Aktuálně: 4 044 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 03.06.2024, 10:22:46 xxx:xxx.:e
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 03.06.2024, 10:04:42

On mimořádný dovoz léku má jiný režim než léky oficiálně dostupné. Zda to Tvoje vetka ví, netuším.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 03.06.2024, 10:25:14 xxx:xxx.:e
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 03.06.2024, 10:11:57

Já měla pro Fida jakousi Smectu pro kočky, když průjmoval až málem umřel. Údajně to nemělo měnit chuť vody, ale stejně ji tehdy nepil.😟

Musíš jej hlavně hodně zavodňovat, i násilím stříkajdou, pokud by u průjmu i málo pil.

No a klasický Enterozoogel, ale ten mi také nechtěl vůbec pozřít.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.06.2024, 11:12:24 xxx.xxx.83.160

Když jsme měli průjem po té ropuše, zkoušela jsem mu na rady vetky dávat všechno možné, ale nezabíralo nic. Nic z toho by ani nejedl dobrovolně. Ano, i tu ,,smectu" měl. Není to průjem, teda zatím, že by běhal. Jen místo hoviša je srajda. On mě trochu pořed tím pán varoval, asi to není nijak vyjímečné říkal, že kdyby dostal průjem a nechtěl papat, muselo by se znovu píchat místo těch tablet. To probůh ne, to už nedám, natož Viktěna😲 Zítra ho převážím, jestli zase nehubne. Ale když si nevzal masko, cpal se granulema, tak třeba zase i po těch granulích, protože má nové, sice mu je míchám do původních, ale on před tím nežral skoro vůbec ani ty. Svoje velké briťákové royalky zatím nedává vůbec, nekouše, bolí ho ty dásně, zoubky nevím.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.06.2024, 11:16:58 xxx.xxx.83.160
Fikovnice:

On mimořádný dovoz léku má jiný režim než léky oficiálně dostupné. Zda to Tvoje vetka ví, netuším.


Naše vetka možná ne, to je ta vesnická, co léčí spíše ten dobytek a psy a kočky starých lidí. K té sme jezdili jen píchat ty injekce. Ale s Viktěnou jsme byli ve městě na klinice, jsou tam veterinářky dvě, postupně ho prohlížely obě a netvářily se nijak vesele, poznala jsem na nich než vůbec řekly co a jak - že je zle😢

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.06.2024, 11:26:54 xxx.xxx.83.160

Ráno šlapu už zpátky ve vedlejší vesnici kolem potoka a koukám, něco velkého nade mnou krouží. Nevěřila jsem svým očím, protože to byl orel, podle všeho orel mořský(velký dravec, světlá hlava s krkem i světlé někde u ocasu) Na fotku byl dost daleko a vysoko. Ale už jsem ho viděla vloni nad naším a to jsem si myslela, že snad někomu nějaký dravec uletěl. Teď jsem si uvědomila, že ve vesnici přes kopec vybudovali poměrně velké jezero. Tedy ne ve vesnici, ale právě mezi poli a lesy, takže v naprostém klidu. Že by se nastěhoval tam? 

No a taky jsem už tři dny zpátky našla na cestě 4. přejetou užovku a včera brouka, podle tvaru mi připadnul jak malá roháčová. No dneska nedaleko od ní, přejetý velký roháč😢 A to je cesta u baráků, kde projede za den možná 5 aut. Ach jo😟

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 03.06.2024, 11:30:25 xxx.xxx.61.209
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 03.06.2024, 11:26:54

Obojkovka???

Jak jsem už párkrát psala, Tebe asi bohužel nikdy nenavštívím. A přitom bych ráda…

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.06.2024, 11:33:07 xxx.xxx.83.160

Vikťu jsem viděla pít vloni v létě, jak byla ta vedra - z jezera celkem často, protože žral převážně granule. Od zimy, co ho bolí ty dásně a žral jen kapsičky a maso, jsem ho pít vůbec nikdy neviděla, i když Tom mi tvrdil, že on někdy určitě ano. Někdy minulý týden jsem ho pít viděla a viděla jsem ho pít dneska z konvičky, schválně tam šel se napít. Takže myslím, že když jí víc granulí i pije, ale normálně ne. Jinak se motá po zahradě, kde se může napít kdykoliv někde z potůčku, takže nemám šanci to nějak hlídat. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 03.06.2024, 11:38:59 xxx.xxx.61.209
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 03.06.2024, 11:33:07

Jo jo, tak nějaké tekutiny přijímá. Tak aspoň, že tak!👍

Jinak, kdyby jej průjmy dehydratovaly, tak to poznáš na kůži…ale to asi víš (?).

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.06.2024, 11:51:33 xxx.xxx.83.160

Ano, obojkovka, je to u potoka. U nás doma jsem ji neviděla, ani nepamatuju, od jara, co vylezly, dvě přejeté před barákem, jedna nudle a jedna matka rodu😢 Takže k nám můžeš, kdoví, jestli je tu ještě nějaká živá😟 

Asi jsem nepsala? Po týdnu se objevil ježek, jak jsem psala, že vypadal, že bude za 5minut po něm, pak tu asi týden nebyl. Včera jsem ho našla v misce, ale jestli ten stejný? Nevím, nepoznala jsem, poznačeného jsem ho neměla😉 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.06.2024, 11:54:31 xxx.xxx.83.160
Fikovnice:

Jo jo, tak nějaké tekutiny přijímá. Tak aspoň, že tak!👍

Jinak, kdyby jej průjmy dehydratovaly, tak to poznáš na kůži…ale to asi víš (?).


Vím, akorát teď nevím, jestli na jeho kůži bych to poznala, když má ten kožich tak o tři čísla větší😛 Musí tam toho ještě hodně dopapat.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.06.2024, 23:11:45 xxx.xxx.83.160

Hm, dneska jsem tu jen já? Kdyby nenakoukla Jana, tak jen já samotinká? Tak bouře měly správný směr, v podstatě šly přes nás, nebloknuly se ze západu na Vysočině, jak je běžné. Chybička se ovšem vloudila, všechny se buďto ztratily 10km od nás a za náma se zase záhadně objevily, nebo nás dokázaly podejít, nadejít… Naprskalo prosím 1,2 mm🙄 Ne, ne 12, ale opravdu 1,2. Takže se sama divím, že mě ještě šlak netrefil👎

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 04.06.2024, 07:15:43 xxx.xxx.198.226

U nás v neděli pršelo vydatně, a teď už snad zase nemusí. Je pěkná zima, včera jsem přišla do práce a na židli mi málem umrzla záď. Tak jsem si běžela stěžovat vrchnosti, že mi je klendra, no a šéf, že už netopíme, smůla, že mi dá funidlo. Tak jsem včera uvařila funidlo, jelo hodinu na max a pak se vypnulo skrzevá pojistku na přehřátí. Vyřízeno. Podařilo se mi ho přesvědčit k práci zase až kolem jedenácté, když jsem ho vystrčila na parapet za okno, kde se řádně zchladilo. Pak jsem ho postavila na zem, kde je větší zima, a to už zvládlo hřát hodinu a půl, a pak jsem byla spokojená, tak jsem ho vypnula. Zabalené nohy v larise, zimní sukně, pod ní punčochy, na trupu rolák, no.

A dneska ráno přijdu do práce a hádejte co - zatopili! 🙂 Já mám takovou radost, že nechám kotelníkovi kus buchty, abych si šplhla 😀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 04.06.2024, 07:21:51 xxx.xxx.198.226

Bertík je marod, po závodech o víkendu se pohádali s bílým, a bílej ho nakopnul, páč už ho měl plný zuby. Strhnul mu tím kopancem kůži nad předním “kolenem”, přijel hodný veterinář v neděli podvečer a zašil a zafáčoval nohu až do poloviny předloktí. Včera měl B shrnutou horní hranu toho obvazu do tuhého límce, nad kterým se mu městnal otok, tak jsem mu ten límec rozrolovala a obvaz trochu rozvolnila u té horní hrany, přetáhla přes hranu toho otoku a otok se pokusila trochu rozmasírovat, otok na noze není u koně nikdy nic eňoňuňo. Chvíli se B tvářil, že ho to svědilo, a že je rád, že mu to tam drbu, a pak to asi začalo bolet, tak už byl nespokojen, ale trochu se ten otok povedlo rozmydlit. Snad se tam nedostane nějaká infekce a bude se to hojit rychle a dobře. Mám půjčeného poníka na rajtování jen do konce měsíce, tak pak už musí Bertík začít zase makat 😀 Foto na závodech asi pět hodin před úrazem, nesedím na něm já (to poznáte z toho, že je vidět kůň a né moje panimanda).

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 04.06.2024, 07:52:42 xxx.xxx.89.160

Jejda, to je pěkná fotka maroda, teda tehdy ještě fešáka vcelku😉 Je hezký👍 No hned se musí něco přisr…👎 Večer Viktík lítal jak blázen po jídelně a kuchyni, chvíli honil papírovou kuličku, než jsem ho zabásnula do pracovny na spaní. Ráno bylo nablíto po cca měsíci. První jsem se dost vylekala, ale pak jsem viděla, že většina toho je bezoár, tak snad jen kvůli tomu. Viktín se dost umývá a taky z něho hodně moc letí chlupy. Do bezo pasty jsem mu dávala tablety na játra, tak už ji nechce🙄 Já se probudím a prší, nevěřila jsem svým očím😲 I se mi zdálo, že dost, no na meteo je 3,6mm a mrak jde bohužel zase jen kolem😟

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 04.06.2024, 13:12:48 xxx.xxx.119.6

No já mám radost, už mi krásně jedou mé experimentátorské a se zpožděním sazené brambory. Jen potřebuju, aby trochu proschla tráva a já mohla seknout a přihrnout je. Asi mi ani nevadí, že z nich třeba nic nebude, ale jedou, jedou a příští rok se budu soustředit, abych je dala včas. Soused se mi smál, co je to za blbost brambory pod trávou, ale já mu ještě vokážu - že nejblbější sedlák má největší brambory😁. 

Žínko, s těma vašema kamenama jste mi připomněla, jak jsme tu kopli do země a to byly poklady, kameny střídaly cihly, bobrovky, lahve, prostě bordel z xtý generace. Jinak my tu máme skálu, to byla taky radost. Přijel bagr, hloubil, hloubil a došel, pak se čekalo na větší. No ale na užitkovou, záhonkovou to už je dobrý, semtam se něco vykutá, když se dělá nový záhon, ale kamenolom z toho nejni.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 04.06.2024, 13:14:01 xxx.xxx.119.6

Přidám zas jednoho fešáka.

Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 04.06.2024, 13:34:31 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.06.2024, 07:21:51

Chtěla bych při chůzi vypadat takhle elegantně. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.