Aktuálně: 4 043 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 09.06.2024, 15:51:19 xxx.xxx.89.177

Tak jedna slepice je prostě blbá a zůstává venku. Dneska mamka musí jít než se zavře a nahnat je prostě tam, všechny. 

Viktík občas chytne vážku. Lítají tu hlavně ty blankytně modré a pak červené. Dneska chytil takovou, co vypadá trochu jako vosa a viděla jsem ji jen párkrát. Tak si ji vyhledám a zjistím, že je to manželka toho modrého😲   Hmm, tak to by mě vůbec nenapadlo. Tak jsem mu řekla, že má chytat jen ty modré, to jsou kluci a celkem k ničemu😜 Myslela jsem to tak, že je jich dost na jednu žlutou, kterou ke všemu zamárnil🙄

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 09.06.2024, 19:40:21 xxx.xxx.89.177

Momentálně radar: jedna bouřka pod náma, druhá nejspíš taktéž a třetí se k nám ani nedoplazí. No hlášeno bylo, že v 18h bude pršet. Opět se chybička vloudila👎jakové překvapení🙄

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 09.06.2024, 20:07:13 xxx.xxx.85.190

když zrovna bouřky si dělají co chtějí. pamatuju někdy minulý rok ve vedlejší vsi byla bouřka s kroupama že měli centimetry krup kolem domů a u nás nic, trochu pršelo. a to není nijak daleko, třeba 2 km vzdušnou čarou.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 09.06.2024, 20:11:19 xxx.xxx.119.6

Tak u nás včera nakonec nespadla ani kapka…a já (rouhající) jsem tentokrát ráda🙈. Celý den tedy opět vedro a dusno, mraky se tu honily, ale jdou od nás. Za chvíli vyrazím povenčit, uvidím kam dojdeme - 20 metrů tam 20 zpátky? 

Až na to vedro a dusno bylo fajn🤣.

Canka
Canka (383 příspěvků) 09.06.2024, 20:48:05 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Raduš na výsledky je ještě brzo🙂Bude se rozhodovat teď v tomhle týdnu..a já teď vlastně přemýšlela celý víkend,jestli tu pozici vůbec chci…🙄Jakože kdybych to vážně vyhrála,tak jestli to fakt chci…a přistihla jsem se,že jsem ti tak řekla,že doufám,že to vyhraje někdo z jiných kandidátů😕Ale pak jsem si zase řekla,co blbnu,že jsem kvůli tomu vynaložila dost úsilí a jestli mě fakt vyberou,ať nad takovýma blbostma nepřemýšlím..

Bobi já mám radost,že ti to takhle ,,šlape,, ta nožka..my jsme si dneska odpoledne udělali family day,jak já říkám a u zvířátek jsme si pekli buřtíky a pili,klábosili..slavili ségry narozky a mamky svátek..moc fajn odpoledne..a na to,že mamka většinu jen proseděla,tak furt zkuhrala,že jí ta noha bolí a nechce chodit..tak jsem jí říkala,že právě musí chodit a pravidelně,aby se ta noha hýbala..ale ona o tom nechce ani slyšet..a to už je po operaci snad 2 roky..já jen nechci,aby pak přestala chodit úplně..navíc bydlí ve 4.patře bez výtahu ve svém bytě,takže si nedovedu představit,jak by se musela stěhovat někam do přízemí,aby se dostala domů..na to by ani nepřistoupila..

Dneska mi přijel známý konečně zmulčovat pozemek..bylo to tam jako v džungli..přístí víkend vezmu křoviňák a musím dosekat to,kam se traktor nedostal..

Jinak u nás sucho,sucho,sucho…ani kapka deště,takže intenzivně zalévám zahrádku..jo a když jsme u zahrádky..srnky mi sežrali všechen hrášek,co se mi pnul po plotě

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.06.2024, 21:30:24 xxx.xxx.61.1
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 09.06.2024, 15:51:19

Co já bych dala za můry v bytě (snad mi entomologové prominou)! Kočky je roky lovily a žraly, a je to pro ně hra a lovení. Teď už asi druhý rok téměř úplný prd! Čím to je, neví někdo??? Já mívala v bytě (když jsem rozsvítila) klidně i 20 můr. Letos ANI JEDNU JEDINOU zatím.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 09.06.2024, 22:20:54 xxx.xxx.89.177

Ha, ha, ha, musíš vyhodit síťku z okna😜 Dělám si pr.el😉 ale není to třeba tím, že v Brně taky pořád prší? Teď jsem koukala na radar, jak pod váma narostly bouřky. Pod náma se to formovalo..až to zmizeloooo🙄 Teď jsem v kuchyni krájela Viktínovi na zítra masko, světlo, otevřené okno a nejmíň dvě můry jsem u toho zachytila. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.06.2024, 22:23:28 xxx.xxx.61.1
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 09.06.2024, 22:20:54

Nooo, teď zas slyším z dálky dunění!!! Ale došla mi žárovka do lampy a kvůli “skvělé” EU přestali ten typ žárovek vyrábět! Takže mám na parapetu postavenou jen lampičku…ale to by snad mělo stačit, ne?😲

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.06.2024, 22:25:59 xxx.xxx.61.1
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 09.06.2024, 22:20:54

Jinak na včera byla hlášena přímo pohroma, já to nahlásila xy známým 🤭, pak furt tu pohromu posouvali, nejdřív, že to přijde ve 20h, pak ve 22h. No a myslím, že o půlnoci zapršelo, ale že by byly poryvy větru nebo kroupy, tak to nee. Což je samozřejmě dobře. 👍 Týýý brďo, zato teď hřmí víc a víc a blíž a blíž. Asi kouknu na radar.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 10.06.2024, 09:16:46 xxx.xxx.20.192

No Bobi👍 A pak, že nemá co napsat. Jenom chtít, ono se najde

Raduš-ty aby sis stejně nerýpla..Nemůžeš to prosím přejít,a být ráda,že jsem napsala??nemyslím si,že píšu málo,jen mám dojem,že spoustu příspěvků asi nezachytneš.

takže-prádlo visí,skákací hrad je píchlej a včera postavili bazén…

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 10.06.2024, 10:01:25 xxx.xxx.89.177

Ha, ha skákací hrad píchli? Tak to budeš mít pár dní klid, páč tento týden to na bazén nevypadá😛 

Hele, od kdy ty jseš takto vztahovačná? Vždyť si stejně jako já, brala všechno s humorem?!? Mě vyčítáš, že jsem nerv a ty se hned čertíš nad každou poznámkou. A navíc: já jsem nerýpala, já jsem tě chválila. 

Jdou mraky. Z noční hlášky dešťů a bouří nebylo ani ho.no👎 Jak jinak. Teď prská od 8h naprskaly 0,4mm🙄 Tak budem věřit, že ještě něco nás trefí. 

Viktína tak nějak stejně. Průjem držíme lékama na uzdě tak, že nakaděné dvě hromady jsou za noc. Během dne zatím nic. Kdyby to takto alespoň drželo, bude to super, to si myslím, že mají ty pilule moře času se vstřebat. 

Jdu konečně umývat ta zašmolení okna, co nám oplášťovali. Nevím, jestli jsem to psala, ale byl na nich takový mastný film, i po umytí. Mluvila jsem v pátek s pánem z firmy a tvrdil mi, že to šmolí před silikonováním takovým jako jarem, aby se to na okna nenalepilo, takže není možné, aby to bylo mastné. Takže jdu zkoušet - další pokus. Doufám, že mi to půjde, protože jestli se budu crcat s těma pidiokýnkama a bude to stejně zasviněné, tak mě asi trefí🙄

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.06.2024, 12:16:52 xxx.xxx.198.226

V pátek odpoledne vyjížďka s kamarádkou a s holčičkou, to se tarpanovi líbí. V sobotu jsem byla na úvodním setkání vedoucích táborů, dost možná si tam v létě střihnu ještě jednu brigádu k tomu, uvidíme, jestli se to obsadí do srpna. K večeru jely vedoucí na vyjížďku, tak jsem se přidala s tarpanem, byl moc hodný a zlatý, šel i v koních, žádná panika. Hlavně se mi líbí, že když mu koně poodejdou, tak je v pohodě, nevzteká se, nešílí, že mu odcházejí, klidně se pase, dokud nezajdou za nejbližší strom, a když je pak nevidí, tak je dokluše. To je velmi cenné, že je to takový pohodář. No a v neděli opět vyjížďka s kamarádkou a holčičkou (já budu ale štíhlá!), a poprvé zlobil, schválně jsem ho nechala na jedné louce cválat na úplně zahozené  otěži, a on chvíli běžel pěkně, a pak se rozmyslel, že by mohl zkusit vymyslet nějakou lepší zábavu a začal vyhazovat, no a protože jsem to čekala, tak jsem nespadla (sic!) a ještě jsem mu dala za vyučenou. Tak snad si to bude pamatovat, že lepší je být hodný koník a bude to mít bez potíží, než zlobit, a potázat se se zlou.

Včera jsme zprovoznili po zimě traktůrek sekačku na trávu (takový ten, co se na něm sedí), takže mám asi třistašedesátou funkční sekačku. Když se dokopu, dnes s ním objedu poní výběh, abych vysekala plevely, než se vysemení. Bohužel moc nebude na vysokou trávu, protože tu trávu rozseká, ale slepicím to můžu naházet. Taky je potřeba přesekat staré hnojiště, tak na to bude také dobrý - kamarádka, co mi ho dávala, říkala, že s ním rovnali terén, krtince a tak 🙂 no má i výhoz posekané trávy, ale prý to moc nefungovalo, tak uvidím, jestli to k něčemu bude a budu trávu do něčeho chytat, a nebo jestli je to naprd a trávu nechám lítat vzduchem.

Uvedla jsem do provozu automatická dvířka na kurníku. Už mám ověřeno, že dámy jimi zvládají chodit snášet do kukaní, to je báječné. A včera večer jsem konečně zkontrolovala, že při zavírání dvířek jsou všechny kráčmery uvnitř, do včera jsem se tam nikdy nedostala tak pozdě, a chtěla jsem jít dřív domů, tak jsem je nechávala osudu. Tak jsem celkem klidnější, ještě tam párkrát takhle v noci zajdu pokontrolovat, ale už nebudu mít tolik starosti o ně. Někdo začal pelichat, ale stálý přísun 10 vajec denně (průměr) mě ujišťuje, že hejno je v dobré kondici.

Nějak je těch slepic hodně a podestýlka bere za své hrozně rychle, budu muset čistit kurník častěji, vypadá to, že snad i jednou týdně! Hrozné. No tak opět, když se k tomu dnes dostanu, vyčistím kurník. 

Co jsme ještě včera stihli s asistentem - dojet ke známé pro seno. Máti má opravenou dodávku, tak jsme ji byli projet, sena řekla bych asi na jeden válcový balík, úplně modré, krásné, možná až přesušené… Musím též zprovoznit lis na seno, abych už tohle nemusela cpát někde do žoků, ale mohla ho naskládat slisované pěkně do hranatých balíčků do buňky, kde nebude tím pádem překážet. Docela se na to těším.

Na příští víkend je naplánované dát staticky do kupy samostatně stojící přístřešek seník, co si na podzim postavila máti, tak snad se to povede, a následně navařit na jeho střechu lepenkovou krytinu místo v současnosti přivázané krycí plachty. A ještě postavit stříšku přes uličku mezi seníkem a přístřeškem pro koně, taky aby se to trochu stabilizovalo. Prý to půjde udělat i se svodem dešťové vody, říkal asistent, tak se těším, že to snad bude vyřešené na další zimu a nespadne nám to na koně 🙂

B noha zatím drží, dokonce se mi povedlo uvázat poslední obvaz tak, že drží už třetím dnem, dostala jsem v neděli od veta nějaký obvazový materiál na další péči. Jeden steh někdy ve středu podlehl, ale jinak zbytek drží. Nu a někdy na konci tohoto týdne se chystá vet přijet vytahat stehy, tak snad to pak už bude oukej. Až budu příště převazovat, nechám s tím koně trochu pochodit, hoďku, dvě, aby to provětralo, jen musím vytvořit pro tu příležitost závěsnou nohavici, aby se k tomu nedostal a aby to hned nepřiletěly ocumlávat mouchy z široka daleka, furt to smrdí jako bolavá noha. Mažu to pod obvaz domácí konopkou, to se jeví dobře.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 10.06.2024, 15:40:24 xxx.xxx.89.177

Buggyro a to se nepřelévá nějakou betadinou? Když píšete, že to smrdí, to by sakra nemělo, ne?  No já to přechválila, Viktík se před hodinou pokadil. Ale léky bral až teďka, tak je v něm musím pár hodin udržet. 

Teda máte u těch koní taky pořád práce neřkuli, že si navíc vymýšlíte další a další😏 Já bych si ale taky ráda vymýšlela, bohužel nestíhám ani tu, co bych udělat měla, co by mělo být hotovo už dávno☹️ Viz druhá polovina záhonu u potůčku - nejdřív na podzim🙄 Nestíhám ani plet, některé záhony není přes plevel vidět - tedy ty kytky, co by tam měly být👎 Bohužel asi zmrznuly, čekala jsem, jestli ještě nějaké vyraší a mezitím tam vyrostl půlmetrový plevel🙄Jo okna. To se nedá to zoufalství  popsat. Byla jsem totálně hysterická, protože umyju okno a to zamlžené, že přes něj není vidět. Mamka radila: zkus to octem - nic, zkus to alkoholem - nic. Volala jsem sousedce, jestli nemá tu škrabku na sklokeramiku, prý se tím dá odškrábat alespoň ten silikon napatlaný. Ta mi poradila nějaký sprej na etikety. Tak jsem skočila do auta a sjela do barvy-laky pro něj. Prodavačka mi tvrdila, že asi prodala poslední😲 Naštěstí pak jeden ještě našla, strčený mezi něčím jiným. Tím to jakž takž jde, no dokonalé to není, navíc tím musím vydrhnout prakticky celou tabulku a to i dvakrát, třikrát.  Vzhledem k tomu, že mám ještě umývat cca 15 běžných oken, tak mi to za jedno asi nevystačí, za druhé mi z toho ruce upadnou a za třetí prostě z toho zešílím, protože to dělám asi 5x dýl, než bych to umývala normálně. Dělala jsem horní, na ty neprší, takže mě to nijak nelimitovalo. Přišla jedna větší přeháňka a hned máme 10mm👍

A jsem si vzpomněla: nevíte holky, co je s Kouťákem??? Píše někam? 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 10.06.2024, 21:21:21 xxx.xxx.89.177

No tak pozor, velký mrak, slejvák a hned máme 25mm!!! Celkem by mě zajímalo, kolik tak za týden napršelo třeba v Praze, kde podle bráchy pršelo denně několikrát. O Jižních Čechách nemluvě.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 11.06.2024, 07:31:14 xxx.xxx.198.226

ad Betadina na ránu: ani ne, je to v tuhle chvíli jen taková strouha tvaru podkovy v kůži. Smrdí hlavně ty tekutiny, co z toho tečou ven a pak degradují pod obvazem, nasáklé do obvazového materiálu. Rána samotná nesmrdí a evakuace tekutin je žádoucí. Pod obvaz je potřeba to akorát přeplácnout nějakou mastičkou, aby nedejbože obvaz nepřischnul k ráně. Šev je jinak čistý a pěkný a okraje rány nenekrotizují, překvapivě. Teď bude mít kůň od neděle pořád jeden obvaz, předtím jsem to přemotávala denně. Tak dneska to po dvou dnech rozmotám (ale po prvním ovázání veterinářem to měl tři dny, takže…) a uvidím, včera jsem kontrolovala zběžně zvenčí, a rána už přes obvaz nehřeje, dokonce to vypadá pohmatem přes obvaz, že by snad už nemusela být ani nateklá, a přes obvaz ani z toho tubusu na noze to nesmrdí. Takže se to jeví dobře, no nicméně jistotu budu mít až to rozmotám 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 11.06.2024, 07:39:04 xxx.xxx.88.203

Jo takto🙂 U koní to samozřejmě neznám. No ale fuj, rozseklé to měl fakt hnusně. Nevěděla jsem, že se až takhle dokopou. Když člověk sleduje ty dokumenty třeba právě o divokých koních, tam se koupou pořád. No kdyby si pořád takhle ubližovali, tak je za chvíli po nich. Je to podkovou? Teda máte koně kované? Nezachytila jsem, jestli ste někdy psala, že čekáte na kováře…U nás zatím ještě pod mrakem, dokonce i malinko prská, jsem spokojená😉 Taky se musím jít mordovat s dalšíma oknama🙄

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 11.06.2024, 07:43:31 xxx.xxx.198.226

No traktůrek sekačka včera nenastartoval a navíc jsem zjistila, že je prasklá nádrž. A ta je nad motorem. A to nechceš 😀 Takže důvod zavolat servisákovi zahradní techniky a bude se vyměňovat nádrž (nebo jestli ji nějak zavaří…). A rovnou mu šoupnu i lištu ze své lištové sekačky, aby ji spravil, snad to zvládne a budu moci sekat s metrovým záběrem, to by se mi vážně šiklo…

Včera jsem po cestě z práce nakoupila, tři poslední keříčky rajských po 20,- (nevzešlo mi tolik sazenic, kolik by se mi líbilo), tři nakladačky okurky po 15,- (nekupto) a pak nějaké kvetoucí rostliny k překážkám, měli velké afrikány po 10,- a surfinie tedy po 50,-, ale ty udělají hodně parády, tak jsem se pleskla přes kapsu 🙂 Tak jsem včera odpo část dne přesazovala jak divá, ale je to všechno v květináčích, musím to blejsknout, ať vidíte, jaká jsem květinářka.

Mám radost z brambor, jednak se na políčku drží díky zapracovanému hnoji skutečně vlhkost, za druhé mi vyřádkovaly i červené brambory na kraji, o které jsem měla strach - příště je dám zase podél té více osluněné části políčka, protože teď jim to hrozně dlouho trvalo. První vyjely Keřské rohlíčky od strejdy, které byly nejvíc naklíčené (ale taky na začátku nejvíc pomrzly). Pak vyjely žluté odrůdy Dali a Sunshine, které jsou na osluněné straně políčka, a na té zastíněné hned vedle březového pásu (břízy žerou hrozně vody…) vyjely červené Rosara až asi před měsícem, a takovým tím stylem “tu jedna, tam jedna”, tak jsem byla nerada, neb ty červené jsou nejlepší. No ale teď už jsou venku a dokonce už vypadají, že z nich něco bude (včera jsem něco odkryla, abych zjistila…), akorát Rosary tedy už vím, že budu muset nechat déle v zemi 🙂 V lednici doma mám ještě zbytek naklíčených Sunshine ze zimy, ty si nechávám na druhou sadbu na červenec, Keřské rohlíčky už kvetou, takže v červenci jdou ze země a ty z lednice půjdou do země 🙂 Jsem zvědavá, co ten experiment přinese 😀 Když nebudou Keřáky ještě ke sklizni, tak nevadí, hodím Sunshiny na políčko, které je uprostřed slepičího výběhu, kde jsem měla od jara cibule a mrkev, než se mi tam dostaly ty opeřené mrchy a vše rozhrabaly!

Kvetou mi melouny a na květ se chystají cukety a okurky, za některými melouními kvítky jsou už malé kuličky, takže jsem plna nadějí 🙂

Jo a dokopala jsem se vyčistit slepicím ten kurník a vyprášit křemelinou, jen tak pro jistotu. Včera 13 vajec od 13 slepic 🙂

Obrázek
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 11.06.2024, 07:51:06 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 11.06.2024, 07:39:04

Nene, není to podkovou, koně kované nemáme. Oni se koně normálně do nohou nekopou, stejně jako se jeleni netrkají do boků. Ale bílej je nemocnej a B neměl zrovna nic lepšího na práci, než bílého mordovat v rohu, odkud bílej neměl jak utéci, a jak bílej chroptěl, že nemohl dýchat, a už nevěděl, co má dělat, tak prostě někam mrsknul nohama, ono ta koordinace, když se dusíte, není nic moc, a holt B trefil takhle (ještě dobře! mohlo být hůř…) do nohy. A spíš než síla toho kopnutí to byl blbý úhel, prostě mu tu kůži jen strhnul tou hranou kopyta hádám. Ono to vypadalo strašně, ale když si uvědomíte, jak velká rána by to byla na vaší ruce, tak kdybyste se takhle řízla třeba o kosu nebo tak, tak byste si to plácla zpátky, polila desinfekcí a obvázala a ani byste to neřešila. Problematické na hojení těch koní je, že oni si neuvědomují, že by postiženou část těla měli šetřit. Vy se o zápěstí, na kterém jste říznutá, asi nebudete opírat, nebudete s ním jezdit po hlíně a nechávat ho ožužlávat kolemjdoucí, ale ti koně holt takhle uvažovat neumějí, proto je ten léčebný režim tak prudný. Kdyby člověk věděl, že to ten kůň nebude rozebírat, máchat v trávě nebo bahně, nebude nohu ohýbat a bude se pohybovat klidným tempem, tak by ani veta volat nebylo potřeba, prostě bych mu ten pruh kůže připlácla zpátky a převázala a vyřízeno.

Chudák už týden nespal vleže, přistihla jsem ho v boxe, jak se při klimbání potácí… asi by se rád i vyválel… No ještě aspoň týden to musí vydržet, pak bude mít zase “volno”.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.