Aktuálně: 4 044 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 04.06.2024, 13:47:05 xxx.xxx.198.226

No on byl naserkaný, že ho slečna nepustila rychleji než krokem, a to on takhle mlátí nohama a tváří se jako největší drezurák, ale vlastně si jen vybíjí zlost, protože on je cholerik a potřebuje to vybouřit, a bylo pro něj velmi těžké jít se slečnou poklidným krokem, ale dal to, jsem na něj v tomhle ohledu pyšná 🙂 Léta dřiny a odříkání se vyplatila. Na druhou stranu pak šel dohryzat nebohého nemocného kámoše zahnaného do rohu u ohrady, takže je to ultradement a ta bolavá noha mu patří.

Orionka (neregistrovaný) 04.06.2024, 17:18:18 xxx.xxx.187.231
Buggyra:

Bertík je marod, po závodech o víkendu se pohádali s bílým, a bílej ho nakopnul, páč už ho měl plný zuby. Strhnul mu tím kopancem kůži nad předním “kolenem”, přijel hodný veterinář v neděli podvečer a zašil a zafáčoval nohu až do poloviny předloktí. Včera měl B shrnutou horní hranu toho obvazu do tuhého límce, nad kterým se mu městnal otok, tak jsem mu ten límec rozrolovala a obvaz trochu rozvolnila u té horní hrany, přetáhla přes hranu toho otoku a otok se pokusila trochu rozmasírovat, otok na noze není u koně nikdy nic eňoňuňo. Chvíli se B tvářil, že ho to svědilo, a že je rád, že mu to tam drbu, a pak to asi začalo bolet, tak už byl nespokojen, ale trochu se ten otok povedlo rozmydlit. Snad se tam nedostane nějaká infekce a bude se to hojit rychle a dobře. Mám půjčeného poníka na rajtování jen do konce měsíce, tak pak už musí Bertík začít zase makat 😀 Foto na závodech asi pět hodin před úrazem, nesedím na něm já (to poznáte z toho, že je vidět kůň a né moje panimanda).

Obrázek

To je moc krásný kůň. Napsat koník, by ho asi urazilo.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 04.06.2024, 18:41:34 xxx.xxx.81.148
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 03.06.2024, 10:04:42

houby oběžník, prostě se člověk musí zajímat. byl na toto téma webinář cca před rokem.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 04.06.2024, 18:43:58 xxx.xxx.81.148
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.06.2024, 07:15:43

jak může být zima? doma netopím, nikde se netopí, místo šatiček jsem teda vytáhla kalhoty a tričko a tím je to vyřešeno.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 04.06.2024, 22:02:07 xxx.xxx.61.209
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 04.06.2024, 21:26:10

A ještě by mě zajímalo (a třeba i budoucí nešťastné majitele koček s FIP, ale i jinými nemocemi), jak to má tedy vet medicína s léky na mimořádný dovoz…?

Třeba na tu FIPku je to teda remdesivir? V humánní medicíně v databázi SÚKLu je jako VEKLURY normálně registrován (ovšem nehrazen???).

Respektive kopíruji ze stránek “mojí” ZP:

“U poskytovatelů akutní lůžkové péče bude léčivý přípravek Veklury uhrazen za hospitalizace od 1. 10. 2020 v režimu dle přílohy č. 12 platné úhradové vyhlášky. Podání LP podléhá schválení Dispečinku intenzivní péče a jeho distribuce je hrazena v rámci konečné ceny léčivého přípravku.”

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 04.06.2024, 22:20:11 xxx.xxx.81.148

je to remdesivir. problém s humánním lékem je ten, že ho prodají jen do humánní nemocnice lůžkové oddělení. normálně jak jiné humánní léky dostupný není. až jednou třeba bude, bude to úplně jednoduché

teď je to tak, že ve velké británii je preparát přímo registrovaný pro kočky pro tuhle indikaci. a dá se udělat mimořádný dovoz. jako těžko si to bude zařizovat každá malá ordinace někde, co má kočku s fip jednou za pět let, ale kočičí kliniky by to mít měly. jakože skladem.

Canka
Canka (383 příspěvků) 04.06.2024, 22:54:16 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Tak Čikitka je den ode dne lepší a lepší,přesto ještě není ve,,standardu,, v jakém byla před kastrací..myslím chováním..a teda vlastně i apetitem k jídlu…ale tak doufám,že to chce třeba ještě týden nebo 14 dní a vrátí se to k úplnému normálu..jen teda to,jak je teď hubená,je pro mě hrozný…potřebuji ji dokrmit do nějaké normální váhy ..jako papá…ale ne s takovou chutí,jako to měla před kastrací..to dojídala jídlo ještě Nikymu i Pučmeldovi🤣 

Jinak dneska skútr zase kolaps..respektive nedrží otáčky,chcípal při každém zastavení a ještě začal prskat výfuk..takže jsem si to z práce namířila rovnou do autorizovaného servisu Yamahy do Chomutova..tam mi řekli,že mě můžou vzít až v červenci a že si účtují 1200,- kč za hodinu + cena náhradních dílů…jsem jim řekla,jestli se posrali😂Ale já už nevím,co mám délat..v září mám jít na technickou a do tý doby to potřebuji dát do kupy..jen se teda fakt obávám,že celé to opravování nevyjde dráž než celý skútr..

No a dneska jsem po 3 týdnech vyndala mnou připravené kopřivové hnojivo..holky já ale netušila,že ten výluh bude smrdět tak šíleným způsobem!!!!Bože já myslela,že umřu!!!Ředila jsem napůl s vodou při zaléváni a ještě postříkala listy(je to i proti mšicím,který mi žerou listy na třešni a višni),ale mám to normálně zažraný v rukou a nejde to umýt snad ničím!!!Ani Solvinou,mýdlem,desinfekcí…jdu to zkusit namočit do Sava… 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.06.2024, 06:29:10 xxx.xxx.198.226
Bodlinka:

jak může být zima? doma netopím, nikde se netopí, místo šatiček jsem teda vytáhla kalhoty a tričko a tím je to vyřešeno.


19 stupňů  (ve výšce stolu, u země jsem se neodvažovala měřit) a sedět a mít ruce vystrčené na studeném (19stupňovém) stole na klávesnici pár hodin 🙂 No a na levé rameno mi táhne stálý lehký průvánek od okna, i když mám zavřené dveře a zatažené rolety a díru mezi roletami a parapetem utěsněnou hadem z hadrů. Kancl je na severu budovy, zastíněný celý den.

Na druhou stranu, bývalá kolegyně si za těhle podmínek ještě otevřela okno a měla triko se špagetovýma ramínkama a lehké tříčtvrťáky, páč jakože teplo. No tak asi jsem zimomřivka. Resp. jsem další vývojový stupeň člověka, připravená na globální oteplení! Tak.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.06.2024, 06:36:34 xxx.xxx.198.226

ale mám to normálně zažraný v rukou a nejde to umýt snad ničím!!!

To je barvivo. Obarvilo kůži. Jako ořešákové slupky a tak. Musíte počkat, až se vymění kůže (týden..?) a budete jako nová 🙂 Poučena z předchozích nezdarů můžete příště použít úklidové gumové rukavice. 

Překvapilo mě, že je to na mšice, asi v tom vymáchám doma sazenice kvetoucích kytek.

A co se skůtru týče, mám tady o pár vesnic vedle servis zahradní techniky, který se zabývá i motorkama. Třeba by takovou službu mohl poskytovat i někdo u vás, zkuste se poptat garážníků okolo. Jinak s tím značkovým servisem Yamaha bych to zkusila - dát to tam na diagnostiku problému. Tj. aby zjistili, co tomu je. S lejstrem s popisem problému si pak zajdete za garážníkem, a ten vymění, co třeba.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 05.06.2024, 10:30:50 xxx.xxx.20.192

Niki-slyším poprvé o kopřivovém hnojivu..🙂banánové slupky používá Zdenka..máčené a vyluhovanou vodou zalévá..Já kupovala na pokojovky v obchodě..nezkoušela jsem teda experimenty..Velké listy stříkala taky kupovaným sprejem pro lesk,ostatní i čistou vodou..

Jinak,co se mi dnes stalo..Spala jsem do čtvrt na 8-jako podle mě poslední dobou dýl..Sednu,vstanu,jdu otevřít okno jako vždy-asi 2 metry..Vracím se a uvidím vedle postele vozík😲..No nic se nestalo,ale úplně mě vypadlo,že jezdím na vozíku..Ale nemůžu se naučit tu “kolíbku” s napnutým kolenem při chůzi..stejně na to trochu došlapuju..Uvidím,co mi řeknou v pátek..jdu na další rehabku.Potáhne se mi těch 7 “lekcí” až do 15.7.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 05.06.2024, 16:43:51 xxx.xxx.89.177

Jsem zde, hlásím, že jsem byla na cestách. Včera večer jsem dala Viktínovi tablety, kopu jídla do garáže a vysvětlila jim, ať jdou chrnět do garáže, že nebudem doma. Tom mi řekl, že jsme měli tajně odjet a hotovo. Si normální?!?😲 Vikťa by si o obývákové okno udrápal noženky🙄 A taky museli dostat instrukce s tím jídlem. Jeli jsme do Jihlavy, Tom do práce, já jsem tam měla objednané prádlo a chtěla si ho vyzkoušet, než ho jen tak koupit baj očko. V poledne jel brácha z Prahy k mamce, tak mě v Jihlavě vzvednul, od 14h jsem doma. Vikťa na zavolání vyběhnul z kytiček, madam to bojkotovala jako vždy, v domku nebyla a nakráčela milostivě za hodinu😎 Tak jsme to zvládnuli…jednu noc😉 Dneska koukám na Viktína, co si drhne jedno ucho, druhé…Onehdá měl v jednom klíště a objevila jsem ho až poměrně velké. Pak se taky pořád škrábal. Myslela jsem, že ho to ještě občas svědí. A houby, Viktín má svrab - aby toho nebylo málo🙄 Nevím teď, jestli v léčbě na to může něco dostat. Vím, že nesmí třeba kortikoidy, na svrab by snad něco dostat mohl, samozřejmě se budu ptát pána, co má zkušenosti s FIP i vetky. 

Niki jsem ráda, že Čikitka se lepší, netlač na pilu, zapomene na nepříjemnosti a bude líp. Jestli ovšem stejná tvrdit nebudu, Gucci se změnila hodně, je ustrašená, vyjukaná a vynervnutá ze všeho. A to byla kotě, co se nebálo ani sekačky😟

Skútr…já nevím, ale neměla bych na něj nervy👎

Kopřivový výluh dělám každoročně, protože jsem tu zakopřivovaná🙄Část nechám pro babočky a zbytek na jaře narvu do bečky. Zalévám s tím skleník a venku rajčata. Popravdě mšice jsem s tím likvidovat(odpuzovat) nezkoušela, protože když to potřebuju, nemám po ruce žádný rozprašovač. V jednou postřikovači je na plevely, druhý jako vždy nestříká🙄 Ano, smrdí to děsně, ale než bych cítila savo, to raděj tuhle sračku😛 A ano, ruce mi pak smrdí taky šíleně. Zkus to octem nebo citronem neutralizovat. Buggyro, myslela z rukou dostat ten smrad, ne tu barvu😉

Bobi, takže ty už běháš a ani nevíš😜 Kámoška z Prahy si v pondělí zlomila na několikrát kotník, má ho sešroubovaný. Kombinace pes a déšť. Úča, viděly jste se na Festu, bavily o hvězdách? Se mi něco mate😉

efe
efe (1499 příspěvků) 06.06.2024, 09:53:37 xxx.xxx.30.165

Kopřivový výluh (neboli jícha) smrdí pekelně, vloni jsem si ho udělala, abych postříkala růže proti černé skvrnitosti. Výsledek byl ten, že jsem smrděla já, půl zahrady a růže dál chcípaly na černou skvrnitost. Letos jsem sáhla po chemii - žádný smrad a navíc to funguje (y). 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 06.06.2024, 10:43:19 xxx.xxx.89.177

Mám podobné zkušenosti. Ano, pořád se snažím nechemicky, hlavně třeba u zeleniny. Výsledek je ten, že zeleninu nemám, kdežto žoužele a plevely se tváří spokojeně😉 I když někteří přísahají, že jim to a ono funguje, mě nějak ne👎 Zřejmě namám ten správný zápal, být úplná bio žena😉 Momentálně ve skleníku stříkám hřebíček😉 Třeba slimáci jsou spokojení, prý jim nijak nevadí(jsem trochu doufala, že je vysmradím ven😉) 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 06.06.2024, 10:48:42 xxx.xxx.89.177

Ronjo, zasklila jsem tu vaši trávu😉 Už třetí rok sázíme brambory tak, že ne tedy do trávy - to ještě nemáme co sekat, ale je vší trávou ze sekačky mulčujeme a mulčujeme tak, že je vůbec už neoboráváme, prostě nehrůbkujeme, jen kolem valíme trávu, hodně. Zatím to u nás vypadá na dobrou metodu, protože i když neprší, udrží v nich tráva vlhko. Předloni všem brambory zaschly, my sme měli dobré👍

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 06.06.2024, 10:50:59 xxx.xxx.119.6

Taky dělám, ale musí být v nejzdálenějším koutu zahrady🙂. Používám starou naběračku + odměrku. Takhle se to dá, jinak případně používám milovanou sodu a citron, ale to je spíš pro pocit. No a nebo ty rukavice, ty by to jistily. Stříkat jsem ale asi nezkoušela, na to by byl možná dobrý atombordel a to by byla krásná podívaná pro sousedy.

Hele já jela taky eko bio, pak když byla mšicí pohroma, sáhla jsem po mýdlovým roztoku. No a teď nám něco napadlo švestku a třešeň, nejsou to mšice ale nevím, po těch deštích se to zhoršilo. Tak jsem koupila nějaký postřik -  nějaký olejíček - neměl by to být úplný sajrajt, ale taky nevím, jestli teda zabere. Pak bych asi taky do něčeho účinějšího šla. Ono je to prostě vocaď pocaď.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.