Aktuálně: 4 060 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Canka
Canka (383 příspěvků) 27.05.2024, 23:01:06 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Raduš to je super,že tablety zvládnul..u nás dnes první pokrok a podařilo se mi do Čiky něco dostat..a vodou jsem se necrcala..vůbec nechtěla pít,takže jsem vzala stříkačku a pomaličku po trošičkách jí vodu dala do pusinky…pak jsem přemýšlela,jak do ní dostat něco k jídlu..napadla mě už jen zakysaná smetana..tu vím,že Čiky miluje..takže jsem metelila koupit smetanu a Heuréka!!Musela jsem teda jí dávat na prstu,ale slízala tak cca velkou lžičku řekla bych..to byl úspěch…jenže bylo na ní vidět,že je prostě bez chuti..takže jsem pak ještě jela koupit její oblíbené kapsičky a vidličkou jsem je úplně rozmělnila na minikousky a dala tam hodně šťávy..a tak dlouho jí to nutila,až začala trochu jíst..nejdřív šťavu a pak i trochu kapsičky..bylo to zanedbatelný množství,ale já skákala radostí..protože je úplně propadlá a hubená,jak nejí..nechci na ní tlačit a něco do ní cpát násilím..ale musím vidět,že bude jíst…teď jsem sí konečně prvně viděla jít i na záchod..to mě trošku uklidňuje..ale teda opravdu jsem nečekala,že jí to takhle odrovná ta kastrace😔

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 28.05.2024, 07:06:40 xxx.xxx.20.192

Niki-je mi jí líto..😟..ale už to bude lepší,když něco snědla a šla na záchodek…Vzalo jí to teda dost.max asi jen první den spal,ale asi to kocouři mají jednodušší,není to takový zákrok..

Jinak hlásím,že mi noha skoro nebolí-hlavně v noci při otáčení je to minimální.!hurá👍

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 28.05.2024, 07:32:13 xxx.xxx.83.199

Buggyro, kdybych měla režim jako vy, každý víkend jedu na závody, nebo mám doma závody…tak bych asi zešílela😏 Já jako býk a ještě introvert, nesnáším jakékoliv akce a změny, i když u vás se to ani jako změna brát nedá, když to taky máte pořád😉Ale pořád něco…já prostě chci mít klííííd😛 Jediné, co bych si z toho vybrala, vzít koníky a jet se projet/projít, třeba i k té kamarádce. Ale zase úspěch dětiček potěší👍 je to ocenění vaší snahy toho, co do nich vkládáte. Nás úspěchy školních dětí taky těší, já na tom ale nemám žádnou zásluhu. Muž ten ano, vymýšlí pořád nějaké projekty, akce, ale na dětech je, jestli to zvládnou.  

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 28.05.2024, 07:36:08 xxx.xxx.198.226

No, zrovna jsem se zděšením zjistila, že další 4 týdny máme kontinuálně další akce 😀 Úplně klidnou mě to nenechává. Doufám, že v půlce měsíce budou mít holky už k dispozici dodávku a já s nimi nebudu muset, protože to máme v plánu s partou vandr na koních, a já bych nerada potřetí za sebou jela jen vyprovodit. No ale to taky záleží na tom, jak na tom bude můj jezdecký oř. Na půjčeném oříku bych nemohla, protože pokud s nimi nepojedu ten vandr celý, musela bych se s ním sama vracet, a on úplně sám ještě chodit neumí (a ani není třeba ho to učit).

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 28.05.2024, 10:06:27 xxx.xxx.83.199

Vandr předpokládám tam někde u vás, po kraji? S koněm se někam přiblížit moc nejde. Teda jde, máte vozíky…vlastně…každý kdo má koně musí mít i vozík? Tak jako my přepravky na psy a kočky? Nebo jak to vlastně řeší lidi, co mají koně jen třeba jednoho, dva?

kometa
kometa (5550 příspěvků) 28.05.2024, 10:11:14 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 27.05.2024, 23:01:06

pak jsem přemýšlela,jak do ní dostat něco k jídlu..

Už jsem někde psala, možná i tady - Nutribound nebo Calopet.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 28.05.2024, 10:11:19 xxx.xxx.83.199

Teda Niki, už bych asi s Čikitkou byla hodně nervní. Blbiny neřeším, vždyť mě znáte, ale od kastrace už je to hodně dost dní. Snad se rozpapá, zjistí, že to normálně jde a už papat bude. Chuďato malé😟 Nevím, jak to někdo může brát s klidem, já jsem byla taky vyklepaná týden před a týden po👎

Viktík tablety celkem v poho, no uvidíme, jak to bude pokračovat až zjistí, že denně. Ještě, že neovládá kalendář, protože kdyby viděl, že do konce července, asi ho trefí😏

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 28.05.2024, 10:12:19 xxx.xxx.198.226

Kdo nemá vozík na koně, ten si může objednat přepravce a nebo si vozík může půjčit, vozík půjčuje kde kdo, i já. Třeba já mám vozík na koně, ale nemám žádného koně, papírově 😀 Hodně lidí, co má jednoho, dva koně, má i vozík. Dneska se sem tahají ve velkém ojeté vozíky ze zahraničí a už se i hojně prodávají vozíky, které někdo před 10-20 lety koupil ojeté, takže vozík na koně je momentálně zcela běžně levnější než kůň.

Kdo nemá přepravku na kočku, vezme kočku k veterináři v tašce, třeba moje máti. Kdo nemá přepravku na psa, uváže psa v autě k pásu a nebo ho nechá na volno, vídám běžně.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 28.05.2024, 10:13:36 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 28.05.2024, 10:06:27

každý kdo má koně musí mít i vozík?

Nemusí. Pokud vyjedou jednou za uherský rok… Od toho jsou profesionální přepravci. Kteří mají i příslušný řidičák.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 28.05.2024, 10:14:33 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 28.05.2024, 10:12:19

Kdo nemá vozík na koně, ten si může objednat přepravce

Odpověděly jsme nastejno.

Canka
Canka (383 příspěvků) 28.05.2024, 12:29:13 xxx.xxx.249.200

Bobi moc děkuju😔Ty jsi zkoušela i vývar viď?Pomohl viď jsi říkala?Já tam mám pro ní úplně hostinu,3 druhy naškrábaného masa,smetanu,3 druhy granulí,kapsičku..nic..nedotkne se..měním jí to,aby to měla česrtvé..nechce..ráno opět stejný scénař..nevylezla z pelíšku,nejí,nepije…

Raduš vetce jsem volala,navrhla infuzi..že bych zítra odpoledne po práci dojela..mají odpoledne otevřeno..jenže to pro ní bude další stres a já se o ni teď strašně bojím,aby ji to v jejím stavu neodrovnalo…

Kometko kde se to dá koupit?Zverimex nebo vet?

Saga
Saga (511 příspěvků) 28.05.2024, 12:37:13 xxx.xxx.167.183

Já mám 1,5 koně, vozík jsem nikdy neměla a ani mít nebudu, neboť ho nemám za co zapřáhnout, obávám se, že vůz Škoda Octavia 1,9TDI není dostačující a hlavně, a to je podstatnější, nemám oprávnění sk. E a tím je to daný. Dodělávat si řidičák nehodlám. Moje drahá tříčtvrtka má C, tedy by mi mohl odřídit koňoauto, jenže to tu zas nikdo nemá a hlavně celý auto nikdo ani nepůjčí. Tže tím je to daný. Pokud bych byla nucená někam koňojet, musím s profi přepravcem, jinak nemám žádnou jinou možnost.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 28.05.2024, 13:01:39 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 28.05.2024, 12:29:13

Zverimex nebo vet?

Dá se i normálně na internetu - není to lék. Jenom to není úplně levné, no.

A domluvit infúzi doma by nešlo?

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 28.05.2024, 14:50:23 xxx.xxx.119.6

Calopetku včera v lékárně kupovala paní přede mnou, ale zírala jsem za kolik. Ale zas jestli je to potřeba hned…Taky nevím, jestli by to měli v každý lékárně.

Kapačku jsem doma dávala radši než na veterině, ono je to se psem asi snažší než s kočkou, ale chci jen říct, že člověk to doma zvládne, veterinář vše vysvětlí, majitel (já) si pro jistotu vše zapíše.  Ať je brzy líp.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 28.05.2024, 14:56:45 xxx.xxx.119.6

U nás stále prší, musím koupit nový holiny, někde mám díru, měla jsem v nich dneska bazén.

Koupila jsem a použila ten Ferramol, pozorovala jsem slimáky, jak ho baštěj, druhý den byly granule pryč, slimáci taky. Snad to takhle chvíli - aspoň přes ty deštivý dny vydrží, pak to asi budu kombinovat se sbíráním. Letos jim chutnaly jiřiny, ale začínají zase rašit, tak by to mohly zvládnout.

Obrázek
efe
efe (1499 příspěvků) 28.05.2024, 15:18:49 xxx.xxx.199.5
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 28.05.2024, 12:37:13

Půjčit vozík není problém, problém vždycky bylo sehnat tažné auto a řidiče. Tak jsem si to Ečko dodělala sama a na auto si nechala domontovat kouli a jedno morgáně si vozím sama - je to strašná svoboda!

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 28.05.2024, 15:40:22 xxx.xxx.198.226

Mě zase drtily ty ceny, co si za to ti lidé říkali. A když jsem pak platila 50 za hodinu čekací dobu během závodů, tak jsem si řekla, že to si na sebe ten vozík vydělá. A vydělává, kudy jezdím.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 28.05.2024, 16:04:57 xxx.xxx.83.199

Prší a holinky?? Ty jo Ronjo, blednu závistí. Od té doby, co jsem si koupila nové galoše - nebylo mokro. Jo, pár kapek, které vsáknou do 5minut. Včera jsme posekali na sena, takže jistá šance by byla, bouře 100km pod náma, ale nemyslím si, že by něco, krom těch tradičních pár kapek hrozilo🙄

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 28.05.2024, 17:31:00 xxx.xxx.119.6

Píšu a říkám to pořád, samozřejmě je dobře, že prší (už asi týden, deset dní?), snad bude voda na léto, ale taky nebudu lhát, že je to už trochu pruda, i když dnes nebylo poprvý nechutný dusno, protože pršelo od rána - přestalo teď. Tak já tu provedu nějakej dešťovej tanec, ať k vám taký něco dorazí, ale až po usušení sena. Se suchem máme zkušenosti, tam vím, jak člověk vyhlíží každý mráček a kapku. Ach jo.

Bobčo, to je paráda, že se noha takhle se hezky hojí.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.