Aktuálně: 4 044 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 06.06.2024, 11:15:09 xxx.xxx.198.226

já na mšice koupila zjara nějaký ten bílý roztok v penáči, a při opakované aplikaci fungoval dobře. Musím ještě jednu dávku naředit, protože na sazenicích nějakých květin, co mám doma, se ty mšice drží, a když už u toho budu, vezmu všechny kytky na tom okně, ono jim to neuškodí (má to nějakou OL na plody, jakože na zeleninu, takže to nebude upe jedovaté. A taky prý to neškodí kočkám, což je pro mě důležité)

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 06.06.2024, 12:55:48 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 06.06.2024, 10:48:42

To jsem ráda za zkušenost, já to mám fakt jako takovou srandu, plus ono když se to sejde, tak kompost už přetékal, tak pár sekaček mimo se hodí. Koukala jsem i na nějaká videa a diskuze a lidi si to taky chválili. 

efe
efe (1499 příspěvků) 06.06.2024, 14:22:42 xxx.xxx.199.5

Já letos poprvé pěstuju brambory, natě rostou šílenou rychlostí (doufám, že pod nima něco bude, víte, co se říká…) a teď mi je začli žrát slimáci! Tak jsem jim nalila do misek plzínku a během jedný noci jsem jich u těch brambor nachytala přes dvacet (mám zasazených 10 brambor). Tím se ty brambory opět pěkně prodražily, jedna plzeň třicet korun… njn 😀

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 06.06.2024, 14:53:11 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 06.06.2024, 14:22:42

Jé, to chce ještě koupit meloun - 30 za kilo? a do slupky nalít to pivo🙂. A pak se hlavně nechlubit žádnýmu zemědělci…

Nám rostly brambory z odřezků na kompostu. Byly toho 2 3 kila? No radost jsem měla jako velkopěstil. Něco určitě budete mít.

efe
efe (1499 příspěvků) 06.06.2024, 15:00:24 xxx.xxx.199.5
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 06.06.2024, 14:53:11

Tak jako já nepochybuju, že tam něco bude, ale když spočítám náklady (vyvýšený záhon, protože hryzci, atd.), tak mě vyjdou dráž, než v obchodě 🙂 ale mám to jako koníček, tak proč ne ;) 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 06.06.2024, 15:05:26 xxx.xxx.64.54
efe:

Tak jako já nepochybuju, že tam něco bude, ale když spočítám náklady (vyvýšený záhon, protože hryzci, atd.), tak mě vyjdou dráž, než v obchodě 🙂 ale mám to jako koníček, tak proč ne ;) 


Ale na chuť se se ty v obchodě nebudou rovnat. Loni jsem na návštěvě dostala ( s velkou omluvou ) u sedláků nové brambory s tvarohem. Ocitla jsem se v čase svého dětství, kdy brambory byly ňamka.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 06.06.2024, 15:15:17 xxx.xxx.198.226

Já si pěstuji brambory pro sebe na celý rok (ještě mám v lednici ve fochu asi kilo, uvažuji, že ty dám do země jako druhou sadbu, až vykopu ty první hotové), no a hryzec mě holt o nějaké vždycky připraví. Má tam dálnici podél políčka. Ale ztráty jsou mizivé, nahryzané brambory sklidím a zkonzumuji jako první. Musím kouknout, zda už něco pod tou zemí je, sázela jsem týden před velikonocemi nebo možná ještě o chlup dřív, tak bych mohla mít už malé nové pomalu 🙂

efe
efe (1499 příspěvků) 06.06.2024, 15:17:09 xxx.xxx.199.5

Já už nemám v zemi nic, všechno mi sežrali. ALE! Letos, co máme slečnu vořechovou, to vypadá, že se stěhujou na odlehlejší část zahrady, páč ona jim neustále načuhuje do bejváků a asi maj radši soukromí nebo co 😈

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 06.06.2024, 18:14:00 xxx.xxx.89.177

Dneska jsme s bráchou montovali mamce ty dvířka do kurníku. Na původní dveře od prasečího chlívku, který měli čuníci se slepicema napůl. Dveře bytelné, z nějakého tvrdého dřeva, desky 4cm tlusté, dveře s výstuhama nahoře, dole, napříč. A kované panty do půl dveří přibité. Takže mě první seřval, že jsem se na ty dveře měla podívat, než jsem to vůbec objednala, že s tím nejde nic dělat. Nakonec jsme vymysleli, že desky odmontíme, poposunujeme, zakrátíme kde bude třeba a dole přibijem pak novou jako výstuhu. Desky přibité snad 100 velkýma hřebíkama, zahnutýma a zatlučenýma zpátky do dřeva. Takže sme museli improvizovat, neodrazíme celou výstuhu, vyříznem jen prostor na ta dvířka, zbytek desky tam necháme a díru nahradíme výztuhou přišroubovanou níž, kde nebude zavazet. To, co si myslel, že odřeže pilou, raz dva nešlo, protože si myslel, že mám kotoučovku a já mám přímočarku. Takže jsme neměli ani ruční pilku, se kterou se tak jedinou dalo šmrdlat. Dvakrát  šel domů pro pilku, první vzal jiný list, pak zase zjistil, že to musí nějak vyměnit celé. Od babči je to cca 200m k mamce, no chodil to snad 10x🙄 Nešlo nám to řezat, stará tupá pilka. Až jsme to nějak odpižlali, odrazili to. Našli sme desku, kterou to jinde vyztužíme, protože tou demontáží jsme je skoro rozmlátili🙄 Zjistil, že nemá šroubky. Naštěstí přišel zvědavý strýc a šroubky(spíš šrouby, 8cm) nám dal. Jinak bych tak jako prase, v hadrech do zahrady musela jet koupit šroubky. Začali sme přišroubovávat desku jako novou výstuhu(teda nakonec dvě) a už u prvního šroubku jsme se zasekli - nešel zašroubovat. Strhnul kříž, zničil bit. Naštěstí tam byl asi někde v dřevu suk, ostatní už nám pak šly. Kdyby sme si nesklepnuli desku moc dolů a nešly nám pak dveře otevírat🙄 Takže znova odšroubovat šroubky, desku zvednout a znova přišroubovat. No ,,A je to" hadr. Ale máme to👍

Canka
Canka (383 příspěvků) 06.06.2024, 18:30:00 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

No jako ten smrad z rukou jsem dostala dolů až druhý den pomocí nějakýho sajratu v práci🙄Příště už jedině rukavice…takový smrad jsem fakt nezažila😀Já právě nechci používat chemii…to by musel být až velký případ nouze..no a ten výluh z kopřiv jsem četla,že je skvělý na mšice i jako hnojivo..tak uvidíme,jaký to bude mít efekt kromě smradu😂Plus včera jsem všude přidala slámu jako mulč po celém záhonku..mělo by to potlačit plevel,udržovat vlhkost a zároveň taky pohnojit..tak uvidíme..

Se skútrem to nevzdávám😂Dneska jsem volala do dalšího servisu na doporučení a zítra se mi ozvou,jestli je reálné ten můj skútr ještě vzkřísit nebo ne..podle toho se rozhodnu..kdyžtak ho prodám a koupím holt nějaký nový..co mám dělat..ale vzdát se ho nechci..no a ještě se na mě usmálo štěstí a dneska jsem objevila na internetu hned vedle ve vesnici 5.dveře na moje auto v perfekt stavu a ještě v barvě!!!Sice za ně chce 5000,- kč,ale protože je to nesehnatelný(sháním už rok a půl),tak jsem je vzala..zítra si pro ně jedu..ale musím taky trochu šetřit,protože v červenci hned na začátku letím do Londýna za bráchou s kamarádkou,tak ať mám taky z čeho utrácet😂

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 07.06.2024, 10:43:46 xxx.xxx.89.177

No já už se bála, že nová paní ředitelka už tu na nás prdí😉 Néé, dělám si srandu, výsledky pohovorů ještě nejsou, viď? 

Já nemám dobré zprávy, Viktíkovi se průjem zhoršil. Vyhrožujou nám, že tablety se nebudou dobře vstřebávat a pojedem léčbu znovu, pokud nepřejdem na injekce hned. Včera jsem vyzvedla u vetky nějaké tablety proti průjmu a budem se modlit, aby to zabralo. Když jsem jí to o injekcích řekla prohlásila, že kvůli Viktíkovi se bude taky modlit, že si nedovede představit muset mu to píchat znova, že to je hrozné mučení. Tady vidíte, že jsem nepřeháněla, když jsem z toho byla úplně psychicky vyřízená. Ne, já ty injekce fakt už nedám😢 a o Viktíkovi ani nemluvím😢 Proč nám to nemůže proběhnout v klidu?? Místo 14 dní jsme píchali bez jednoho dne tři týdny, tablety do krčku zvládáme a všechno se to zhroutí, protože po nich průjmuje😢 Jsem už zase v nervech, jestli se nepokadí za chvíli po tabletách, jestli se zvládnou vstřebat. Bohužel nevím, asi nikdo neví, kolik na to potřebují času. Bodlinko, studovala jste o tom něco, můžete poradit, nebo říct svůj názor? Děkuju

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 07.06.2024, 11:05:55 xxx.xxx.82.200

A musí ty tablety dostat najednou? Míněno nemůže dostat kousek tablety každé dvě hodiny třeba… aby mu to nespustilo ten průjem, aby to nebyl takový šok.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 07.06.2024, 11:08:14 xxx.xxx.82.200

Co nějaká probiotika, žere? Dávat mu tablety s tím, aby mu bakterky pomohly udržet střevní pohodu. Probiotika existují určo taky v tabletách, tak jestli třeba nezkusit lupnout dvě hodiny před podáním toho léku nějakou tu probio kapsli, pangamin, apod. Jestli by to k něčemu nebylo.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 07.06.2024, 13:54:34 xxx.xxx.82.200
Fikovnice:

Jde o to jaký typ tablet to je.

Raduš, vyfoť sem detailně tu tabletu.


No, jasně, jestli jsou potažené, aby se vstřebávaly až za žaludkem, tak musí celé. Proto se právě ptám.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 07.06.2024, 14:25:39 xxx.xxx.89.177

Ne, ne, nejsou potažené, půlí se, čtvrtí se, ale tu denní dávku musí právě dostat najednou, protože je to na kila kočky vypočítaná účinnost. Klidně ji vyfotím, nic na ní neuvidíte, taková žlutkavá tabletka, tvarem jak acylpyrin, jen by do něj vlezly asi 3.

Probiotika bere, to jsou právě ty, co dostal teď proti průjmu, jsou to zároveň i probiotika údajně. Předtím jsem mu dávala, co jsem mu objednala, takový dávkovač do tlamky, jako by velká stříkačka - pootočením se tam určuje denní dávka. Ale když už kadil hezky, už jsem mu to nedávala, i když tam ještě zůstalo. Uvidíme, co tyhle od vetky. Na název se mě neptejte, ona to odsypává, ale něco ,,pektin" tuším? jsem tam zahlédla. 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 07.06.2024, 18:21:41 xxx.xxx.89.177

Protože ty prášky nějak blbě působí na trávení, střeva asi, zřejmě se to ví, protože se mě pořád dodavatelé ptali, jestli nemá průjem. Měl už důsledkem nemoci. Pak se mu to po injekcích upravilo, na skoro normální, jen trochu řidší, ale bobky. Ale jak jsme přešli na ty tablety, začalo se to zase měnit, až k průjmu, kdy jde vícekrát za den, kaluž už druhý den. Dneska byl v noci teda a ráno po jídle. dostal už dvě tablety na ten průjem(má dostat 3x denně) a od té doby nebyl. Teď dostal v 17h ty FIP tablety a čekám a modlím se, ať je udrží a nejde alespoň do té noci. Bude to stačit, co myslíte? Jak dlouho se po tabletách musí nepokadit? 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 07.06.2024, 22:13:14 xxx.xxx.89.177

Nechci tady s tím pořád prudit, ale ještě vznesu dotaz i na ostatní znalé, tedy Janinu, Kometku i ostatní, co se v lécích orientujou. Jak už jsem psala, nejsou to potahované tablety a různě se podle potřeby půlí, čtvrtí. Normálně se přece nepotahované tablety vstřebávají už v žaludku, ne? Nemyslím snad úplně, ale prostě minimálně částečně. Když má kočka(člověk) průjem znamená to, že jakýkoliv lék se mu špatně vstřebá? Přece bere léky i od průjmu(Imodium třeba) tak to by mu pak nemohlo fungovat ne? Nebo já, co má vlastně průjmy celý život, jdu často i třikrát denně jako, že normální stav, když mám vyloženě běhavku je to samozřejmě vícekrát. Takže se mi nic dobře nevstřebá? No cukr a sádlo očividně jo😏 Možná uvažuju úplně blbě a budu ráda, když mi to někdo ozřejmí, jak to tedy funguje. Vikťa dnes prokazatelně nekadil po lécích 5h, pak už jsem ho nekontrolovala, cvičila jsem, sprchovala se a teď je venku, takže může jít někde do záhonku. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 07.06.2024, 22:16:25 xxx.xxx.89.177

Jako Bobeš, můžeš se vztekat jak chceš, ale stejně to napíšu: to sem za celý den ani nevlezeš, aby jsi podala info, jak se máš, jak pokračuje rehabilitace??🙄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.