Aktuálně: 4 059 inzerátů199 644 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 31.05.2024, 06:33:58 xxx.xxx.198.226
orionka-2:

Jedna nevyžádaná rada :

Volby do Evropského parlamentu

 Do úřední obálky se vkládá 1 hlasovací lístek. Volič vybere stranu, hnutí či koalici. Na kandidátní listině „své“ strany, hnutí či koalice může zakroužkováním pořadového čísla nejvýše u 2 kandidátů vyznačit, kterým osobám dává přednost. Tyto preferenční hlasy vaše oblíbené kandidáty přibližují samotnému zvolení.

Když se k volbám vypravíte, byla by škoda, kdyby váš hlas byl neplatný.


Né že by teda u hlasovacích lístků nebyl návod 🙂 Ale jinak připomenutí nikdy neškodí, oni lidé dnes už nečtou…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 31.05.2024, 06:36:59 xxx.xxx.198.226
Canka:

Dobré ráno..

Tak jsem s Čikitkou zůstala spát na gauči,aby nebyla zase pod gaučem…přikryla jsem jí dejou a držela jí v obejmutí,aby věděla,že jsem s ní…cca v 1 hodinu ráno mě probudila,že sedí..tak jsem toho hned využila a zkusila ji dát napít a najíst..pít nechtěla,ale tentokrát sama snědla další dvě tekutý tyčinky..takže toho fakt snědla zatím nejvíc..pak jsmě obě usnuli a asi ve 4 hodiny jsem se probudila,že jí necítím vedle sebe..šla si lehnout do pelíšku vedle gauče,tak jsem jí jen zkontrolovala a ještě usla..a teď jsem se probudila  a akorát vylézala z pelíšku a opět ho počůrala celý🙄Proč si na ten záchod bože nedojde?No a koukám,že tam je kapka krve..hned jsem jí zvedla a zjistila,že si kouše a tahá ty stehy😔

Jsem totálně zlámaná z toho gauče,ale musím do práce..jdu jí ještě zkusit nakrmit a vyčistit to břìško…


u stehů to může svědit, nějaký pruban jste dostala? Možná by stálo za to pouvažovat… ustřižená ponožka apod. Nicméně tyjo mně by to asi nedalo a frčela bych na vet. Co ta teplota, měřila jste? Pokud si ani nedojde na záchod, to by mi vrtalo hlavou… 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 13:27:36 xxx.xxx.64.54
kometa:

Naprostý souhlas. Tohle mi nepřipadá úplně v pořádku.


Taky mi to nepřijde v pořádku. Kastrovali jsme kočičku před pár lety a nevzpomínám si na žádné potíže. Zkontrolovat bříško ultrazvukem ?

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 31.05.2024, 13:30:42 xxx.xxx.198.226

Moje známá “chovatelka” venkovanek dávala teď tak před 14 dny kastrovat 5 holek loňských podzimních (mno jo, mají se u ní kočky dobře, tak to mrskají dvakrát ročně). Žádné takové potíže neměla. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 31.05.2024, 14:18:01 xxx.xxx.83.160

Mám depku, u nás zatím nekaplo a místo toho vyčuhuje slunko. Je mi z toho na zvracení👎 Za celý květen 25mm, nasoplených po dvou milimetrech, to uschne, než vůbec vsákne, je sucho😢

Niki, je pátek, asi i já bych Čikitku sbalila a frčela na veterinu, tohle se mi, po týdnu od kastrace opravdu nezdá😟

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 31.05.2024, 15:48:21 xxx.xxx.83.160

Nechci Niki děsit, ale stát se může ledasco. Kámoška před pár lety kastrovala kocourka. Já! jsem ji na to ukecala, aby nemnožili a aby jí zase nevlezl na silnici, u které bydlí. Kastrování kocoura…brnkačka. Vet mu přeseknul močovody, moč mu tekla do bříška, nedal se zachránit, museli ho utratit😢Jen chci říct, že prostě se něco potento může😟 Raděj bych Čikitku zavezla na kontrolu, i když se mohla jen hnusně z veteriny vylekat(jako naše Gucci současná) a proto se takto divně chová. To by jí bohužel napřidalo. Ale pro jistotu, jestli tam něco nenechaly, neteče to někde atd. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 31.05.2024, 16:10:41 xxx.xxx.83.160

Bobi, ty už tam rovnou cvičíš? 

Dnešní moje anabáze, která vlastně začala už včera myslím, že jsem to sem nepsala. Bylo s tchánama domluveno, že seno se bude v podvečer hrabat a vozit(včera) Jenže v 9h Tom začal huškat, že hlásí bouřku už v poledne(u nás, cha, cha, cha…🙄) Takže sme lítali, hrabali nakládali - sami dva, protože na dotaz tchánům, co dělají odpověděli, že zalévají zahrádku🙄Bylo toho devět obr travnic, takže kopec na traktorovou vlečku. Byla jsem totálně zničená, musely jsme ještě s mamkou do města pro tu její protézu. Pochopitelně nepršelo, nikdy👎

Večer si muž vytáhnul z mražáku klobásky, protože špekáčky, které si myslel, že tam má..nenašel. A mě napadlo, že ke klobásám dneska uvařím fazole na kyselo - dostala jsem na ně hroznou chuť, neměla jsem, ani nepamatuju. Musím je večer namočit. O půlnoci jsem si v posteli vzpomněla, že nenamočila. Letěla jsem je namočit, nový pytel z obchodu otevřu…a fazole sežrané broukama. Vysypu z flašky svoje(ty jsem zachraňovala před sežráním vloni) taktéž sežrané, druhá flaška plesnivá. Takže 4kg fazolí letěla na kompost. Ráno při obchůzce jsem vedle ve vsi skáknula do sámošky a koupila nové. Doma jsem si přečetla návod…hm, ale ty se nestihnou nabobtnat👎 Co teď? Ty jo, stejně musím do Zásilkovny, koupím v plechovce, to z toho nějak uvařím😉 Jeden obchod - nemají, zpátky vedle do vsi - nemají, zpátky k nám, poslední - Hruška…no naštěstí tam měli, nebo už jsem byla skeptická🙄Takže jsem je nakonec uklohnila, ale po té anabázi, mě skoro přešla chuť😛

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 31.05.2024, 18:23:29 xxx.xxx.64.54
orionka-2:

A já jsem ráda, že svítí sluníčko, pršelo včera a vypadá to, že zas bude. Snad až zítra.


Musím se opravit. Dopsala jsem, přišel černý mrak, sotva jsem stačila uklidit peřinu z venku. Kapky jak trakaře, liják, buřina, naštěstí kroupy ne ! A je po dešti.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 31.05.2024, 19:00:59 xxx.xxx.119.6

Seno sebraný? Takže můžu začít vytrsávat ten dešťovej tanec? Paráda, neb u nás dnes smršť jak blázen, pak se to zklidnilo a už jen prší. Byla jsem se podívat na potůček za chalupou, čůrek vody tam je, ale po asi 14 dnech pršení nic moc teda☹. Takže přeposílám o kus dál a držím palce, ať zaprší.

Canka
Canka (383 příspěvků) 31.05.2024, 19:35:05 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky…

Konečně obrat k dobrému a já jsem konečně šťastná!!Čikitka vylezla z pod gauče a sama se šla najíst a napít!!!Asi pomohla ta Calopet pasta,protože snědla hned dvě celé ty polévky od Ontaria,jednu tyčinku a ještě i úplně sama snědla tu lžičku Calopet pasty..pak se šla konečně sama vyčůrat do záchůdku a pak sama od sebe přišla ke mě na pomazlení..jsem se mohla štěstím potento🤭Teď leží u mě…

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 31.05.2024, 20:06:13 xxx.xxx.83.160
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 31.05.2024, 19:35:05

Uf, tak doufejme, že to už bude fakt jen lepší. Jen se ze sraček(a to doslova) vyhrabal Nikouš, další problém s Čikitkou🙄 Já to říkám pořád, že ty problémy mají tendenci se řetězit👎 Doufám, že to tak je i s dobrýma věcma, štěstím, jen to člověk naopak bere tak nějak jako samozřejmost😏

Niki, snad se ti to vykompenzuje tím zaměstnáním👍

Zase to stočím na nás: taky jsem měla obr radost, když Viktorek přestal průjmovat, začal papat masko, začal chodit ven atd, jenže to vždycky trvalo chvíli a zase přestával papat, vypadal přešle a tak pořád dokola…no koho by napadlo, že je takto moc nemocný😟 Musím říct, že kočkám asi nikdy úplně neporozumím, jsou to mistři v maskování problémů. Posunete kredenc, pro kočku obr problém a začne čůrat do postele. Má smrtelnou nemoc a snaží se tvářit, že jí vlastně nic moc není🙄 

Bobina na nás prdí, asi má něco důůůůležitého rozkoukáno😉

Ronjo, trochu se bojím, že než sem dočarujete nějaký déšť…to si spíš vyhodíte bok😜

A teď jsem přemýšlela, že tu někdo chybí…Dája tu dlouho nebyla, té je konec kde? 😲

A Fíkovnice?

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.06.2024, 07:28:42 xxx.xxx.61.113
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 31.05.2024, 20:06:13

Já jsem tu!!!😄

Jen jsem tento týden moc nestíhala…

Velká změna se blíží, mám platový výměr…psala jsem jinde (ne částku, ale srovnání se současným stavem).

A taky jsem psala, že jsem zmagořila. Už 2x jsem šla ráno pro Fida ven, volám, číčám, pitvořím se, obcházím zahradu… No, a přišla jsem domů…a Fido s velmi udiveným obličejem se přišel z vedlejšího pokoje podívat, jestli mi definitivně hráblo! 🤣 Ale psaly mi holky (Trickyvoo, Vahine, možná i Bambule), že jsou nějaké erupci na slunci…tak možná ještě úplnej magor nejsem! 😂 Jen jsem zapomněla, že jsem pro něj už v noci venku byla/případně, že vůbec venku nebyl.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.06.2024, 07:29:53 xxx.xxx.61.113

Jo, a ještě jsem chtěla napsat, že Niki držím pěsti v postupu v práci!👏

Je vidět, že jsou pořád ještě pracoviště, kde si svých zaměstnanců váží a umí ocenit kvalitní práci!👍

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 01.06.2024, 09:49:33 xxx.xxx.20.192

"Nes.r Blaženo"(žíněnko)ty budeš prostě pořád vybuřovat….chodím i jinam,jak ti to mám vysvětlit😇a odpolko jsem měla program…

Jo,cvičila jsem,dostala jsem pochvalu,jak to mám už rozcvičené sama od sebe,propnutí bezva,že dozadu zohnu na 120 stupňů-že paráda..šla jsem do schodů a ze schodů..Mám změnit nášlap nohy,což mi nejde…zhoupnout se od paty po špičku a nechat nohu nataženou.Masírovala mi jabko,stehy-teda jizvy….

Jinak u nás leje denně,někdy i bouřka s kroupama..Prádlo visí..řev ze skákacího hradu šílený..kluk si vymyslel novou zábavu.."zpívání" do mikrofonu..uááá-bez ladu skladu..Jsem na něho vylezla,chtěla jsem začít taky hulákat,ale jsem se ho zeptala,jestli je to nutné,že jestli mu to nestačí bez mikrofonu,a on že se mu chce zpívat..co že má dělat??tak jsem zavřela okno,šla si bucnout,na ucho dala polštářek 🤔Pak jsme jeli nakupovat s klukama a seděli jsme v garáži,než přestalo pršet..

Canka
Canka (383 příspěvků) 01.06.2024, 22:49:20 xxx.xxx.212.25

Raduš a to já zase na svých kočičácích přesně poznám,když jim něco je..ty to tady vždycky najevo..takže Viktík je holt tvrďák🙂Takže na něm teď nevidíš už žádné známky toho,že by mu bylo špatně?

Jani já gratuluji k mzdovému výměru..🙂A jak to bude u mě,uvidíme..odcházela jsem s dobrým pocitem,ale to holt není všechno..však se to za 14 dní dozvím..jsme 3 uchazeči..2 chlapi a já…a na týhle pozici byl vždycky chlap,takže i pochybuji,že bych to vyhrála🙂Ale mám aspoň dobrý pocit,že jsem to zkusila..a u nás ve firmě když opravdu chceš a jen neremcáš,tak ta možnost kariérního postupu je tam velká…vezmi si,že jsem tam něco málo přes 6 let a kdybych tohle vyhrála,je to tady ve firmě už moje 6 pozice výš…a to si pamatuju,že jsem povyšovat nechtěla😂Ale když člověk prostě potřebuje všechno uživit,nic jinýo mu nezbývá,než se snažit🙂

Bobi super,že si takhle užìváš..u nás teda prší a prší..furt..dneska i hnusná bouřka..a Čikitka je už úplně normální a vrátila se k normálnímu životu..už si i hraje..konečně!!Hlavně jí teď dostat do kondoce a naplnit jí bříško..

Jinak holky,myslím,že jsem to sem nepsala..v pátek jsem si po 3 měsících byla pro ten skútr v servisu..vzali si 7000,- kč i přes to,že prostě skútr bez plynu stále nenastartuje a nedrží otáčky(prý ten karburátor nesehnali)  a furt lítají ty řídítka..že prý jslu tlumiče v háji a oni na to nemají čas😠Nebudu ani říkat,jak jsme se tam pohádali..ach jo..

Obrázek Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.06.2024, 22:54:29 xxx.xxx.63.169
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 01.06.2024, 22:49:20

Niki, moc Ti to povýšení přeji!🌻

U nás bohužel zažívám (po 30 letech a jako nejzkušenější!!!) ponižování a degradaci!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.