Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 14.05.2024, 23:41:23 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 14.05.2024, 23:39:22

Díky moc, zkusím tedy pokračovat v podávání á 48hod. Vrhala jsem se na něj stran glykémie teď hodně často a hodnoty byly takové, jak jsem napsala výše.🍀

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 14.05.2024, 23:52:13 xxx.xxx.177.249

No a chvilku jsem měla takový vnitřní pocit, že se mi třeba i začalo v něčem dařit…

Odjela jsem asi na poslední letošní pobyt (jen třídenní). Nicméně jsem musela chystat přednášku a další, z mého pohledu, zcela zbytné věci. Takže jsem z domova volala do penzionu, zda bych event. mohla přijet až v noci, že by mi nechali kartu od pokoje na smluveném místě. Odpověď byla, že bez jakýchkoli problémů. Mluvila jsem nezávisle se dvěma osobami a z mé strany vysloveně padl dotaz:"Můžu se spolehnout, že naprogramovaná karta bude tam a tam?" Odpověď:"Stoprocentně se můžete spolehnout!" Tudíž jsem ani moc nespěchala, nicméně cestou byly debilitní objížďky a já přijela až po půlnoci. Můžete hádat, zda karta od pokoje byla na smluveném místě…☹️ Takže co teď? Noc a co dělat? Různé telefonáty, ptž toto moje chyba opravdu nebyla. Na asi 15. pokus mi někdo sehnal majitelku, která přijela a vpustila mě do penziónu a do pokoje. Jsme jen lidé a chybujeme…ale dostalo mě to strašně. Číšník prý prostě zapomněl. Celou noc jsem nespala, já už byla otočená a jela autem zpět domů, přitom to je 100km. Jiné ubytování široko daleko žádné. Když se konečně ozvala majitelka, tak jsem auto zas otočila a jela tedy zpět. Nicméně na pokoj jsem se dostala až po druhé hodině ranní.

Pak jsem se teda ubytovala, cosi mě svědí a bolí na břiše, kouknu…a normálně napité klíště!!!🤮 Hnusí se mi a musela jsem je přesto vypreparovat. Mám tam rudý flek a logicky se obávám nemocí od klíšťat. Vůbec na mě nechodí, proto mě to tak překvapilo. Holky, míváte po klíštěti - brzy po jeho odstranění také červený flek na kůži?? Nebo se mám bát?

No a dnes, předpokládám, že z nočního stresu, se stala zatím nejhorší věc. Ani nemám sílu to sem psát. 

Tak ať jste ostatní v pohodě: Raduš Vikťa, Bobčina noha atd.🍀🌷

Anonymní (neregistrovaný) 15.05.2024, 07:20:14 xxx.xxx.119.6

Fikovnice, přeju, abyste se jednou téhle peripetii mohla zasmát. Ano jsme jen lidi a jeden lidský článek prostě zapomněl. Já mám na tyhle věci takovou průpovídku z Leteckých katastrof, u kterých jsem usínala - technická závada nebo lidský faktor? Trochu mi to pomáhá z toho prvotního nas.ání a samozřejmě většinou selhává lidský faktor. 

Klíšťata jsem si včera vyndavala tři, většinou mívám malý flíček tam, kde klíště nešlo hladce ven nebo jsem si ho nevšimla ideálně hned. Momentálně mám malý flíček a bouličku v třísle. Onehdá zase v podkolenní jamce, do pár dnů vždy zmizela. Místo hned vydezinfikuju a přihodím k tomu ještě pár dnů. Při borelióze se mi typický flek udělal asi za tři týdny - opravdu ukázkový, tak to bylo jasný. Nevím, jestli se doba nějak změnila, ve smyslu “Měla jsem klíště, nasaďte mi ATB.” Já bych sledovala a čekala. Každopádně držím palce, ať byl prevít bez problémů. Nemám je ráda, nemám je ráda!

 Bobčo, Vy zníte jako byste si na tu operaci odskačila jen tak, třeba mezi nákupy🙂. Doufám, že i rekonvalescence pošlape bez problému a budete to mít brzy za sebou.

kometa
kometa (5480 příspěvků) 15.05.2024, 08:03:50 xxx.xxx.147.163
eva:

Ale tak samozřejmě, že kdybych tušila, co tam bude napsané, nečetla bych to…to si mohla dotyčná odpustit psát do zvířecího tématu takové nechutnosti….představte si, přijde si sem někdo pro radu a vybafne na něj toto😲


Jenže to je už dávno plkací vlákno. A rady tu padají taky, jestli jste si všimla. Ohledně zvířat a někdy holt i lidí.

eva (neregistrovaný) 15.05.2024, 08:52:56 xxx.xxx.162.187
Fikovnice:

Je sociologicky zajímavé, jak jsme každý zranitelný v něčem jiném. 😔

Já nechtěla na Evu reagovat, ale to, co napsala Odberryho, tak s tím souhlasím. Nepopisovaly jsme podrobnosti…

Mě se zas kdysi dotkl příspěvek, který cituji. Psala jsem cca o tom, že naděje umírá poslední, a že se třeba ještě může najít mužský, kterého by bavila práce na chalupě a zahradě. Ale takový, který by to dělal třeba i proto, že by měl rád mě. Podílnictví majetku pro mě není problém, ba naopak.


Ano, pro srovnání vybrán naprosto stejně nechutný příspěvek….proč to sem kopírujete?

biaca
biaca (695 příspěvků) 15.05.2024, 09:21:27 xxx.xxx.47.71
»
Odpověď na příspěvek uživatele eva z 15.05.2024, 08:52:56

Nevím, co Vám vadí, že se vlákno nejmenuje “Všeobecný pokec” - nikdo Vás nenutí přispívat nebo to číst. 

Saga
Saga (502 příspěvků) 15.05.2024, 09:33:47 xxx.xxx.167.183

No, já tedy nevím, ale dle mého mínění není v tomto vlákně žádný “nechutný” příspěvek. Uživatelé se tu vyjadřují vesměs slušně, není zde žádné cílené napadání ani vulgarismy, jednoduše nic, co by mě konkrétně pohoršovalo, proč by taky mělo? Pokud vím, lékařské zákroky u lidí i zvířat se prostě provádějí,  je-li to z jakéhokoliv důvodu nutné, to je snad normální, ne? Já nejsem profesí lékař, ale přesto mi tohle nevadí, proč by mělo? Sama jsem absolvovala leccos, co nebylo příjemné (v rámci zdravotního stavu), přesto to beru jako životní zkušenost, nikoliv nechutnost. 

Jinak je tohle prima plkací vlákno a baví mě ho číst, všichni, kdo jsme se sem přesunuli z Ifauny, víme proč se tak jmenuje, jakože “Třetí víčko”. 

A ještě pro Bobču - přeji Vám brzké uzdravení, zvládáte na jedničku, jen tak dál👍.

Saga
Saga (502 příspěvků) 15.05.2024, 09:41:12 xxx.xxx.167.183

A holky, když už jsme v tom plkání, tak se musím pochlubit, že jsem si minulý týden dotáhla domů 4 králíky na výkrm😉! Pro ty, co nevědí - králíky jsem chovala dlouhá, předlouhá léta, jsem na to plně vybavená, ale chov jako takový mne již neuspokojoval a hlavně po té, co jsem dotáhla k baráku dva mladé koně, co potřebují dělat, tak už jsem na chov jako takový neměla ani čas. Ani náladu, upřímně. Tak jsem si dala cca půlroční pauzu a zjistila, že mám doma ještě mraky sena a že za chvíli se zase bude sušit a kam já to letošní seno jakože dám? Úplně náhodou (přes mojí fyzio) jsem se seznámila s novým chovatelem, slovo dalo slovo a kucí ušatý už jsou od minulého týdne ustájeni u mě🐰! Jsou cca 2,5 měsíce staří, plemene BU a jsou moc krásní a hlavně hodně baští, tže seno začlo ubývat. Budu je krmit cca do půlky prázdnin a pak půjdou do mrazáku. To je pro mě tak akorát a přes zimu budu mít králíkárnu zase prázdnou. Mám z nich velkou radost!

eva (neregistrovaný) 15.05.2024, 09:56:03 xxx.xxx.162.187
Saga:

No, já tedy nevím, ale dle mého mínění není v tomto vlákně žádný “nechutný” příspěvek. Uživatelé se tu vyjadřují vesměs slušně, není zde žádné cílené napadání ani vulgarismy, jednoduše nic, co by mě konkrétně pohoršovalo, proč by taky mělo? Pokud vím, lékařské zákroky u lidí i zvířat se prostě provádějí,  je-li to z jakéhokoliv důvodu nutné, to je snad normální, ne? Já nejsem profesí lékař, ale přesto mi tohle nevadí, proč by mělo? Sama jsem absolvovala leccos, co nebylo příjemné (v rámci zdravotního stavu), přesto to beru jako životní zkušenost, nikoliv nechutnost. 

Jinak je tohle prima plkací vlákno a baví mě ho číst, všichni, kdo jsme se sem přesunuli z Ifauny, víme proč se tak jmenuje, jakože “Třetí víčko”. 

A ještě pro Bobču - přeji Vám brzké uzdravení, zvládáte na jedničku, jen tak dál👍.


Myslela jsem toto:

Jj, a on ten zvuk, který BY MĚL nastat při “správné interrupci” je fakt typický…😟☹️

eva (neregistrovaný) 15.05.2024, 09:57:21 xxx.xxx.162.187

Mě to tedy nechutné přišlo dost

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 15.05.2024, 10:07:59 xxx.xxx.90.145
Kilian:

…škoda Sago, že nejste poblíž Prahy, seno bych vám zlatem platila…..


Evi, na co ty potřebuješ seno? 😲 To nebude nijak moc, ne? Můžu ti nasušit a po bráchovi tašku poslat.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 15.05.2024, 10:10:13 xxx.xxx.90.145
eva:

Myslela jsem toto:

Jj, a on ten zvuk, který BY MĚL nastat při “správné interrupci” je fakt typický…😟☹️


Chodí sem lékařky, veterinářky, takže oceňujem, když se k načatému tématu vyjádří, dají vlastní zkušenosti. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 15.05.2024, 10:25:01 xxx.xxx.90.145
Canka:

Holky opét zahrádka v hajzlu..a to jsem to všude ucpala..co to sakra může být za zvíře?Musí to prostě přeskočit plot a hrabat

Obrázek Obrázek

Niki, rajčata stojí, až tak zdemolované to na fotce nevypadá, tak mě ještě napadá…bažant? Zkus hodit nějakou síť přes, síťku z balíků, nebo třeba starou záclonu. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 15.05.2024, 10:30:26 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 15.05.2024, 10:25:01

Mně to přijde jak ťápoty od zajíce, ale hódně blbě na to na telefonu vidím. Nebo tam jsou malá kopýtečka?? 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 15.05.2024, 10:34:09 xxx.xxx.90.145

Čekám, že Bobča se nám ozve až z domu👍 Ona je po těch doktorech celkem zvyklá, i nějaké zákroky už měla. Ta se z nemocnice nehroutí jak já, já se teda hroutím jen, když tam musím jít někoho navštívit😊 Mám to jak Pavlovův reflex, začnu se klepat, začne mi být blbě od žaludku…

Hlásím, že jsem ráno napsala, kde doprčic oknaři jsou a do půl hodiny tu byli😉 Prý včera skončili ve Zlíně až večer, tak nepřejížděli už. Tvrdí, že to dneska zvládnou. No nevím mají toho strašně moc😲 Je mi to celkem šumák, jsem doma i zítra, jen Tom už odjel do Prahy. Původně jsem měla jet s ním, jenže s Viktěnkou tak stejně nemůžu. 

Saga
Saga (502 příspěvků) 15.05.2024, 10:59:10 xxx.xxx.167.183

Kilian, vidíte to a já každoročně bojuji s přebytky😜, to bude asi tím, že já jsem děsnej sysel a když to na mě přijde, jsem schopná usušit půl okresu, abych pak zjistila, že překvapivě půda není nafukovací a já nemám kam nacpat otavy, tže jejich uklízení je každoroční boj o místo. Moje drahá tříčtrtka mi pokaždé nadává, že těma vidlema zvedám tašky na střeše, jak to tam tlačím pod parou😄. Ale v zimě je to, jak když to najdete! Akorátže jsem tak nějak celoživotně chovala králíky a ti toho něco vytahaj, v podstatě jako jeden poník, no a ty jsem několik měsíců neměla, tže to vlastně byla taková zkouška, premiéra, kolik sena toho ořice spucujou. Kupuji i balíkované na zimu (nejsem schopná a ani už ochotná pokrývat vše vlastní produkcí made in hrábě)a to svoje si šetřím a šetřím…a pak to takhle dopadá😄. Občas taky zásobím drobné chovatele morčat, pet králíčků a tak, ale jinak nejsem žádný JZD😄.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.