Aktuálně: 3 974 inzerátů203 780 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Třetí víčko

Kilian
Kilian 06.07.2023, 09:27:08 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 06.07.2023, 08:48:14

…..tak v 17 se už asi moc nevychovává…..na druhou stranu se tomu moc nedivím, když slyším jak někteří  rodiče doma o učitelích mluvi…nás ještě učitelka na prvním stupni korigovala a občas dost citelně pravitkem přes ruce, vytahánim za pejzy, ale i tak jsme ji milovali a vzpomíná  a vážím si ji dodnes….

lesnizinka
lesnizinka 06.07.2023, 11:05:32 xxx.xxx.25.233
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 06.07.2023, 09:27:08

A kupodivu to fungovalo. Teď se na fracka nemůžete ani škaredě podívat. Nikdy nepochopím, jak může být někdo učitelka. Kámoška je, teď je čerstvě v důchodu, ale učící a asi ještě dlouho bude myslím, ale ona tedy má autoritu, je matfyz, děti ji obdivují za znalosti, které má, neslyšela jsem, že by tam měla někdy problémové děti, v chování problémové. A když jsme u toho, nechápu, opravdu nechápu, co se ta děcka ve škole vlastně učí. Včera v telce se lidí ptali na to, jakové jsou svátky. Správně odpověděli asi dva dospělí z 10🙄 Byl s jednou rodinou i kluk, tipla bych tak páťák. Ten jen kroutil hlavou, že fakt neví👎Mě taky nezajímá nějaký Cyril a Method, ale prostě to vím. A Hus je myslím dost významná postava našich dějin. 

lesnizinka
lesnizinka 06.07.2023, 11:14:16 xxx.xxx.25.233

Doprčic, teď jsem si příspěvek někam dopryč odstřelila i já😠 Niki, já jsem si neuvědomila, že je to volno, takže ty máš taky asi ještě volno do konce týdne, viď? Tak to zvířákům všechno vynahradíš. Slepičkám do popeliště nesyp hlínu, to je k ničemu, potřebujou právě ten popel. Udělej táborák, opečte si s kámoškama nebo vašima špekáčky a popel pak shrábni pipinám😉

kometa
kometa 06.07.2023, 11:57:45 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

A kupodivu to fungovalo. Teď se na fracka nemůžete ani škaredě podívat. Nikdy nepochopím, jak může být někdo učitelka. Kámoška je, teď je čerstvě v důchodu, ale učící a asi ještě dlouho bude myslím, ale ona tedy má autoritu, je matfyz, děti ji obdivují za znalosti, které má, neslyšela jsem, že by tam měla někdy problémové děti, v chování problémové. A když jsme u toho, nechápu, opravdu nechápu, co se ta děcka ve škole vlastně učí. Včera v telce se lidí ptali na to, jakové jsou svátky. Správně odpověděli asi dva dospělí z 10🙄 Byl s jednou rodinou i kluk, tipla bych tak páťák. Ten jen kroutil hlavou, že fakt neví👎Mě taky nezajímá nějaký Cyril a Method, ale prostě to vím. A Hus je myslím dost významná postava našich dějin. 


Přesně! Dneska se na dítě nesmíte ani ošklivě podívat. A nemůžete po nich chtít, aby se nedej bože učili.☹️

Naštěstí u nás jde ještě obojí.

Jo a v té TV, ono taky záleží, co nakonec do vysílání pustí. Neboli, to co v ní vidíme, nemusí být vždycky “směroplatné”.

Kilian
Kilian 06.07.2023, 12:00:30 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 06.07.2023, 11:05:32

…..no jo no….

Bobca
Bobca 06.07.2023, 15:15:44 xxx.xxx.0.1

Zjistila jsem, že tu Koutak není sám kluk😇.. Tak to se omlouvám ostatním hochům😎, když zdravim jen holky a jednoho kluka.. Dnes finišuju, musím dosit tu taburetku!!! Jde mi to, jak psovi pastva, se přiznám.. Už to není jak driv.. Dopol. sprchlo, po o jsem si bucla, do toho krát dvorek.. 😛

lesnizinka
lesnizinka 06.07.2023, 16:29:32 xxx.xxx.25.233

Volala teta, jestli bych nesehnala někoho na uspání kočky, že tu není naše vetka, už zjistila. Obvolávala jsem, veteriny jsou zavřené, jedině až zítra. Teta nikoho doma nemá, strejda umřel, mladí jsou všichni na dovolené, musím s ní zítra zajet já, tedy pokud bude ještě zítra na živu. Víc o tom psát nezvládnu, jsem z toho totálně rozhozená, všechno se mi vrací….😢

Bobca
Bobca 06.07.2023, 18:35:46 xxx.xxx.0.1

Jdu se chlubit😊, jó, Evi, dík za pochvalu 😇potěšila… 

Můžu rict, že jsem opět parala.. Naprcilla jsem se s tím teda fest! Na zakázku bych to dělat nemohla… Zdenku mám ráda, známe se 48 let, tohle bude prekvapeni, nebudu ji posílat fotky, jak driv.. Našla jsem v mrazáku zmrzlinu tiramisu, ve vaničce, tak jsem se jí zmocnila za odměnu, no, napřed jsem ji volala, bych si nedovolila… Misto masa..nechci jí prehrabovat mrazaky, nemá to popsané… Dnes jsem vařila sójové maso, ty kolena mám ještě na jak dlouho.. Hodila jsem ho na cibulku, zalila smetanou, prskla do toho ty kolena, okořenila čímsi a bylo to dobré, mám ještě na zitra… Je krasny vecer, sprchlo, tak nemusím zalivat rajčata… Nalila jsem si skleničku vinka, zasloužím si, no, k té zmrzline to bude úžasné 😀🤭😇

Jo, a nevěděla jsem, jak vyřešit dole kolem těch nožiček, tak jsem je odsroubovala, a prilacila vlastně tu látku, a kolem na těch rovinách jsem to prilepila oboustrannou lepící paskou na textil.. Doufam, že to chvíli vydrží.. Ferda mi pomahal, až ho to zmohlo🐱pod ním je kryt na ten polstr, který se odděla pro návštěvy.. Tohle je pro kočky 🐈🐱

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka 06.07.2023, 22:36:03 xxx.xxx.25.233
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 06.07.2023, 18:35:46

Tedáá Bobi, musím tě pochválit taky…krásné to máš👍Fakt, ten taburet je suprový, určitě z něj budou mít radost. Jasně, nech si to jako překvapení😉 Uf, déšť ti závidím. Včera čtu na NETu: o víkendu tropy, po víkendu i deštníky. Hmm, nevím kde, u nás nehlásí ani kapku na dalších 10dní😟

Canka
Canka 06.07.2023, 22:54:08 xxx.xxx.215.178

Ahoj všem….

Bobi musím ti taky vyseknout poklonu!!!Neskutečně hezký!!Jsi tak strašně šikovná..já mám ruce úplně levý🙂

Raduš taky jsem na to dneska koukala,že mají přijít tropy..zítra to má začít a až do úterý nebo středy…to zase bude hnus.. u nás už bylo teplo dneska,tak jsme se byli koupat u jednoho velkého rybníka a byl to moc fajn den..dopoledne jsem byla s malou poničkoutaly v rybníku..a potkala jsem tam jednoho známého,co tam šel zrovna na ryby..byl chvilku naštvaný,že mu je tam jdu ty ryby plašit,ale stačilo hodit smutný oko a chvíli to přežil,než jsme se vycachtali..

Raduš když oni tu sypkou hlínu mají rádi a do toho popela mi nechodí..mají popel v jedné části pod kurníkem a tam nechodí..a pak mají v tom kalfasu tu sypkou hlínu a v tom se válí furt..a dneska,když jsem jela umýt mazlíka(auto🙂),tak jsem zajela koupit takový ten rákos..a zítra jim to tam natáhnu,aby měli víc stínu kvůli těm vedrům…dneska jsem vytáhla další chcíplý stromek🙄

lesnizinka
lesnizinka 07.07.2023, 10:07:36 xxx.xxx.25.233

Na veterinu už nemusím, kočička do půlnoci umřela😢Nějak jsem doufala, že ji nepovezem uspat, ale se ji vetka ještě pokusí zachránit…

Niki, tak ten popel přimíchej k té hlíně a máš to vyřešeno. Popel se používá, protože je to desinfekce, asi ta síra v něm ničí čmelíky (to jsou takové slepičí ,,blechy")

Rákos je dobrý. Smrčky sucho nedávají👎

Bobi, do kdy jsi na těch prázdninách? 

lesnizinka
lesnizinka 07.07.2023, 22:18:58 xxx.xxx.25.233

Asi jsem blbá, Bobi, jakový další chlap kromě Kouťáka tu je?!? Ale je fakt, že některé příspěvky, možná zase ty, co jsme poslali zároveň…s někým. Zachytila jsem snad někdy jen admina Zbyňka. A mám dotaz: zobrazují se vám všechny smajlíky?  Mě se jich zobrazí hodně, ale když si chci potáhnout lištou na ty další, spodní, tak to zmizne místo toho, abych sjela níž. Co dělám blbě?

Bobca
Bobca 08.07.2023, 09:01:27 xxx.xxx.0.1

Jemně je musíš posunout, mně to jde na tabletu.. Přijedu asi v utery, stredu, Zdenka dojede v neděli navečer a budu ještě chvilku s ní, ať se uzijem ještě spolu.. 

Kluka jsem zeregistrovala v palci.. Už nevim, jaké to bylo jméno, nepřispívá, ale asi tu chodí číst a dává palečky.. Ladím do sopránu, bude zase hic.. Začala jsem vcera malé tasticky, ale se mi nějak nedaří.. To je tim, ze musim!! Než dojedou, chce kámoška od Zdenky na mobil něco ušít.. Uvidim.. Papa a hezký den vsem🌻

Vykvela mi kala.. Nádherná!! 👌A láska mezi kočičakama🐱Miki se mi uvelebil v krabici, jsou mi fakt nápomocni😄

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
zbynek
zbynek autor webu
08.07.2023, 09:05:50 xxx.xxx.230.164
lesnizinka:

Asi jsem blbá, Bobi, jakový další chlap kromě Kouťáka tu je?!? Ale je fakt, že některé příspěvky, možná zase ty, co jsme poslali zároveň…s někým. Zachytila jsem snad někdy jen admina Zbyňka. A mám dotaz: zobrazují se vám všechny smajlíky?  Mě se jich zobrazí hodně, ale když si chci potáhnout lištou na ty další, spodní, tak to zmizne místo toho, abych sjela níž. Co dělám blbě?


No máte pravdu s těmi smailíky, taky mi to dělá, musí se posouvat kolečkem myší, pak to funguje nebo když si otevřete tabulku s nimi, tak vpravo nahoře je tlačítko Vše, to jde rozkliknout a pak si vybrat podkategorie, zvířata, rostliny atd, pak se vám zobrazí všichni z dané kategorie na jedné obrazovce a posun není potřeba. Ale pořešíme to, aby to fungovalo i tak, jak říkáte.

lesnizinka
lesnizinka 08.07.2023, 10:54:31 xxx.xxx.25.233

Jéé, zdravím Zbyňku😀 Nemám myš, používám jen dotyk na tabletu nebo šipky….a tam to prostě nejde. Tak holt nepoužívám ty smajly, co jsou asi ještě dole. Přepnout na kytičky atd. to jde, ale zase zřejmě bez cca posledního řádku. To je detail, není to zas až tak důležité😉 

lesnizinka
lesnizinka 08.07.2023, 11:12:39 xxx.xxx.25.233

Bobi tady palce (a tímto se omlouvám  i ostatním, co by si je zasloužili) neregistruju, nepoužívám. Všimla jsem si, že to funguje ve chvíli, kdy jsem to asi klikla nějak dotykem, omylem a napsalo to tuším: díky za váš hlas…či co😉 Dál to ignoruju, stejně tak jak na noťasu či mobilu datum, den a kdo má svátek😏Některé věci mě prostě tak nějak nezajímají(nemusím vědět všechno😜)

No vidíš, jaková ty jsi zahradnice, i kala ti vykvetla👍 Budeš určo pochválená😉 Jasně, předpokládám, že zůstaneš u kámošky…dokud to jde, bych byla😉 co doma? Tady máš tolik práce, tolik podnětů. Jen se ti asi stýská i po sousedce s rodinou, že? 

Kočičáci jsou milí👍 A nejsi tam sama, máš tam s kým ,,pokecat"😉

Já z vedra teda nadšená nejsem, akorát pořád řeším, co je potřeba pozalévat👎 Včera jsem krom obrání malin a nějakého úklidu po baráku, do města na nákup a vařit oběd(steak s dušenou mrkvičkou na smetaně) nedělala nic, tedy nic podstatného, jen takové nějaké to a támhleto. Je vedro, to mě ubíjí, bytostně to nesnáším. Všichni v telce buď nadávají, že je léto a ještě to ani nepoznali, nebo se tetelí blahem, že je konečně sluníčko…já přemýšlím, jak to přežiju a každý den v předpovědi počasí(na dní, ale stejně se to málokdy trefí, že áno) hledám náznak ochlazení🙄 Včera čtu: přibívá melanomů i jiných kožních hnusů…koukám na sebe a zjistím, že už zase vypadám jak indiánská babička. Nosím sice košili či tuniku s dlouhým rukávem, k tomu ale kraťasy, na nohách bych nic nesnesla a celý den venku, prostě jsem opálená, ani nechci😟 Vidím tu kůži jak sušená švestka👎 Vždyť jsem za a) stará a za b) takto venku už nějakých 17let😕

Bobca
Bobca 08.07.2023, 20:02:14 xxx.xxx.0.1

Říkám, jemně posunout po smajlikach!! Jde to, až na konec.. Mám tablet taky jen dotykac.. Nevymlouvej se🌈.. Poslední řádek ❄️☂️.. 

Dnes mi bylo jaksi smutno.. Miki dosel, mnoukl na mě, já na něj.. Tak jsme spolu na sebe chvíli mnoukali, až se sebral, lehl opodál, otočil hlavu, a se slovy, ať se s ním takhle nebavim, se natahl na chodníku do stínu.. Nevim, co po mě chtěl, konzervu i granule měli, to, že nebyl doma, je jeho věc.. Na mě si hubu otvírat nemusí.. Ale rano se nechal pomazlit, jsem ho nacapala na lavce.. Dnes byly 2 malé vajicka, malá vajicka, pro Kometku😍😊😁.. Asi zacly i ty nové slepičky snaset.. Vyfotila jsem ta zelená vajicka, nevim, jestli jsem je sem už davala, není to poznat, ale jsou fakt zelená, svetlunka.. Prý jsou něčím zvláštní, asi bez cholesterolu… Ale to já neřeším.. Tak dobrou noc, jdu zasednout k telce.. Venku je krásně 😊.. Ta obloha!!! Letí to tu.. Zítra se bude navečer asi vracet Zdenka… Jen ta samota 🤧mě dnes jaksi dostala.. Papa

Jo, ta třešeň je asi 150cm vysoký jeden vyhonek, na druhém obrazku, , a na nem jedna třešnička.. Hlídám ji, aby vydržela, než dojede Zdenka🙏

Obrázek Obrázek Obrázek
kometa
kometa 08.07.2023, 20:14:12 xxx.xxx.147.163
Bobca:

Říkám, jemně posunout po smajlikach!! Jde to, až na konec.. Mám tablet taky jen dotykac.. Nevymlouvej se🌈.. Poslední řádek ❄️☂️.. 

Dnes mi bylo jaksi smutno.. Miki dosel, mnoukl na mě, já na něj.. Tak jsme spolu na sebe chvíli mnoukali, až se sebral, lehl opodál, otočil hlavu, a se slovy, ať se s ním takhle nebavim, se natahl na chodníku do stínu.. Nevim, co po mě chtěl, konzervu i granule měli, to, že nebyl doma, je jeho věc.. Na mě si hubu otvírat nemusí.. Ale rano se nechal pomazlit, jsem ho nacapala na lavce.. Dnes byly 2 malé vajicka, malá vajicka, pro Kometku😍😊😁.. Asi zacly i ty nové slepičky snaset.. Vyfotila jsem ta zelená vajicka, nevim, jestli jsem je sem už davala, není to poznat, ale jsou fakt zelená, svetlunka.. Prý jsou něčím zvláštní, asi bez cholesterolu… Ale to já neřeším.. Tak dobrou noc, jdu zasednout k telce.. Venku je krásně 😊.. Ta obloha!!! Letí to tu.. Zítra se bude navečer asi vracet Zdenka… Jen ta samota 🤧mě dnes jaksi dostala.. Papa

Jo, ta třešeň je asi 150cm vysoký jeden vyhonek, na druhém obrazku, , a na nem jedna třešnička.. Hlídám ji, aby vydržela, než dojede Zdenka🙏

Obrázek Obrázek Obrázek

Žádná vajíčka nejsou bez cholesterolu. Ten je potřeba na tvorbu vitamínů D a některých hormonů. A obojí kuře pro svůj vývoj potřebuje.

lesnizinka
lesnizinka 08.07.2023, 22:34:53 xxx.xxx.25.233

Reni, zrovna jsem jí to chtěla napsat, že je to blbost. Tcháni tyhle taky mají, snášejí to ty menší araukany, ale ty u Zdenky nevidím(co dala Bobiš fotky) 

Bobi, třešínku ti sezobne kos, měla jsi si ji radši sníst a říct, že ji asi sezobnul kos😛 Stejně se o ni nebudou s mužem dělit😉 Jak ,,po smajlíkách"? Jakmile kliknu na smajlíky zmizí, jakmile kliknu na rolovací lištu - zmizí, pokud tam či tam nechám kurzor(šipku)  a zkouším rolovat šipkama na tabletu…tak nic, nejde to🙄

Já mám dneska zážitek s Mackem😎Byli jsme nahoře v ložnici, v obýváku otevřené dveře ven. V pracovně jsem je zavřela, protože bouchaly, byl průvan. Jenže jsem na to zapomněla. Šoupačky do haly jsem nechala otevřené, protože u bazénu spal Viktín a kdyby chtěl na WC nedostal by se. Takže jsme nahoře, čumíme na tenis a cca po hodině, jsem šla dolů pro pití. Vikťu už jsem našla na podestě na schodišti. Nějak se mi  i zdálo, že třeští oči oknem před barák, i jsem kukla a nic tam nebylo. Projdu šoupačkama do jídelny, zahnu do kuchyně a z dveří do pracovny vyjde Macek😏 Já se lekla až zařvala, on se příšerně leknul, vlítnul zpátky do pracovny, já za ním s vizí, že vešel dveřma a zase odejde volám: Macku kuva, co ty tu děláš!? Ozvala se nějaká rána, asi naletěl na zavřené dveře (francouzské okno) v mžiku prolítnul kolem mě do jídelny, do obyvču a otevřeným oknem ven. Prošla jsem přízemí, jestli i něco neoznačkoval, ale hledal nejspíš jen něco k snědku. Zdrbla jsem Viktína, jak to jako hlídá😎Každopádně Macek byl tak vyděšený, že pak za mnou nešel ani k domku předělat závlahu, i když jsem ho volala na jídlo. Asi zdrhnul až nevím kam😏Objevil se až k večeru. 

Canka
Canka 09.07.2023, 01:29:05 xxx.xxx.215.178

Ahoj holky,

Teda Raduš,chudák Macek😄Co ho šokuješ?On chtěl jenom na návštěvu😀Kočičky je mi líto😔

Bobi opravdu si na to hlídání otevři živnost😀A nejlépe jezdi po celé ČR jo?🙂

Holky stále nemám skútr😟Před tou dovolenou jsem ho odvezla k tomu týpkovi,co mi ho opravoval,že je to opravený na prd,že to vůbec nejede,chcípá to a celkově ten motor zní divně..to prostě před tím prasknutím řemenu nedělal,šlapal jako hodinky🙄Tak prý mám být trpělivá,že zítra se tomu pověnuje a dá mi vědět,co s tím..tak to na něm asi do práce v pondělí nepojedu☹️

Dneska hnus,vedro šílený..kobylky jsem hned ráno svlažila vodou a šli se schovat do stínu do lesíka…slepičkám jsem tam natáhla ten rákos,tak snad to bude ok a bude jim to hezky stínit..jen teda začínám bojovat s tím,kde jim sekat zelený,protože je u nás zase totální sucho..

My jsme si dneska udělali sesterský den a vyrazili se koupat do jednoho bývalého zatopeného lomu..doporučil mi ho můj tatér..nádherná čisťoučká voda,málo lidí a byla tam houpačka,takže jsem tam furt skákala do vody jak malá😀No a zrovna jsem mu psala,že děkuji za tip na koupání a on tam zrovna přijel s kamarádem🙂Moje starší ségra hned sjrla jeho kamaráda a hned by to bylo jasný😀Prý kdo je ten jeho kamarád,znáš ho?🤣Říkám že ne,ale že jí můžu zjistit,jestli je zadaný😄Neee prý to ne,že se stydí😄Po kom sakra je?🤣

Po koupání jsme si zajeli ještědo Mekáče na baštu a pak jsem holky odvezla dom..a já šla ještě ke kamarádce na grilovačku..byla jsem i včera,tak jsem nestihla napsat..jdu chrnět,jsem KO🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.