Aktuálně: 4 089 inzerátů199 095 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 13.05.2024, 11:24:38 xxx.xxx.198.226

Nu dobrá, tak víkend:

pátek odpoledne: přijel brigádník - osobní asistent - osobní pobočník (už zase vymýšlí, kam by povýšil) a vyměřil si seník, že nám ho tedy dá konstrukčně a samonosně do kupy. Seník si stavěla moje máti a nějak to uplně není architektka ani stavbyvedoucí, takže se seník musel přivázat ke stromu, aby nám nespadl na koně 🙂 Pak jsem ho s dětmi poslala sbírat hnůj po koních a vypnout plot v novém výběhu, kam jsme je přepouštěli. Plot vypnul, přidal tyče k nízkým ohradním sloupkům a k tyčím natáhl nosný provaz, ke kterému plot ještě vyvázal, aby se to nehroutilo, takže máme zase do zimy pokoj (v zimě to rozeberou svině). Děvčata vysbírala hnůj.

Ve středu jsem dostala na návštěvu poníka z vedlejší stáje “na převýchovu”. Ono na něm není co vychovávat, on je moc hodný, a holt nic neumí, protože ho nikdo nic nenaučil. Tak se s tím na těch dětských kroužcích pasoval, jak uměl, no a tím, že neuměl, ani děti, co se na něm plácaly, tak neuměly, a ještě měl určitě to sedlo, co měl loni, které mu hrubě nesedí, tak z toho asi byly nějaké mrzutosti. Tak mám pojízdného mladého koně do prázdnin na hraní, je s poníkama tlusťochama, on je taky tlusťoch, takže žádný zle, hubnou spolu. No tak v pátek už byl tak převychovaný, že na něm většinu odjezdilo naše stájové dítě, to nejzkušenější.

Sobota: dopoledne jsme se jeli podívat nedaleko na koňské závody, ale na oběd už jsme byli doma. Po obědě jsme zaběhli ke koním a dosadila jsem ven zbytek rajčat a paprik (gró jsem udělala ve čtvrtek spolu s naplněním příslušného zvýšeného záhonu). Rajčata i papriky jsou letos chuďůčké, asi špatná zemina pro sazenice a taky špatná semena, asi tři roky stará… No doma už mi na okně zůstaly jen semenáčky kvetoucích rostlin… myslím hledíky (?) takové chmýří jsou ty semínka. Tak něco kvetoucího to je, protože to má kvítka na obalu od semínek 🙂 Vzala jsem toho převychovávaného poníka s asistentem na vyjížďku, a že sám nikdy v terénu nebyl, tak čuměl, co kde lítá a sem tam se leknul, ale jinak byl moc hodný a rozumný koníček.

Neděle: jsme měli naplánovaný výjezd na závody. A já jak mám přívěs na koně pořád doma k dispozici, tak jsem nad tím vůbec nepřemýšlela, a až ráno při příjezdu do výběhu jsem si říkala, jak si nejlépe najet, abych ho zapřáhla, a čumím, že není co zapřáhnout - já mám totiž tenhle týden přívěs před technickou na opravu povrchové koroze v servisu! Tak to bylo k popukání, přijely děti, co jely na ty závody a koukaly jak puk. No během hodiny (ještě že máme takové rezervy vždycky) jsem sehnala na půjčení jiný přívěs. Tím byste nevezly ani hnůj. No ale podlaha dobrá, díru v rampě poníci nějak přeskočili, a jelo se. Jak dlouho to nemá technickou jsem se radši neptala. No co vám budu, přijeli jsme akorát když šlo na společné opracování druhé oddělení v soutěži, kterou měla holčička jet. Ještě že poníci byli vypucovaní ze stáje, tak jsme na ně poházeli sedla, holčičku vrhli do víru děje, no a naše profi dítě odjelo jedny křížky bez trestných a druhé také čistě, ale s dvěma nepozornostmi (nepohlídala si koňa před skokem a kůň vyhnul), takže za trestné body. No a během hodiny jsme nakládali poníky zase na cestu zpět. Potkali jsme troje policajty, jednu stíhačku na dálnici, ale všem jsme se nějak zázrakem vyhnuli, takže i bez finančních a papírových ztrát jsme dospěli domů. V poledne 😀 Holčičky jsem vyštvala hrabat hnůj, připravila jsem převychovance a zkušenější holčička ho projela po výběhu už komplet, i s cváláním. Koníček zlatý, tak hodného ve stáji nemáme 😀 Doufám, že bude zpátky doma pak dělat takový čurbes, že nám ho majitel nabídne, když byl u nás tak hodný 🤣

No a dneska ráno jsem přišla ke koním, protože tenhle týden dělám koně ráno já, a po všech 7 slepicích zbylo pár peří. Ráno poté, co je automat vypustil někdy v 5 z kurníku, a předtím, než jsem v půl sedmé přišla, je něco odtahalo všechny sakumprásk. Tak jsem bez slepic … No, stejně mě krkalo tam chodit je zavírat pomalu v noci, protože ty staré krákory nechtěly ty mladé blbky pouštět do kurníku. Musela jsem vždy přijít v půl deváté, v devět, nastrkat slepice, co seděly zvenčí na schůdkách ke kurníku, dovnitř, a pomlátit ty mrchy, co seděly hned za dvířky uvnitř kurníku, aby udělaly místo. Tak to mají, jedny jak druhé. Tak 🙂

Lavíruju, jestli si v neděli, až pojedu kolem výprodeje slepic za 50,-/kus koupit 10 nových kousků. Tentokrát bych je prostě zavírala ručně, a holt by chodily chrápat, kdy já řeknu, a ne kdy sluníčko zapadá. Dostaly by do kurníku vodu a krmení a nechala bych jim otevřené zamřížované okýnko, no. Jenže přes dovolenou mi je holky nebudou chodit večer zavírat v deset. No, to bych je mohla nakonec šoupnout všechny ke kamarádce. Potom si je odčmelím… to je fakt.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.05.2024, 16:03:32 xxx.xxx.83.210

Jenom v rychlosti: Bobča má po operaci, nebyla uspaná, jen umrtvená, ale nemůže stoupat, až pak se dostane ke noťasu. Já jsem se teďka doplazila na oběd, našla zprávu od Bobči, kterou jsem venku neslyšela a musím se najíst nebo padám na hubu. 

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 13.05.2024, 16:10:06 xxx.xxx.115.82
lesnizinka:

Jenom v rychlosti: Bobča má po operaci, nebyla uspaná, jen umrtvená, ale nemůže stoupat, až pak se dostane ke noťasu. Já jsem se teďka doplazila na oběd, našla zprávu od Bobči, kterou jsem venku neslyšela a musím se najíst nebo padám na hubu. 


No tak na ortopedickou operaci bych chtěla raději spát …úplně se oklepu, když si vzpomenu, jak jsem asistovala veterináři při operaci nohou baseta. V tu chvíli jsem věděla, že kdybych v životě dělala cokoliv, tak nikdy ne s kostmi. Běhá mi mráz po těle 😬

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 13.05.2024, 16:23:10 xxx.xxx.61.159
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 13.05.2024, 16:10:06

No, jsou i mnohem mnohem horší…ale raději je zde nezmiňovat.

Některé zvuky (například) z uší už asi nedostanu nikdy…

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 13.05.2024, 18:13:16 xxx.xxx.115.82
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 13.05.2024, 16:23:10

Já mám asi fakt největší potíž a těmi kostmi. Ono na měkké tkáně si veterinář pilku, kladívko apod nevezme 🙈🙉

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 13.05.2024, 19:20:19 xxx.xxx.61.159
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 13.05.2024, 18:50:09

Jj, a on ten zvuk, který BY MĚL nastat při “správné interrupci” je fakt typický…😟☹️

No a taky mi kyretou dělali AT, neboli seškrabávali nosní mandli, kterou jsem měla velikostně přes celou dlaň. Bylo mi asi 16 let a přiznávám, že jsem se s operatérkou poprala, jako že jsem jí chytala ruce. Tehdy se to nijak neumrtvovalo, dost hrůzný zážitek…na to, že si jej pamatuji celkem přesně asi 35 let!!!😔

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 13.05.2024, 19:22:16 xxx.xxx.169.99

Tak jsem už byla na WC, jsem se nechala odvézt.. Nevýhoda toho spinalniho umrtveni je, že se musí pak 6 až 7 hodin ležet.. Anestez. mi vysvětlil, že je pro mě nebezpečné uspani, tak jsem souhlasila s umrtvenim.. Od prsou dolů jsem mela mrtvou Božku.. Nic jsem necitila, ani neslyšela, hrala potichu hudba. Za chvíli mi zdechne tablet.. Zatim mě to neboli, můžu hybat pomalu nartem, přitahovat k píšťale.. Nic to nebylo..pohoda..pokud bude dren ráno cisty, pujdu domů.. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.05.2024, 20:54:59 xxx.xxx.83.210

Tak v záchodku jsem našla bobek, ale byl…no nic moc, měkký, sice ne žlutý, ale celkově prostě divný. Asi to dělá ta léčba, látka. Jinak vypadá neuvěřitelně proti tomu, jak vypadal v úterý. Jako jo, je ještě vychrtlý, ale je obživlý, neteče mu tak z očiček už, je vidět, že ani ty dásně ho tak nebolí, dokonce už začíná růžovět(z té žluté)

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 13.05.2024, 22:14:12 xxx.xxx.114.88
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 13.05.2024, 20:54:59

Je neuvěřitelné, jak rychle se dokážou z naprosto zoufalého stavu vyšvihnout. 

My teď máme očividně po dlouhé době hezké období. Sice stále řešíme kašovitou stolici, ale Klífa je mazlivý, hravý, očividně ho to netrápí…dokonce má dost energie vysírat zbylé dva kocoury. 

Tak třeba zase i někdy trochu zaroste, i když musím říct, že mu to bez té brutálně husté podsady sluší 🙈

Obrázek
Canka
Canka (381 příspěvků) 13.05.2024, 22:33:03 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Bobi to jsou výborné zprávy,že už to máš za sebou😇No a cítíš se celkově dobře?Mamce když operovali koleno,tak operace prý dobrá,ale nejvíc jí prý bolela následná rehabilitace..pamatuji si,že nadávala po každé rehabilitaci,že ty sestry jsou prostě surový a vůbec nebrali ohled na to,jak jí to bolí..ale nechci tě strašit ježiš🙄

Raduš nechceš nám Viktěnku prdelku vyfotit?Když už je to lepší?Jinak z toho mám velkou radost…neboooooj,další kočičku už opravdu neee…myslím,že 4 kočičáci naprosto stačí😂Ju a zapomněla jsem objednat tu Čikitku na tu kastraci🙄No a dneska začalo nanovo mňoukání..ale nechová se jakože typicky pro mrouskání..žádný nastavování a tak..jen prostě chodí od okna k oknu a mňouká tak hluboce…

Jinak ten odstraňovač chlupů má být prostě takový malý ruční vysavač nebo jak to popsat..uvidíme,jak se na to budou kočičáci tvářit… 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.05.2024, 23:20:35 xxx.xxx.83.210
Odberryho:

Je neuvěřitelné, jak rychle se dokážou z naprosto zoufalého stavu vyšvihnout. 

My teď máme očividně po dlouhé době hezké období. Sice stále řešíme kašovitou stolici, ale Klífa je mazlivý, hravý, očividně ho to netrápí…dokonce má dost energie vysírat zbylé dva kocoury. 

Tak třeba zase i někdy trochu zaroste, i když musím říct, že mu to bez té brutálně husté podsady sluší 🙈

Obrázek

Nahatý pupíček teď máme taky😛 Neva, na léto dobrý😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.05.2024, 23:29:59 xxx.xxx.83.210

Niki, mě málokdy napadne je fotit. Onehdá, když chodil do zahrady jsem si říkala, že už je to dobré, že chodí po zahradě a jak tak šli spolu, napadlo mě je vyfotit. Leč fotka proti slunku, je tam vidět prd🙄

Canka
Canka (381 příspěvků) 14.05.2024, 06:41:59 xxx.xxx.212.25

Tak až tě to napadne teď někdy,tak nám sem koukej hoditjeho fotku🙂

Já měla noc úplně ba prd,Čikitka už jede na plno a já oka skoro nezamhouřila..dneska musím zavolat na veterinu a hlavně se domluvit v práci na volno…  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.