Aktuálně: 4 045 inzerátů199 658 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.06.2024, 10:35:57 xxx.xxx.63.85
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 12.06.2024, 10:33:04

Jasně, že všimla, zas až tak mimo nejsem!🤣

Ale Bodlinka má koček plno, teda co si pamatuji…

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 12.06.2024, 17:46:00 xxx.xxx.88.203

Tak u nás nemůže jít nic jednoduše. Něco jako u Niki se skůtrem🙄 Jak pořád řeším tu bezdotykovou baterii u WC. Na tu naši původní už nebyly náhradní díly, že jedině ta samá, někde z Finska ze skladu. To jsem si rozmyslela - starý typ, co už se nevyrábí, Tak pán, že mi nabídne jinou, o polovinu levnější. Dobrá, snad bude pasovat, beru. V pondělí volal, že ve středu pošle monťase. Já se obleču do zahradních hader špinavých a jdu mýt ta další okna. Umyju tři, přijede vodař. Jdu s ním teda domů. Vleze pod umyvadlo a: hele, vy to máte zapojené napřímo na kabel, ale já mám koncovku do zásuvky. Cože?!?😲 Ale já jsem šéfovi posílala fotky věděl, jak to je. No tak to asi došlo k nějakému nedorozumění. No tak buď si seženete někoho, kdo vám sem potom dá nějakou zásuvku a nebo bych musel přijet příště s jinou baterií. Ne, proboha ne, vysvětlete mi jakovou zásuvku? No takovou tu, jak je na druhém konci prodlužky třeba, to se normálně koupí za pár korun a elektrikář to na ten kabel, co vám trčí ze zdi připojí. Aha, vydržte. Volám strejdovi: máš čas? Po chvíli vyvětlování, že teda mám pro něj přijet a cestou ještě koupit tu zásuvku. Vodař: jak dlouho vám to bude trvat, já dost spěchám ještě jinam? Celé? Nevím, do hodiny? Je to starý pán. Jela jsem pro strejdu, tak jak prase, s teplákama od bláta, co jsem se včera plazila v předzahrádce po kolenách, abych to převlékáním se ještě nezdržovala. Až pak mi došlo, co ten pán, co jsme se srazili ve dveřích elektra, na mě tak divně koukal😏 Vodař to tam mezitím nainstaloval. Pak jsme to společnýma silama přemontovali a: teče, voda teče, já to říkal princi, uděláme strouhu..😜 Tom cestou z práce koupil v akci v Albertu toaleťák(konečně) takže: já su tak ščasná😜 nic mi nechybí, konečně funkční hajzlík😛

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 12.06.2024, 19:34:54 xxx.xxx.85.191

tak pokud hajzlík potřebuje jen nový splachovadlo, to je ještě dobrý. můj hajzlík odtéká někam do podlahy, fakt už si netroufám tam nic splachovat. a celé odpady odtékají někam, prostě se někde vsakují. jako podle sousedky kdysi ten člověk, co to stavěl, kopal nějaký septik, ale kde to je, nenašli jsme to ani s kamerou. takže prostě někam to mizí.

pokud bude stejně starý a stejně technicky řešený jako deštová kanalizace v průjezdu, je to stejně jedno 😀 konečně jsem teda našla firmu, co umí dešťovou kanalizaci a venkovní odpady a ne dvě různé, co dělají každá to nebo to. ale jsou to dvě různá vodní díla s dvěma lejstry od úřadů

a musím ještě chvilku šetřit, to bude stát tak dvě stě pade. ten venek teda. vnitřní kanalizace a definitivní hajzlík, to je další fáze.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 13.06.2024, 09:05:33 xxx.xxx.20.192

Tak hlásím,že už chodím po pokoji bez berlí☝️..Pomalu-snažím se,nesmím prý kulhat-ulevovat té noze..takže nekulhám..Ven ale ještě s berlema..cvičím,promazávám,masíruju jizvy..Auto už mi taky dovolili,tak jsem si zajela do vedlejší dědiny za holkama na zmrzlinu a jiné pochutiny..🙂

Bodlinko..nebydlíte u potoka?kdysi u nás na dědině byly svody do potoka..hrůza..Jsme se tam jako děcka koupali😲

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 13.06.2024, 09:23:20 xxx.xxx.198.226

Bobčo, jen pište, každý krok je hoden zaznamenání 🙂 Mně se líbí především info o zmrzlině, musím začít zase s holkama jezdit “na čaj”…. Cílem vyjížďky je pak nějaká občerstvovna (horská chata, stánek, zmrzka…), a to je teprve motivace někam vyjet 🙂

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 13.06.2024, 09:55:56 xxx.xxx.88.203

Bodlinko, tomu se říkalo ,,septik s přepadem". Většinou tam ani ten septik nebyl a nechalo se to prostě zasakovat někde do země kus od baráku, samozřejmě spádem od baráku. Kdo septik opravdu měl, měl ten přepad do potoka. Ano Bobi, u nás všechny vesnice a řekla bych v celé ČR. Je zajímavé, že všichni jsme se v tom potoce koupali a nikomu nic nebylo, ani žádná žloutenka či úplavice. Hážu fotku s oranžovým rajčátkem, k večeru jsem je ještě i stříknula. Tom to ohodnotil, že doteď vypadala rajčata moc hezky, na rozdíl od let minulých, teďka je stříknu a půjdou do kopru😏 Ale neměla jsem se chválit😏 protože jsem koukala, že to rajčátko je nějaké naďobnuté, někdo už ho zkoušel, takže stejně asi shnije🙄

Bobi se zmrzkou počkej na víkend, až bude teplo. Včera byla u nás teda zima fest, 16st. Dneska…je zatím 13😲 Pozvala jsem si brigádníky a rovnou je i vyhodila😛Jdu teďka z obchůzky a poskakujou u branky. Co jsem ti psala dopr…?!? Ne, v 8h, ne v 9h, ale v 10! Poslala jsem je pryč tak nevím, jestli ještě přijdou v těch 10🙄 No já nejsem zvědavá, aby mi nějaký mešuge lajnoval život😠

Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 13.06.2024, 10:03:36 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 13.06.2024, 09:55:56

😱😱😱 mně ještě ani nekvetou, teda pár balkónových začíná, ale na záhoncích ani ň.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 13.06.2024, 10:05:05 xxx.xxx.198.226

Já jsem včera měla první dvě jahody 🙂 Rajčata už mají poupata, takže předpokládám jak se oteplí, že budou první kvítka.

Lesnizinko, ale to máte rajčata ve skleníku, že. Já to mám venku, tak musím ještě počkat na takovéhle habány 🙂

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 13.06.2024, 10:13:05 xxx.xxx.119.6

A jo, skleník, už to vidím, tak to závidím o malinko míň🙂.

Jé, ale jahod máme letos dost, jako uhnívaly při těch deštík, to jo. Ale už zase jedou, letos jich máme nejvíc. No ale přišli jsme o všechny borůvky, a muchovníky taky nic moc, nevadí nevadí, příští rok budou. 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 13.06.2024, 10:14:48 xxx.xxx.198.226

jo vida, borůvky bych měla zkontrolovat. Možná letos budu ještě ráda, že mám v mrazáku zamražené zbytky ovoce z loňska. Chtěla jsem to mermomocně zdělat, abych měla místo na letošní sklizně, ale ono nebude co sklízet, takže se můžu uklidnit 🙂

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 13.06.2024, 10:24:26 xxx.xxx.119.6

No zimolezy byly docela slušně obalený, jenže začaly v deštích padat a nebyly ještě zralý, tak jsem se stejně na nějaký dosbírání vykašlala, a že halt ty spadlý pohnojej keře😁. Já už mám v mrazáku jen aronii, ta je držák, protože jí jím jen já. A kupodivu a velký kupodivu - protože to v těch mrazech nevypadalo, přežily angrešty a objevily se jablka, tak to zas nebyla taková hrůza, jak jsem se bála. 

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 13.06.2024, 15:03:34 xxx.xxx.85.128
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 13.06.2024, 09:05:33

u potoka nebydlím, ale před domem pod ulicí je tentononc jednotná kanalizace. a pod průjezdem vede dešťová kanalizace, která do ní ústí, ta svádí vodu ze střechy a co já vím, co na ní bylo všechno připojené, to je takové tajemné podzemí. ale teď se vlastně spíš všechno někam zasakuje, blbý je, že při dešti se ta dešťová voda zasakuje do průjezdu 😀 to mi vlastně asi vadí víc než ty odpady, ale když už to někdo bude dělat, tak to vlastně spolu hrozně souvisí. chtěla bych čističku, podzemní nádrž  na dešťovku a odvod obojích přebytků pod průjezdem pryč do té jednotné obecní.

do toho potoka při nízkém stavu vody noru nepouštím, to je otevřená stoka.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 13.06.2024, 15:05:04 xxx.xxx.85.128

jahody už mám sežraný, už budou jen ty stáleplodící. rybízy jak co, mám milion malin, angrešty začínají

jsem zavalená třešněmi

budu asi zavalená broskvemi. ostružina taky vypadá šíleně. muchovník docela dobrý, vyhrožovala jsem mu vykopáním a letos má i nějaký muchy.

efe
efe (1499 příspěvků) 13.06.2024, 15:27:28 xxx.xxx.199.5

Mně maliny apod. na zahradě vůbec nejdou, jakože vůbec. Nechápu to, takovej plevel. Zasadim je a když nechcípnout ten samej rok, tak příští rok spolehlivě…

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 13.06.2024, 15:59:49 xxx.xxx.94.102
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 13.06.2024, 15:27:28

já to mám píchlý ve starý zakopaný vaně, jakože tak to tam bylo. nejdřív nebyly maliny vůbec, pak jsem teda zjistila, že to remontantní tak jsem to podle toho začala řezat a minulý rok byly maliny na podzim

no a ten stejný podzim jsem do tý vany navezla hromadu kompostu, protože to už tak celé sedlo, zamulčovala jsem to posekanou trávou no a vypadají happy, asi to chce hodně živin.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.