Aktuálně: 4 042 inzerátů199 676 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

kometa
kometa (5556 příspěvků) 16.06.2024, 07:06:17 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 15.06.2024, 22:55:38

Vy jste z Morkovic? Tam bydlela jedna kantorka, která učila na veterině v Kroměříži.

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 16.06.2024, 07:51:45 xxx.xxx.20.192

včera jsem psala,pak jsem na cosi klikla,po odskočení,naskočila na celé ploše jakási cosi reklama..já dala blbec zpátečku a bylo vše v čudu☹️

U nás prší od rána..včera krásně,ale odpolko strašný fučák..V pátek byla u nás Ewa Farna  a David Koler..v parku..naštěstí počasí vyšlo..Prý bylo prodáno 5000 lístků!!.Ve čtvrtek skupina “Traktor”-mám od nich ráda “letokruhy”.a ještě nějaká-nevzpomenu si název..Ty jsem slyšela doma z okna,Farnou né…🤔

Jinak novinky ze sousedství😎

Sousedi včera od 6 hodin dělali oheň pod gril na prase ..Celý den čoudili,jsem nemohla ani větrat..Jsem ráno otevřela okno,stojím u linky-a ..říkám si"co tu mám uzeného"? otočím se a čoud se line zpoza zídky..Ale nebyl kravál,jak minulý týden..Mě se cikánské písničky líbí,ale nesmí to řvát nonstop od 4 do 11-dřív to tak bývalo..Telka i přes zavřená okna se nedala🙃 Ale už se umírnili..Jinak prádlo visí,malý zlomený sušák s prádlem leží…100x zmoklý a 100x uschlý koberec přes plot taky schne v dešti..Deky na velkém točícím sušáku-plném.. Co už..Přitom včera hic s větrem🤔Píchlý hrad taky jak zřícenina rozpláclý za plotem🤭To nejde nevidět..jen aby jste byly v obraze,jaký mám pěkný výhled😇

Jinak hady tu nemáme,jen potkany..Micka od sousedky už zakousla 4 během 14 dní..Už tu byl deratizér..

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 16.06.2024, 08:28:45 xxx.xxx.20.192

Psala jsem to na “venčící pejsky”,ale zkopíruju to i sem..🙏

Nedávno musel děda-otec od kamarádky,co za ním jezdíme do Kamenné(Mohelnicko)nechat uspat svého pejska..byl už hodně starý,neslyšel,pak přestal chodit a i jíst..Shání pejska,8-10 letého,klidného,menší rasy..dědovi je 80,bývá od dubna do října na chalupě v té Kamenné,a na zimu má v Příkazech(u Olomouce) baráček se dvorkem..Bobeš se měl jak v bavlnce,denně chodili do lesa-má ho za baráčkem..Potřebuje nějakého kamaráda..Má vyhlédnutého někde v útulku,jenže pejsek má jít na operaci ještě-asi křížence jezevčíka-Bobeš byl myslím taky něco takového…..Mě se moc líbí ten černý vlčáček,ale on chce něco menšího..Má velkou zahradu…Zajel by se podívat..má auto,je mobilní..Nevíte prosím o nějakém? Moc děkuji….

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 16.06.2024, 08:40:16 xxx.xxx.32.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 15.06.2024, 22:32:52

Raduš to nee. Stromová je největší u nás žijící. Jedině byste tam měli také stromovou.

Ta “moje” je také obrvelká (ale strach má velké oči😉), nicméně oproti nájemnici Bambule je úplné prdítko…

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 16.06.2024, 08:43:34 xxx.xxx.32.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 15.06.2024, 22:47:23

No, ale je to divný. Furt hlásili pohromu. Já večer musela MHD do města. Cestou zpět mě to chytlo, ale teda žádná tragédie. Obloha byla úplně černá, zase práskaly hromy, ale přímo tam, kde bydlím (jižní část Brna), to fakt nijak velký nebylo.

No a pak zase v noci začalo bušit do oken, takže jsem Fida ani nepustila ven.

Kde konkrétně hlásili zaplavenou dálnici???

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 16.06.2024, 08:58:17 xxx:xxx.894e:2385
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 16.06.2024, 08:28:45

..to je hezký, ale pán je v letech a jak má rodina ošetřeno kdyby s panem něco bylo…občas čtu na fejsu jak jsou psi starých lidí nabízení, protože senior už péči nezvládá a rodina se o psa postarat prostě nechce….

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 16.06.2024, 09:31:02 xxx.xxx.20.192

Evi,odepisovala jsem na psech🙂..Má přes cestu vnučku-bydlela u něj a postavili si s přítelem domek,čekají už druhého potomka..Ta by si ho pak vzala..

lesnizinka
lesnizinka (2086 příspěvků) 16.06.2024, 11:00:24 xxx.xxx.88.203

Já su tak ščasná!👍😀 Bouřky lezly těsně kolem nás směrem nahoru, jako by narazily na zeď a tak se místo na východ plazily na sever. Ostatně jako vždy. Už přes tři vesnice pršelo jen lilo, u nás nic. Když jsme šli o půlnoci spát, byl v Rakousku pod náma poslední velký mrak a měl trochu směr až na nás. Ale bývá to tak, že než k nám přijde, záhadně zmizí, rozpadne se. Probudím se ve tři, jdu si otevřít víc dveře, protože mi bylo horko a viděla jsem, že pofukuje, poletuje záclona. Jak jsem hluchá, déšť bubnující do té gumy na terase jsem neslyšela😏 Jak já byla nadšená, když jsem koukla a viděla, jak leje😀 jen jsem ještě moc nejásala, nevěděla jsem, jestli ne třeba 2minuty🙄 Ráno jen trochu mrholilo a za 5minut se pořádně rozpršelo, ještě cca půl hodiny. Sejdu dole a na meteostanici - 36mm!!! Já jsem na to nevěřícně čuměla snad minutu, jestli nehledím blbě na desetinnou čárku😛 Koukla jsem na radar a viděla jsem, jak ten mrak lezl hezky přes nás. Mé nadšení(a slimáků🙄) nezná mezí😀 Protože jak jsem v pátek plela, moc mokrá zem nebyla a děsila jsem se té předpovědi, s třicítkama😲 Jdu zkusit vykopnout nové brambory, jestli tam něco bude. Tcháni měli včera kupované a to bych teda nepoznala, že to byly nové brambory, vůbec tak nechutnaly🙄

Jani, výjezd z Brna na Prahu. Hlásili, že dálnice je zaplavená a viditelnost mizerná. Z Hrozenkova, z hor, to bylo hezky vidět, ty provazy deště na západě, směr Brno. I jsem koukla na radar samozřejmě, kam to jde a táhnulo se to právě zespoda nahoru, jedna bouřka za druhou, jak korálky za sebou, nezkoumala jsem přesně, kudy, ale vzhledem k tomu, že to lezlo těsně vedle nás, tak určitě i na východní části Brna. Já jsem ti kdysi posílala ten kozlík, adresu jsem měla, ale zůstala na Fauně🙄 Určo jsem koukala, kde to vlastně bydlíš, v které části Brna, ale úplně jsem to zapomněla🙄

lesnizinka
lesnizinka (2086 příspěvků) 16.06.2024, 11:18:24 xxx.xxx.88.203

Bobi, ten pejsek na fotce je ten dědův, nebo ten ,,nový"? Je moc hezký👍 tak pěkný pejsek se hned tak nevidí👍 Podobný se nebude hledat snadno. 

Prádlo jsme naštěstí všechno včera poprali a posbírali, v 20.30 Tom sbíral ze sušáku poslední várku.  Opět jsem zapomněla rozhodit hnojivo na ronďáky🙄 no koho by napadlo, že u nás bude pršet!?😛  

Bodlinko, do rána určo pršelo i u vás, že jo? 

lesnizinka
lesnizinka (2086 příspěvků) 16.06.2024, 14:51:40 xxx.xxx.88.203

Tak hlasim že: brambůrky jsme k obědu měli, ale musela jsem vykopat asi 6 dolců, bylo tam strašně maličko nasazených 3-4  na nati, i když už poměrně velké. Zřejmě i tím, že jsem je sázela do ,,betonu"🙄 Tehdy jsem je hodila pod odvalenou mokrou hroudu a zase ji tím přiklopila. Dá se říct, že podobným způsobem i kopala, jelikož nepršelo, tak se hroudy vůbec nerozpadly a zůstaly pod nima dutiny🙄 U těch ranných je to jedno, teď už napršelo, tak snad ten zbytek bude už normální. Musím jít žehlit to včera vyprané, měla bych si zapošít koupený overal a měla bych zalít skleník a obrat maliny. Chce se mi chrnět a nevím, jak se k tomu všemu dokopu, alespoň něco bych měla😏 Plet budu až zítra, až trochu obeschne. Nějak nás ten oběd zmohl oba…

Obrázek
Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 16.06.2024, 15:55:37 xxx.xxx.189.104

Někdo si na zahradě hýčká hady….já jsem v tomto ohledu nemajetná nebo se hadi tak dobře schovávají, že naposledy jsem viděla mládě užovky obojkové a to už bude minimálně 4 roky zpátky…to jsem ještě měla berbery, tak asi i víc.

Já  “pěstuju” jen drobné ptactvo…a svoje psy učím, že ptáčkové se nehoní, protože kolikrát hejno vrabců pod krmítkem zobe co jsem rozsypala při doplňování…sýkory furt něco hledaj v trávě, kosáci….ptáci si zvykli a  defakto odlítnou až když je pes úplně u nich a nebo, když se zrovna prožene kolem, protože běží hlídat, jinak si jsou docela jistí v kramflecích, že je moji psí medvědi nebudou lovit.

Naučily se ke mně lítat i hrdličky…ale jak jsou čůzy velký a snažily se mi lézt do krmítek, tak jak mám krmítka zavěšený na karabince, tak se ta karabina normálně roztáhla a hlavně, když se tam nacpe hrdlička, tak už se tam nikdo jinej nevejde a tak, protože i ty hrdličky mám ráda a jsem ráda, že je mám na zahradě, tak  jsem jim začala sypat na zem pod krmítko a …pro dobrotu na žebrotu…teď jsem vysela trávu do holých míst v trávníku v psím výběhu…koupila jsem nějakou rychlerostoucí zátěžovku, drahou jak prase…tak si to tak hýčkám, furt to kropim a modlim se, aby z toho něco vyrostlo, protože za provozu-pohybu psů a roční období taky není nejvhodnější a včéra přistihnu milé hrdlice, jak mi to tam vyzobávaj…no ty dostaly jmen Kunhúty šedivý…volám na psy “Pinďo, trhej…👉” …jakože kdo bude hlídat tu trávu…tvl Gina si leží, hrdlice zobají 2 metry od ní a ona ani nezvedne hlavu, že by je tím vyplašila.  Tak jakože super pastevecká povaha, která má vysokou toleranci ke zvěři, kterou považuje za vlastní, ale v tomto případě…😴…no tak o dovolený jsem furt načuhovala, jak divizna a hrdlice odháněla…štědře jsem jim nasypala krmení co nejdále od vyseté trávy, aby si ty břucha nacpaly jinde…teď už chodím do práce, tak nevím, jestli to ta tráva vůbec přežije…

A když tak tady čtu veselé historky o Gustavovi, tak si říkám na co já mám psy…takovejch peněz to stojí a jeden Gustav by to uhlídal všechno…a ještě bych ušetřila…

lesnizinka
lesnizinka (2086 příspěvků) 16.06.2024, 16:22:13 xxx.xxx.88.203

Jsem se ztratila, kdo je kurňa Gustav? 😲 Teď lapím na gauči a najednou ťuk, výrazné zapískání a kouknu…ledňáček jak kolibřík třepe křídly u okna. Pak sedne na zídku ve vchodu, následně se pomalu rozletí a trefí okno od bazénu🙄 Asi to bude ,,ten náš!, protože jen tak mírně brnknul. První jsem myslela, že se v tom vchodu prostě ,,ztratil" - je to víceméně prosklené U. Když odletěl mě napadlo, jestli on něco nechtěl. Obletěla jsem barák, všechna okna, jestli tam nedejbože neleží druhý. Nic jsem nenašla, tak doufám, že ne. Že je málo vody v jezeru vím(jestli to byla stížnost?)  protože Tom pustil závlahu a hodně ho vycucnul (předtím právě z toho deště přetékalo do kanalizace, což je špatně ) 

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 16.06.2024, 16:51:44 xxx.xxx.20.192

Bobi, ten pejsek na fotce je ten dědův, nebo ten ,,nový"? Je moc hezký👍 tak pěkný pejsek se hned tak nevidí👍 Podobný se nebude hledat snadno.

Ten jeho..u něj na chalupě focený..Ten nový čeká na operaci někde..

Canka
Canka (383 příspěvků) 16.06.2024, 22:04:57 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Teda jsem po víkendu zničená..v sobotu jsem byla na přesčase a z přesčasu jsem rovnou šla na zahradu sekat..a dneska celý den jsem jen sekala a sekala..a ten křoviňák se kurňa za celý den pronese😀O tom,jak trpí teď večer moje záda ani nemusím mluvit😀

Takže jdu do hajan a jestli se ráno probudím,tak to bude zázrak😀  

Bobca
Bobca (1423 příspěvků) 17.06.2024, 07:30:49 xxx.xxx.20.192

Houser Gustav…hledám zpětně🤔…nenacházím historky..asi teda na “drůbeži”né?..čtu tu poctivě,že by mi Gustav ušel?…Zdenka měla kohouta Bonifáce,pak 2 mladé-Čuka a Geka,černé,ale ty někam upíchla,že byli malí-z jednoho vrhu kuřat od kvočny…Má teď nového Pankráce..krasavce🐓..V červenci pojedu zas do FM 10 dní poklízet,bliknu ho..I má nové kotě..Jela za kámoškou kamsi k Liberci..A že tam někde našli mezi dědinama šedé koťátko-ti známí..Tak jí ho dovezli Fordem..A ona mu říká “Ford”..hrůza🙏..musím ho pak přejmenovat..Když tak aspoň "Henri"..Měla šedého (ruského modrého),ztratil se i s bíločerným Ferdou..Zůstala jen 3barevná Bára..Už se na ni těším,je přítulná..

Niki-jsi borka👍

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.06.2024, 10:08:11 xxx.xxx.119.6

Henry Ford je dobrý jméno🙂.  

U nás už sekli louky, jednak venčení dostává jiný, radostnější a delší rozměr a druhak ráno otevřu okno a mám domácí vůni zadarmo😁. Krásně se line směs sena a posečený trávy. Jak jsme si tu psaly o krkavcích, včera nás na louce zase následovali, jen jsme z ní sešli na cestu a už byl jeden v místě, kde jsme se předtím pohybovali🙂.  Žínko, mám radost, že vám už taky konečně zapršelo👍.

lesnizinka
lesnizinka (2086 příspěvků) 17.06.2024, 10:54:04 xxx.xxx.88.203

Ronjo děkuju❤️ Ani nevíte, jakovou mám já😀 Jen z toho plevele se asi potento😎 Už je skoro 25st, do zahrady se teda netěším👎 Večer jsem obírala maliny, dvě misky, cca 2kg, nacpala jsem to v sáčcích do mražáku, ze zbytku už bude marmeláda. Teda doufám, že ještě něco oberu. Včera jsem si sedla na gauč až 22.15. Musela jsem ještě Viktínovi nakrájet maso do pytlíků, uklidit ty maliny a vyžehlit Tomovi přeprané kalhoty, které jsem předtím šla žehlit a byly na tmavěmodrých bílé fleky, jakoby od prášku nevymáchaného, jenže já peru teďka v gelu, tak nevím. Takže jsem je znovu vymáchala s octem a večer přežehlila. 

Niki, ty se teď budeš chodit na masáže týden, křovnák je hrozný, s ním jsem si záda blokla kdysi kvalitně👎 Tento aku co mám teď je super, ten je lehoučký, proti klasickému. Včera mi posílal brácha adresu, ať mu jeho zavezu ten jeho, do servisu tady, přes dvě vesnice. Takže ho tam teď ještě musím odvézt, aby mu ho opravili, než se dovalí na Moravu o prázdninách. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.