Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 16.05.2024, 22:22:18 xxx.xxx.90.145

Jsem tu, boha nestíhám, nestíhám😲 Ne Jani, na Rakušáky jsem nekoukala, nestíhala jsem, ale nekoukala bych asi ani tak. Já si pak přečtu někde na ,,sportu" jak se to vyvíjelo😉 Dneska se mi nějak nelíbí Viktík😟 Celý den spinkal pod linkou, pak vylezl papat, tekla mu slina a maso nechtěl, což mě po týdnu, kdy by se ho užral dost překvapilo, nemile😟 Mrkla jsem mu na dásně, rudé, bolavé. 10dní, co se léčí jsem mu je nemazala(ani moc nekontrolovala) protože se jevil, že už ho to nebolí. Doufám, že tato druhá látka také zabírá, jinak jsme v perdeli👎 Tak jsem mu dala kapsičku, protože vypadal hladově, šel totiž zkoušet granule, ale ne-e. Kapsičku olízal v pohodě. Namazala jsem mu ty dásně a za hodinu si vzal konečně pidi zbytek masa, co právě nechtěl před tím. Koukala jsem, že má zase dost pupík, jak se napapá. Ale hlavně: včera jsem bobek neviděla, ale byl venku. Dneska byl celý den doma a bobek jsem neviděla, jenže teď večer šel ven, tak zase nebudu vědět🙄 Pořád se mě ptali, jestli nemá zácpu, říkala jsem, že spíš průjem. Teď se zas bojím, aby náhodou neměl tu zácpu. 

Kéž by mu to léčení šlo tak skvěle jak Bobči👍 Né, že se babo zválíš z toho schodiště!😎

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 17.05.2024, 05:59:55 xxx.xxx.20.192

Právě.. A Radus navic vidi vše katastroficky.. 🙏.. Holky, peckovani máte přece i tady někde, tak peckujte… Mě to nejde.. 

Jani, ty jsi ještě mladá, možná později prehodnotis, co je pro tebe priorita.. 😎

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 17.05.2024, 08:12:22 xxx.xxx.198.226

Žínka: Jo, to je taky poník, plemeno konik polski (pokus o zpětné vyšlechtění tarpana, původního evropského divokého koně).

Břicho by mi ani nevadilo, to spíš ten tučný hřbet a zadnice. Břicho může být klidně jen “velké”, ale nemusí to nutně znamenat, že je kůň tlustý. To jen tak info bokem 🙂

Ronja: modrý granulky se jmenujou Slimex (a určitě i různě jinak), je to bezpečné pro savce (známá má milion venkovních koček a háže to mezi ně), působí to jen na bezobratlé, a ono se jich k tomu zase tolik nedostane, třeba včely vůbec, žeano. Nevím, jak s vodními živočichy. Jukněte na ten výrobek a počtěte si. Nějakou vodu to vydrží, krátkodobou, jako zalévání, celkem bez úhony, ale v delším omokření (déšť) se to rozpouští, takže aplikovat za sucha. Jo a ten slimex je i nějak pro ty slimejše atraktivní, že si do něj jako kousnou raděj než do kytky, což je taky super.

ad “nestíhám, nestíhám”: hokej taky nesleduju, kdyby se tu o tom nepsalo, tak jsem dutá, stejně tak o Ficovi jsem se dozvěděla tady, nic zajímavého. Včera jsem byla u koní sama, jedno dítě nemělo přijít a já zapomněla, druhé nepřišlo a omluvilo se hodinu po srazu, takže jsem tam vartovala zbytečně. Ale vysbírala jsem nějaký hnůj, vytahala zbytek vody z podzemní nádrže a kompletně vyprázdnila pojízdnou nádrž, s kterou pojedu dnes odpo nebo zítra přes den pro vodu. Dvakrát, abych naplnila i tu podzemní nádrž 🙂 Bohužel ta pojízdná nádrž se mi utrhla zboku z úchytů na paletě, tak budeme muset nějak řešit, jak se ten plast naplní vodou, tak povolí, a vyboulí se po stranách, a vyhnutá klec od té nádrže mi drhne o kola. Kola jsou plná guma, takže nemohou prasknout, no i tak se to zbytečně dře a ničí. Mám takový plán, ty spodní tyče od té klece pod nádrží smotat dohromady kurtou a stáhnout ráčnou, mám jednu snad celkem v kondici k dispozici. Tak uvidím, jestli se to takto povede nějak udělat. To musím, než pojedu zase pro vodu, logicky.

Včera jsem ještě stihla narovnat natřené překážky, protože má pršet (haha, hlásili v půlce týdne, že má o víkendu spadnout přes milimetr, teď už tam suší nějaké desetinky, a hádám večer už bude víkend čistý), a zakrýt je starou plachtou z přívěsu. Bála jsem se, že jak to bude velká plocha (jsou ve vysokém stojanu), tak to vítr porazí, ale asi jsou hodně těžké, tak i přesto, že plachta vyplňuje plochu zboku asi tři metry na metr a půl, ustálo to. No a taky jsem stihla hodinu pojezdit na tom koníkovi na převýchovu, není na něm moc co převychovávat, ale mám za úkol jezdit, tak jezdím, byl moc šikovný (vono mi to taky neublíží, protáhnout špeky… jsem na tom asi stejně jako ten koník…).

Jo a taky jsem vlekla svého jezdeckého kulhavce v poledne na kontrolu veterinářkou, to napíšu do “O všem a o ničem” v Koních, ať to nepíšu dvakrát.

Mno, dnešek odpo bude ve znamení příprav na víkendový výjezd na závody, dlouho jsme nikde nebyly, žeano (naposled v neděli). Teď ráno jsem si vyzvedla opravený přívěs na koně, vyřešená koroze před technickou, bratru za šest tisíc, no ještě že jsem ta milionářka a můžu si v jednom týdnu dovolit opravit vozík, zavolat veterináře a ještě do výplaty stihnout technickou na dvou vozidlech (ehm, nejspíš si na to budu muset půjčit, cha chá, suchý rohlíky do půlky června jsou jasná volba. Ještě že mám ty slepice aspoň).

Chtěla bych dnes stihnout taky jezdit na tom koníkovi a pak taky stihnout zastrouhat kopyta poníkům, aby nás o víkendu nevyloučili z výstavy a nerozbili si kušnu při vozatajských závodech (o přerostlá kopyta si zakopávají). Mám toho nějak moc a potřebovala bych se naklonovat 🙂 Ještě že už dnes přijde ke koním taky máti a pofackuje si závodnice (nějaký trénink před závody, oživit poníkům dobré mravy, nachystat věci na výjezd, očistit kočár, a tak), protože to bych už fakt chytala paniku.

Radši to zkopčím, než ten příspěvek odbouchnu, takovýho krafání, to bych si jaktěživa nevzpomněla, co jsem všechno psala…

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 17.05.2024, 10:50:09 xxx.xxx.90.145
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 17.05.2024, 08:12:22

😜 a já že se příspěvky ztrácí hlavně mě. To je pak fakt na šlak trefení, protože moje příspěvky jsou taky sáhodlouhé a o všem(a o ničem😉) 

Aha, poník, no netipla bych, díky za vysvětlení👍

Boha řeknu vám, že to, co si navymýšlíte, že budete všechno dělat, je práce pro tři lidi. Vím, že občas nějací vypomůžou, ale je to hodně. 

Přerostlá kopyta mi připomněla včera koňačku: šla bych ta rajčata posadit hned, ale malý má zítra ve škole besídku a zase bych měla hlínu za nehtama…Jsem se koukla na svoje, které mám ohoblované a ulámané až na maso…tak to nehrozí😎

V sedum začalo pršet, než jsem v půl deváté vyšla už jen kapalo, takže původně zrušená obchůzka nakonec byla. Ráno bylo nahlášených ještě 12mm, nakonec je 8. Tom teda tvrdí, že ještě dnes pršet má. Nevěřím, nějak už nemá z čeho😕

Na slimáky mám ferramol(fosforečnan železitý) je to eko, ale myslím, že až tak to nežerou jako ten molucid. Ale zase nezůstávají oslizlí ležet všude kolem, zmizí(zalezou a chcípnou)

Tak to nepapání masa, budou ty dásně. Což je ta lepší varianta, i když Viktěnku to bolí. Od doby injekcí jsem mu je nemazala, protože začal to masko futrovat, tak jsem si říkala, že mu to zřejmě dobře působí i na tohle. Včera jak maso vzal do huby a zase vyplivnul, jsem se teda dost vyděsila, ale hned jsem mu je šla namazat, kolem horních špičáků zase úplně rudé fleky. Za hodinu jsem mu šla krájet maso do mražáku a doběhnul, že chce. Říkala jsem si, že tak to bylo i předtím a nesnědl ho. A ne, najednou snědl všechno, že strašný hlad. Takže se vrátím k mazání 2x denně. Boban v nedohlednu. 

Asi jsem psala, že chodí ježura. Teď přijdu z obchůzky a ježura v misce. Nemáš ty náhodou chrnět?? Nasypala jsem jí granulky, máme malé. Je samé klíště. Vetky, co jí na to dát, asi by bylo nejlepší pipetu, to by snad ani nezachytila, že jí to teče na záda, je už na nás celkem zvyklá. A to mi ještě připomnělo: ptala jsem se koňačky, jestli ještě mají na pastvině lišku a prý ano, že ji vidí odbíhat, tu z naší strany, tu z opačné do vesnice. Říkala jsem jí, že jsem právě myslela, že už ani není, protože kompost rozhrabaný nebývá. Aha, asi jsem ji teď zrovna taky už delší dobu neviděla. Ona má asi liščata, to nějakou dobu nevylézá. Ona si tam nanosí zásoby, nebo co vlastně třeba těch 14dné žere?

Jo Bobi, ze sluníčkové optimistky jsem se změnila ve vystrašenou pesimistku, to máš pravdu🙄 Vím o tom, snažím se to zase zvrátit, ale děje se nějak moc hnusných věcí pořád, jde mi to ztuha teda👎

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 17.05.2024, 11:36:55 xxx.xxx.198.226

Ony jsou ty lišky asi schopné těch 14 dní nežrat. Povije liščata, sežere placenty, a holt musí být před porodem pořádně nakrmená, aby to ukojila a ustála. Když to nedává, sežere třeba lišče, no. Nebo je nechá holt chvíli hlady a jde si něco někde ulovit. Doufám, že u nás teď po ránu loví hlavně myši, když už se nedostane na slepice. Myší dost, i hryzec by se našel.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 17.05.2024, 11:57:01 xxx.xxx.90.145

Jednou hryzce ulovil Woruška. Teď tu řádí už několik let další a nevím proč kočky, respective Gucci, Viktík žádný lovec nikdy nebyl, Gucci ho naprosto ignoruje. Podrývá mi ve skleníku, vloni podryl venku několik rajčat, ukazovala jsem ho tomu Mackovi, co se u nás živí a ten taky nic. Potkany kočky chytají, ale tohle jim snad nevoní jak myš, nebo nevím, ale naprosto ho ignorujou. Hraboše jsem neviděla už několik let, nebo možná nějaký jeden dva kusy, co nestály za řeč. Nejsou tu lány polí, kočky vysedávají na loukách a políčkách, káňata, zřejmě i ta liška…hraboši tu nejsou. 

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 17.05.2024, 12:25:06 xxx.xxx.177.249
Bobca:

Právě.. A Radus navic vidi vše katastroficky.. 🙏.. Holky, peckovani máte přece i tady někde, tak peckujte… Mě to nejde.. 

Jani, ty jsi ještě mladá, možná později prehodnotis, co je pro tebe priorita.. 😎


Boži, několikrát jsem měla snahu péčkování zde obnovit, ale už moc není zájem…😟

Jinak já myslím, že už ty priority mám nastavené, kéž bych byla mladá, bohužel už nejsem. No co už… Mě ale formovalo moje narození (něco závažného se stalo při porodu), a proto jsem přecitlivělec.🤫 Makám na sobě dobrých 30 let, snad už je to jiné než dřív, ale stejná jako třeba Ty nebudu nikdy. Ale tak to holt na světě chodí, no…

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 17.05.2024, 12:27:24 xxx.xxx.177.249

Nicméně k těm zkušenostem, jedna z nejhorších: Kdysi (pradávno) jsem vyšetřovala dítě, asi 4 - 5 leté. Už si ani nepamatuji diagnózu, podobu, nic. Jen vím, že pak za asi 3 - 4 dny se totéž dítě objevilo opět přede mnou. Ovšem na pitevním stole!😢😢😢

Myslím, že toto by neustál každý. Bylo to jedním slovem šílené!!!😢

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.05.2024, 12:38:53 xxx.xxx.119.6

Už jsem na Ferramol mrkla, odpo zkusím zahradnictví, jestli ho mají. U nás sprchlo pěkně a ještě má, jsem ráda i kvůli prachu, toho teď na cestách bylo víc než dost, projelo auto nebo jak byl ten vichr a bylo tóčo, chudáček pejsek ani nechtěl chodit ani na ty krátký, pořád přivíral oči.

 Hryzce tu máme taky a tady má pes - jinak zdatný lovec, mínus, neb ten náš zahradní ho taky nezajímá, ale venku už několikrát hryzce ulovil. Koupila jsem na něj i past, takovou tu trubku a do ní se hajzlík ani nepodíval.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 17.05.2024, 13:09:29 xxx.xxx.177.249
Ronja s motejlem:

Sago, jojo, koníky, krávy, ovce - taky hlasím, když se mi něco nezdá🙂. A jo, jsem tuze ráda, že vztahy tu máme dobrý, jako jasně, někdy se to tu neshodne, to se stává i v lepších rodinách, ale musím říct, že když je třeba, zatím se vždy, když bylo třeba, mávlo rukou. Doufám, že to tak bude i dál, věřím v to.

Fikovnice, péčkování bylo opravdu skvělý, myslím, že jsem to tam před ukončením IF psala, ale mně to tehdy pomohlo - tedy kamarádce, trochu se mi hroutila, ale při předčítání péčkování se SMÁLA a začaly jsme taky péčkovat, hodně hodně moc😁. Ráda na to vzpomínám. Pak holt moc práce, dítě, prostě život a postupně to upadalo. Nedávno jsme to zkusily a měly jsme palice prázdný přeprázdný🙂. I já jsem vděčná, že jste to tehdy rozjela.

Pokud bych měla ztroskotat na pustým ostrově tak prosím s Buggyrou. Vajíčko vydolovaný z mrtvý slepice = každý gram bílkoviny dobrý!

Buggyro, věřím, že i ta jedna ačokča se ukáže jako holka pracovitá. 

A můžu poprosit? Co používáte, nebo Žínka, za ty slimáčí granule? To jsou nějaký eko, bio, nebo to neřešíte? Já teda sbírám, ale přemýšlela jsem, že bych možná někdy zkusila k čerstvě zasazenýmu udělat taky nějakou obranu. Ale nechtěla bych, aby to ublížilo jiným tvorům. A co déšť? Ten nevadí, dostávaj se z toho nějaký fujtajbly do půdy? To je otázek 🙄, možná přeci jen zůstanu u toho sbírání😁.

Bobčo, ano spolubydlící jsou někdy doslova na zabití, dobře že už máte klid. 


Ronjo, já Vám něco napíšu narovinu, jo?

Vy jste si mě právě získala v tom péčkovacím tématu!!!❤️

Nepíšu tím, že bych Vás předtím neměla ráda, to tak nebylo, spíš mi právě přišlo, že jste taková na mě až moc vážná. A já bez legrace neumím žít. Vždy jsem byla bavič společnosti.😉

No a ten Váš tehdejší příspěvek mě rozsekal, já mám snad někde celé péčkovací vlákno i uložené…😄

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.05.2024, 13:18:56 xxx.xxx.119.6

Fikovnice, mně péčkovací vlákno zmizelo z nabídky (nevim, co jsem kde zmáčkla😁), takže musím hledat přes vyhledávání a to zas zapomínám, ale jak jsem psala, mám v hlavě duto, takže bych byla stejně k prdu🤣. Ale neházejte flintu do žita, třebas se to zase časem vrátí, až to tak budou lidi zase cítit.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 17.05.2024, 13:20:13 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 17.05.2024, 13:18:56

Ronjo, ono to začínalo nějak jako Ppéčkování pro palicolámání nebo tak nějak. Třeba tam brzy něco napíšu…😄😉

Edit: Měla jsem na mysli, že mám stažené to vlákno ještě z IF.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.05.2024, 13:22:26 xxx.xxx.119.6

Jé, fakt ho máte uložený? To je dobře, dobře dobře!🙂.

Jo, mně dlouho trvá než se otevřu a taky ne před každým, a tenhle dojem ze mě má spousta lidí i v reálu.

PS: díky, je to od Vás milý.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.05.2024, 13:23:56 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 17.05.2024, 13:20:13

Jj, pochopila jsem😉. 

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 17.05.2024, 13:24:26 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 17.05.2024, 13:22:26

Nemáte zač děkovat, napsala jsem to, jak Vás vnímám a cítím.👍

Tehdy jsem postahovala vícero diskuzí, mám je jako pdf, ale je to milión souborů. A jako první jsem stahovala Péčkování…😂

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 17.05.2024, 13:26:51 xxx.xxx.90.145

U nás už zase svítí slunko☹️ 14st, přes okno idyla, venku fučí a je zima. Jdu dokrájet Viktěnovi maska. Doteď jsem si zašívala koženkové pouzdro na mobil, kterému prdlo poutko a podprdu, ze které mě vylezla kostice. Je hnusně vytahaná, dvakrát přešívaná, aby seděla áno, jsem socka co nemá na novou podprdu😛 Jenže je moje nejoblíbenější na běžné nošení, do zahrady. Podprda z Tesca za pár šupů, nová byla hezká a hlavně, na rozdíl i těch nejdražších, mi krásně seděla👍Mezitím už jsem si koupila a zase vyhodila x dalších, po pár nošeních se vždycky objevil nějaký problém. Tam mě tlačil šev, tam mi prsa vypadávala v předklonu horem atd. Nemůžu se s ní rozloučit za tu dobrou službu😉

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.05.2024, 13:36:25 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 17.05.2024, 13:26:51

Žínko, a co má Vikťa vůbec s těma dásněma, něco od zubů? Mrzí, že se Vám zas nezdá, ale snad to bude zase lepší, jestli tam vidíte nějaký zlepšení, aspoň, že chuť k jídlu je, to je dobře.

Naši volali v týdnu, že měli nějaký špatný kočky, obě byly zalezlý, první den nežraly, pak trochu jo a teď už prý lepší. U vetky byly, ale je to vesnická, neznám jí, tak nebudu soudit. Nevěděla, prý možná otrava, možná z nějakýho postřiku. Ale zdrchaly se, tak snad to tak bude i dál. Ale musím říct, jak to tu čtu, ty jo, zlatej pes. My teda kočky mívali, kdyz jsem byla dítě, ale to se jejich zdraví tak neřešilo, spíš nebylo kde. No prostě, nedošlo mi, jak moc jsou to citlivý zvířata a že ta péče je opravdu jiná než u psa.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.