plevel. Už jsem tam sela všechno možné, svazenku pro včely, lupinu na zelené hnojení, rozházela staré prožrané fazole…a všechno sežrali slimáci, jen to vyčuhnulo, plevely hajzlové nesežerou😠 Gazánie jsou pěkné kytky, akorát když nesvítí slunko, dělají, že nejsou😏 U nás je lidi sadí hodně na hřbitov, tam smutné kytky nevadí😜 Vepřový guláš je taky dobrý, hovězí je drahé, mamka vaří když už, tak jen vepřový. My teda ne, já mám ráda hovězí a Tom vepřový nejí vůbec. Dneska má hovězí maso druhý den Viktík a už ohrnuje frňák😏

Už jsem si vzpomněla Bobi, co jsem chtěla napsat🙄 Ford je velký chlupatý vlčák z Pálenice, co jim ráno nosím kokinka. Ford je náhodou dobré, protože to zdrobníš na Fordi, Fordíku, Fordine - jak mu říkám já. Henryho nezdrobníš😉 

Jak jsem obědvala, tak kočice dělali blbiny u šoupaček. Gucci, že jde do haly, tak jsem ji pustila a zavřela, ať se tam nehoní a neskáčou po sedačce. Já, že se jde napít do konvičky u bazénu, ale to ona ne, zůstala čučet za dveřma a vyrypovat do Viktěny. Ona šoupačky umí otevírat. Drápama je trochu otevře a pak už tam narve hlavu. Když chce rýpat do Viktěny, tak je pootevře, on jako trdlo neví co s tím, tak se boxujou pacinama tou škvírou. Když se bojí, že to Vikťa otevře, tak poodejde a čeká. Ne, Vikťa to neotevře, má malý, chlapečkový mozeček😛

Reni, tohle je masařka? Našla jsem, že takto vypadá, ale nám na maso lítá ještě taková větší, asi celočerná(však ta mrcha se skoro nezastaví) a kulatější.

Obrázek Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.06.2024, 21:27:47 xxx.xxx.32.117
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 17.06.2024, 16:53:48

Já vůbec nevím, kde na tom obrázku masařku hledat…?😄

Měla jsi to nějak upravit a zvětšit. Já masařku poznám, ale teda podle Tvojí fotky nee.🤣

Jsou takové větší, více do černa a mají takové jako by zbarvení těla (mramorovité/mřížkované…moc nevím, jak to popsat). 

Jo a světlo jsem teď dala do horní části okna a můry zcela PRD!!!😟

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.06.2024, 21:29:33 xxx.xxx.32.117

Btw, po MS v hokeji tu máme fotbalové EURO!😀

Takže fandění nekončí. Jsem zítra zvědavá na naše. Dnes překvapili Slováci, a hodně. A já jim to přeju!👍

lesnizinka
lesnizinka (2086 příspěvků) 17.06.2024, 23:15:14 xxx.xxx.88.203
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 17.06.2024, 21:29:33

Bože, dneska mi ty fotky vyloženě jdou😛 V misce je, ale i já mám co dělat, ji dostatečně vyzvětšovat a to vím, kde je. Já jsem spěchala ven a uviděla jsem ji v misce, tak jsem ji cvakla, že si to každý zvětší. A koukám, že houby😏

Abych se přiznala, vůbec zatím na Euro nekoukám, nekouká ani Tom, mají pro děcka tento týden kemp, na víkend FEST, totál blázinec, on je tam, pochopitelně všechno blbě🙄Já se snažím to zkulturnit v zahradě. Ráno si bral acylpyrin, že má asi infarkt👎 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.06.2024, 06:53:55 xxx.xxx.198.226

koukám, že máte ještě úplně zelené natě, ten by tam ještě chvíli mohl růst

Já ho posledně vytáhla když už byl jen střed zelený a obaly jsem měla kompletně rozpadlé. Tak jsem teď sklidila týden po zalámání květů a dopadlo to docela úspěšně 🙂 To je ta podzimní sadba - ze sazenicového koupeného. Pak jsem ještě sázela někdy v průběhu letošní části zimy naklíčené kousky ze své lednice (ty byly ze sadby možná loni, ale možná už taky ne…), a ty jsou mizerné, ty nechám v zemi do podzima nebo do rozpadu natí a uvidím, jestli z toho něco bude. Aspoň obnovit stroužek by mohli, protože to, co jsem dávala do země, bylo už vyschlé, a víc materiálu bylo v klíčku, než v těle česneku - tak výnos 1:1 bude pořád úspěch 🙂

Plevel z výběhu, to je myslím šťovík, ne?

Ano, přesně tak, širolistý šťovík, my tomu tady říkáme sladký lupen. My jich máme málo, protože každoročně se ten výběh sekal už nějaké 4 roky zpátky, takže jsme to slušně eradikovali, ale teď jsem chtěla zasadit finální ránu, tak jsem ty zbytky vykopala. Tak snad jich příští rok bude o řád méně. Dost tomu teď pomáhá, že poníci už jinam nechodí, jsou jen v téhle hladomorně, a pilně holí zeleň těsně u země. Nemá šanci tam nic vysemenit 🙂

Já včera potkala taky jednoho Forda “vlčáka” 🙂 Má ho můj servisák zahradní techniky. Traktůrek se na malý vozík za auto vešel jen tak tak, ale byla jsem ráda, jezdí se s tím o poznání příjemněji, než s přepravákem na koně. Tak naštěstí mi ho máti pomohla naložit, jinak bych musela jet tím přepravákem. Fordík je velký bavič, byl veselý a chtěl drbat a hrát si, tak jsem mu musela posloužit, zatímco jsem se bavila se servisákem o tom, co je stroji, a jak by to šlo vyřešit. Teče nádrž, říkal, že ji zkusí zavařit, no uvidíme. A když nic, říkal, že se dá jiná, tentokrát plechová, sehnat do tisíce, no tak to je ještě oprava zadarmo. Horší to asi bude s lištou od MF-70, tam bude nějaké rovnání a nejtování a shánění příslušných šroubů do přítlaků, tralala. A pak ji vezmu sekat a po 100 m se zase rozbije a já to vážně hodím ze skály a koupím zase zpátky Tera Vari, teď tady někdo prodává převodovku s lištovou sekačkou za 5 tisíc…

Protože jsem milionářka, kupuju další přepravník. Kamarádka se zbavuje toho, co jsem jim před lety prodala, koupila si novější a v pořádku. Ten můj bývalý je už takový vrak. Tak mi ho za bratru 15 tis. prodá. No a protože dodávka na poníky, která uveze poníky i kočár, je taková lehce nespolehlivá (před 14 dny dokončená výměna padlého motoru…), tak chceme mít zálohu, a necháme tenhle přepravník přestavět na přepravník na menší koně (na poníky stačí) s plošinou na kočár. Dohromady by to mohlo stát jako ojetý přepravník s kočárovou plošinou od výroby, ale tenhle je pár kilometrů od nás a udělá technickou a do zimy bude sloužit na vození různého sena a zahradních traktůrků a tak, přes zimu pak může být u někoho, kdo udělá tu přestavbu (v zásadě se jen uřízne kousek čela z prostoru pro koně, vlastně spíš bývalého prostoru pro krámy, a prostor pro koně se vůbec nezmenší, a na oj se navaří “kolejnice”, na kterých bude kočár na té oji připevněný). Máme lehký pony kočárek, takže to nebude velký konstrukční zásah a nemělo by nám to zvýšit příliš kolmou zátěž na kouli. Tak takové máme velké plány.

No a taky jsem se uvolila příští sobotu vozit děcka ve vedlejší vesnici na nějaké dětské akci, tak držte palce, ať žádné dítě nepřijde k úhoně (koně jsou zlatí, to já bych způsobila ten masakr). Doufám, že mi přijde nějaká výpomoc, protože se mi nechce jen s osobním asistentem, on taky moc vodit koně neumí, tak aby mu ještě nějaké dítě neulítlo. Snad budou nějaké holčičky. Taky na každé dítě musíme před usazením na koně nasoukat helmu, takže musíme mít člověka navíc u helem. To by mohla máti, ale určitě se celá třese sedět dvě hodiny na sluníčku a zabývat se parchantama nevychovanýma. Možná bude těch úrazů více…

No a sporty nesleduji, takže co se toho týče, tak já nic 🙂

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 18.06.2024, 07:34:52 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 17.06.2024, 23:15:14

Objevila jsem horšího fotografa, než jsem já😉.

Mouchy - no já vytáhnu maso, připravuju maso psovi a už jich je kolem slušný množství. Věky říkám, že by to chtělo mucholapku, zatím se k tomu nikdo neměl.

Pleju taky, fotka je ukázka jednoho z plevelů - jedno jsem ponechala jako experiment, co z něj bude nebo nebude. Mně brambory teprve začaly kvést, no jsou pozdní a ještě jsem je dávala hódně pozdě. Pěstování česneku mám za zahradníkovu vysokou školu, třeba k tomu jednou dojdu. 

Obrázek
Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 18.06.2024, 08:01:51 xxx.xxx.20.192

To by mohla máti, ale určitě se celá třese sedět dvě hodiny na sluníčku a zabývat se parchantama nevychovanýma. Možná bude těch úrazů více…

Nevím proč jsem si představila,jak máti “způsobuje”ty úrazy,když si dítko nebude chtít nasadit helmu😊..

Co se týče Forda-Henryho-Haryho..Prý má tak 3 měsíce,včera jsem telefonovala se Zdenkou,šplhal po ní,drápky zaťaté do nohy,nebo jí okusoval palec-zoubky jak jehličky..Zrovna cosi pekla,tak plné ruce práce(voláme si,že ona má tel.na hlasito a dělá si při tom)..Takže to bude pěkný divočáček..prý má krásná očka..Už se na něho těším..🐈

Masařku taky nevidím-nechce se mi to zvětšovat,musela bych to stáhnout na plochu,ořezat….nemám chytrý telefon..ale myslím,že je to ta,jak popisuje Janča-ta melírovaná..je na horní části misky(obrázku),hm?

Jinak Buggyro,je mi blbé popisovat,co každý den vidím,ale je to prostě tak..Mám to přímo pod nosem..Stříbrná zimní bunda visí za trubku sušáku za límec už X dlouho..2prostěradlo mělo myslím rekord 3 měsíců,až bylo vyšisované dobleda..Ale ty,co byly spadené a zaťapané(růžové a žluté)jen matně pak vykukovaly z trávy…Prostě jim na tom nezáleží..žene se bouřka a mladá věší prádlo-vedle toho suchého,které by mohla sundat…co na to říct?..To není pomluva,to je jen suché konstatování..

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.06.2024, 08:38:18 xxx.xxx.198.226

Nevím proč jsem si představila,jak máti “způsobuje”ty úrazy,když si dítko nebude chtít nasadit helmu😊..

Možná proto, že přesně tak to bylo myšleno 😄

Ačokča je kytka. Teď je to nějaký výkřik posledních let, prý že liána, která vyžaduje hodně sluníčka a hodně vody, ale jinak je prý dost nenáročná a velmi plodná. Plody vypadají jako malé papričky, mají chuť něco mezi okurkou a paprikou, no mně se teda moc ačokča zjevně nedaří, zatím z nich není nic, než starosti. Ačokča. Jak pěstovat. Video (echaluparka.cz)

Jinak Buggyro,je mi blbé popisovat,co každý den vidím,ale je to prostě tak

Blbý neblbý, já tím žiju, představuju si to a řehním se, že je na tom někdo ještě hůř než já, to je česká povaha, holt ji mám, střílejte 🙂 Tak asi jim na tom nesejde, však po těch prostěradlech v trávě se můžou válet děti, když jim bouchnul ten nafukovací hrad, no ne 🙂

kometa
kometa (5556 příspěvků) 18.06.2024, 08:41:02 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 17.06.2024, 21:27:47

Já vůbec nevím, kde na tom obrázku masařku hledat

Já ji taky nevidím.😉Zadeček má kostičkovaný, jako šachovnice.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 18.06.2024, 09:07:44 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 18.06.2024, 08:48:15

No, tak těch mám doma celé rodiny.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.06.2024, 09:38:29 xxx.xxx.198.226

Uf, kolegyně je dneska extra protivná… blé. Ale jo, má to doma teď těžké, já to ustojím, jen vždycky, když mi vynadá, tak se mi zvedne tep a stres a vůbec, je to nepříjemné. Bylo by fajn si z toho nic nedělat 🙂

lesnizinka
lesnizinka (2086 příspěvků) 18.06.2024, 10:44:03 xxx.xxx.93.77

Snad vám muchu vyfotím líp😉 někdy za 100let zase😏 Bobi, neměli ste náhodou v noci bouřku? Na radaru jsem zpětně viděla, že se motala někde u Olomouce, ale nekoukala jsem tak přesně. U nás dneska pod mrakem, oproti včerejším 29st je 25, zatím. Jsem nadšená, kéž by to tak zůstalo, klidně i dva dny😎 Včera jsem se ze zahrady doplazila dřív, někdy kolem půl deváté, oblékla se na cvičení, ale ještě jsem šla zamést vchod - nedalo se na to ze sedačky koukat😛 A šla jsem veslovat. Asi u toho jednoho dne zdechnu. Nemohla jsem se z pletí vůbec narovnat, je to horší a horší(to je překvapení, na stará kolena, že?!?😛) Tom avizoval, že mají večer děcka zkoušku na společné vystoupení s Martinem Chodúrem, tak musí být s ním a přijede pozdě. Přijel před půlnocí. Dneska má volno, je doma, zatím, než se něco někde vys.re🙄 Musí sekat trávníky, vypadá to tu celkem šíleně, jak je trávník, nebo spíš to, co by měl být trávník a z toho trčí vyskočené půlmetrové květy plevelů😏 No a já musím pokračovat v pletí, na dnešek jsem si ponechala obzvlášť kvalitní plevely. Samý bodlák a mají asi metr. Měly tam být kytky, co se tam semení každý rok(krásnoočka) jenže zmrznuly. Pořád jsem to neplela, jestli nevyskočí další, jenže pak i kdyby, tak je plevely předběhnuly a totálně zarostly, takže teď už ani není šance je v tom najít🙄 Dumám nad tím, jestli to vzít srpem a pak motykou sakum prásk. Nejspíš. 

Ronjo, to je brambora nebo rajče, ne?

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 18.06.2024, 11:46:13 xxx.xxx.119.6

Jo, rajče z kompostu.To, co v semenáčcích vypadá, že nevyjde, nebo loňské spadlé plody. Kompost rozvezen po zahradě a ony si takhle rostou…všude😁. Brambora mi jedna náletová vyrostla v jahodách, taky je nejhezčí. Takže asi budu všechno předpěstovávat na kompostu🙄😁.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 18.06.2024, 11:47:52 xxx.xxx.119.6

Co Vikťa a průjem? Možná jsem to přehlídla, je to lepší?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.