Aktuálně: 4 059 inzerátů199 644 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 02.06.2024, 07:52:53 xxx.xxx.83.160

Ha, ha Niki jsem se lekla, že to má Berťas pod tím krkem velké klíště😛 Tak to je super, že se Čikitka konečně dostala z toho strachu, protože ani nic jiného to snad nemohlo být. Vystrašená, nepapala, stáhnul se jí žaludek(jak se říká u nás) a už nemohla papat vůbec😟 Teď jsem chytrá, že? 😉Tak teď už bude určitě v poho. Sice to trvalo dlouho, ale máte to za sebou👍 

Ne, na Viktínkovi už by jsi nemoc vůbec nepoznala. Než se vyžere, jak Nikouš😉 bude asi trvat, protože on byl vždycky nimra, ale teď teda žere jak nezavřený, chce to dohnat. Jen vlastně má řídký boban, který jsme řešili, než se vyvrbilo, co za sviňskou nemoc má. Ale byla jsem upozorněná, že ty tablety to dělají. Nechodí nějak častěj, jen je řídký. To je fuk, pak se to snad srovná - až to dobere. Paní slíbila sehnat nám ty větší tablety 50mg, tak by sme cpali do krku jen 2x. Nevím jak ty, ale tyhle 40mg nejsou nijak moc velké, tak se to dá.

Se skůtrem - no to se nedivím, že jsi se tam pohádala, to si asi vzali za garážování, když na něm ho.no opravili ne? 😲 

Ronja si myslím ten bok vyhodila, protože bych ji jinak poprosila, ať v těch dešťových tanečkách pokračuje - u nás včera jeden kratinký liják, přesto to 5mm hodilo. No oproti tomu, jak prší jinde, je to naprosto směšné číslo, jenže u nás spásné, dokonce byla mokrá hlína. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 02.06.2024, 09:01:40 xxx.xxx.119.6

Ronja trsala, bok si nevyhodila, ale trubka to nějak popletla, páč u nás zase buřiny. Tak já to ještě dopošlu, doufám. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 02.06.2024, 11:10:13 xxx.xxx.83.160

Ronjo díky👍 U nás Bobi 15,4st…nezvyklá zima, pod mrakem. V poledne prý má spadnout 5 kapek - stále zarytě tvrdí rosničky, no radar je jiného názoru a nic takového neukazuje🙄

Viktorek ráno řádil u snídaně jak černá ruka, rozrhal všechny letáky a od samého rozrušení, jak už nevěděl co by, dokonce kousal do stolu, tak sme ho museli hodit dolů. Už se konečně uklidnil a spinká tu na stolku.

Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 02.06.2024, 13:24:57 xxx.xxx.119.6

To nemá cenu, jestli vám tam teď neprší, tak s tanečkama končím, u nás už zase déšť a bouří. Musíte Žínko trochu spolupracovat…nějaký přitahovací tentonc provádějte - vnímám Ronjin tanec, citím Ronjin tanec, přitahuju déšť…šup, mě už to neba.

 To s Viktíkem je skvělý! Představuju si ohryzávání stolu kočkou, znám jen u psů.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.06.2024, 15:47:42 xxx.xxx.63.169
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 02.06.2024, 13:24:57

Ronjo, Raduš atd. zatím Ronja přivolala jen přívaláky do Brna…a samozřejmě tehdy, když jsem jela na nákup!!!😄 

Naštěstí netrval dlouho, ale po chvíli další a před malou chvílí další, a do toho bouří.

V jednu chvíli to vypadalo i na kroupy…😕

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 02.06.2024, 15:53:07 xxx.xxx.83.160

Se vám řekne🙄 Já jsem tak nasr…jak kouknu do noťasu nebo na zprávy, že nemám chuť absolutně na nic, natož na tanečky či nějakou ezoteriku😏 Ale vaší snahy si cením👍 i když tu je všechno marné. Ne, neprší, svítí slunko😠 Jsem na něj už alergická🙄

Kočka ohryzává úplně stejným způsobem, jak pes. Teda normální kočka nic neohryzává, ale Vikťovi už ze samé radosti, že je zdravý a konečně se cítí dobře…hrabe😜

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 02.06.2024, 15:55:16 xxx.xxx.83.160

Se vám řekne🙄 Já jsem tak nasr…jak kouknu do noťasu nebo na zprávy, že nemám chuť absolutně na nic, natož na tanečky či nějakou ezoteriku😏 Ale vaší snahy si cením👍 i když tu je všechno marné. Ne, neprší, svítí slunko😠 Jsem na něj už alergická🙄

Kočka ohryzává úplně stejným způsobem, jak pes. Teda normální kočka nic neohryzává, ale Vikťovi už ze samé radosti, že je zdravý a konečně se cítí dobře…hrabe😜

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 02.06.2024, 17:15:26 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 02.06.2024, 15:55:16

Vůbec se Vám nedivím, pamatuju na ty dva nejhorší roky, kdy jsme byli i bez vody, hlásili déšť, člověk byl štastnej a ono houby, přitom zapršelo ve 2 km vzdálený vsi. No jo, nás aspoň zatím zachraňuje tohle, vy to máte dlouhodobě.

“Normální kočka nic neohryzává”…jasně, tak jsem to myslela, že kočka chytne rapl a lítá jak magor, to jsem zažila. Ale co, jen ať mu hrabe, i kdyby měl ten stůl sežrat😉, hlavně že je mu líp.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 02.06.2024, 17:39:32 xxx.xxx.20.192
Bobca:

u nás pršelo v 8..je zamračeno,16 stupňů…odpolko jsme chtěly s Peťou dát něco na gril..no,třeba se to vyčasí…🙂


nevyčasilo..grilování se nekoná…prší zahradnický…

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 02.06.2024, 17:44:55 xxx.xxx.83.160
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 02.06.2024, 17:39:32

U nás taky ,,pršelo"🙄 Ani zahradnickým se to nazvat nedá, protože ty kapky na dlažbě se daly spočítat👎

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 02.06.2024, 20:25:29 xxx.xxx.83.160

Nedávno sme řešili kytky, sázení a já jsem si vzpomněla, že jak jsem dopředu ke zdi přesazovala jednu kytku, tak jsem naivně šla kopat dírku rýčem, protože nemusela být nějaká velká. Vím, že vpředu je jen kamení a kamení, málem jsem si zlomila zápěstí, jak jsem do toho ďubala špičkou rýče a snažila všechno odtud dostat. Vyfotila jsem pro názornost: vzadu velikost jamky s rýčem, vpředu hromada kamení, co jsem odsud dostala. Všimněte si, že hlína tam vlastně prakticky žádná nebyla🙄 U nás se normálně sází krumpáčem. 

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.06.2024, 20:40:08 xxx.xxx.63.169
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 02.06.2024, 17:44:55

Raduš, chtěla bych Ti naprosto vážně vyseknout poklonu za záchranu Viktorka…

Jestli to byla FIP, nevěřila jsem (teď už Ti to můžu napsat), že to zvládnete!

Opravdu, jak se říká, klobouček!👏💐

Canka
Canka (383 příspěvků) 02.06.2024, 22:27:08 xxx.xxx.212.25

Raduš Viktěnka vypadá krásně!!!!Vůbec bych nepoznala,že mu něco je….a jak to tedy bude dál?Až doberete ty tablety ještě(jestli jsem nnepřehlídla a už jste nnedobrali),tak půjdete na nějaké další testy nebo?

Holky co mě se zase povedlo🙄Od pátku,jak jsem přijela z toho servisu se skútrem,tak jsem nemohla najít peněženku..no a dneska jsem jí začala hledat fakt intenzivně,protože zítra si jedu dělat novou občanku(jsem na to jaksi po rozvodu zapomněla a na poště při vyzvedávání složenky,kdy jsem posílala balík,mi řekli,že je neplatná),tak asi budu muset tu starou odevzdat..no a víte,kde jsem jí našla?Jak jsem já blbec zaparkovala skútr do garáže,tak jsem si jí položila na zem vedle budky na kola..takže tam od pátku do dneška do večera ležela na tom dešti..zázrak,že jí někdo nešlohnul..ještě,že bydlím na vesnici…takže teď jí doma suším..všechno jsem vyndala a co šlo,zachránila..

Každopádně zítra se na skútru chystám konečně do práce,tak snad to nasratuje,když to ty hovada neopravili😠

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 02.06.2024, 22:28:18 xxx.xxx.83.160
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 02.06.2024, 20:40:08

Díky, ale jak jsem už psala, moje účast na tomto je spíš finanční a časová, Viktorka zachránily léky, které ještě donedávna k dispozici nebyly a bohužel, kočičky zbytečně umíraly😢 Druhá věc je ano, ne zase tolik lidí jen tak vyplázne tolik peněz, protože je bohužel, prostě nemá😟 Další věc je, že nevím, jak velké povědomí už u lidí o tomto je, jestli už to frčí někde na FB, že léčba existuje? Vím, že lidi z útulků už to celkem šíří, no já jsem neměla tucha. 

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 02.06.2024, 22:42:17 xxx.xxx.81.85
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 02.06.2024, 22:28:18

veterináři už by to teda opravdu měli vědět. je dokonce možné ty léky sehnat normálně legálně (i když je v tom pořád mimořádný dovoz)

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.06.2024, 10:04:42 xxx.xxx.83.160
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 02.06.2024, 22:42:17

Bodlinko díky za info. Tak mě tedy ale zajímá, jakovým způsobem se to dozvídáte, chodí vám nějaké oběžníky, nebo musíte hledat novinky sami či?  Protože ne, zřejmě neví, veterinářka na malé klinice ve městě mi řekla, že oni to léčit nemůžou, protože to není oficiálně pro zvířata(kočky) schválená léčba. Asi by si to nevymyslela a neposlala mě dál, když ty peníze za léčbu by mohla mít ona, ne? 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.06.2024, 10:11:57 xxx.xxx.83.160

No a aby to nebylo až tak jednoduché, včera se mi zdálo, že Viktína začíná míň papat maso zase, prděl a do rána dneska byl v záchodku už průjem, kaluž. Ráno maska snědl polovinu. Zřejmě ho po těch práškách už bolí pupiš. Tipy? Bere nějaká hepatoprotectiva, co nám dala vetka. U něj je problém s tím, že si sám máloco vezme, různé ty pasty Calopet a podobně - na to ho jen někdy ukecám a další léky do krku už mu cpát nemůžu, i tak je toho moc😟 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.