Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Třetí víčko

kometa
kometa (5537 příspěvků) 16.07.2023, 12:16:32 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Ježíš Reni, holky, v tom vedru? To by snad ani ty koně neměli být venku, leda ve vodě. Ráno byl koník, co kolem něho chodím už druhý den schovaný v takovém seníku, kde mívá rozdělaný balík sena. Je to i částečně pod stromy, tak tam má trochu chládek. Ráno jsem mluvila s jedněma sousedama vedle psí kamarádky Dášenky cikánovic. No neušla jsem 20m a Dáša mě s funěním a pištěním doběhnula. Dáše je cca 15, běhá ještě jak čamrda, i když je šedivá jak bába. Chytrá je jak rádio😛 Pořád běhala ode mě kousek a hned zase zpátky, jsem jí nadávala, ať pořád v tom hicu neběhá, i když to už jsme šli kolem potoka pod stromy, v chládku(relativním, když bylo 27 ve stínu) Po 200m vběhla do potoka, tam kde je vymletá hloubka, sedla si tam, dala si dvě tempa, koukla na mě,,plav, já počkám, až se zchladíš!" pak vyběhnula a pokračovaly jsme k nám. Doma jsem zjistila, že je pěkně hladová, asi jejich nejsou doma. Jinak určo hlady netrpí, není nijak vychrtlá. Tak kromě toho, že vylízala misky po kočkách, dostala svoji kapsičku, pak jsem jí nasypala granule: Dášečko, to stejně nebudeš…jo vymetla jednu misku, tak jsem jí sypla ještě jednou…snědla všechno nevím, odkdy teda nejedla. Pak jsem jí otevřela bránu, ona obejde zahradu a odejde si zase domů, má to cca 400m, když přeběhne přes potok. Jen odešla Dáša, už se šoural po cestičce k baráku Macek. Ten má kapsičky u domku, tady jsem mu hodila do misky starou šunku, zbytek. Tom hlásil, že večer byl před obývákem černý kocour s bílýma tlapkama…toho znám, to je od sousedky, co jezdí na trávu pro koně. Jen jsem nevěděla, že chodí až k nám, taky to má cca 300m. Viktorek ležel před oknem a jen prý na něho koukal. A teďka je zalezlý v bazénové místnosti, protože ta je z poloviny na sver a je momentálně nejchadnější z baráku😜 Gučajz byla pak celý večer doma, ale na noc se zdejchnula a zatím není. Viktor taky domů nešel, prý musí hlídat toho černého kocoura. 

Poučení pro tebe Bobi…nejnormálnější tam bude ten pes😛😉


Koňové mají stín pod stromy, taky tam tráví přes den spoustu času. Pasou se hlavně v noci. A já se kobylou courala půl na půl. A v deset jsme už byli zpátky. Nejsem žádný horkomil.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 16.07.2023, 14:09:12 xxx.xxx.54.153
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 16.07.2023, 12:16:32

To mi povídejte…neskutečně trpím, je mi fakt toálně na nic, jak fyzicky, tak psychicky mě tohle vedro drtí. Jsem až hysterická ve chvíli kdy zjistím, že tomu není kam utéct. Zatím je poslední jistota štěrkáč, doma sklep v zahradním domku. Venku je 32, v obýváku 31👎 Vařím oběd, hovězí na kostky(skoroguláš) s těstovinama. A trpím. Teda hodila jsem to do tlakáče, abych u toho nemusela být, mezitím jsem umyla pár oken….co jsou za barákem ve stínu. 

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 17.07.2023, 08:46:29 xxx.xxx.20.192

to já si včera uvařila těstoviny a vajíčka na těstovinový salát..vytáhla kuřecí prsa,dám na malé kostičky a pak to tam dám i s tou šťávou místo tatarky..I když domácí bych měla za půl minutky..uvidím..takže budu mít studemé “menu”..Dělám si i ráno ledovou kávu s kostkama ledu🙂

Raduš-ze sprchy se neutírám,končím chladnější vodou a sednu do křesla na osušku..Pomáhá to na schlazení..zkus to..

Ráno jsem v 7 umývala barák-jaksi jsem na to u toho sezení u garáže zapomněla..šly jsme o půl 12 domů..a byl ještě hic..vytáhla jsem jen popelnici a šla spát..

Když jsem tuhle jela kolem koníků v Palkovicích,taky měli asi 2 přes sebe přehoz..🐎

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 17.07.2023, 11:27:59 xxx.xxx.54.153

U nás pochopitelně nekapnulo👎 Teď jsou na nás dvě bouřky, jedna těsně nad náma, a jedna pod náma. V malinké skulince, která tam vzniká(v predikci) budem % my😢 Bobi jestli jsi u compu, pusť si to, dej si křížek na nás.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 17.07.2023, 12:07:56 xxx.xxx.147.163
Bobca:

to já si včera uvařila těstoviny a vajíčka na těstovinový salát..vytáhla kuřecí prsa,dám na malé kostičky a pak to tam dám i s tou šťávou místo tatarky..I když domácí bych měla za půl minutky..uvidím..takže budu mít studemé “menu”..Dělám si i ráno ledovou kávu s kostkama ledu🙂

Raduš-ze sprchy se neutírám,končím chladnější vodou a sednu do křesla na osušku..Pomáhá to na schlazení..zkus to..

Ráno jsem v 7 umývala barák-jaksi jsem na to u toho sezení u garáže zapomněla..šly jsme o půl 12 domů..a byl ještě hic..vytáhla jsem jen popelnici a šla spát..

Když jsem tuhle jela kolem koníků v Palkovicích,taky měli asi 2 přes sebe přehoz..🐎


Asi síťovka proti hmyzu.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 17.07.2023, 13:03:15 xxx.xxx.54.153

Takže jsme v ři.i👎1mm😢 Příští bouřka na pátek…to si můžem tak nechat zdát. Na dnešek bylo hlášeno 9mm, je tu jeden. Na pátek jsou tam 2,5mm, takže nic☹️Koupat jsem se nejela čučím doma, protože tam, narozdíl od nás prší. Jsem brutálně nasr…na počasí, na Toma, že nechtěl jet včera. Radši nic…

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 17.07.2023, 23:01:43 xxx.xxx.60.213
lesnizinka:

To mi povídejte…neskutečně trpím, je mi fakt toálně na nic, jak fyzicky, tak psychicky mě tohle vedro drtí. Jsem až hysterická ve chvíli kdy zjistím, že tomu není kam utéct. Zatím je poslední jistota štěrkáč, doma sklep v zahradním domku. Venku je 32, v obýváku 31👎 Vařím oběd, hovězí na kostky(skoroguláš) s těstovinama. A trpím. Teda hodila jsem to do tlakáče, abych u toho nemusela být, mezitím jsem umyla pár oken….co jsou za barákem ve stínu. 


Raduš, tak co jste doma říkali Markétě Vondroušové??

Pecka, že?👍👍

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 17.07.2023, 23:42:56 xxx.xxx.54.153
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 17.07.2023, 23:01:43

Jééé, konečně nějaká fanóša!😀 co mi rozumí😜 Bomba Markéta, Bára Strýcová, bomba junioři…i Alcaraz. Koukali jsme na všechno, předplatili sme si Eurosport live(či co to teď je)

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 18.07.2023, 08:43:56 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 17.07.2023, 23:42:56

náhodó☝️..když jsem jela domů ve čtvrtek odpolko,pořád o tom mleli v rádiu..jsem ti chtěla napsat smsku,ať přetaneš s tím skákáním do stropu😄😂Nesleduju to,ale mám z toho radost,když někdo takhle reprezentuje naši zem..zní to asi blbě,ale je to tak😇

zeptám se-budu i guglit samozřejmně,ale má někdo zkušenost z pěstováním melounů??Petra má na zahrádce jeden-už se pěkně zvětšuje..je asi jak míček na florbal..(větší jak tenisák,ale menší jak házenkářský)ale má to obrovský porost,asi metrové šlahouny..má se to nějak zaštipovat? třeba jak rajčata?Kouťáku,nepěstujete je taky?😎

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 18.07.2023, 10:29:44 xxx.xxx.36.125
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 18.07.2023, 08:04:15

Ty taky Evi?!👍 No vida a mlčí, když já tu píšu, že musím čumět na tenis😉 Ječela jsem, bulela jsem, áno užila jsem si to😀

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 18.07.2023, 10:42:44 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 18.07.2023, 10:29:44

….tak předpokládám, že na to koukal asi kde kdo…navíc vím, že na tenis se svým přítelem koukáte pořád a nejen na něj ….

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 18.07.2023, 10:42:57 xxx.xxx.36.125
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 18.07.2023, 08:43:56

Bobi pěstuju, ale málokdy to dopadne👎 Vloni dva, do jednoho vlezl slimák, druhému zaschnula rostlina a nedozrál. Větší úspěch sem měla s cukrovým, tam jsem obrala asi 5ks. Zkoušela jsem asi 3 různé způsoby pěstování(na textilce, na valu, v trubce) a ani jeden se neosvědčil, u nás to nějak nejde. Nijak se nezaštipujou, vzhledem k tomu, že normálně se pěstují na polích jak dýně. 

Jo, jo, skákala jsem do stropu, to jsi na to kápnula🤪

No hele, tak bych si nějak tipnula, že nám Nikiška randí👍 vzhledem k tomu, jak nemá vůbec čas se tu zjevit. Doufám, že nám to tu vykreslí v růžových barvách, páč my už si tohle nepamatujem…viďte holky?!?😜

No nic, já jdu na další okna🙄😎

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 18.07.2023, 10:50:17 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 18.07.2023, 10:42:57

…..vím, že docela úspěšně kousek od naší chalupy pěstoval nebo pěstuje Kouťák….já si tedy některá zvlásť hezká nebo zajímavá  pamatuji dodnes a občas zavzpomínám….

kometa
kometa (5537 příspěvků) 18.07.2023, 11:02:28 xxx.xxx.147.163
Kilian:

…..vím, že docela úspěšně kousek od naší chalupy pěstoval nebo pěstuje Kouťák….já si tedy některá zvlásť hezká nebo zajímavá  pamatuji dodnes a občas zavzpomínám….


Vy máte chalupu kousek od kouťáka? Zrovna na zítra jsme domluveni, že ho konečně navštívím. Když ho mám skoro za rohem.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 18.07.2023, 11:06:42 xxx.xxx.36.125
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 18.07.2023, 10:50:17

Randění myslíš Evi? Tak jako já měla jedno se svým mužem a to mi bylo 14😛 a to už je drahně let😏Ne, že bych si to nepamatovala, ale je to jen jedno randění, tudíž zážitků toliko nééé (ale zase jsem nemusela pak řešit zlomené srdce, že áno😉)

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 18.07.2023, 11:20:27 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 18.07.2023, 11:06:42

….proč hned zlomené srdce…vzpomínám třeba moc ráda na taneční, tam jsem randila se svým taneční kem platonicky a vzpomínám dodnes, bylo to nevinné a moc hezké….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.